Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 600660 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1560 Dátum: 2012.05.19 19:45:47 »
ilyen már X éve nem mehet forgalomban...
Érdekes...én ezt meg úgy tudom, hogy amennyiben törik az eleje, és ez van rajta, akkor nagyot kell kérned. De az, hogy X éve nincs forgalomban nem jelenti azt, hogy lekell adni, hisz nem kötelezhet egy lökösfényezésre, vagy szétvágásra SENKI ! /csak azrét mondom, mert nem jön le róla nyom nélkül, ha meg ugye kivágod, akkor lyukas lesz a lökös.
Nekem még senki sem szólt be a rendszám miatt, pedig én is tudok eléggé érdekesen közlekedni. Inkább csak kíváncsiskodnak az autó után.
Egy kérdésem lehet? Mekkora a rendszámod? 30x8 cm asszem a kicsi...
Józsi vagyok :-)

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1561 Dátum: 2012.05.20 00:20:48 »
Érdekes...én ezt meg úgy tudom, hogy amennyiben törik az eleje, és ez van rajta, akkor nagyot kell kérned. De az, hogy X éve nincs forgalomban nem jelenti azt, hogy lekell adni, hisz nem kötelezhet egy lökösfényezésre, vagy szétvágásra SENKI ! /csak azrét mondom, mert nem jön le róla nyom nélkül, ha meg ugye kivágod, akkor lyukas lesz a lökös.
Nekem még senki sem szólt be a rendszám miatt, pedig én is tudok eléggé érdekesen közlekedni. Inkább csak kíváncsiskodnak az autó után.
Egy kérdésem lehet? Mekkora a rendszámod? 30x8 cm asszem a kicsi...
...pedig én nem is közlekedtem akkor érdekesen. tény hogy péntek esti "találkozóról" tartottam hazafelé, de ott sem csináltam semmi rosszat, és nem követtek onnan, kikanyarodott mögém, és lekapcsolt...
nem kötelezhet rá, hogy kivágjam vagy lefényezzem, viszont ez így nem szabályos, nem mehetne közúti forgalomba, azt tehát mondhatja, hogy nem mehetek vele utcára.. :D
fényezés ráférne, de akkor sem akarom elrontani... tényleg fogalmam sincs, mit tegyek most :/
a szélességét nem tudom, de 8 centi magas körülbelül igen. és mivel az arányok ugyanakkorák, akkor a szélessége is 30 körül lehet, tehát az, amit te mondtál.

Idézet
Fontos információ: Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2004 május 1.-től a „D” típusú (öntapadó fólia) rendszám mérete megváltozott. A 35/2000 (XI.30.) számú BM rendeletben meghatározott új méret 520 X 110 mm.
http://www.plaket.hu/?old=1&alo=1
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1562 Dátum: 2012.05.20 00:29:33 »
Én úgy tudom 1 rendszám is elég a közlekedéshez, ha netán elhagyódna..
A másik fele: ok, hogy változott, de azt nem írja a rendelet, hogy akinek azaddig a másik volt köteles cserélni. Tehát akkor a rendszám jó mókus úr meg kapja be, kössön bele az izomagyú patkányba az R8-as Audival, mozgássérült kártyával 0 cm-re a saroktól állva... :D
Józsi vagyok :-)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1563 Dátum: 2012.05.20 02:09:36 »
Annyit a rendőrökről hogy most voltam házibuliban és volt egy rendőr is, nekem nem volt ismerősöm! ( azt ugye alapból tudjátok, hogy bármikor bármelyik rendőr ha az ügy úgy kívánja szolgálatba helyezheti magát ) na szal megkérdeztem tőle, hogy nem e tudd valami cuccot, vagy egy kis blázt, füves cigit mert jól esne a pípemnek ( nem dohányzom ) erre az volt a reakciója, hogy mióta rendőr nem szív meg már nem tud ilyeneket:) Mondom ***a...:))
gy Toyota sosem hagy cserben...

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1564 Dátum: 2012.05.20 16:58:48 »
Én úgy tudom 1 rendszám is elég a közlekedéshez, ha netán elhagyódna..
A másik fele: ok, hogy változott, de azt nem írja a rendelet, hogy akinek azaddig a másik volt köteles cserélni. Tehát akkor a rendszám jó mókus úr meg kapja be, kössön bele az izomagyú patkányba az R8-as Audival, mozgássérült kártyával 0 cm-re a saroktól állva... :D
na jah... ez is jogos. kíváncsi leszek, mi lesz majd a papírban, amit kapok tőlük.
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1565 Dátum: 2012.05.21 13:13:28 »
Így festene rendszámmal (ugyanez a kit van az enyémen is)
annyira végülis nem vészes de azért a mostani lényegesen szebb...
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1566 Dátum: 2012.05.21 18:08:57 »
Jó gusztustalan ez az autó is a nagyobb rendszámmal :(
Három lehetőséged van:
1.: felrakatsz ilyen nagyot matricából, én kicsit fentebb tenném, a lökhárító "tetejére"
2.: fémet kicsit fentebbre tennék, nem sokkal, csak azért, hogy középen legyen, mert ez így gány.
3.: B típusú "tégla/kocka" fém rendszámot kérsz előre, nekem az van hátul, és felrakod azt.

