Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 595658 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Celica
« Válasz #315 Dátum: 2009.01.24 19:38:45 »
kitartás. minden auto épitésénél van "holtpont" még a legprofibb műhelyeknél is.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #316 Dátum: 2009.01.25 00:39:10 »
Hát igen pont a hold pontnál vagyok most jelenleg szerintem... 7 hónapig bírtam minden nélkül kicst tényleg para hogy eddigtart 1,2 millió motor tuning:(:(:(::(:(

kitartás. minden auto épitésénél van "holtpont" még a legprofibb műhelyeknél is.
gy Toyota sosem hagy cserben...

Wyto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Celica
« Válasz #317 Dátum: 2009.01.29 16:41:32 »
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek, tervben van egy Celica vásárlás, 85-89-es széria.
Max 400e ft-ért nézegetek. Tudnátok pár olyan dolgot mondani amire mindenképpen figyeljek oda, vagy esetleg gyakori problémákat, hol rohad az autó leginkább (ha van ilyen), szóval minden olyan dolgot amivel kicsit felkészültebben tudok menni megnézni egy autót?!
Válaszokat előre is köszönöm!

(ha esetleg van ilyen eladó akkor érdekel az is)

üdv

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #318 Dátum: 2009.01.29 22:56:36 »
Szia, sajnos én a 4wd hez értek inkább de megpróbálok neked segíteni, úgy hogy felsorolom nekem milyen problémáim voltak ugyan ebben a helyzetben!

Mikor én megvettem ezt első amit cserélnem kellett a megkeményedet vákum csövek, valamint vízcsövek! a szokásos olaj vezérműszíj stb. csere ez gondolom alap ezért nem irtam.
Az autó nem egy rohadós fajta amire figyelj oda ha törött ott fog csak rohadni ahol nem sosem fog merem állítani nézd meg hogy a hátsó lámpák beáznak e? nekem egy garambol után folyamatosan ázik! bal oldalt a taposó lemez szokot még rohadni de ott minden más autó is, nekem 2 év kellett egy újnyi lyukhoz.. Motorikusan ha szívót veszel figyelj oda, hogy a knock senzor jó legyen, ha enm jó olyan a hangja mint egy dízeles kocsié akkor nehezebb dolgod van, ha nem kopog adja magát hogy szelepes e vagy sem? Valamint ha szívó figyelj oda a féltengely csuklókra kitekered teljesen kanyarodsz recseg rossz!! Valamint a legelsó amire oda figyelj én nem tettem a tulajt hívd fel mond meg neki hogy mikor mész érte ne inditsa be aznap a kocsit, és mire odaérsz első inditás akkor legyen, beinditod és pici apró gázpumpánál ha elkezd dadog és fulldoklik az is probléma lehet gyertya illetve falsot szívhat! Kb ezekre kell odafigyelni azon kívűl nagyon hálás kocsi, ha ezek rendben vannak akkor nem nagyon tudsz alkudni belőle de ha ezeket csinálja bőven alkudhatsz és apró dolgok ezek mire jó lesz!! pénzben sem annyira sok... kb amiket össze irtam a senzoron kívűl kb 2000FT!

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek, tervben van egy Celica vásárlás, 85-89-es széria.
Max 400e ft-ért nézegetek. Tudnátok pár olyan dolgot mondani amire mindenképpen figyeljek oda, vagy esetleg gyakori problémákat, hol rohad az autó leginkább (ha van ilyen), szóval minden olyan dolgot amivel kicsit felkészültebben tudok menni megnézni egy autót?!
Válaszokat előre is köszönöm!

(ha esetleg van ilyen eladó akkor érdekel az is)

üdv

gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Celica
« Válasz #319 Dátum: 2009.01.31 13:48:03 »
Hát igen pont a hold pontnál vagyok most jelenleg szerintem... 7 hónapig bírtam minden nélkül kicst tényleg para hogy eddigtart 1,2 millió motor tuning:(:(:(::(:(

kitartás. minden auto épitésénél van "holtpont" még a legprofibb műhelyeknél is.

Nehogy most feladd. Egyrészt óriási anyagi bukta lenne, másrészt életed végéig bánnád, ha így a "célegyenesben" tennéd most le a fegyvert. Elkészül majd, és annál nagyobb lesz az öröm  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #320 Dátum: 2009.01.31 17:57:10 »
Nah fejlemény úgy néz ki hogy a jövőhéten berakjuk a bódéba a motort ezen a héten össze lett rakva a motor! De hogy utána mikor lesz kész azt nem tudom!!

