Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 603180 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1530 Dátum: 2012.05.16 21:00:10 »
nos, örülök, hogy egy kisebb háborút indított el a hozzászólásom, de az eredeti feltevéshez visszatérve: valóban a szonda volt rossz, vagyis nem volt rossz, csak gyakorlatilag nem csinált semmit... egyik sem. rákötötték a gépre (nem márkaszervízről van szó), és az ürge magyarázta, hogy ugrálnia kéne a vonalaknak, de ez nyílegyenesen vízszintes volt, szóval f**a.

és még f***ább, hogy kiderült, hogy az első rendszámom is szar, ugyanis ragasztott, meg D-típusú, de kisebb, mint a szabvány, ezért ebből gáz lehet. leginkább az zavar, hogy az első lökhárítóra nem fér fel nagyobb, szóval most fogalmam sincs, hogy mi lesz rendszám-ügyben..

Kedves újdonsült Celicás!

Nekem ugyan ez van a sima B és rendszám nem fér fel nekem beraktam az ablakba kaptam érte 3500 FT ot hírtelen , aztán elment ocsmány irodába ott elmondtam hogy mi van, erre mondták matrica mondom jó ok legyen, erre elment hátra a kedves hölgyemény szöszmötölt vagy 10 percet majd visszajött és elnézését kéri de már matricás rendszám nincs és nem is ajálnja mert nem hivatalos, ekkor kérdeztem rá hogy mi legyen? Erre a csaj mondta hogy hát nem tudja mi legyen, aztán hála istennek kicsit feszélyezve hazafelé megint megállított a rendőr szintén ablakban rendszámtábla elmeséltem neki a szitut meg minden erre kaptam egy feljelentést, elmentem mert ilyenkor levelezés meghallgatás panasz kivizsgálás és azt kaptam rá hogy fizessek 12500 tizenketőezerösszáááz forintott és cseréljem le a kocsimat akkor nem lesz ilyen problémám! Tehát olyan kocsit kell venni, amire fel tudod tenni a rendszámtáblát...

Ergó azóta is nekem össze vissza van a rendszámtábla és nagy ívbe teszek rá, hogy mit pofáznak érte! Van és kész!
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1531 Dátum: 2012.05.16 21:03:00 »
Hát én eddig Celicásoktól mindig azt hallottam, hogy 15-30 liter/100km lett a fogyasztás. Nekem ez a 6,5 simán megfelel... :D :sorcerer:

Józsi vazzee !!! Nem hallani kell hanem tapasztalni! Szokjál le arról hogy ezt meg azt hallottam:)) Ám én is örülnék ha ennyi lenne a fogyasztásom fingom nincs a mai napig hogy hogyan csinálod de tanítsááál mester:)) Ám én is örülök hogy szívóban az enyém megeszik olyan 8,3 litert városban alapból meg 10 11 között :))
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1532 Dátum: 2012.05.16 21:05:39 »
Nekem most így vagyon a rendszámtábla
gy Toyota sosem hagy cserben...

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1533 Dátum: 2012.05.16 21:29:13 »
Rendszám a forgalmiban benne van?
Ha igen nem kell parázni szerintem, megmondod így vetted... :D Vagy design cégnél csináltatsz, azt felragasztod, de lejönni egyben nem fog a fentlévő... :S

benne van, hogy D-típusú, csak kérdés, hogy amikor iratom át az irodába, szólhatnak-e érte...
és amúgy szomszédom rendőrkapitányságon osztályvezető, őt kértem meg, hogy csekkolja le, mi lehet-mi nem lehet. vezetőoldali és anyós üvegfóliát egyből mondta h pattintsam le, meg a xenon fényszórót is, de azok nem is kerülnek sokba, meg nem is olyan nagy meló. viszont a rendszámtáblához érve megfogdosta, és közölte, hogy jó, aztán felhívott egy másik rendőrt, aki jobban képben van (a szomszédom nincs az utcán, ő "följebb áll"), és elmondta neki, hogy milyen, és ő mondta, hogy ez bizony nem D-s, mert túl kicsi ahhoz. a D-s egy árnyalatnyival nagyobb ennél. tuti, hogy az előző tulaj is valahol csináltatta valami másik cégnél, mert elvileg ilyen és ekkora rendszám már évek óta nem lehet...

