Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 603422 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1500 Dátum: 2012.05.16 00:41:31 »
Szia!

Ugyan nekem T18-am van, két generációval idősebb, mint a Tied, de a sztorink hasonló. :)
Én 17 évig álmodoztam erről a csodáról, mire összejött :) Jó ezeket olvasni!  :clap:
Jó tanács: márkaszervízt hanyagold, ha nem muszáj, vidd Ricsihez, bár Pécsről kicsit odébb van...
Celica nem nagyon szereti a 95-ös benyát, enyim se, de szerintem ettől nem kéne check engine-nek lennie, én valakivel kiolvastatnám a hibakódot ?OBD2?-vel, aztán meglátod mi a baja.
Gratulálok az autóhoz, használd egészséggel, mindig melegítsd be, addig ne nagyon forgasd, főleg ne vezérlésváltás fölé... :)
Kerékőrből nekem nem tudom milyen van, de nem speckó az tuti... :)

Üdv a csapatban!   :sorcerer:
Józsi vagyok :-)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Celica
« Válasz #1501 Dátum: 2012.05.16 07:43:59 »
de azért mégis idevág: kerékőr? érdemes? (gyári felnik vannak rajta) azt hallottam, hogy a toyotákra csak valami speckó kerékőrt lehet rakni, ami 12 ropi körül mozog.
köszi a válaszokat előre is, minden jót! :)
szerintem gyári kereket nem nagyon fogják lopkodni róla....... nem egy keresett tipus, de ha jobban alszol töle, akkor veszel rá
az hogy csak a toyotáé jó rá szerintem hülyeség, viszont nem olcso a kerékőrszett
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1502 Dátum: 2012.05.16 08:23:48 »
Én pl. jobban alszok tőle, Apámén még az acélfelnit is kerékőr őrzi :D
Józsi vagyok :-)

kareeka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • Minden rólam
Re:Celica
« Válasz #1503 Dátum: 2012.05.16 11:40:15 »
Szia!

Ugyan nekem T18-am van, két generációval idősebb, mint a Tied, de a sztorink hasonló. :)
Én 17 évig álmodoztam erről a csodáról, mire összejött :) Jó ezeket olvasni!  :clap:
Jó tanács: márkaszervízt hanyagold, ha nem muszáj, vidd Ricsihez, bár Pécsről kicsit odébb van...
Celica nem nagyon szereti a 95-ös benyát, enyim se, de szerintem ettől nem kéne check engine-nek lennie, én valakivel kiolvastatnám a hibakódot ?OBD2?-vel, aztán meglátod mi a baja.
Gratulálok az autóhoz, használd egészséggel, mindig melegítsd be, addig ne nagyon forgasd, főleg ne vezérlésváltás fölé... :)
Kerékőrből nekem nem tudom milyen van, de nem speckó az tuti... :)

Üdv a csapatban!   :sorcerer:
Köszi! :)
most úgy néz ki, hogy egy rég nem látott ismerőst felkutattam, akinek igényes szervíze van, és hozzá fogom elvinni, ő is azt mondta, hogy megnézik a hibakódot, ha jól emlékszem.
A 95-öst mennyire kell "szigorúan" venni? úgyértem, pl shellnél van a v-power (a sima), az is 95-ös, de az már drágább, az se olyan jó?
Általában városon belül mászkálok vele, ott meg nem nagyon megyek hatezer fölé, de természetesen bemelegítem :).

szerintem gyári kereket nem nagyon fogják lopkodni róla....... nem egy keresett tipus, de ha jobban alszol töle, akkor veszel rá
az hogy csak a toyotáé jó rá szerintem hülyeség, viszont nem olcso a kerékőrszett
az ördög soha nem alszik, meg úgy vagyok vele, hogy inkább kiadok pár ezret érte, minthogy meg legyen az esély.. :)

köszi a válaszokat! :)
Toyota - Celica - TS - T23 - 2003 - 1.8
A család többi tagja:
Toyota - Corolla - 2007 - 1.6
Toyota - Yaris - 2004 - 1.0

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1504 Dátum: 2012.05.16 13:45:53 »
Nekem olyannyira sz@r a 95-ös, hogy 98-ast tankolok Lukoilnál, vagy 100-ast OMV-n. 95-tel nekem nincs alapjáratom, leesik 500-600-ra, és nem koszos semmim sem, de ahogy én kérdezgettem embereket ez nem csak nálam van így.
Én is javarészt városon belül rohangálok vele, de ameddig hideg nem igazán forgatom még 2000 fölé sem. Van vízhőfokmérőm, olajhőfokmérőm, olajnyomásmérőm, így nagyjából tudom mikor melegedett be. Miután eléri a víz az "üzemi" hőfokot, durván még 5-10 perc mire jó az olaj, ha jól tudom, én időt nem szoktam méregetni hiszen látom :)