Hát igen pont a hold pontnál vagyok most jelenleg szerintem... 7 hónapig bírtam minden nélkül kicst tényleg para hogy eddigtart 1,2 millió motor tuning:(:(:(::(:(

kitartás. minden auto épitésénél van "holtpont" még a legprofibb műhelyeknél is.

Nehogy most feladd. Egyrészt óriási anyagi bukta lenne, másrészt életed végéig bánnád, ha így a "célegyenesben" tennéd most le a fegyvert. Elkészül majd, és annál nagyobb lesz az öröm  :yes: !
gy Toyota sosem hagy cserben...

Wyto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Celica
« Válasz #321 Dátum: 2009.02.01 15:43:07 »
Köszi a gyors választ, megfogadom a tanácsaidat!


Szia, sajnos én a 4wd hez értek inkább de megpróbálok neked segíteni, úgy hogy felsorolom nekem milyen problémáim voltak ugyan ebben a helyzetben!

Mikor én megvettem ezt első amit cserélnem kellett a megkeményedet vákum csövek, valamint vízcsövek! a szokásos olaj vezérműszíj stb. csere ez gondolom alap ezért nem irtam.
Az autó nem egy rohadós fajta amire figyelj oda ha törött ott fog csak rohadni ahol nem sosem fog merem állítani nézd meg hogy a hátsó lámpák beáznak e? nekem egy garambol után folyamatosan ázik! bal oldalt a taposó lemez szokot még rohadni de ott minden más autó is, nekem 2 év kellett egy újnyi lyukhoz.. Motorikusan ha szívót veszel figyelj oda, hogy a knock senzor jó legyen, ha enm jó olyan a hangja mint egy dízeles kocsié akkor nehezebb dolgod van, ha nem kopog adja magát hogy szelepes e vagy sem? Valamint ha szívó figyelj oda a féltengely csuklókra kitekered teljesen kanyarodsz recseg rossz!! Valamint a legelsó amire oda figyelj én nem tettem a tulajt hívd fel mond meg neki hogy mikor mész érte ne inditsa be aznap a kocsit, és mire odaérsz első inditás akkor legyen, beinditod és pici apró gázpumpánál ha elkezd dadog és fulldoklik az is probléma lehet gyertya illetve falsot szívhat! Kb ezekre kell odafigyelni azon kívűl nagyon hálás kocsi, ha ezek rendben vannak akkor nem nagyon tudsz alkudni belőle de ha ezeket csinálja bőven alkudhatsz és apró dolgok ezek mire jó lesz!! pénzben sem annyira sok... kb amiket össze irtam a senzoron kívűl kb 2000FT!

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek, tervben van egy Celica vásárlás, 85-89-es széria.
Max 400e ft-ért nézegetek. Tudnátok pár olyan dolgot mondani amire mindenképpen figyeljek oda, vagy esetleg gyakori problémákat, hol rohad az autó leginkább (ha van ilyen), szóval minden olyan dolgot amivel kicsit felkészültebben tudok menni megnézni egy autót?!
Válaszokat előre is köszönöm!

(ha esetleg van ilyen eladó akkor érdekel az is)

üdv


Wyto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Celica
« Válasz #322 Dátum: 2009.02.01 16:15:50 »
Hali még volna kérdésem!

Egy 1986-os celica (T16) 2.0 GT -be milyen motorolajat ajánlotok, és az milyen árban van kb?

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #323 Dátum: 2009.02.01 17:08:05 »
Én Castrol formula RS-t használok 10W60asat ha még kapsz azt tudom ajánlani bele szereti nagyon és csendes lesz tőle a kocsi! Ha nem kapsz ilyet akkor Castrol Edge néven keresd..

Hali még volna kérdésem!

Egy 1986-os celica (T16) 2.0 GT -be milyen motorolajat ajánlotok, és az milyen árban van kb?
gy Toyota sosem hagy cserben...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Celica
« Válasz #324 Dátum: 2009.02.01 17:17:50 »
Olajshop
A Szep által írt olaj most akciósan 4l 12.590,-
         

Wyto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Celica
« Válasz #325 Dátum: 2009.02.01 17:41:34 »
Ok köszi a válaszokat!

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #326 Dátum: 2009.02.11 13:30:09 »
Sziasztok,én egy fél éve lettem boldog Celica tulajdonos,eddig Hondáim(Prelude2.016v,2.2 VTI,Civic 1.6 VTI)voltak de ezt a Celicát már egyikért sem adnám.Az én kicsikém egy 96-os 2.0 16v GT.Megszerettem nagyon.De mivel eddig Hondáim voltak nem nagyon tudok semmilyen címet vagy ilyesmit ahol bontott  alkatrészeket lehet venni nem horroráron....Engem elkapott a tuning mánia,már jópár éve,egyik autómat sem tudtam gyári állapotában hagyni...Ezalól a Celica sem menekül....de sajnálom beáldozni az eredeti alkatrészeket...ezért keresnék bontott karoszéria elemeket a kicsikémhez.(Motorháztetö,jobbos-balos sárvédök,elsölökhárító)
Ha tudtok ilyen címeket,vagy valelyikötöknek vannak elfekvöben ezek a cuccok írjátok már meg.
Elöre is köszönöm.
pszichopapa

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #327 Dátum: 2009.02.11 13:54:13 »
Mikor el olvastam a hozzászólásodat, kicsit boldogabb lettem, én sem szeretem a Hondákat, jó autók tényleg semmi baj nincs a motorukkal, de sokan el vannak maguktól szállva, hogy hondájuk van! Mikor kint vagyok illegálison akkor meg egyik sem mer kiállni a celicám ellen, hogy bebizonyítsák, hogy akkor mit is tudnak:) De visszatérve a tuningra szerintem a legegyszerűbb, ha fogod magad és nézel abba a kocsiba egy 3S-GTE motort, mivel tipus azonos nem kell semmilyen papír munka csak 5 nap motor ki motor be és kész a tuningolásod:) Ebben a Kérdésben egy jó páran tudnak neked segíteni viszont ha nem haragszol meg itt a fórumon nem adom ki senki címét telefonszámát maximum az enyémet :) Itt az MSN címem vegyél fel, kb eddig már közel 8 an vagyunk mind celicások és minden nap van egy közös beszélgetés itt mindenki "tuningol" és elméletben építi okosítja az autóját néha számomra is új emberek kerűlnek elő telefonszámokkal elérhetőségekkel hogy ki hogyan tud segíteni... MSN címem ricsi_web@mailbox.hu hidd el elég sokan vagyunk már :)

Sziasztok,én egy fél éve lettem boldog Celica tulajdonos,eddig Hondáim(Prelude2.016v,2.2 VTI,Civic 1.6 VTI)voltak de ezt a Celicát már egyikért sem adnám.Az én kicsikém egy 96-os 2.0 16v GT.Megszerettem nagyon.De mivel eddig Hondáim voltak nem nagyon tudok semmilyen címet vagy ilyesmit ahol bontott  alkatrészeket lehet venni nem horroráron....Engem elkapott a tuning mánia,már jópár éve,egyik autómat sem tudtam gyári állapotában hagyni...Ezalól a Celica sem menekül....de sajnálom beáldozni az eredeti alkatrészeket...ezért keresnék bontott karoszéria elemeket a kicsikémhez.(Motorháztetö,jobbos-balos sárvédök,elsölökhárító)
Ha tudtok ilyen címeket,vagy valelyikötöknek vannak elfekvöben ezek a cuccok írjátok már meg.
Elöre is köszönöm.
gy Toyota sosem hagy cserben...

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #328 Dátum: 2009.02.11 14:20:34 »
Köszi,sajnos még nagyon sügér vagyok a Toyotában.....De terveim között szerepel a moci turbósra cserélése is,de most elöször az optikát gyúromki.De sajnos az eddig, a Hondáim álltal megismert tuning oldalak szinte semmilyen lököst,sárvédöt,mociháztetöt nem hoznak a kicsikémhez...Az álltalad említett moci motorkódja az pontosan melyik motort takarja,mennyibe kerül egy ilyen moci?MSN-t nem nagyon szoktam használni,de változtatni fogok a szokásomon!
pszichopapa

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #329 Dátum: 2009.02.11 14:29:42 »
Igen változtas rajta, mert van egy ismim aki japánból hozat be mindent a toyotához bármilyen alaktrészt és ahol én lakom elég sok tuning készítő van optikai tuning és egész jó áron csinálják a dolgokat meg:) szerintem akár még ma kezd el ezt a változtatást:)

Köszi,sajnos még nagyon sügér vagyok a Toyotában.....De terveim között szerepel a moci turbósra cserélése is,de most elöször az optikát gyúromki.De sajnos az eddig, a Hondáim álltal megismert tuning oldalak szinte semmilyen lököst,sárvédöt,mociháztetöt nem hoznak a kicsikémhez...Az álltalad említett moci motorkódja az pontosan melyik motort takarja,mennyibe kerül egy ilyen moci?MSN-t nem nagyon szoktam használni,de változtatni fogok a szokásomon!
gy Toyota sosem hagy cserben...