Kedves újdonsült Celicás!
..
Ergó azóta is nekem össze vissza van a rendszámtábla és nagy ívbe teszek rá, hogy mit pofáznak érte! Van és kész!

na jah, csak nincs erre havi 10 ropim, ha mondjuk havonta beszólnak érte. bár az is igaz, hogy a legtöbb rendőr megnézi, hogy D-s és el van intézve, nem hinném, hogy ebből nagy pattogás lenne... de ki tudja.
Nekem most így vagyon a rendszámtábla http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/538809_435380163156327_100000530405030_1497941_439044332_n.jpg

az a legjobb! :D
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1534 Dátum: 2012.05.16 21:40:07 »
Jaja be van rakva a csomagtartóba ha kéri kezébe nyomom!!! Nekem elsőként akkor szóltak mikor trafizni akartak és nem tudták letrafizni se elől se hátul a kocsimat ha elől fent van akkor olyan mint a bika szarva és kitakar 1 betűt a fotóból:) a hátsó meg konkrétan ketté van hajtva és kitakarja a számokat:)...
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1535 Dátum: 2012.05.16 21:42:20 »
Jah mikor cseréljünk benne motort és hajtásláncot? Szívesen csinálnék egy Fensport 2.0 át neked:) T23masodból:))
gy Toyota sosem hagy cserben...

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1536 Dátum: 2012.05.16 21:57:57 »
Jah mikor cseréljünk benne motort és hajtásláncot? Szívesen csinálnék egy Fensport 2.0 át neked:) T23masodból:))
:D köszi, de nem kell, jó nekem ez a mostani! :)
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1537 Dátum: 2012.05.16 22:21:13 »
:D köszi, de nem kell, jó nekem ez a mostani! :)

Nya te is FWD mániás vagy:D
gy Toyota sosem hagy cserben...

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1538 Dátum: 2012.05.16 23:00:29 »
Józsi vazzee !!! Nem hallani kell hanem tapasztalni! Szokjál le arról hogy ezt meg azt hallottam:)) Ám én is örülnék ha ennyi lenne a fogyasztásom fingom nincs a mai napig hogy hogyan csinálod de tanítsááál mester:)) Ám én is örülök hogy szívóban az enyém megeszik olyan 8,3 litert városban alapból meg 10 11 között :))
Miután nekem jó a fogyasztásom nem hinném, hogy lambda gondokkal küzdene a masina.
Igazából én sem értem, hogy hogyan csinálom, zöld ECO a titok talán, meg a felesleges többletgyorsítás, fékezések :D Ismerem a környéken a lámpákat, forgalmat, kerülőket, már amerre járok, így lehet azért :D
Télen viszont nekem is megeszi a 9-12 litert rövidebb utakon. (3-8 km) Hosszabb távon télen 7 körül van, bár erősen lábfüggő... :D

Nya te is FWD mániás vagy:D

Arra nem gondoltál, hogy Te vagy tuningőrült, vagy nagyon drága? :D  :surrender:  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.16 23:05:55 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1539 Dátum: 2012.05.16 23:04:40 »
benne van, hogy D-típusú, csak kérdés, hogy amikor iratom át az irodába, szólhatnak-e érte...
és amúgy szomszédom rendőrkapitányságon osztályvezető, őt kértem meg, hogy csekkolja le, mi lehet-mi nem lehet. vezetőoldali és anyós üvegfóliát egyből mondta h pattintsam le, meg a xenon fényszórót is, de azok nem is kerülnek sokba, meg nem is olyan nagy meló. viszont a rendszámtáblához érve megfogdosta, és közölte, hogy jó, aztán felhívott egy másik rendőrt, aki jobban képben van (a szomszédom nincs az utcán, ő "följebb áll"), és elmondta neki, hogy milyen, és ő mondta, hogy ez bizony nem D-s, mert túl kicsi ahhoz. a D-s egy árnyalatnyival nagyobb ennél. tuti, hogy az előző tulaj is valahol csináltatta valami másik cégnél, mert elvileg ilyen és ekkora rendszám már évek óta nem lehet...

na jah, csak nincs erre havi 10 ropim, ha mondjuk havonta beszólnak érte. bár az is igaz, hogy a legtöbb rendőr megnézi, hogy D-s és el van intézve, nem hinném, hogy ebből nagy pattogás lenne... de ki tudja.
az a legjobb! :D
Nekem is benne van, műszakin is annyit néztek benne van-e a forgalmiban a két rendszám, azt viszlát.
Átíráskor meg beírták a forgalmiba simán.
Rendőr nekem az szélvédő mögötti rendszámért sem hisztizett, ezért sem. Így vettem, oszt jólvan, ha nem tetszik vegye le szépen, és kész :D /nem fog sikerülni/
Amúgy tényleg érdekes a Te rendszámod, mert azt hiszem 2001 óta nincs D típusú, állítólag azért, mert "nem volt látható" és bezavarta a radarképekben :D
Józsi vagyok :-)

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1540 Dátum: 2012.05.16 23:38:10 »
Arra nem gondoltál, hogy Te vagy tuningőrült, vagy nagyon drága? :D  :surrender:  :devil:
na jah, megaztán nekem nem _kell_, mert minek? :D