Kerékőr témában egyetértünk azt hiszem :D
Józsi vagyok :-)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1505 Dátum: 2012.05.16 17:24:23 »
Öcsém mi hülye bajotok van a 95ös benzinnel? arra még nem gondoltatok hogy rossz a lambda szondátok? Japók akkor mit szóljanak hogy nekik se megy 95össel mikor náluk a 88as a legnagyobb benzin?:))))
gy Toyota sosem hagy cserben...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Celica
« Válasz #1506 Dátum: 2012.05.16 17:28:48 »
Vettetek volna mazdát, az ha belehugyozol is megy :)  :D

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1507 Dátum: 2012.05.16 17:33:48 »
Vettetek volna mazdát, az ha belehugyozol is megy :)  :D
Persze mert a Mazda micu meg toyó alkatrészekből van összerakva:)))
gy Toyota sosem hagy cserben...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Celica
« Válasz #1508 Dátum: 2012.05.16 17:33:58 »
természetesen elviszem szervizbe is majd, csak kérdés, hogy mikor lesz rá időm, és mikorra kapok időpontot, remélhetőleg még a héten sorra kerül.
másik kérdésem kissé off ebben a topikban, de azért mégis idevág: kerékőr? érdemes? (gyári felnik vannak rajta) azt hallottam, hogy a toyotákra csak valami speckó kerékőrt lehet rakni, ami 12 ropi körül mozog.
köszi a válaszokat előre is, minden jót! :)

Valszeg a szonda lesz szar, tökmindegy mit tankolsz bele. Kicsit többet eszik, de ha kap egy kis plusz levegőt még jobban is mehet. Világosban üzemmelegen kicsit pörgesd le tiltásig és kukkold a visszapillantót, hogy van-e füst.

Kerékőrt felejtsd el, parasztvakítás.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Celica
« Válasz #1509 Dátum: 2012.05.16 17:35:03 »
Persze mert a Mazda micu meg toyó alkatrészekből van összerakva:)))

Ilyet még sosem hallottam, de akkor nem értem, hogy ezeket az alkatrészeket miért nem használták fel a saját márkás termékekhez is, a javukra válhatott volna :D

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1510 Dátum: 2012.05.16 17:44:58 »
Ilyet még sosem hallottam, de akkor nem értem, hogy ezeket az alkatrészeket miért nem használták fel a saját márkás termékekhez is, a javukra válhatott volna :D

Nyisd fel egy mazda mociterét és nézz szét ha találsz benne Denso feliratott már nyertél az Toyota:) Illetve múltkor szereltem egy 323F es mazdát szar volt a légtömegmérője felraktam a turbós celica légtömegmérőjét aztán mint a disznó úgy ment:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Celica
« Válasz #1511 Dátum: 2012.05.16 17:46:01 »
Öcsém mi hülye bajotok van a 95ös benzinnel? arra még nem gondoltatok hogy rossz a lambda szondátok? Japók akkor mit szóljanak hogy nekik se megy 95össel mikor náluk a 88as a legnagyobb benzin?:))))
Ha szar lenne a szondám, akkor többet enne/inna, mint én, ahhoz meg már tudás kell :)
Józsi vagyok :-)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Celica
« Válasz #1512 Dátum: 2012.05.16 17:51:09 »
Én úgy tudtam, hogy a denso egy alkatrész beszállító akitől előszeretettel vásárolnak a japán gyártók. Tény, hogy volt köze a toyotához ugyanis a Denso történelme ezzel kezdődik:
1949 Establishment of Nippondenso Co., Ltd. having been separated from Toyota Motor Co., Ltd. with ¥15 million capital.

Tehát, hogy ha a 60évvel ezelőtti történetre vetítjük vissza, akkor a Denso tényleg a Toyota Motor része, de azóta úgy tűnik, hogy csak egy beszállító :)

Ha az én kocsimban mondjuk találok egy Bosch alkatrészt ami egy VW-ben is megtalálható akkor az enyém VW? :)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Celica
« Válasz #1513 Dátum: 2012.05.16 17:57:50 »
Ha szar lenne a szondám, akkor többet enne/inna, mint én, ahhoz meg már tudás kell :)

Nem feltétlen enne többet! Corollában szar a szonda és nem eszik többet se kevesebbet, nekem is csak 1szer evet többet :$ akkor 50 literre jött ki a számmisztika szerint a fogyasztásom közel 500méteren:)De csak akkor csinálta egyszer azóta sosem még:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Celica
« Válasz #1514 Dátum: 2012.05.16 18:02:12 »
Nem feltétlen enne többet! Corollában szar a szonda és nem eszik többet se kevesebbet, nekem is csak 1szer evet többet :$ akkor 50 literre jött ki a számmisztika szerint a fogyasztásom közel 500méteren:)De csak akkor csinálta egyszer azóta sosem még:)

Úgy néz ki nálam is belassult a szonda, igaz fogyasztásnövekedés nincs, de az tény, hogy Premium 95-el nem rángat (alacsony fordulaton) sima 95-el meg igen. Persze ez nem jelenti azt, hogy a szonda az ok.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -