Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4974983 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16830 Dátum: 2013.07.31 13:18:45 »
:oops:  Most látom csak, hogy ez nem a gumis topic!!   :surrender: :surrender:
Ott meg a hitelezés megy ..... [rohog]
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16831 Dátum: 2013.07.31 20:18:35 »

A feltüntetett árak a PDS-t nem tartalmazzák. A hozott olajat rossz néven veszik.


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16832 Dátum: 2013.07.31 20:35:05 »

A feltüntetett árak a PDS-t nem tartalmazzák. A hozott olajat rossz néven veszik.
Üdv!

Szép árak.
Bár biztosan lehetnének szebbek is.

Nem cseréltetek olajat, de a kíváncsiságom miatt felteszek pár kérdést, ha lehet.

PDS=Product Data Sheet ?
Azt mondod, hogy ezért az árért azt nem kapod meg? Vagy nem értem  :hmmmm:
Nem töltik bele, vagy csúnyán néznek, vagy garancia megszűnik, vagy mit értesz rossz néven vétel alatt?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16833 Dátum: 2013.07.31 21:00:57 »
PDS=Product Data Sheet ?
Azt mondod, hogy ezért az árért azt nem kapod meg?
Igen.
Minden szervizben mondják, hogy van, de -eddig- sehol nem adták ki.
Nem töltik bele, vagy csúnyán néznek, vagy garancia megszűnik, vagy mit értesz rossz néven vétel alatt?
A garanciát nem kérdeztem, tudomásom szerint erre hivatkozva nem tagadhatják meg általánosan, csak az olaj által okozott károsodásra (amennyiben a minősége nem felelne meg) nem fog élni, ami természetes.
Az Eurocare-t (mobilitás garancia) a garancia időtartama alatt nem befolyásolja, csak utána nem adják meg a hozott olajosokra.
Konkrétan nem csúnyán néznek,hanem szóvá teszik,szerintük így nem teljesen náluk a szervizeltetem, talán így nem is jár klubos kedvezmény ... .Végül járt.

Amúgy egy márkaszervizes első éves szerviz (sima gyors olajcsere+szűrő+alátét+ légszűrő olajos kézzel történő fogdosása+ ismeretlen lötty a közel teli ablakmosó tartályba töltése+ kocsi rossz ponton történő emelése) az egyetemi diplomás öcsém másfél napi bruttó bérébe került. -(
Ezért is  :censored: le nagy ívben gari után a vezetett szervizkönyvet. (meg azért, mert szerintük jó a rozsda, a ferde lökös, meg a centit lógó nagyfesz kábel a garis autón)




« Utoljára szerkesztve: 2013.07.31 21:07:15 írta Agyarka »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16834 Dátum: 2013.07.31 21:10:36 »
Igen.
Minden szervizben mondják, hogy van, de -eddig- sehol nem adták ki.
A garanciát nem kérdeztem, tudomásom szerint erre hivatkozva nem tagadhatják meg általánosan, csak az olaj által okozott károsodásra (amennyiben a minősége nem felelne meg) nem fog élni, ami természetes.
Az Eurocare-t (mobilitás garancia) a garancia időtartama alatt nem befolyásolja, csak utána nem adják meg a hozott olajosokra.
Konkrétan nem csúnyán néznek,hanem szóvá teszik, szerintük így nem a teljes szervizt náluk csináltatom, talán így nem is jár klubos kedvezmény ... . (Végül járt).