Nekem is benne van, műszakin is annyit néztek benne van-e a forgalmiban a két rendszám, azt viszlát.
Átíráskor meg beírták a forgalmiba simán.
Rendőr nekem az szélvédő mögötti rendszámért sem hisztizett, ezért sem. Így vettem, oszt jólvan, ha nem tetszik vegye le szépen, és kész :D /nem fog sikerülni/
Amúgy tényleg érdekes a Te rendszámod, mert azt hiszem 2001 óta nincs D típusú, állítólag azért, mert "nem volt látható" és bezavarta a radarképekben :D
egyre jobban úgy vagyok vele, hogy lesz.rom, 100 rendőrből max 2 szól be érte, teszem azt félévente megnyomnak egy ötössel az nem a világvége, inkább mint hogy szétb---am az elejét...
pontosítok: az én tudomásom szerint (és a rendőrhaver is ezt mondta, szóval szerintem ez a helyes) 2004-ben történt módosítás, de nem arról van szó, hogy nincs matricás rendszám, hanem nagyobb, 110x520mm-esnek kell lennie (például sok alfán is még mindig van, ráadásul oldalt, és nem középen..). mondjuk még így is érdekes, mivel biztosan 2004 után vette rá az előző tulaj a veilside kitet, szóval tuti simlizett vele.
ma délután több ízben is telefonáltam vele (többek között a kipuffogó, és az első-hátsó lámpák sem európai szabványosak, azokért is lehet ejnyebejnye, a fenti sort bővítve), és a következő teóriát állítottam fel: az tuti, hogy az arcnak megvan az eredeti első lökös is. szerintem tuti kért egy szabályos D-rendszámot, ráragasztotta az eredeti lökhárítóra, és azzal vitte el műszakira/engedélyeztetni/stb. majd amikor meglett, fogta a veilside-ot, készíttetett rá egy kis rendszámot, és azt használta.
mondjuk pozitívum, hogy azt mondta (bár ezek után nem tudom mit higgyek), hogy őt eddig akármikor állították meg, nem szóltak ez(ek)ért, látták h D típusú és meg voltak vele elégedve. ahogy a fóliázással is, mivel arról meg van műbizonylat (van, de abban nincs benne hogy melyik ablakról van szó, és elöl egyátalán nem lehet, akár van, akár nincs..)
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.16 23:40:20 írta kareeka »
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1541 Dátum: 2012.05.17 01:07:35 »

Arra nem gondoltál, hogy Te vagy tuningőrült, vagy nagyon drága? :D  :surrender:  :devil:

Nem hiszem hogy drága lennék, sőt néha én is meglepődöm azon hogy ilyen olcsón tudok dolgozni:)) Tuning örült? Nem hiszem csak T4WD örült inkább:D
gy Toyota sosem hagy cserben...

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1542 Dátum: 2012.05.17 10:47:14 »
na jah, megaztán nekem nem _kell_, mert minek? :D
egyre jobban úgy vagyok vele, hogy lesz.rom, 100 rendőrből max 2 szól be érte, teszem azt félévente megnyomnak egy ötössel az nem a világvége, inkább mint hogy szétb---am az elejét...
pontosítok: az én tudomásom szerint (és a rendőrhaver is ezt mondta, szóval szerintem ez a helyes) 2004-ben történt módosítás, de nem arról van szó, hogy nincs matricás rendszám, hanem nagyobb, 110x520mm-esnek kell lennie (például sok alfán is még mindig van, ráadásul oldalt, és nem középen..). mondjuk még így is érdekes, mivel biztosan 2004 után vette rá az előző tulaj a veilside kitet, szóval tuti simlizett vele.
ma délután több ízben is telefonáltam vele (többek között a kipuffogó, és az első-hátsó lámpák sem európai szabványosak, azokért is lehet ejnyebejnye, a fenti sort bővítve), és a következő teóriát állítottam fel: az tuti, hogy az arcnak megvan az eredeti első lökös is. szerintem tuti kért egy szabályos D-rendszámot, ráragasztotta az eredeti lökhárítóra, és azzal vitte el műszakira/engedélyeztetni/stb. majd amikor meglett, fogta a veilside-ot, készíttetett rá egy kis rendszámot, és azt használta.
mondjuk pozitívum, hogy azt mondta (bár ezek után nem tudom mit higgyek), hogy őt eddig akármikor állították meg, nem szóltak ez(ek)ért, látták h D típusú és meg voltak vele elégedve. ahogy a fóliázással is, mivel arról meg van műbizonylat (van, de abban nincs benne hogy melyik ablakról van szó, és elöl egyátalán nem lehet, akár van, akár nincs..)
Igazából én is letojom az egészet... Majd ha szólnak érte, akkor szólnak, eddig nem szóltak, a másik lökösre meg nekem sem fér fel a D-n kívül más...
Lehet 2004 volt, nem nagyon izgat, az enyimén még hivatalosan az van, van papírom is róla.
Van még a normál méretű rendszám is matricában, de nem fogom elcsúfítani az autót vele... :D
Fóliáról csak annyit, hogy Érden vigyázz, ott szeretnek kötözködni érte, máshol el lehet sinkófálni én úgy tudom. Van egy csomó ismerősöm, akinek van műbizonylatos fóliája, de még mindig fenn van. Másik kérdés, hogy mi van azokkal az autókkal, amiknek van elől is gyárilag fólia? :D
Szerintem kötözködni max a xenonodért fognak, a többihez nem igazán értenek. Én is simán megmondom, hogy limitált kiadás, így gyári :)
Sokáig jártam projektoros lámpával, E betű nélkül, Xenonnal, de soha nem szóltak érte. A kipufogóért, kormányért se, a rendszámot megnézte egyszer a forgalmiban a rendőr azt viszlát. Akkor egyszer kértek el forgalmit tőlem, legtöbbször megállítanak, megnézik az autót, azt mehetek a dolgomra. :) Pedig beletudna kötni még most is 1-2 dologba, ha akarna... Pl.: kormány, kipufogórendszer :D

