Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5077697 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20880 Dátum: 2016.12.02 12:14:35 »
Castrol Edge 5w30 ment bele.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20881 Dátum: 2016.12.02 17:07:40 »
 :clap:
Gabe 254.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20882 Dátum: 2016.12.06 10:46:06 »
Sziasztok.

Reges-regen egy "tavoli" hozzaszolasomban ....

... linkeltem egy jo kis cikket az olajokrol. Mostanaban szukseg lett volna ra, emlekeztem hogy itt a forumba mar belinkeltem. Am mikor itt rakerestem, a linkek mar nem eltek mert megvaltoztak. Szerencsere megtalaltam a linkeket es gondoltam ujra kozzeteszem, hatha hasznosnak talaljatok:

http://www.olajinfo.hu/motorolajok/17-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-1-resz
http://www.olajinfo.hu/motorolajok/20-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-2-resz
Lehettem volna halasz ...

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20883 Dátum: 2016.12.06 14:43:57 »
Sziasztok.

Reges-regen egy "tavoli" hozzaszolasomban ....

... linkeltem egy jo kis cikket az olajokrol. Mostanaban szukseg lett volna ra, emlekeztem hogy itt a forumba mar belinkeltem. Am mikor itt rakerestem, a linkek mar nem eltek mert megvaltoztak. Szerencsere megtalaltam a linkeket es gondoltam ujra kozzeteszem, hatha hasznosnak talaljatok:

http://www.olajinfo.hu/motorolajok/17-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-1-resz
http://www.olajinfo.hu/motorolajok/20-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-2-resz

Jó a leírás! Tetszik!  :yes:

Jómagam is úgy gondolom, hogy a 10 000 km alatt elfogyasztott 3 liter olaj igazából még bírható anyagilag, 210 000 megtett km után. ENEOS 5W30-at használok, lehet egy CASTROL-ból kevesebb lenne a fogyasztás, de sosem próbáltam...

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20884 Dátum: 2016.12.09 08:35:18 »
TomiFilth

Nem olyan kevés olajfogyasztás az annyi kilométernél, de nem is eget rengető. A suzukim  4000-6000 km alatt evett meg 1 litert. Aztán ki tudja valójában mennyi kilométer volt benne. Első gazdás volt de nem gondolnám hogy ~120e km után így jár.

A corollámnak meg valós 185.000 km van benne és nincs igazából mérhető olajfogyasztása. Most néztem a szintet pont középen van, de lehet nem is töltöttem anno maxra. Már elértem a 15.000 km-t ezzel az olajjal, úgyhogy a következő hetekben amint lesz kis időm lecserélem, és végre MOL olajat töltök bele, nem követem a többséget a Castrollal, Mobillal meg hasonlók :) Mondjuk nem is követtem soha, mindig a magam útját jártam, ami itt sokaknak nem is tetszett szerintem :)
                                                                                                                                                   

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20885 Dátum: 2016.12.09 10:29:12 »
Nem olyan kevés olajfogyasztás az annyi kilométernél, de nem is eget rengető. A suzukim  4000-6000 km alatt evett meg 1 litert...
...
Jómagam is úgy gondolom, hogy a 10 000 km alatt elfogyasztott 3 liter olaj igazából még bírható anyagilag...
A Micrámnál hamar kiderült, hogy "eszegeti" az olajat, aztán már jobban ette... aztán időnként kék füst is jött. Aztán műszakin okoskodni kellett, mert emelt fordulaton kékre festette a vizsgaállomás légterét... Tényleg nem volt túlságosan megterhelő anyagilag, hogy időnként utána töltöttem 1-1 l-t, de aztán, amikor friss motoröblítés és minőségi olajfeltöltés után, 800 km-en (autópálya) annyira lement az olajszint, hogy a nívópálca nem ért bele az olajba, és pontosan 3 l betöltésével érte el a maximum szintet (tehát néhány km múlva valószínűleg besül a motor...), akkor azt mondtam, hogy ezt nem lehet tovább így csinálni, motorgenerál. Azóta a gyárilag javasolt "legvékonyabb" olaj van benne, nem eszi és boldogság van...

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20886 Dátum: 2016.12.09 17:44:38 »
MFerenc elgondolkodtató, hogy mitől alakul ki ilyen magas olajfogyasztás. A kínzott vagy sokat futott autó esete állhat fent, illetve a karbantartások, olajcserék elhanyagolása.
Na épp ezért undorodom is az egész használtautó piactól. És inkább a karosszériásra költök a corollámon, mint más autónál a műszaki állapotra. Mivel a corollámnál a technika nagyon rendben van, ez biztos.
                                                                                                                                                   

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20887 Dátum: 2016.12.09 18:48:21 »
A Micrámnál hamar kiderült, hogy "eszegeti" az olajat, aztán már jobban ette... aztán időnként kék füst is jött. Aztán műszakin okoskodni kellett, mert emelt fordulaton kékre festette a vizsgaállomás légterét... Tényleg nem volt túlságosan megterhelő anyagilag, hogy időnként utána töltöttem 1-1 l-t, de aztán, amikor friss motoröblítés és minőségi olajfeltöltés után, 800 km-en (autópálya) annyira lement az olajszint, hogy a nívópálca nem ért bele az olajba, és pontosan 3 l betöltésével érte el a maximum szintet (tehát néhány km múlva valószínűleg besül a motor...), akkor azt mondtam, hogy ezt nem lehet tovább így csinálni, motorgenerál. Azóta a gyárilag javasolt "legvékonyabb" olaj van benne, nem eszi és boldogság van...

Szia!

Elárulod, hogy a Micrádnál mit jelentett a "motorgenerál"?! Miket cseréltek? Mibe került? Gondolom már így vetted, hogy fogyasztja az olajat, mit tudsz az előéletéről?
Bocsi a kíváncsiságért! :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20888 Dátum: 2016.12.09 20:57:38 »
Ha jól emlékszem, tavaly csináltattam meg, komplett hengerfej felújítás, nyomáspróba, szelepfészkek stb, összes tömítés csere, gyűrűk cserélve, kipucolva a motor alaposan... 125  körül állt meg, bár többre emlékeztem... most rendben van, kopp-kopp-kopp...

Igen, így vettem...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20889 Dátum: 2016.12.09 22:50:15 »
Jah tényleg, most jutott eszembe. Néhány hónapja unokanővérem feljött Pestre autóval. A kérdéses jármű egy C Corsa 1.2-es motorral (azt hiszem 2006-os 150e km körüli futással). Unokanővéremnek elég furcsa vezetési stílusa van, közúton elközlekedik 70-80-nal, szóval a vas nincs szétforgatva. Szóval megtette ezt a Debrecen-Budapest-Debrecen távot, megkapta a rég látott 120-130-cas tempót, aztán egyszer csak azt vette észre, hogy a nívó nem ért bele az olajba. Kapott egy flakon Shell olajat, azt hiszem ugyanaz kell bele mint az enyémbe (10W40) és csak akkor érte el a pálcát. Ő a pályázásra fogja, szerintem nem, 5 éve járom ezt a távot rendszeresen kétszer ekkora futásteljesítményű autókkal és sose volt belőle problémám
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20890 Dátum: 2016.12.09 22:53:51 »
Gyűjtsön a motorfelújításra...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20891 Dátum: 2016.12.09 23:48:15 »
Gyűjtsön a motorfelújításra...
naaaaaaaaa!!!  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20892 Dátum: 2016.12.10 00:13:46 »
Autópályatempóban elment 200km-t úgy, hogy 2l olaj hiányzott a motorból...  :szemez:

Egyrészt az valahogy eltűnt onnan, ecotec sokszor megy át kétüteműbe, ez tény, de ha erről a tulaj nem vesz tudomást, akkor hamar meg lehet ölni...  ::)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20893 Dátum: 2016.12.10 00:16:52 »
Autópályatempóban elment 200km-t úgy, hogy 2l olaj hiányzott a motorból...  :szemez:

Egyrészt az valahogy eltűnt onnan, ecotec sokszor megy át kétüteműbe, ez tény, de ha erről a tulaj nem vesz tudomást, akkor hamar meg lehet ölni...  ::)
Ez még valamikor októberben történt. Nem hallottam azóta hogy enné a motor az olajat, de majd megkérdezem. Debrecen Miskolcot rendszeresen megteszi az autó, szóval nem egy letámasztott és hetente elővett vas.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20894 Dátum: 2016.12.10 07:56:07 »
A megoldás az, hogy a motorolajban felszaporodott az idegen anyag. Benzin, kondenzanyag. Ez feldúsította, egyszersmint degradálta a motorolajat.  Oka a lagymatag és vélhetően rövidtávos használat.  Aztán az autópályázás végre tényleg üzemi hőmérsékletűre melegítette a kisautót, ennélfogva a motorolajból kidiffundált, aminek nem kellett ott lennie.  Ezért tűnt el.  Az olaj már korábban sem volt ott.   :helpsmilie:

Javasolom az azonnali olaj és szűrőcserét és nem a rátöltögetést.  :surrender:

Nem egyedi a dolog, a többnyire városban használt kocsik, ha kimennek a pályára, mindegyik így viselkedik.  Nézni kell a nívót.  Vagy időnként leforgatni 3-4000 Rpm között.  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.10 07:58:38 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.