Hivatalos úton azt hiszem ez a 3 megoldás járható. Természetesen mindegyik megoldás pénzbe kerül ebben a jó kis "aranyországban"...  :censored:
Józsi vagyok :-)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Celica
« Válasz #1567 Dátum: 2012.05.21 21:55:42 »
Előre nem kap tégla rendszámot ez fix.
Én vennék fémet és gyorskötözővel az első lökős alsó pereméhez rögzíteném. Ismerősnek így volt, nagy sebességnél pályán beállt irányba, rendőr ha szólnak csak visszaforgatod...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Celica
« Válasz #1568 Dátum: 2012.05.21 21:57:15 »
Előre nem kap tégla rendszámot ez fix.

miért nem? nem egy autón láttam :hmmmm:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Celica
« Válasz #1569 Dátum: 2012.05.21 22:24:19 »
Mert erre csak első forgalomba helyezéskor (újonnan, vagy behozottan) van lehetőség és csak abban az esetben ha a lökhárító kialakítása ezt feltétlenül indokolja.

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1570 Dátum: 2012.05.22 00:24:37 »
Jó gusztustalan ez az autó is a nagyobb rendszámmal :(
Három lehetőséged van:
1.: felrakatsz ilyen nagyot matricából, én kicsit fentebb tenném, a lökhárító "tetejére"
2.: fémet kicsit fentebbre tennék, nem sokkal, csak azért, hogy középen legyen, mert ez így gány.
3.: B típusú "tégla/kocka" fém rendszámot kérsz előre, nekem az van hátul, és felrakod azt.

Hivatalos úton azt hiszem ez a 3 megoldás járható. Természetesen mindegyik megoldás pénzbe kerül ebben a jó kis "aranyországban"...  :censored:
1. szabályos méretű matrica szerintem sehova nem fér rá, csak úgy, hogy "megtörik" valahol, az meg már nem szabályos. ha meg arra értetted, hogy a felső nyílás alá (ahol a toyota embléma lenne) az meg szintén nem szabályos, mert nagyon nem függőlegesen áll...
2. mindenképpen feljebb kellene, úgy, hogy a teteje egy vonalban legyen a lökhárítón lévő töréssel.
3. ezt én is úgy tudom, hogy nem lehet, ráadásul az még rondább lenne szerintem, mivel akkor már teljesen lelógna az alsó nyílásba...

Én vennék fémet és gyorskötözővel az első lökős alsó pereméhez rögzíteném. Ismerősnek így volt, nagy sebességnél pályán beállt irányba, rendőr ha szólnak csak visszaforgatod...
az meg olyan sufnituningos dolog, nem? kb mintha celluxxal kötözném körbe... :S :wacko:
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1571 Dátum: 2012.05.22 01:00:24 »
Mert erre csak első forgalomba helyezéskor (újonnan, vagy behozottan) van lehetőség és csak abban az esetben ha a lökhárító kialakítása ezt feltétlenül indokolja.
Subarusok utólag is kapnak, pont azért mert "eltakarja" a hűtőt...
E-mellé az NKH adja ki nekik, ha jól tudom, sőt, Ők teszik fel, adnak róla igazolást is.
Amennyiben az autó igényli a téglarendszámot, akkor szerintem megkaphatja, ha máshol nem fér el.
1. szabályos méretű matrica szerintem sehova nem fér rá, csak úgy, hogy "megtörik" valahol, az meg már nem szabályos. ha meg arra értetted, hogy a felső nyílás alá (ahol a toyota embléma lenne) az meg szintén nem szabályos, mert nagyon nem függőlegesen áll...
Subarun láttam olyat, hogy a lökhárító aljára volt felragasztva, totál vízszintesen, megtörve egy részen.
Van itt olyan Celicás, akinek a matricarendszám a géptetőn van :) Mondjuk az D típusú. Szabályos teljesen nem lesz, de legalább nem ollózott lesz :)  :clap:
Józsi vagyok :-)

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1572 Dátum: 2012.05.22 21:28:40 »
Subarun láttam olyat, hogy a lökhárító aljára volt felragasztva, totál vízszintesen, megtörve egy részen.
Van itt olyan Celicás, akinek a matricarendszám a géptetőn van :) Mondjuk az D típusú. Szabályos teljesen nem lesz, de legalább nem ollózott lesz :)  :clap:
most sztem tuti kérek egy fémet, aztán megnézzük mit lehet kihozni belőle...
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1573 Dátum: 2012.05.22 22:25:08 »
Ha fémet kérsz akkor lemondhatsz a matricáról...
Józsi vagyok :-)

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1574 Dátum: 2012.05.23 22:20:15 »
Ha fémet kérsz akkor lemondhatsz a matricáról...
tudom, de ha egyszerűen nem tudom hova rakni a matricát..?! ma voltam a közlekedésieknél, ők azt mondták, hogy jelenleg nincs az autón első rendszám, mivel ez nem minősül annak, és két lehetőségem van:
1. veszek valahonnan egy matricarendszám-tartót, vagy valami olyan felületet, amire rá lehet ragasztani, és azt felerősítem a gépre
2. veszek egy fémet, és felrakom...

mivel az előbbi nem létezik, vagy én nem tudok róla, csak a második lehetőség marad...

ez még egy hely a fém rendszámnak, de ez meg még rosszabb szerintem, mintha feljebb lenne:
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0