Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4928024 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #180 Dátum: 2005.03.03 22:09:30 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "murray"

pedig csak egy semmi extra valvoline 10w-40 et nyomtam bele
asszem a köv kör castrol lesz!
Azt azért leszögezném, hogy a nagy olaj tudósok nem ajánlják, azt, hogy cserélgessük az olaj típusát. Rá kell állni egy jóra és csak azt használni. Ne kérdezd, miért. Remélem más is (tőlem okossabb ember is) olvassa ezt és majd kifejti bővebben. Már több helyen is olvastam, hogy nem jó különböző típusú olajokkal próbálkozni.


Ez annyiban igaz , hogy ha egy autó TARTÓSAN (jópár olajcserén keresztül) egy bizonyos teljesítményszintű és jellegű olajjal volt használva , akkor nem feltétlenül szerencsés dolog ezt hirtelen nagymértékben megváltoztatni (pl. hosszú időn át tartó 15W-40 ásványi olajos használat után átmenet nélkül fullszint 0 W 40 olajra átállni) , mert hirtelen megnövő olajfogyasztást meg ilyesmiket okozhat .

Teljesítményszinten és jellegen belül viszont elvileg nem okozhat problémát , ha az ember különböző márkájú olajokat használ . Csak éppen (ha az egyik már bevált) teljesen felesleges ;) ... A Valvoline jó olaj , ha megbízható forrásból veszi az ember , de ez minden más olajra is igaz ; önmagában véve nem sok minden indokolja a lecserélését Castrolra .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #181 Dátum: 2005.03.04 00:35:51 »
Jövő kedden viszem 60-e szervízre a gépsárkányt, megrendeltem hozzá a 0w-40 castrol racing-olajat, kicserélem a levegő és pollenszűrőt a többi sallangot meg Szuperékre bízom.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Olajok és adalékok
« Válasz #182 Dátum: 2005.03.04 08:50:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "murray"

pedig csak egy semmi extra valvoline 10w-40 et nyomtam bele
asszem a köv kör castrol lesz!
Azt azért leszögezném, hogy a nagy olaj tudósok nem ajánlják, azt, hogy cserélgessük az olaj típusát. Rá kell állni egy jóra és csak azt használni. Ne kérdezd, miért. Remélem más is (tőlem okossabb ember is) olvassa ezt és majd kifejti bővebben. Már több helyen is olvastam, hogy nem jó különböző típusú olajokkal próbálkozni.


Ez annyiban igaz , hogy ha egy autó TARTÓSAN (jópár olajcserén keresztül) egy bizonyos teljesítményszintű és jellegű olajjal volt használva , akkor nem feltétlenül szerencsés dolog ezt hirtelen nagymértékben megváltoztatni (pl. hosszú időn át tartó 15W-40 ásványi olajos használat után átmenet nélkül fullszint 0 W 40 olajra átállni) , mert hirtelen megnövő olajfogyasztást meg ilyesmiket okozhat .

Teljesítményszinten és jellegen belül viszont elvileg nem okozhat problémát , ha az ember különböző márkájú olajokat használ . Csak éppen (ha az egyik már bevált) teljesen felesleges ;) ... A Valvoline jó olaj , ha megbízható forrásból veszi az ember , de ez minden más olajra is igaz ; önmagában véve nem sok minden indokolja a lecserélését Castrolra .



hát akkor miért kockáztassak ha nem muszáj.
meg egy 15 éves motorba kár már ilyen drága olajat locsolni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Olajok és adalékok
« Válasz #183 Dátum: 2005.03.04 08:51:48 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Jövő kedden viszem 60-e szervízre a gépsárkányt, megrendeltem hozzá a 0w-40 castrol racing-olajat, kicserélem a levegő és pollenszűrőt a többi sallangot meg Szuperékre bízom.


és Te biztos vagy hogy bele is öntik a szervizben azt a szupi olajat?
háát... üveg mögül sasolnám...
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Olajok és adalékok
« Válasz #184 Dátum: 2005.03.04 08:59:41 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Tamás69"
Jövő kedden viszem 60-e szervízre a gépsárkányt, megrendeltem hozzá a 0w-40 castrol racing-olajat, kicserélem a levegő és pollenszűrőt a többi sallangot meg Szuperékre bízom.


