Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 602931 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re:Celica
« Válasz #1590 Dátum: 2012.06.08 12:29:29 »
Egyébként pont most Rakott össze egy ismerős egy Camry-be az st165-nek a Turbos motorját az st162 váltóval. Annyi Hogy az st162 kuplungtárcsája kell az st165 lendítőkerekéhez, mivel az st162 tengelyének más a fogazása.
Just drive for fun

Pipi úr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Celica
« Válasz #1591 Dátum: 2012.06.08 13:40:25 »
más üzemanyagot még nem próbáltam, megmondom őszintén, nekem is eszembe jutott, mert nem sokkal előtte lett tankolva bele tizenvalahány liter, de eddig is 95össel járt és nem volt gond. Viszont a hang nekem túl erős kis oktánszámú üzemanyagtól kopogó motorhoz, de lehet, hogy fogom magam leengedem belőle a naftát, veszek pár liter 98ast és meglessük. Ha hajtókarcsapágy lenne, azért nem sírnék, azt emberi pénzből megcsinálnám. No meglátjuk, mit hoz a hétvége, zaklatlak majd titeket, mert szívem csücske az autó, remélem tudok vele mászkálni még a nyáron és nem szaladnak bele százezrek.

Pipi úr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Celica
« Válasz #1592 Dátum: 2012.06.08 13:41:56 »
Egyébként pont most Rakott össze egy ismerős egy Camry-be az st165-nek a Turbos motorját az st162 váltóval. Annyi Hogy az st162 kuplungtárcsája kell az st165 lendítőkerekéhez, mivel az st162 tengelyének más a fogazása.
azt tudom, hogy belemegy, csak egy ilyen motort injektorral, kipuffcsonkkal, turbóval, komputerrel stb 3 kilóért akarnak adni, az meg most nagyon nem fér bele...

Pipi úr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Celica
« Válasz #1593 Dátum: 2012.06.10 17:05:10 »
még egy kérdés: mindenhol 3SGE, 3SGELC motorkódokat látok, a forgalmimban csak annyi van, hog 3s és utána már a számok jönnek, akkor ez elvileg simán 3s motorkódú?

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re:Celica
« Válasz #1594 Dátum: 2012.06.11 08:21:04 »
A forgalmidban a motorszám van (3S a blokkra vonatkozik, a GE pedig a hengerfejre).
A 3SGE és 3SGELC ugyanaz, csak maga a 3SGE a motorkód, azt szokták használni, a többi meg egyéb információ. Ha jól tudom az L az, hogy keresztben van beépítve, a C meg hogy katalizátoros.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.11 08:22:41 írta LionTR »

Pipi úr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Celica
« Válasz #1595 Dátum: 2012.06.11 09:55:55 »
Jaaa, köszi, így már értem, akkor megyek alkatrészt keresgélni :)

2005GTS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Celica
« Válasz #1596 Dátum: 2012.06.12 15:03:50 »
Szervusz kedves Celica,

most olvasom a problémáid, bár lehet, hogy felületesen és valamit kihagyok :-)
a rendszámmal kapcsolatban, ha jól emléxem az autódra, akkor EU-s rendszám van, én megoldottam a történetet, úgy hogy nem tud a rendőr vele mit kezdeni. (ha gondolod küldök privben képet) ugyanolyan az autónk.

a Check engine problémát, a benzin okozza.
az a helyzet, hogy a TS -be vagy GTS-be könyv szerint is min 98-as benya kell. Én a magam részéről a kagylós kút piros 95-ötösét használom, nincs vele semmi bajom, sőt a fogyasztás is min 20%-al kevesebb, mint a normál esetén. Múltkorában az autópályán kénytelen voltam MOL-nál tankolni és az EVO éppen nem állt rendelkezésre, így sima 95-ös ment bele, mire hazaértem pestre kigyulladt a lámpicsku. kiolvas: "elégtelen üzemanyagkeverék" hiba. kiütöttem, rátankoltam a jobbik VPower -ből, azóta nincs gond

üdv

zs

2005GTS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Celica
« Válasz #1597 Dátum: 2012.06.12 15:34:56 »
A spoilertől ne félj nem tudják lelopni, csak ha leszakítják, és tényleg nem jellemző
a hátsó lököst a dob alol fogja 2db mindkét oldalon, és a csomagtaró felöl belülről 3!
a küszöb valszeg ragasztva van, mert máshogy nem marad fenn! :-)
az elsőnél meg ugye a motorháztető alatt 4, a dob alatt meg 2 csavar.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.12 15:45:38 írta 2005GTS »

Pipi úr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Celica
« Válasz #1598 Dátum: 2012.06.12 20:11:24 »
sziasztok!
No szétborítottam, kellene egy főtengely jó eséllyel (bár még megnézetem Bejó mesterrel, hogy köszörülhető-e),, van esetleg valakinek eladó?

