Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4928614 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Olajok és adalékok
« Válasz #225 Dátum: 2005.03.29 16:48:18 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Misi"
A december még régebbnek számít? Mert akkor vettem.
És kb. 4 hete cserélték az olajat...


Az infó igen....

Hivatalosan még nem olvastam róla, de valóban variálnak spéci adalékanyagokkal az első olajnál. Mint tudjátok, a régi bejáratási előírások jó része megszűnt, merthogy a mai szerszámgépekkel már olyan motort lehet, hogy nem kell. Na ez enm egészen így van. Helyette jött a tessék kímélni, és jó gyorsan olajat cserélni, hogy a gyártásnál a kenőanyag útjába kerülő fémszemcsék minél hamarabb kikerüljenek a rendszerből. Aztán eljött az idő, hogy ilyen fémdarabok méár tényleg ritkák lettek, tessék csak az előírtnál olajat cserélni, elég az. Most meg spéci adalékolásról hallottam fülest, mert  az mégiscsak jót tesz, és akkor máshogy alakul a hőháztartás, másképp indulnak a kopások stb.

Amint találok valami hivatalosat, megosztom. De ezt is, ha kiderül, ez csak pletyka.

Mayeres ember azt mondta, gyári kiképzésen mondták nekik. És az én autóm is decemberi...

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #226 Dátum: 2005.03.29 21:59:15 »
A camry topicban már írtam, de végülis idevaló!
Végre meg tudom magyarázni az asszonynak, h miért adtam 10800 ft-ot 5l olajért(Fuchs Titan CFE 10W-40), hogy hogyan, hát így:
klikk
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #227 Dátum: 2005.03.29 22:07:43 »
Idézetet írta: "Xanyi"
És aki 1 év alatt csak 3ezer km-t megy azzal mi van?

Az ne vegyen autót, főleg ne újat, taxival is jobban jön ki :lol:
Egyébként igazad van, én bizalmatlan vagyok, amit csak tudok, szeretem a két kezemmel csinálni, v legalább nézni  :twisted:
Nem véletlen a régi szervízkiírás: x munka: 500Ft, ha nézi a vevő 1000 Ft, ha Ő csinálja 2000 Ft :weedman:  [smilie=sm48.gif]  [smilie=sm42.gif]  [smilie=sm38.gif]  :drinking:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #228 Dátum: 2005.03.29 23:51:47 »
Idézetet írta: "schilerasz"
A camry topicban már írtam, de végülis idevaló!
Végre meg tudom magyarázni az asszonynak, h miért adtam 10800 ft-ot 5l olajért(Fuchs Titan CFE 10W-40), hogy hogyan, hát így:
klikk


Ez a fáradtolajos infó egyébként honnan van ? Nagyon meglepne , ha kiderülne , hogy igaz  :o ... Tényleg újdonság lenne !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #229 Dátum: 2005.03.30 01:48:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez a fáradtolajos infó egyébként honnan van ? Nagyon meglepne , ha kiderülne , hogy igaz  :o ... Tényleg újdonság lenne !

Rája van írva a dobozára, bár elég nyers fordítás, de vmi hasonló, holnap idézem eredeti németben 8)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #230 Dátum: 2005.03.30 10:09:07 »
Idézetet írta: "saro"
5500km-t futott Corollámban ma le akartam cseréltetni az olajat. Mayer Toyota nagyon kedvesen azt mondta, hogy nem javasolják, mert olyan gyári adalékok vannak az első olajban, amelyek elősegítik az alkatrészek bejáratását (kb. 20ezer Ft/l az ára) és garantáltan jók és szükségesek az első 15ezer km-re.

Hali!
Hát, valamit nem értek ... most kopáscsökkentő, vagy kopásnövelő adalékról beszéltek neked? Ha a gyári (kitűnő) technológia után kopásnövelő/segítő adalék kell, akkor nem értem, hogy miért ugyanakkora a szerviz-intervallum, mint később. Ha kopáscsökentő, akkor mi van a bejáratással és a gyári könyvben leírtakkal az első ezerötszázra.
Egyébként pedig érdekes, hogy eddig erről nem szólt a fáma.

Az is biztos, hogy nem kell az olajat lecserélni előbb (erről jórégen már írtam egyszer).
A Toyota bazira ad arra, hogy az autója szerviz-igénytelen, gazdaságosan üzemeltethető/szervizeltethető legyen - viszik is a pálmát a piacokon (bár a OFF Mazda ON most kicsit belepiszkált), tehát a vezérképviseletek nem véletlenül nyomják, hogy csak a szükséges és előírt - az olajcsere időközben nem az - szervizelést végezzék a márkaszervizek. Szal korrekt a Mayer, mert még egy hihető történetet is kitalál azért, hogy ne legyen olyan költséged, ami nem muszáj.
De hogy nem árt (!) neki a csere, abban teljesen biztos vagyok. Sőt!

Jellemzően a TMH-ban nemrégen még annak is utána kellett nézni, hogy milyen pontosan a betöltött gyári olaj. No, nem vót meglepi: az előírt Toyota olaj volt az.

Szia:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #231 Dátum: 2005.03.30 10:29:15 »
Hillar, csak halkan jegyzem meg, az olaj nem csak a kopásra van hatással.

Ez a Toyota olaj meg viccesen hangzik. Ők csinálják? Ennyire zajbacu lenne a Toyota?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #232 Dátum: 2005.03.30 12:22:45 »
Idézetet írta: "Ear"
Hillar, csak halkan jegyzem meg, az olaj nem csak a kopásra van hatással.

Ez a Toyota olaj meg viccesen hangzik. Ők csinálják? Ennyire zajbacu lenne a Toyota?


Én ezt eléggé kizártnak tartom . Nyilván ők is veszik valakitől . Hogy milyen magas minőségi elvárásokkal és/vagy milyen spéci adalékolásokkal , az már más dolog .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Olajok és adalékok
« Válasz #233 Dátum: 2005.03.30 12:39:02 »
Ha rosszul tudom, Esso olaj leledzik a kannákban.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #234 Dátum: 2005.03.30 18:55:34 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez a fáradtolajos infó egyébként honnan van ? Nagyon meglepne , ha kiderülne , hogy igaz  :o ... Tényleg újdonság lenne !

Rája van írva a dobozára, bár elég nyers fordítás, de vmi hasonló, holnap idézem eredeti németben 8)

Jaj 1001+1 bocs teljesen félreértettem a szöveget, mert nem olvastam el, csak belenéztem, meg bezavart vmi eco v hasonló felirat, nem fáradtolajból csinálják, hanem azt mondja, hogy a használat során az lesz belőle, és azt a megfelelőhelyen kell leadni, mert környezetkárósító.
Még1x bocs a kacsáért :oops:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Olajok és adalékok
« Válasz #235 Dátum: 2005.03.30 19:41:15 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "saro"
5500km-t futott Corollámban ma le akartam cseréltetni az olajat. Mayer Toyota nagyon kedvesen azt mondta, hogy nem javasolják, mert olyan gyári adalékok vannak az első olajban, amelyek elősegítik az alkatrészek bejáratását (kb. 20ezer Ft/l az ára) és garantáltan jók és szükségesek az első 15ezer km-re.

Hali!
Hát, valamit nem értek ... most kopáscsökkentő, vagy kopásnövelő adalékról beszéltek neked? Ha a gyári (kitűnő) technológia után kopásnövelő/segítő adalék kell, akkor nem értem, hogy miért ugyanakkora a szerviz-intervallum, mint később. Ha kopáscsökentő, akkor mi van a bejáratással és a gyári könyvben leírtakkal az első ezerötszázra.
Egyébként pedig érdekes, hogy eddig erről nem szólt a fáma.

Az is biztos, hogy nem kell az olajat lecserélni előbb (erről jórégen már írtam egyszer).
A Toyota bazira ad arra, hogy az autója szerviz-igénytelen, gazdaságosan üzemeltethető/szervizeltethető legyen - viszik is a pálmát a piacokon (bár a OFF Mazda ON most kicsit belepiszkált), tehát a vezérképviseletek nem véletlenül nyomják, hogy csak a szükséges és előírt - az olajcsere időközben nem az - szervizelést végezzék a márkaszervizek. Szal korrekt a Mayer, mert még egy hihető történetet is kitalál azért, hogy ne legyen olyan költséged, ami nem muszáj.
De hogy nem árt (!) neki a csere, abban teljesen biztos vagyok. Sőt!

Jellemzően a TMH-ban nemrégen még annak is utána kellett nézni, hogy milyen pontosan a betöltött gyári olaj. No, nem vót meglepi: az előírt Toyota olaj volt az.

Szia:

ÁÁ  :D  :D

Köszi, ez a kopáscsökkentő vagy elősegítő megjegyzés igen érdekes. Ha kopáscsökkentő, akkor miért ne lehetne a későbbiekben is ezt használni?
Ha növelő, akkor nyilván nem csak a sorját viszi le..., de lehet, hogy egyéb funkciója is van, pl. kiüríti a hamutartót, szélvédőmosóként is használható stb. Rá fogok kérdezni, mert még náluk van péntekig.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #236 Dátum: 2005.03.30 20:25:27 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Idézetet írta: "schilerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez a fáradtolajos infó egyébként honnan van ? Nagyon meglepne , ha kiderülne , hogy igaz  :o ... Tényleg újdonság lenne !

Rája van írva a dobozára, bár elég nyers fordítás, de vmi hasonló, holnap idézem eredeti németben 8)

Jaj 1001+1 bocs teljesen félreértettem a szöveget, mert nem olvastam el, csak belenéztem, meg bezavart vmi eco v hasonló felirat, nem fáradtolajból csinálják, hanem azt mondja, hogy a használat során az lesz belőle, és azt a megfelelőhelyen kell leadni, mert környezetkárósító.
Még1x bocs a kacsáért :oops:


Na , így már más ;) ... Tényleg meglepődtem volna , mert amúgy LÉTEZIK reaktivált fáradt olajból gyártott "új" motorolaj , de ez tényleg a minőségi skála legeslegalja - pl. azok az olajok ilyenek , amelyekből a Tecso & Coban 1500 körül árulják az ötliteres flakont  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #237 Dátum: 2005.03.31 00:05:19 »
Idézetet írta: "Ear"
Ez a Toyota olaj meg viccesen hangzik. Ők csinálják? Ennyire zajbacu lenne a Toyota?

Az Astrában is gyárilag Opel márkájú olaj volt. Aztán az éves szerviznél már Shell Helix ment bele.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #238 Dátum: 2005.03.31 00:06:32 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Ha rosszul tudom, Esso olaj leledzik a kannákban.

vagy Mobil1
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #239 Dátum: 2005.03.31 00:34:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Ez a Toyota olaj meg viccesen hangzik. Ők csinálják? Ennyire zajbacu lenne a Toyota?

Az Astrában is gyárilag Opel márkájú olaj volt. Aztán az éves szerviznél már Shell Helix ment bele.


Nekem meg a Corolla kapott 2x is 5w40 Opel olajat, merthogy 4700 Pénzért verhetetlen áron volt, sajna áttértek a 5w30 gyártására, így most Castrol 0w40 F1 Racing került bele.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!