és Te biztos vagy hogy bele is öntik a szervizben azt a szupi olajat?
háát... üveg mögül sasolnám...

Ne légy ennyire pesszimista, ez nem a megszokott szervíz, voltunk ott, és az üvegen keresztül néztük mit csináltak. Ami tetszett, hogy nem kapkodták el a dolgot, hanem alaposan átnézték az autót.
Lehet, neked sok rossz tapasztalatod volt, én is hallom sokszor, de 1szer látogass el oda, és megváltozik a véleményed :D
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Olajok és adalékok
« Válasz #185 Dátum: 2005.03.04 09:00:31 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Tamás69"
Jövő kedden viszem 60-e szervízre a gépsárkányt, megrendeltem hozzá a 0w-40 castrol racing-olajat, kicserélem a levegő és pollenszűrőt a többi sallangot meg Szuperékre bízom.


és Te biztos vagy hogy bele is öntik a szervizben azt a szupi olajat?
háát... üveg mögül sasolnám...
Szuperéknél nem nagyon lehet gond. Árpi (alias Hillar) biztosan tyúkszemre lépne, ha kiderülne valami ilyen durva dolog. :wink:
Üdv: Kishaver 74

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Olajok és adalékok
« Válasz #186 Dátum: 2005.03.04 09:11:15 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Tamás69"
Jövő kedden viszem 60-e szervízre a gépsárkányt, megrendeltem hozzá a 0w-40 castrol racing-olajat, kicserélem a levegő és pollenszűrőt a többi sallangot meg Szuperékre bízom.


és Te biztos vagy hogy bele is öntik a szervizben azt a szupi olajat?
háát... üveg mögül sasolnám...
Szuperéknél nem nagyon lehet gond. Árpi (alias Hillar) biztosan tyúkszemre lépne, ha kiderülne valami ilyen durva dolog. :wink:


ok, minden jót, tudom néha üldözési mániám van. de annyit szivtam már én is a szervizekben....
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Olajok és adalékok
« Válasz #187 Dátum: 2005.03.04 09:24:47 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Tamás69"
Jövő kedden viszem 60-e szervízre a gépsárkányt, megrendeltem hozzá a 0w-40 castrol racing-olajat, kicserélem a levegő és pollenszűrőt a többi sallangot meg Szuperékre bízom.
és Te biztos vagy hogy bele is öntik a szervizben azt a szupi olajat? háát... üveg mögül sasolnám...
Szuperéknél nem nagyon lehet gond. Árpi (alias Hillar) biztosan tyúkszemre lépne, ha kiderülne valami ilyen durva dolog. :wink:

ok, minden jót, tudom néha üldözési mániám van. de annyit szivtam már én is a szervizekben....
Nem azt mondtam, hogy mindenhol minden rendben megy. Nem árt figyelni. Egyébként klubtagokat beenged Hillar a szervíz térbe. Ezt csak hallkan jegyzem meg. Remélem nem harapja le a fejem érte.
Üdv: Kishaver 74

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #188 Dátum: 2005.03.04 09:46:07 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Tamás69"
Jövő kedden viszem 60-e szervízre a gépsárkányt, megrendeltem hozzá a 0w-40 castrol racing-olajat, kicserélem a levegő és pollenszűrőt a többi sallangot meg Szuperékre bízom.


és Te biztos vagy hogy bele is öntik a szervizben azt a szupi olajat?
háát... üveg mögül sasolnám...


Nem, mert ott állok a kocsi mellett!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #189 Dátum: 2005.03.04 09:51:22 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nem azt mondtam, hogy mindenhol minden rendben megy. Nem árt figyelni. Egyébként klubtagokat beenged Hillar a szervíz térbe. Ezt csak hallkan jegyzem meg. Remélem nem harapja le a fejem érte.


Az első szervizelésen Monorra vittem, ott is csak úg yengedtem csinálni, ha ott állhatok a kocsi mellett.

-Spórolásnak sem rossz.
Légszűrőt megnézi, ez még jó, pollenszűrő -ki kellene cserélni,
mondom rendesen fúj,
-de elég határeset,
ha kifújod sűrített levegővel
-úgy biztos kitart


- ha meg nem, veszek egyet és kicserélem!

-én is paranoiás vagyok szervízügyekben!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #190 Dátum: 2005.03.04 22:11:07 »
Idézetet írta: "murray"
...meg egy 15 éves motorba kár már ilyen drága olajat locsolni.


Ez egy alapvetően téves irány ! Önmagában véve a kor SEMMIT nem jelent ! A futásteljesítmény és az állapot az , ami számít . Ha a motorod nincs halálba kopva , ugyanúgy megérdemli a jó kenőanyagot , mint egy fele/harmadannyi idős gép  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Olajok és adalékok
« Válasz #191 Dátum: 2005.03.06 09:29:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
...meg egy 15 éves motorba kár már ilyen drága olajat locsolni.


Ez egy alapvetően téves irány ! Önmagában véve a kor SEMMIT nem jelent ! A futásteljesítmény és az állapot az , ami számít . Ha a motorod nincs halálba kopva , ugyanúgy megérdemli a jó kenőanyagot , mint egy fele/harmadannyi idős gép  :!:


Én is adtam volna annó a mazdámnak jó olajat,de 15W40 is folyt már le a torkán :D .Igaz még fiatal volt(85-ös :D ),de 400 körül volt a kmóra és a vége felé már mindig felrakódott a koksz a 4-es gyertyámra.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #192 Dátum: 2005.03.06 12:19:53 »
Idézetet írta: "Hardy"


Én is adtam volna annó a mazdámnak jó olajat,de 15W40 is folyt már le a torkán :D .Igaz még fiatal volt(85-ös :D ),de 400 körül volt a kmóra és a vége felé már mindig felrakódott a koksz a 4-es gyertyámra.


Mert nem nyomtad eléggé neki :) az enyém az olajat sem nagyon ette, igaz csak 200e volt benne, viszont akkoriban volt néhány rekordom Bp-Szeged 1óra 38perc -Kispest Szeged belváros, viszont autópálya még Kecskemét előtt véget ért, és Kecskeméten is át kellett menni!

(és 190 fölött nem mentem, mert annyit tudott max :) )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #193 Dátum: 2005.03.06 19:58:27 »
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
...meg egy 15 éves motorba kár már ilyen drága olajat locsolni.


Ez egy alapvetően téves irány ! Önmagában véve a kor SEMMIT nem jelent ! A futásteljesítmény és az állapot az , ami számít . Ha a motorod nincs halálba kopva , ugyanúgy megérdemli a jó kenőanyagot , mint egy fele/harmadannyi idős gép  :!:


Én is adtam volna annó a mazdámnak jó olajat,de 15W40 is folyt már le a torkán :D .Igaz még fiatal volt(85-ös :D ),de 400 körül volt a kmóra és a vége felé már mindig felrakódott a koksz a 4-es gyertyámra.


Hát , ha már vedeli az olajat , annyira hogy a gyertyát is elkoszolja , akkor abba már tényleg kár jó olajat tenni . Azt ki kell dobni , vagy fel kell újítani . Mondjuk , 400 ezres futásteljesítménnyel nem is lehet az embernek egy rossz szava sem :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Olajok és adalékok
« Válasz #194 Dátum: 2005.03.07 09:11:10 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kishaver"
Nem azt mondtam, hogy mindenhol minden rendben megy. Nem árt figyelni. Egyébként klubtagokat beenged Hillar a szervíz térbe. Ezt csak hallkan jegyzem meg. Remélem nem harapja le a fejem érte.


Az első szervizelésen Monorra vittem, ott is csak úg yengedtem csinálni, ha ott állhatok a kocsi mellett.

-Spórolásnak sem rossz.
Légszűrőt megnézi, ez még jó, pollenszűrő -ki kellene cserélni,
mondom rendesen fúj,
-de elég határeset,
ha kifújod sűrített levegővel
-úgy biztos kitart


- ha meg nem, veszek egyet és kicserélem!

-én is paranoiás vagyok szervízügyekben!


állitólag a Monoriak rendesek az én autóm is a Kovács Monor vagy kitől van. direkt megnézettem a haver szervizessel a vmű szijat és tényleg kicserélték ahogy a könyvben írva vagyon
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002