Nem hiszem hogy drága lennék, sőt néha én is meglepődöm azon hogy ilyen olcsón tudok dolgozni:)) Tuning örült? Nem hiszem csak T4WD örült inkább:D

Látod, csak a rosszat látod ebben is :D Direkt másodiknak, viccből írtam a drágát :)
Azért csinálod, mert szereted, az meg, hogy szereted azt, amit csinálsz, nem lehet megfizetni, sőt, a legjobb dolog :P :clap:
Józsi vagyok :-)

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1543 Dátum: 2012.05.17 11:13:46 »
Igazából én is letojom az egészet... Majd ha szólnak érte, akkor szólnak, eddig nem szóltak, a másik lökösre meg nekem sem fér fel a D-n kívül más...
Lehet 2004 volt, nem nagyon izgat, az enyimén még hivatalosan az van, van papírom is róla.
Van még a normál méretű rendszám is matricában, de nem fogom elcsúfítani az autót vele... :D
Fóliáról csak annyit, hogy Érden vigyázz, ott szeretnek kötözködni érte, máshol el lehet sinkófálni én úgy tudom. Van egy csomó ismerősöm, akinek van műbizonylatos fóliája, de még mindig fenn van. Másik kérdés, hogy mi van azokkal az autókkal, amiknek van elől is gyárilag fólia? :D
Szerintem kötözködni max a xenonodért fognak, a többihez nem igazán értenek. Én is simán megmondom, hogy limitált kiadás, így gyári :)
Sokáig jártam projektoros lámpával, E betű nélkül, Xenonnal, de soha nem szóltak érte. A kipufogóért, kormányért se, a rendszámot megnézte egyszer a forgalmiban a rendőr azt viszlát. Akkor egyszer kértek el forgalmit tőlem, legtöbbször megállítanak, megnézik az autót, azt mehetek a dolgomra. :) Pedig beletudna kötni még most is 1-2 dologba, ha akarna... Pl.: kormány, kipufogórendszer :D
aludtam rá egyet, és valószínűleg így lesz, a fólián még gondolkodom, remélem, hogy ha megmutatom a műbizonylatot, akkor látja h ott van és kész. esetleg most nyáron még megoldható, hogy ha rendőrt látok, lehúzom az ablakokat :P
érden még soha nem voltam, max vonattal átutazóban, szóval nemhinném, hogy mostanság leszek.. :) de köszi az infót! :)
a xenont remélhetőleg ma kicserélik, de legkésőbb holnap, mert azt mondták, hogy lehet hogy egy órás meló is meglesz.
fólia-ügyben nálam inkább az a tipikus hatalmas audi-hatalmas ember, koromfekete ablak-koromfekete ember látvány böki a csőröm, azoknak miért nem szól senki...?
kicsit azért megnyugodtam, mert utána is néztem, meg te is mondtad, tegnap eléggé berezeltem, hogy egy sz-rt vettem..
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1544 Dátum: 2012.05.17 11:28:25 »
Fogd rá, hogy gyári van elől, ha nem nagyon sötét. Ha nem veszi be, akkor legyen nálad valami, amivel esetleg lekaparható.
Az én autómban télen-nyáron ablak lenn, pedig fázós vagyok, de jó a fűtésem nagyon :) Konkrétan már a sarkon jön a meleg :D
Xenon, ha kivan cserélve, akkor utána, ha ésszel közlekedsz nem fognak piszkálni, szerintem. Ha meg igen, akkor úgyis beleköt az élő fába is.
Szart nem lehet venni legfeljebb csak legot, vagy puzzlet, amit ha összeraksz király lesz :)
Józsi vagyok :-)