Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 599906 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #330 Dátum: 2009.02.12 22:42:26 »
Szepi,az én 96/Celica 2.0 16 v GT-be milyen olaj való szerinted?Érdekelne......
pszichopapa

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #331 Dátum: 2009.02.13 00:29:04 »
Szerintem egy szívó motorba egy félszintetikus 10W40es Castrol elég lenne de ha érdekel hogy én mit használok az egy Castrol edge /forumla RS 10W60as olaj...

Szepi,az én 96/Celica 2.0 16 v GT-be milyen olaj való szerinted?Érdekelne......
gy Toyota sosem hagy cserben...

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #332 Dátum: 2009.02.13 09:47:15 »
Hondáimba is ezt használtam,és a Celicámba is ezt raktam én is,mármint a 10w40-es Castrol Magnatecet
Csak kíváncsi voltam,mert a Hondák csipegették az olajat,(föleg a VTI motorok,föleg erösigénybevételnél),de a Celica nem hajlandó,egy dekát sem elfüstölni....már-már azt hittem,hogy túl sürü olajat használok neki...Régen volt egy Calibrám is.....na az még a 15w-et is csipegete ,ha toltam neki...
pszichopapa

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Celica
« Válasz #333 Dátum: 2009.02.13 10:11:09 »
Toyotákra nem jellemző az olajfogyasztás. Ha elkezdik enni, akkor már kopott a motor.
Rendszeres olajcsere=Tartós Toyota motor. Ennyi a titok.
 :D

leszilaci

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #334 Dátum: 2009.02.13 11:05:45 »
Hondáimba is ezt használtam,és a Celicámba is ezt raktam én is,mármint a 10w40-es Castrol Magnatecet
Csak kíváncsi voltam,mert a Hondák csipegették az olajat,(föleg a VTI motorok,föleg erösigénybevételnél),de a Celica nem hajlandó,egy dekát sem elfüstölni....már-már azt hittem,hogy túl sürü olajat használok neki...Régen volt egy Calibrám is.....na az még a 15w-et is csipegete ,ha toltam neki...
halkan jegyzem meg,h a 0w20 olajat sem eszi a yarisom.... :szemez:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Celica
« Válasz #335 Dátum: 2009.02.13 11:14:03 »
A Celicába attól is függ az olajválasztás hogyan használod.
Ha hajtva van, jellemző a pályázás és a nagyobb igénybevétel, akkor lehet nem elég a 40-es olaj. Mint ahogy Szepinek is 60-as van benne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Celica
« Válasz #336 Dátum: 2009.02.13 15:34:54 »
A Celicába attól is függ az olajválasztás hogyan használod.
Ha hajtva van, jellemző a pályázás és a nagyobb igénybevétel, akkor lehet nem elég a 40-es olaj. Mint ahogy Szepinek is 60-as van benne.

Szívómotorba én a 60-ast mindenképpen túlzásnak tartom. Szerintem abba akkor is elég lehet egy 50-es, ha időnként tényleg húzzák a bajszát rendesen  :) ... Viszont 10 W helyett mindenképpen 5 W-t választanék. Tehát: 5 W-50. Pl. Mobil 1-esből elég kellemes áron be is lehet szerezni ezt a viszkozitást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Celica
« Válasz #337 Dátum: 2009.02.13 15:36:19 »
Hondáimba is ezt használtam,és a Celicámba is ezt raktam én is,mármint a 10w40-es Castrol Magnatecet
Csak kíváncsi voltam,mert a Hondák csipegették az olajat,(föleg a VTI motorok,föleg erösigénybevételnél),de a Celica nem hajlandó,egy dekát sem elfüstölni....már-már azt hittem,hogy túl sürü olajat használok neki...Régen volt egy Calibrám is.....na az még a 15w-et is csipegete ,ha toltam neki...
halkan jegyzem meg,h a 0w20 olajat sem eszi a yarisom.... :szemez:

Nem is értem, hogy miért  ;) :whistling: ...

De mondjuk azt pl. biztosan nem merném megcsinálni a Yarisoddal (mármint ezzel az olajjal), hogy autópályán, nyáron nekiálljak mondjuk tartós 160-al haladni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Celica
« Válasz #338 Dátum: 2009.02.13 15:56:42 »
A Celicába attól is függ az olajválasztás hogyan használod.
Ha hajtva van, jellemző a pályázás és a nagyobb igénybevétel, akkor lehet nem elég a 40-es olaj. Mint ahogy Szepinek is 60-as van benne.

Szívómotorba én a 60-ast mindenképpen túlzásnak tartom. Szerintem abba akkor is elég lehet egy 50-es, ha időnként tényleg húzzák a bajszát rendesen  :) ... Viszont 10 W helyett mindenképpen 5 W-t választanék. Tehát: 5 W-50. Pl. Mobil 1-esből elég kellemes áron be is lehet szerezni ezt a viszkozitást.
Igen Szepi 60-asa nyilván a turbóból (is) adódik.
Azért én is elgondolkodom milyen olaj kerüljön most a suprába, mivel az átlagos terhelése meg fog növekedni, a km-ek száma meg erősen csökkenni fog :D

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #339 Dátum: 2009.02.13 17:39:55 »
Dupla kerek lámpás Celicák gyárilag is "csak" félszintetikus olajaljöttek ki nem? :hmmmm:Pont ma mondta egy autós cimbim.....
pszichopapa

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #340 Dátum: 2009.02.14 00:03:56 »
Szerintem ez hülyeség, hogy félszintetikussal jöttek ki gyárilag, használattól függően bármilyet tehetsz bele!

Palack-kal azért nem értek egyett, hogy 10W60as túlzás egy szívó motorba mert én már játram úgy, hogy a motor a másik kocsimban kapott 10w40eset félszinetikusat és elég hamar elcsöppent én azóta inkább eggyel sűrűbbet teszek bele nem nagyon izgat hogy reggel pár másodpercig kopog tőle a motor, addig úgy is csak melegítem a motort!!! Nah meg persze Csak Télen hallani a kopogást... Én javaslom azt hogy amit ajánlanak egy fokkal sűrűbbet tegyél bele, mivel szívód van nem nagyon lesz következménye csak jobb lesz a motorod ha ráncigálod is a gázpedált:))))

Dupla kerek lámpás Celicák gyárilag is "csak" félszintetikus olajaljöttek ki nem? :hmmmm:Pont ma mondta egy autós cimbim.....
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #341 Dátum: 2009.02.14 00:05:15 »
Jah igen, ásványi olajat neee tegyél egyáltalán a celicába kihánnya útálja nagyon:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Celica
« Válasz #342 Dátum: 2009.02.14 10:16:18 »
A Celicába attól is függ az olajválasztás hogyan használod.
Ha hajtva van, jellemző a pályázás és a nagyobb igénybevétel, akkor lehet nem elég a 40-es olaj. Mint ahogy Szepinek is 60-as van benne.

Szívómotorba én a 60-ast mindenképpen túlzásnak tartom. Szerintem abba akkor is elég lehet egy 50-es, ha időnként tényleg húzzák a bajszát rendesen  :) ... Viszont 10 W helyett mindenképpen 5 W-t választanék. Tehát: 5 W-50. Pl. Mobil 1-esből elég kellemes áron be is lehet szerezni ezt a viszkozitást.
Igen Szepi 60-asa nyilván a turbóból (is) adódik.
Azért én is elgondolkodom milyen olaj kerüljön most a suprába, mivel az átlagos terhelése meg fog növekedni, a km-ek száma meg erősen csökkenni fog :D

Én 5 W-50-est tennék bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Celica
« Válasz #343 Dátum: 2009.02.14 10:17:18 »
Dupla kerek lámpás Celicák gyárilag is "csak" félszintetikus olajaljöttek ki nem? :hmmmm:Pont ma mondta egy autós cimbim.....

Ennek semmi jelentősége nincs. Olajból lehet, és érdemes is jobbat tenni bele, mint ami anno az autó gyártása idején elérhető volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Celica
« Válasz #344 Dátum: 2009.02.14 10:25:38 »
Palack-kal azért nem értek egyett, hogy 10W60as túlzás egy szívó motorba mert én már játram úgy, hogy a motor a másik kocsimban kapott 10w40eset félszinetikusat és elég hamar elcsöppent én azóta inkább eggyel sűrűbbet teszek bele nem nagyon izgat hogy reggel pár másodpercig kopog tőle a motor, addig úgy is csak melegítem a motort!!! Nah meg persze Csak Télen hallani a kopogást... Én javaslom azt hogy amit ajánlanak egy fokkal sűrűbbet tegyél bele, mivel szívód van nem nagyon lesz következménye csak jobb lesz a motorod ha ráncigálod is a gázpedált:))))

Az a kopogás hidegen arra utal, hogy olyankor gyakorlatilag kenés nélkül fut a motor. Az pedig árt neki, mégpedig nagyon.

Rendben, a 40-es olaj tényleg elhígulhat, ha melegben kemény és tartós igénybevételt kap a motor. Ez okés,aláírom. Ilyenkor indokolt lehet egy 50-es olaj. De 60-as? Utcai autóba? Szívómotorosba? A 60-as olajnak horror értékei vannak alacsony hőmérsékleteken (és most korántsem mínusz 10, hanem mondjuk plusz 20 fokra gondolok!) - és normál üzemi hőmérsékleten (100 fok) is sokkal sűrűbb, mint akár egy 50-es, vagy pláne 40-es olaj! Szvsz 60-as olaj csak versenyre, vagy annak megfelelő használatra (pl. tartós körözés valamilyen pályán) való. Utcai autóba én nem tenném, kivéve, ha a gyár is legalább 50-est ír elő bele, ÉS gyakran kap a kocsi verseny-jellegű igénybevételt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )