Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4977168 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15255 Dátum: 2012.11.10 19:39:21 »
Én ezt olvastam a pdf-ben: "Advanced Full Synthetic Engine Oil" (5w-30)

http://www.mobil1.co.uk/why-synthetic-oil.aspx ezen belül a FAQ-ban le van írva.

Lehet én értem félre a dolgot?
Nem érted félre... piacfüggő a dolog. Van, ahol a kevésbé egzakt normák lehetővé teszik, hogy ráírhassák, hogy "teljesen szintetikus" - és van, ahol nem. Innentől mondjuk én nem tekintem teljesen szintetikusnak. Nem mintha "szerelmes" lennék a teljesen szintetikus olajokba, hisz a saját autóinkba is "csak" HC-szintetikus olajokat tettem, mindenféle hátrány nélkül. Tudni kell amúgy, hogy mi -mármint akik itt a fórumon erről agyalunk, és ilyen olajokat teszünk az autóinkba- a maximalista kisebbséget képviseljük  :flowers: ... A nagy többség magasról tojik rá, hogy mondjuk a márkaszervíz (!) vadonatúj korától fogva egy középkategóriás, rész-szintetikus 10 W-40-es olajat töltöget a VVTi motoros kocsijába  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15256 Dátum: 2012.11.10 20:08:33 »
Kevésbé arrogáns hangvételű kérdésfeltevés menne, ESETLEG?


ESETLEG!!!
Ezt az információt honnan veszed?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15257 Dátum: 2012.11.10 20:23:36 »
Haverom SX4-ébe a szervizben minden olajcser alkalmával 10W-40-es olajat raktak. Most 4 éves a kocsi, én lehet reklamáltam volna érte. Persze jó bele elvileg, de miért ne tegyünk be jobbat?

Szintetikus téma... Úgy tudtam, hogy a Mobil1 olaj mind szintetikus. De úgy látom, ezek szerint csak a megfogalmazással is már jó nagyokat csúsztatnak. Ezek miatt is nehéz sokszor a döntés.  Ja, meg szinte minden olajmárkánál elhangzok, hogy "az nagyon jó" ám!  :tt2: Aztán döntsd el, hogy akkor milyen!

Most az akkukkal vagyok így. Valaki szidja az Edixe-ot valaki meg isteníti. Ugyan így Varta, Bosch, Banner-t is szidják/dicsérik is.  :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15258 Dátum: 2012.11.10 20:40:19 »
Most az akkukkal vagyok így. Valaki szidja az Edixe-ot valaki meg isteníti. Ugyan így Varta, Bosch, Banner-t is szidják/dicsérik is.  :wacko:
Ezek közül én a Boschról hallottam a legtöbb negatív kritikát - és az Exxide-ról a legkevesebbet.

Amúgy ezen a téren szvsz nagyobbat lehet hibázni, mint az olajoknál. Egy márkás, legújabb minősítéseket teljesítő, a gyártó által ajánlott viszkozitású olajjal igazán mellényúlni nem igazán lehet. Bár azért az nem mindegy, hogy mondjuk x olajból utána kell tölteni egy litert két csere között, y olajból pedig nem (most természetesen olyan olajokra gondolok, amelyek amúgy teljesítik a fenti kritériumokat).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15259 Dátum: 2012.11.10 20:47:53 »
Ezt honnan veszed?
Tudsz mutatni olyan hivatalos Toyota szervizt, ahol Eneos olajjal szervizelik a Toyotákat?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15260 Dátum: 2012.11.10 21:19:56 »
Ezek közül én a Boschról hallottam a legtöbb negatív kritikát - és az Exxide-ról a legkevesebbet.

Amúgy ezen a téren szvsz nagyobbat lehet hibázni, mint az olajoknál. Egy márkás, legújabb minősítéseket teljesítő, a gyártó által ajánlott viszkozitású olajjal igazán mellényúlni nem igazán lehet. Bár azért az nem mindegy, hogy mondjuk x olajból utána kell tölteni egy litert két csere között, y olajból pedig nem (most természetesen olyan olajokra gondolok, amelyek amúgy teljesítik a fenti kritériumokat).
Igaz, amúgy. Nagyon nem lehet mellé nyúlni ma már. Ha ismert márkák közül választunk.

Most látom, hogy jól elírtam az Exide nevét.
Kicsit off itt, de akkor ez (Exide) legyen szerintetek?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15261 Dátum: 2012.11.10 21:23:55 »
Igaz, amúgy. Nagyon nem lehet mellé nyúlni ma már. Ha ismert márkák közül választunk.

Most látom, hogy jól elírtam az Exide nevét.
Kicsit off itt, de akkor ez (Exide) legyen szerintetek?
Hacsak nem hamis  :censored:
Nem tudom, nálam Varta van, elég régi lehet, mert két éve vettem a kocsival, és akkor sem volt új, sőt...de még jó hála Istennek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15262 Dátum: 2012.11.10 21:36:19 »
Igaz, amúgy. Nagyon nem lehet mellé nyúlni ma már. Ha ismert márkák közül választunk.

Most látom, hogy jól elírtam az Exide nevét.
Kicsit off itt, de akkor ez (Exide) legyen szerintetek?
Nekem az lenne az első választásom. Második a Banner és a Varta, holtversenyben (tehát amelyik olcsóbb lenne); utolsó a Bosch.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15263 Dátum: 2012.11.10 21:53:57 »
Köszi a válaszokat. Valahogy így voltam vele én is.

ON!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15264 Dátum: 2012.11.10 22:12:39 »
Én Exide vagy Banner közül bármelyiket nyugodt szívvel választanám, mivel most Banner teszi a dolgát remekül így majd ha kell ennél maradok.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15265 Dátum: 2012.11.10 22:53:33 »
Pont ezen kettő közt vívódok én is. Majd választok hasraütésre.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15266 Dátum: 2012.11.10 22:55:33 »
Döntsön az ár :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15267 Dátum: 2012.11.11 11:33:56 »
Nekem az lenne az első választásom. Második a Banner és a Varta, holtversenyben (tehát amelyik olcsóbb lenne); utolsó a Bosch.
Az összes Varta és Bosch (azonos típusok) megegyeznek, egy gyárban készülnek.
Én bosch-t vettem. Banner nem érdekel, Exide sem rossz, de ha annyiért (sőt 2-3 ezerrel olcsóbban) meg tudom venni a Bosch csúcsmodelljét, mint az Exide közép modelljét (Excell) akkor nem volt kérdés...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15268 Dátum: 2012.11.11 11:40:52 »
Nekem BOSCH S3 55Ah van a Corollában és Exide (tán Excell) 62Ah az OFF E36-ban. 2007-ben lett cserélve mind a kettő, egyik sem az én választásom volt. Hypermarketből. A BOSCH-al tavaly a -10-20 fokban még nem volt indítási gond, az Exide-t már kétszer kellett tölteni. Egyszer generátor szénkefe hiba miatt, egyszer amikor órákig rádiót hallgattam, amíg szereltem a kocsit, (a ventilátor bekapcsolva maradt). :) User error. Szerintem mind a kettő jó akksi.
Szintén 2007-es évjáratból: az OFF SX4 gyári akksija fekete, csak annyi van ráírva: Made in France. Már elpatkolt, pedig mind a három kocsi azonos körülmények között van tárolva (kint a hóban fagyban). Az is igaz, hogy egy 1.5-ös motorhoz a 45Ah akksi eléggé alulméretezettnek tűnt, amikor cseréltem.
Ja és olajból először 5W-40-es Shellt tett a szervíz az SX4-be. Utána meg már nemtudom mit, tán 10W-40-es valamit, de ezt nem rónám fel a szervíz hibájának (mert elvben mehet bele), inkább az a tulajdonos a hibás, aki odamegy egy autóval (a bank autójával) a márkaszervízbe és árérzékeny módon a legolcsóbb dzsunka olajat kéri (az nem számít ha nem tudja mi az a viszkozitás, már az árból sejtheti, hogy ezek után nem a legjobbat fogja kapni a kocsi). Vagy nem is kér semmit, de már az árajánlatnál látják, hogy csak a legolcsóbb megoldással van esélyük nála, ezért eleve azt ajánlják...

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #15269 Dátum: 2012.11.11 13:17:40 »
E12 corolla-nak a váltójában cserélt már valaki olajat?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J