Amúgy egy márkaszervizes első éves szerviz (sima gyors olajcsere+szűrő+alátét+ légszűrő olajos kézzel történő fogdosása+ ismeretlen lötty a közel teli ablakmosó tartályba töltése+ a kocsi rossz ponton történő emelése) az egyetemi diplomás öcsém másfél napi bruttó bérébe került. -(
Ezért is  :censored: le nagy ívben gari után a vezetett szervizkönyvet. (meg azért, mert szerintük jó a rozsda, a ferde lökös, meg a centit lógó nagyfesz kábel a garis autón)
Csak azt nem értem, hogyan jön az árhoz a PDS  :hmmmm:
A hozott olajra én is így tudom, ahogy írod  :yes:

Még jó, hogy márkaszervizben sem tudják, hogyan kell emelni. Múltkor a futóműves háborodott fel, hogy a kocsin a csápos emelővel szétnyomatták a lemezt (amit még "előző" életében szerzett, próbáltam korrózióvédelemben részesíteni, de látszik persze attól...), pedig csak megfelelő gumipogácsát kellene használniuk, csak t*jnak rá, nem az övék  :censored:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16835 Dátum: 2013.07.31 21:15:34 »
Csak azt nem értem, hogyan jön az árhoz a PDS  :hmmmm:


Nézd meg a táblában a PDS fül alatti infókat.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16836 Dátum: 2013.07.31 21:18:46 »
Nézd meg a táblában a PDS fül alatti infókat.
Ha az Agyarka aláírásában levő táblára gondolsz, már megnéztem, de sajnos nem tudom, mit kellene észrevennem, ami az árhoz kapcsolódik.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16837 Dátum: 2013.07.31 21:49:31 »
Csak azt nem értem, hogyan jön az árhoz a PDS
A PDS a vevő tájékoztatására szolgálna. Elvileg abból kellene megtudnia a vevőnek,hogy mit kap a pénzéért.
A részletes műszaki adatok azonban lehetőséget nyújtanak más termékekkel való összehasonlításra.
Vajon miért jó az a Toyotának, ha ez nem lehetséges?
Erről két dolog jut az eszembe:
- a benzinkutak totem oszlopára ki nem írt árak. Vannak akik szégyenlik az áraikat.
- A márkaszervizek szakértelmére vonatkozó hirdetések (Ön melyikben javítaná?, mi értünk hozzá ..., és a többi) Gyakorlatilag a TGMO forgalmazásánál is a név iránti bizalomra építenek (+ az Eurocare, Extracare korlátozásokkal próbálkoznak).

Még jó, hogy márkaszervizben sem tudják, hogyan kell emelni.
Tudják, de kis pénz, kis foci. Egyébként is üzemi terület, tilos a belépés és a gond le van tudva.-(
(Utóbbinak még egyéb előnyei is lehetnek a szerelő/cég számára)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.31 21:52:02 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #16838 Dátum: 2013.07.31 22:08:51 »
Szerintem nem jó helyre viszed az autót.
Felénk még úgy is beengednek, hogy a csarnok be van kamerázva.
Veszprémben is kapásból bemehettem.
Idehaza olyan alkatrészt viszek, amit akarok szinte, de persze, előtte konzultálni szoktam a szerelővel, hogy az adott alkatrész jó lesz-e.
Azokat a kis hibákat is mind javítanák, hasonlók nekem is voltak már mindkét autómmal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #16839 Dátum: 2013.07.31 22:26:47 »
Szerintem nem jó helyre viszed az autót.
Olyan helyre eleve nem viszem az autömat, ahova nem mehetek be. Persze van ahol nincs értelme, mert a munka jellege miatt úgyis ott állna a gép.

Azt már megbeszéltük, hogy a Te szervizelési helyzeted nem tipikus.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16840 Dátum: 2013.08.01 22:31:11 »
Igen.
Minden szervizben mondják, hogy van, de -eddig- sehol nem adták ki.A garanciát nem kérdeztem, tudomásom szerint erre hivatkozva nem tagadhatják meg általánosan, csak az olaj által okozott károsodásra (amennyiben a minősége nem felelne meg) nem fog élni, ami természetes.
Az Eurocare-t (mobilitás garancia) a garancia időtartama alatt nem befolyásolja, csak utána nem adják meg a hozott olajosokra.
Konkrétan nem csúnyán néznek,hanem szóvá teszik,szerintük így nem teljesen náluk a szervizeltetem, talán így nem is jár klubos kedvezmény ... .Végül járt.

Amúgy egy márkaszervizes első éves szerviz (sima gyors olajcsere+szűrő+alátét+ légszűrő olajos kézzel történő fogdosása+ ismeretlen lötty a közel teli ablakmosó tartályba töltése+ kocsi rossz ponton történő emelése) az egyetemi diplomás öcsém másfél napi bruttó bérébe került. -(
Ezért is  :censored: le nagy ívben gari után a vezetett szervizkönyvet. (meg azért, mert szerintük jó a rozsda, a ferde lökös, meg a centit lógó nagyfesz kábel a garis autón)

Vigyél nekik egy képet a szegedi mákaszervizről (jól gazzal benőtt ) oszt kérdezd meg tőlük, hogy szép jövő lenne-e ez ?
Ugye, hogy nem.
Nem a válság miatt zártak be a vidéki szervizek, hanem a pofátlan áraik miatt. De ezek szerint nem tanulnak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16841 Dátum: 2013.08.01 22:42:38 »
Amúgy egy márkaszervizes első éves szerviz (sima gyors olajcsere+szűrő+alátét+ légszűrő olajos kézzel történő fogdosása+ ismeretlen lötty a közel teli ablakmosó tartályba töltése+ kocsi rossz ponton történő emelése) az egyetemi diplomás öcsém másfél napi bruttó bérébe került. -(
Ezért is  :censored: le nagy ívben gari után a vezetett szervizkönyvet. (meg azért, mert szerintük jó a rozsda, a ferde lökös, meg a centit lógó nagyfesz kábel a garis autón)
Remekül hangzik.

A kaposvári Kotonál hozott olajra is megadják az Eurocare-t, sőt még csak csúnyán sem néznek miatta :) ... a többi hátrány sem jelentkezik náluk, sőt még az áraik is kedvezőek  :yes: ... ezért is vittük most is oda az Avét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16842 Dátum: 2013.08.01 22:52:38 »
Tegnap megvolt végre az olajcsere a Yarison: LM TopTec 4300  :clap: ... méghozzá 2013-as gyártású  :yes:

9.900-ért kaptam végül a 3 litert  :D ... ami már teljesen korrekt ár. Szerelőm további 7 ezret kért - amiben benne volt a munka, plusz olaj- , lég- és pollenszűrő is  :)

Eddig nem is tudtam, hogy van pollenszűrő ebben az autóban  :hmmmm: :sorcerer: ... hát ne tudjátok meg, hogy nézett ki  :ph34r: :lol: ... és, láss csodát, most sokkal jobban fújja a levegőt a szellőzés  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16843 Dátum: 2013.08.01 23:02:41 »
Remekül hangzik.

A kaposvári Kotonál hozott olajra is megadják az Eurocare-t, sőt még csak csúnyán sem néznek miatta :) ... a többi hátrány sem jelentkezik náluk, sőt még az áraik is kedvezőek  :yes: ... ezért is vittük most is oda az Avét.
Pécsiekkel mi a gond?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #16844 Dátum: 2013.08.01 23:22:27 »
Pécsiekkel mi a gond?
Sokminden  :lol: ...

Egyetlen példa: 4x kellett visszavinnem a Yarisomat a karambolos sérülés kijavítása után, mire mindent rendbe tettek. És így is maradtak rajta olyan "apró" hibák, mint pl. facelift előtti hátsó lökös a faceliftes autón. Amíg nem szóltam, nem vették észre  :eek: [rohog] ...

Egy csomóan járnak inkább Pécsről Kaposvárra szervizbe. Ez azért eléggé sokatmondó. Mondjuk, őket javarészt még a Troska marta el; de az újak sem adnak okot rá, hogy visszatérjenek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )