Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4928566 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #210 Dátum: 2005.03.17 18:59:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "MrIP"
Alkatrészgyártók közül melyiket preferáljam ?

Alco
Wix
Japanparts

van valakinek infoja ?
nem veszes az aruk 1235 - 1743 Ft.


Japanparts . Mellesleg ha jól tudom , a gyári cirka 2000 . Ekkora különbség esetén talán mégis megéri gyárit venni . Legalábbis a Carinába legutóbb ennyi volt .


Hali!

Szerintem is Japanparts!
És ebben az árkategóriában szerintem se gondolkodj a gyári és utángyártott között. Gyári. Szerintem.  :?

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: váltóolaj csere + zugló környéki jó szerviz
« Válasz #211 Dátum: 2005.03.17 23:19:34 »
Idézetet írta: "BPeti"
Sziasztok!

Jó régen nem írtam már ide, most azonban lenne hirtelen pár olajos kérdésem:
Végigolvastam a topicot, de váltóolajakról és azok cseréjéről nem nagyon esett szó. Vagy elviszem egy szervizbe és amit ajánlanak, beletetetem és kész? Biztos abból is van többféle. És maga a csere mennyire egyszerű dolog? 10 perces rutinmunka?  :?:

Olyan szervizet keresnék, lehetőleg Zugló környékén, ahol megengedik, hogy ott állhassak a szerelő bácsi mellett, amíg cserélik az olajakat és beállítják a jó öreg karburátoros autóm gyújtását nagy szakértéssel. Ezzel kapcsolatos topicot nem találtam meg, pedig tudom, hogy régen láttam ilyet. :oops:

Előre is köszi,
  BPeti


A Squiddy által javasolt Castrol TAF-X 75 W 90 (ez egyébként egy full-szintetikus olaj) tökéletes ! Drága ugyan , de ezen nem érdemes spórolni , egyrészt mert a technika megérdemli :) , másrészt mert utána lehet vele menni 100 ezret .

Gyújtásállítás : NoGun Kolléga tud egy jó , Toyotákhoz értő szervízt - fordulj hozzá az infóért .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BPeti

  • Vendég
Re: váltóolaj csere + zugló környéki jó szerviz
« Válasz #212 Dátum: 2005.03.18 10:03:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"


A Squiddy által javasolt Castrol TAF-X 75 W 90 (ez egyébként egy full-szintetikus olaj) tökéletes ! Drága ugyan , de ezen nem érdemes spórolni , egyrészt mert a technika megérdemli :) , másrészt mert utána lehet vele menni 100 ezret .

Gyújtásállítás : NoGun Kolléga tud egy jó , Toyotákhoz értő szervízt - fordulj hozzá az infóért .


Köszönöm mindkettőtöknek az információ. NoGun kollégát megpróbálom előkeríteni :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Olajok és adalékok
« Válasz #213 Dátum: 2005.03.21 18:32:37 »
Üdv!

Olajszakértőket kérdezném:
Mi a vélemény a Repsol olajokról? Motorversenyen a Hondák mentek Repsolos színben és úgy tudom más országokban elég nagy név...
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Olajok és adalékok
« Válasz #214 Dátum: 2005.03.21 21:16:26 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Üdv!

Olajszakértőket kérdezném:
Mi a vélemény a Repsol olajokról? Motorversenyen a Hondák mentek Repsolos színben és úgy tudom más országokban elég nagy név...

Nekem robogókhoz illetve motorokhoz ajánlották, hogy jó minőség, nem tom mennyi eltérés lehet egy 4T-s motor és egy kocsi motor kenése között, de sztem nem sok.
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Olajok és adalékok
« Válasz #215 Dátum: 2005.03.21 22:22:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Xanyi"
Üdv!

Olajszakértőket kérdezném:
Mi a vélemény a Repsol olajokról? Motorversenyen a Hondák mentek Repsolos színben és úgy tudom más országokban elég nagy név...

Nekem robogókhoz illetve motorokhoz ajánlották, hogy jó minőség, nem tom mennyi eltérés lehet egy 4T-s motor és egy kocsi motor kenése között, de sztem nem sok.

Hát ha azt nézzük, hogy egy 4T-s sportmotor pörög 11ezret, akkor annak azért nem lehet olyan szar a kenési rendszere! :lol:
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #216 Dátum: 2005.03.22 12:21:34 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hát ha azt nézzük, hogy egy 4T-s sportmotor pörög 11ezret, akkor annak azért nem lehet olyan szar a kenési rendszere! :lol:

Pont ezért kérdéses, hogy jó-e a szgk. motorokba is, mások a lényeges paraméterek.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Olajok és adalékok
« Válasz #217 Dátum: 2005.03.22 13:15:25 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Xanyi"
Hát ha azt nézzük, hogy egy 4T-s sportmotor pörög 11ezret, akkor annak azért nem lehet olyan szar a kenési rendszere! :lol:

Pont ezért kérdéses, hogy jó-e a szgk. motorokba is, mások a lényeges paraméterek.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha egy magas fordulatú sportmotorba ki tud fejleszteni jó olajat, akkor talán személyautóba is.  :lol: De igazad, a követelmények egész mások...
Xanyi

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Olajok és adalékok
« Válasz #218 Dátum: 2005.03.29 10:42:50 »
5500km-t futott Corollámban ma le akartam cseréltetni az olajat. Mayer Toyota nagyon kedvesen azt mondta, hogy nem javasolják, mert olyan gyári adalékok vannak az első olajban, amelyek elősegítik az alkatrészek bejáratását (kb. 20ezer Ft/l az ára) és garantáltan jók és szükségesek az első 15ezer km-re.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Olajok és adalékok
« Válasz #219 Dátum: 2005.03.29 12:52:15 »
Idézetet írta: "saro"
5500km-t futott Corollámban ma le akartam cseréltetni az olajat. Mayer Toyota nagyon kedvesen azt mondta, hogy nem javasolják, mert olyan gyári adalékok vannak az első olajban, amelyek elősegítik az alkatrészek bejáratását (kb. 20ezer Ft/l az ára) és garantáltan jók és szükségesek az első 15ezer km-re.



Vicces. Nekem a Supernél azt mondták mikor megvettem a kocsit, hogy
3-4 ezer km után cseréljünk olajat, mert bár nem kötelező, de szerintük
hasznos.
No most akkor ki mond igazat?
(És abból a spéci adalékból nem adnak a szervzeknek? Azért ez is fura...)

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Olajok és adalékok
« Válasz #220 Dátum: 2005.03.29 14:31:10 »
én sem értettem, de nem cseréltettem le

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #221 Dátum: 2005.03.29 14:41:59 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "saro"
5500km-t futott Corollámban ma le akartam cseréltetni az olajat. Mayer Toyota nagyon kedvesen azt mondta, hogy nem javasolják, mert olyan gyári adalékok vannak az első olajban, amelyek elősegítik az alkatrészek bejáratását (kb. 20ezer Ft/l az ára) és garantáltan jók és szükségesek az első 15ezer km-re.



Vicces. Nekem a Supernél azt mondták mikor megvettem a kocsit, hogy
3-4 ezer km után cseréljünk olajat, mert bár nem kötelező, de szerintük
hasznos.
No most akkor ki mond igazat?
(És abból a spéci adalékból nem adnak a szervzeknek? Azért ez is fura...)


Hát régebben a Supernek lehetett igaza. Mostanában inkább a Mayernek.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Olajok és adalékok
« Válasz #222 Dátum: 2005.03.29 14:44:35 »
A december még régebbnek számít? Mert akkor vettem.
És kb. 4 hete cserélték az olajat...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Olajok és adalékok
« Válasz #223 Dátum: 2005.03.29 15:26:57 »
És aki 1 év alatt csak 3ezer km-t megy azzal mi van?
Neki le kell cserélni az olajat 1 év után, így nem lesznek benne az adalékok 15 ezer km-ig.
Az az adalékos duma szerintem hülyeség.
Xanyi

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #224 Dátum: 2005.03.29 15:44:12 »
Idézetet írta: "Misi"
A december még régebbnek számít? Mert akkor vettem.
És kb. 4 hete cserélték az olajat...


Az infó igen....

Hivatalosan még nem olvastam róla, de valóban variálnak spéci adalékanyagokkal az első olajnál. Mint tudjátok, a régi bejáratási előírások jó része megszűnt, merthogy a mai szerszámgépekkel már olyan motort lehet, hogy nem kell. Na ez enm egészen így van. Helyette jött a tessék kímélni, és jó gyorsan olajat cserélni, hogy a gyártásnál a kenőanyag útjába kerülő fémszemcsék minél hamarabb kikerüljenek a rendszerből. Aztán eljött az idő, hogy ilyen fémdarabok méár tényleg ritkák lettek, tessék csak az előírtnál olajat cserélni, elég az. Most meg spéci adalékolásról hallottam fülest, mert  az mégiscsak jót tesz, és akkor máshogy alakul a hőháztartás, másképp indulnak a kopások stb.

Amint találok valami hivatalosat, megosztom. De ezt is, ha kiderül, ez csak pletyka.