Pipi úr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Celica
« Válasz #1599 Dátum: 2012.06.13 12:22:31 »
Esetleg ha van jó áron, komplett motor is érdekelhet :)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Celica
« Válasz #1600 Dátum: 2012.06.15 22:46:27 »
Szervusz kedves Celica,

most olvasom a problémáid, bár lehet, hogy felületesen és valamit kihagyok :-)
a rendszámmal kapcsolatban, ha jól emléxem az autódra, akkor EU-s rendszám van, én megoldottam a történetet, úgy hogy nem tud a rendőr vele mit kezdeni. (ha gondolod küldök privben képet) ugyanolyan az autónk.

a Check engine problémát, a benzin okozza.
az a helyzet, hogy a TS -be vagy GTS-be könyv szerint is min 98-as benya kell. Én a magam részéről a kagylós kút piros 95-ötösét használom, nincs vele semmi bajom, sőt a fogyasztás is min 20%-al kevesebb, mint a normál esetén. Múltkorában az autópályán kénytelen voltam MOL-nál tankolni és az EVO éppen nem állt rendelkezésre, így sima 95-ös ment bele, mire hazaértem pestre kigyulladt a lámpicsku. kiolvas: "elégtelen üzemanyagkeverék" hiba. kiütöttem, rátankoltam a jobbik VPower -ből, azóta nincs gond

üdv

zs

Szia!
Ezt a benzin dolgot jó tudni...(Corolla TS-em van, Celica TS motor)
Én az osztrák hálózat jobbik 95-ösét használom, az is jónak tűnik...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1601 Dátum: 2012.06.18 01:03:58 »
Szervusz kedves Celica,

most olvasom a problémáid, bár lehet, hogy felületesen és valamit kihagyok :-)
a rendszámmal kapcsolatban, ha jól emléxem az autódra, akkor EU-s rendszám van, én megoldottam a történetet, úgy hogy nem tud a rendőr vele mit kezdeni. (ha gondolod küldök privben képet) ugyanolyan az autónk.

a Check engine problémát, a benzin okozza.
az a helyzet, hogy a TS -be vagy GTS-be könyv szerint is min 98-as benya kell. Én a magam részéről a kagylós kút piros 95-ötösét használom, nincs vele semmi bajom, sőt a fogyasztás is min 20%-al kevesebb, mint a normál esetén. Múltkorában az autópályán kénytelen voltam MOL-nál tankolni és az EVO éppen nem állt rendelkezésre, így sima 95-ös ment bele, mire hazaértem pestre kigyulladt a lámpicsku. kiolvas: "elégtelen üzemanyagkeverék" hiba. kiütöttem, rátankoltam a jobbik VPower -ből, azóta nincs gond
üdv, gondolom ezeket nekem írtad... :)
nos: rendszám ügyben meg is büntettek, és már le is adtam a rendelést A-s rendszámra, el fogja b-ni, de úgy talán kevesebbszer állítanak meg majd. úgy vagyok vele, ha meg megállít, akkor beleköt az élő fába is, és talál valamit, ami nem tetszik neki, ezért szeretném leredukálni az ilyeneket, hogy csak a kevésbé feltűnőek legyenek az autón. mint pl. az ajtók üvegeinek fóliája, ami szintén szabálytalan ugye...

a hiba sajnos lambda szonda volt, kicseréltettem, és semmi baja. nem tudom mennyire higyjek neki, de a szerelő arc (toyota szerviz) is az OMV-t ajánlotta, abból is ugye a maxxmotiont. sőt még azt is mondta, hogy melyik omv-hez menjek a városban, mert állítólag az se mindegy  :eek:

a spoiler ügyben meg az a baj, hogy le tudják lopni, ha akarják, ugyanis hátul csak 4 db csavar tartja és egy imbusz meg egy franciakulcs kell hozzá, és kész. ami megnyugtat, hogy ha lelopják, csak akkor tudják feltenni bármire is, ha van ugyanilyen, ehhez hasonló "tartója" is a csomagtartón, egyébként ugye nincs mire felcsavarozni. azt pedig tényleg csak kiszakítással lehet eltávolítani. csak érted ezektől a "húdeszép, kéne egy ilyen otthonra" típusú barmoktól tartok...


egyébként úgy szoktam ellenük védekezni, hogy ahogy a képen is látszik, amennyire lehet, ráállok háttal a villanyoszlophoz, hogy ne férjenek hozzá könnyen.. :D ha már le akarják lopni, szenvedjenek meg érte  :devil2:

amúgy nagyon szép az autód, így kis képről nézve, van esetleg valahol pár több kép róla? szívesen megcsodálnám :).

esetleg ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy a lambó ajtók mennyibe fájtak? én nem akarok, csak kíváncsiságból. meg  hogy van-e vele gondod, mert úgy hallottam,hgoy baromi drágák, és csak a baj van velük, javítani meg szintén baromi drága.

köszi az infókat amúgy!  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.18 01:05:45 írta kareeka »
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

2005GTS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Celica
« Válasz #1602 Dátum: 2012.06.18 13:11:38 »
néhány kép

[a csatolmányt egy admin törölte]

2005GTS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Celica
« Válasz #1603 Dátum: 2012.06.18 13:16:33 »
még kép

[a csatolmányt egy admin törölte]

2005GTS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Celica
« Válasz #1604 Dátum: 2012.06.18 15:55:44 »
Az ajtó szerelve 150e volt.

A rendszámmal (ahogy az enyém is van) nem tudnak mit csinálni. A rendszám eredeti, forgalmiban benne van, amelyik meg buzgón megállít, mert van ilyen (hetente 1-2 alkalom), attól megkérdezem - mert nem tagadom, hogy nem a legjobb helyen van -, hogy hova is tegyem? nézegeti, 5letel, aztán megállaőítja, hogy nem lehet máshova tenni és búcsút intünk egymásnak. közel 2és fél éve így járok vele, de még nem büntettek miatta.

gondold meg, ne rontsd el ezt a szép bodykittet egy vas táblával, mert elég bután néz ki vele.

nem ellenpropaganda, de ha van kedvetek néha nézzetek be ide is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9048025

üdv