Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 602907 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Celica
« Válasz #15 Dátum: 2005.04.26 18:44:30 »
Annyira széééép!

Mar ugy kelek fel. hogy mikor lesz celicam :D
Belegondolni is rossz, hogy még várnom kell vagy nyar közepéig végéig :?
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Celica
« Válasz #16 Dátum: 2005.04.26 20:19:13 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Annyira széééép!

Mar ugy kelek fel. hogy mikor lesz celicam :D
Belegondolni is rossz, hogy még várnom kell vagy nyar közepéig végéig :?

itthon is el tudsz kapni főleg amerikait (mert ott nem veszik) 4 milkó körül 3-4 évest.
Na közben megnéztem, nem biztos, hogy érdemes kimenned Németo-ba. Ott is 12000 euro körül kezdődik egy 4 éves ára (eltekintve a csibészektől), amit itthon még legalább 7-800ezer regadó üzembehelyezés, környezetvédelmi díj terhel és ott vagy a 4 milka körül. A www.hasznaltauto.hu  -n most 16 celicat hirdetnek, van azért közte jó is (nem az a piros, amiről az eladó nem tudta eldönteni, hogy automata vagy manuális :shock:  meg azt sem, hány lovas ).

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Celica
« Válasz #17 Dátum: 2005.04.26 20:50:25 »
Idézetet írta: "saro"
Idézetet írta: "Kpeki"
Annyira széééép!

Mar ugy kelek fel. hogy mikor lesz celicam :D
Belegondolni is rossz, hogy még várnom kell vagy nyar közepéig végéig :?

itthon is el tudsz kapni főleg amerikait (mert ott nem veszik) 4 milkó körül 3-4 évest.
Na közben megnéztem, nem biztos, hogy érdemes kimenned Németo-ba. Ott is 12000 euro körül kezdődik egy 4 éves ára (eltekintve a csibészektől), amit itthon még legalább 7-800ezer regadó üzembehelyezés, környezetvédelmi díj terhel és ott vagy a 4 milka körül. A www.hasznaltauto.hu  -n most 16 celicat hirdetnek, van azért közte jó is (nem az a piros, amiről az eladó nem tudta eldönteni, hogy automata vagy manuális :shock:  meg azt sem, hány lovas ).


LoL. azt a pirost nem láttam.

Németben nem a mobilen kell nezni hirdetest... Ott azösszes arab mar felvasarolta es ratette a kis hasznát. Kinnt lakik féltesom és majd konzultalok vel. Kinnt van 7 éve már csak tud segiteni benne. aztán majd meglátom. Inkább veszek kinntrol, németek jobban vigyáznak az autoikra mint a magyarok :?
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Celica
« Válasz #18 Dátum: 2005.04.27 09:22:13 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "saro"
Idézetet írta: "Kpeki"
Annyira széééép!

Mar ugy kelek fel. hogy mikor lesz celicam :D
Belegondolni is rossz, hogy még várnom kell vagy nyar közepéig végéig :?

itthon is el tudsz kapni főleg amerikait (mert ott nem veszik) 4 milkó körül 3-4 évest.
Na közben megnéztem, nem biztos, hogy érdemes kimenned Németo-ba. Ott is 12000 euro körül kezdődik egy 4 éves ára (eltekintve a csibészektől), amit itthon még legalább 7-800ezer regadó üzembehelyezés, környezetvédelmi díj terhel és ott vagy a 4 milka körül. A www.hasznaltauto.hu  -n most 16 celicat hirdetnek, van azért közte jó is (nem az a piros, amiről az eladó nem tudta eldönteni, hogy automata vagy manuális :shock:  meg azt sem, hány lovas ).

LoL. azt a pirost nem láttam.

Németben nem a mobilen kell nezni hirdetest... Ott azösszes arab mar felvasarolta es ratette a kis hasznát. Kinnt lakik féltesom és majd konzultalok vel. Kinnt van 7 éve már csak tud segiteni benne. aztán majd meglátom. Inkább veszek kinntrol, németek jobban vigyáznak az autoikra mint a magyarok :?
nomeg egy átlag németnek nem jut azonnal eszébe, hogy visszatekerje az órát. A magyar honlapon egyébként az összes hirdetett Celi amerikai. ( a belső képeken látható, hogy aut., ha ezt nem is írják, vagy az első lökhárítón van egy külön helyzetjelző lámpa, ami csak az amerikaiakon van). Hát jó vásárlást, irigyellek, én imádtam.

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Celica
« Válasz #19 Dátum: 2005.04.27 09:54:48 »
Én meg remélem imádni fogom ha meglesz :)
Csak már azzal furikaznek!!
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Celica
« Válasz #20 Dátum: 2005.05.08 20:34:56 »
Nemtom , olvastátok-e már ezt - bár néhol kissé (nagyon...) hihetetlen , de kétségkívül aranyos :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Celica
« Válasz #21 Dátum: 2005.05.09 08:54:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nemtom , olvastátok-e már ezt - bár néhol kissé (nagyon...) hihetetlen , de kétségkívül aranyos :)

És mi az igazság?!?
music     

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Celica
« Válasz #22 Dátum: 2005.05.09 12:13:47 »
Ha ezt nézzük: "Előző autója? BMW 316 (E-21) Következő autója? Mercedes Benz W115 200d " még meg is élhette így a történetet.  :D
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Celica
« Válasz #23 Dátum: 2005.05.09 15:59:02 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Ha ezt nézzük: "Előző autója? BMW 316 (E-21) Következő autója? Mercedes Benz W115 200d " még meg is élhette így a történetet.  :D


Szerintem is teljesen korrekt írás. (kedvet is kap rá az ember)
A 88Le-ről mit tudtok?

leszilaci

  • Vendég
Celica
« Válasz #24 Dátum: 2005.05.09 16:15:10 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Lymphater"
Ha ezt nézzük: "Előző autója? BMW 316 (E-21) Következő autója? Mercedes Benz W115 200d " még meg is élhette így a történetet.  :D


Szerintem is teljesen korrekt írás. (kedvet is kap rá az ember)
A 88Le-ről mit tudtok?


a 88le kb annyi, mint az 1.3yaris tud :)

miután 60lóerős dízeleket vezettem, és átültem a yarisba, én is azt hittem egy jó darabig, hogy nincs ellefelem  :lol:
persze aztán kiderült, hogy 50-nél elfogy az erő.
és 1 év után hozzá is szoktam ehez a teljesítményhez, sőt úgy éreztem lustult az autó, pedig nem!

szóval lehet,hogy ÚGY érezte a beszámoló írója, de annak örülök, hogy jól érezte MAGÁT  :lol:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Celica
« Válasz #25 Dátum: 2005.05.09 16:24:19 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Lymphater"
Ha ezt nézzük: "Előző autója? BMW 316 (E-21) Következő autója? Mercedes Benz W115 200d " még meg is élhette így a történetet.  :D


Szerintem is teljesen korrekt írás. (kedvet is kap rá az ember)
A 88Le-ről mit tudtok?


a 88le kb annyi, mint az 1.3yaris tud :)

miután 60lóerős dízeleket vezettem, és átültem a yarisba, én is azt hittem egy jó darabig, hogy nincs ellefelem  :lol:
persze aztán kiderült, hogy 50-nél elfogy az erő.
és 1 év után hozzá is szoktam ehez a teljesítményhez, sőt úgy éreztem lustult az autó, pedig nem!

szóval lehet,hogy ÚGY érezte a beszámoló írója, de annak örülök, hogy jól érezte MAGÁT  :lol:


Ok, ok. Arra gondoltam, hogy valóban 88lovas volt az autó?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Celica
« Válasz #26 Dátum: 2005.05.09 21:25:09 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Lymphater"
Ha ezt nézzük: "Előző autója? BMW 316 (E-21) Következő autója? Mercedes Benz W115 200d " még meg is élhette így a történetet.  :D


Szerintem is teljesen korrekt írás. (kedvet is kap rá az ember)
A 88Le-ről mit tudtok?


DIN-lóerő szerint (ez az Európában ma is általános szabvány) nem volt 88 lovas 1.6-os változata ennek a Celicának . A 88 LE csak SAE-lóerő lehet , valóban volt is olyan 1.6-os ST , amelynek ilyen teljesítményű motorja volt . Ez DIN-lóerőben nem tudom , pontosan mennyi , de az biztos , hogy kevesebb .

Az írás szerintem is nagyon korrekt , nem linkeltem volna be különben  :) ... De van benne néhány teljesen fiktív dolog  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Celica
« Válasz #27 Dátum: 2005.05.09 21:38:06 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nemtom , olvastátok-e már ezt - bár néhol kissé (nagyon...) hihetetlen , de kétségkívül aranyos :)

És mi az igazság?!?


Az igazság az , hogy ha ez valóban egy sima 1.6-os Celica ST volt , akkor olyan Isten nincs , hogy GTI Golfokat meg GSi Kadetteket alázott le vele , és 140-ről 180-ra gyorsult az érdi emelkedőn  :idea: ! (A végsebessége annyi , az is legfeljebb óra szerint ...)
Én vezettem kétliteres (89 DIN-lóerős) Celicát ebből a generációból - nem tudott annyit , mint a Camrym . És a Camrymen , ugye , épp egy hete verte el a port egy Golf GTI  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Celica
« Válasz #28 Dátum: 2005.05.09 21:40:55 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Ha ezt nézzük: "Előző autója? BMW 316 (E-21) Következő autója? Mercedes Benz W115 200d " még meg is élhette így a történetet.  :D


Na igen ;) ... Bár azt viccesnek tartottam , hogy miközben végig az egekbe magasztalta a Celica menetteljesítményeit , képes volt párszáz méter vezetés után "átszeretni" az állólámpás 200-as dízelbe , amit egy jobb erőben lévő Kispolák lenyom a lámpánál  :lol:

(No persze , tény és való , hogy annak a Mercinek , a lomhasága ellenére , azért van számtalan erénye  8) - de ez már nem ide tartozik ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Celica
« Válasz #29 Dátum: 2005.05.09 23:03:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
DIN-lóerő szerint (ez az Európában ma is általános szabvány) nem volt 88 lovas 1.6-os változata ennek a Celicának. A 88 LE csak SAE-lóerő lehet, valóban volt is olyan 1.6-os ST, amelynek ilyen teljesítményű motorja volt. Ez DIN-lóerőben nem tudom, pontosan mennyi, de az biztos, hogy kevesebb.

Íme az arányok: 100 LE (SAE - Egyesült Államok)=115LE (DIN - Európa) illetve 130LE (JIS - Japán).
Ebből következően a 88 SAE lóerő, az kb. 76-77 DIN lóerőnek felel meg.
music