Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5140574 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7425 Dátum: 2010.05.19 14:09:40 »
Na akkor belevau én is, hogy teljes legyen a kép: ugyan csak a Renault vonalon vagyok jártas a részecskeszűrővel, illetve anélkül szerelt motorok olajminőségével, de szerintem analóg a Lexus/Toyota motorok idevágó részével.   Ott nagyon nem mindegy, hogy a részecskeszűrősbe milyen olaj megy, csak és kizárólag egy spec. olajat lehet beletölteni cserekor. Ugyanakkor a részecskeszűrő nélkül szerelt motorokba mehet a nomál olaj, illetve a részecskeszűrőhöz való is.  Most nem untatnám a tisztelt fórumlakókat a viszkozitásokkal és egyebekkel, ha nem muszáj. :flowers:

Amúgy meg: Gyöngyi csöpögteti, hát csöpögteti. Legalább lesz olajfogyasztás és legközelebb nem Castrolt tesz bele, hanem jófajtát. :D

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7426 Dátum: 2010.05.19 14:13:02 »
Castrol - még - nem járt a kocsimban!  :D
         

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7427 Dátum: 2010.05.19 16:13:23 »

Aki ismer, pontosan tudja menyire vagyok tisztában a műszaki dolgokkal, főleg az autómmal.
Azért, mert kérdezek nem azt jelenti, hogy nem tudom. (úgy jó a fórum, ha pereg  :tt2:)
Sőt a 400oldalas használati utasítás nagy részét is ismerem.
Látom sikerült rávilágítani részemről egy kényes kérdésre.
 
Ok, ez így nagyon helyes (mi még nem találkoztunk).  :flowers: A használatija az autódnak nagyon komoly (mint maga az autó), de az ajánlást csak a benzineshez találtam meg benne...  :censored: Légyszi, mond már meg mi a gyári előírás a dízeledhez!  :szemez: Ha csatolnád az előírást annak örülnék a legjobban...  :clap: A haver CV-jének előírását megszerzem, és be-scannelem.  :)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7428 Dátum: 2010.05.19 16:19:58 »

Aki ismer, pontosan tudja menyire vagyok tisztában a műszaki dolgokkal, főleg az autómmal.
Azért, mert kérdezek nem azt jelenti, hogy nem tudom. (úgy jó a fórum, ha pereg  :tt2:)
Sőt a 400oldalas használati utasítás nagy részét is ismerem.
Látom sikerült rávilágítani részemről egy kényes kérdésre.
 
Idézet a Castrol EDGE oldalról:
"C1 Viszkozitásstabil, kifejezetten alacsony hamutartalmú motorolajok részecskeszűrővel és hármas funkciójú katalizátorral ellátott személygépkocsi és könnyű haszongépjármű motorokhoz, amelyek alacsony belső súrlódású, kis viszkozitású, alacsony hamu-, kén, foszfortartalmú és 2,9 mPas-nál nagyobb HTHS viszkozitású motorolajat igényelnek. Az e kategóriába tartozó motorolajok megnövelik a részecskeszűrő és a katalizátor élettartamát, és üzemanyag-megtakarítást is eredményeznek.

Figyelmeztetés: ezek az olajok nagyon alacsony hamutartalmúak, ezért bizonyos motorokban nem alkalmazhatók. Ilyen esetben a gépkönyvi és gyártói előírásokat be kell tartani."
Ezt próbáltam estedben, a te, és a motorod érdekében hangsúlyozni korábban.  ::)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7429 Dátum: 2010.05.19 16:57:34 »
Na akkor belevau én is, hogy teljes legyen a kép: ugyan csak a Renault vonalon vagyok jártas a részecskeszűrővel, illetve anélkül szerelt motorok olajminőségével, de szerintem analóg a Lexus/Toyota motorok idevágó részével.   Ott nagyon nem mindegy, hogy a részecskeszűrősbe milyen olaj megy, csak és kizárólag egy spec. olajat lehet beletölteni cserekor. Ugyanakkor a részecskeszűrő nélkül szerelt motorokba mehet a nomál olaj, illetve a részecskeszűrőhöz való is.  Most nem untatnám a tisztelt fórumlakókat a viszkozitásokkal és egyebekkel, ha nem muszáj. :flowers:
Ebben teljesen igazad van. A C4 tulajdonképpen a Renault házi szabványa, az EURO V-ös dízel motorjaihoz. Ez egy igen friss szabvány, nálunk is megtalálható a Q8 kínálatában (alant csatolom az adatlapját).  :yes:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7430 Dátum: 2010.05.19 19:06:18 »
Sziasztok!
Ki szeretném kérni a véleményetek :) Carináról van szó 4AFE motor 397e km :eek: 15w40olaj volt benne most csipegette.... utan kellett tölteni egy 2litert kb.
Mit ajanlotok? Hol tudom jutányosabb áron beszerezni?
Köszi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7431 Dátum: 2010.05.19 19:09:19 »
Castrol - még - nem járt a kocsimban!  :D

OK. :D Ez csak provokáció volt részemről.  :hug:   :flowers: :flowers: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7432 Dátum: 2010.05.19 19:19:34 »
Castrol - még - nem járt a kocsimban!  :D

OK. :D Ez csak provokáció volt részemről.  :hug:   :flowers: :flowers: :flowers:
A Castrol már jó ideje a világ egyik legnagyobb olaj-csoportjának a tagja (BP), nem gondolom, hogy bármi gond lehetne vele. Német autók gyári feltöltésű kenőanyagait szolgáltatja... :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7433 Dátum: 2010.05.19 19:25:52 »
Itt Castrol fóbia van, a hondásoknál meg az az isten  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7434 Dátum: 2010.05.19 19:26:15 »
Sziasztok!
Ki szeretném kérni a véleményetek :) Carináról van szó 4AFE motor 397e km :eek: 15w40olaj volt benne most csipegette.... utan kellett tölteni egy 2litert kb.
Mit ajanlotok? Hol tudom jutányosabb áron beszerezni?
Köszi
Én a dugattyűgyűrűzést ajánlom. A szerelőm szívesen megcsinálja.

Aki 15W-40-et tesz a motorjába, az nem csodálkozzon semmin sem. Megérdemli a szarrágósága miatti 120e Ft-os motorgenerált!  :devil:
Köcsög vagyok? Igen. :devil:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7435 Dátum: 2010.05.19 19:27:13 »
Itt Castrol fóbia van, a hondásoknál meg az az isten  :D
Az én Hondás ismerőseimnél Eneos mánia van -- általam.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7436 Dátum: 2010.05.19 19:30:15 »
Sziasztok!
Ki szeretném kérni a véleményetek :) Carináról van szó 4AFE motor 397e km :eek: 15w40olaj volt benne most csipegette.... utan kellett tölteni egy 2litert kb.
Mit ajanlotok? Hol tudom jutányosabb áron beszerezni?
Köszi
Én a dugattyűgyűrűzést ajánlom. A szerelőm szívesen megcsinálja.

Aki 15W-40-et tesz a motorjába, az nem csodálkozzon semmin sem. Megérdemli a szarrágósága miatti 120e Ft-os motorgenerált!  :devil:
Köcsög vagyok? Igen. :devil:

Köszönjük az építő jellegű kommentárt :ban:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7437 Dátum: 2010.05.19 19:33:45 »
Figy, komolyan mondta. Ez még nem vészes, töltögesd utána, esetleg átmeneti megoldásként próbálj márkát váltani, tegyél bele 10W40-et, ne azt a kocsikenőcsöt (te jó ég, más Carinában 0W40 van - na jó, az egy jóval megkíméltebb gép, de akkor is), aztán ha van lóvéd, motorgenerál. 120 ezer kb mindennel együtt, ahogy barna írja.
Amúgy hány km után kellett 2 litert utánatölteni? Hány liter olaj kell összesen a motorodba?
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7438 Dátum: 2010.05.19 19:35:53 »
Köszönjük az építő jellegű kommentárt :ban:
Most, hogy kidühöngtem magam a 15W-40 miatt, eszembe jutott azért 1-2 dolog...

Meg kellene próbálni egy jó minőségű szintetikus olajat is, hátha azzal kevesebb olajat fogyaszt a motor. Mondjuk Eneos 5W-40.

Közben alá is kellene nézni, hogy nem folyatja-e valahol az olajat, mert az is lehet simán, hogy a szimeringeknél vagy a kartertömítéseknél elszivárog.


Ha nem folyatja az olajat sehol sem és az 5W-40-es szintetikus olaj sem segített, akkor szerintem érdemes lenne 50-es olajat tenni bele, ha 2 litert fogyaszt így is 10e km alatt.


Apropó. Mennyit is eszik pontosan most és hány km alatt? 1-2 között van egy liter különség és a 10e és a 15e km-es periódus között is van 1,5x-es szorzó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7439 Dátum: 2010.05.19 19:37:23 »

Akkor vagy Te okoskodsz úgy hogy nem tudod, vagy a barátod nem tudja milyen az autója. Ugyanis a D-CAT (Avensis vagy Verso mindegy) a 2AD-FHV motor, és az bizony DPF-es. A 2AD-FTV motor pedig a gyengébbik 2,2-es és az volt itthon DPF nélkül. Más piacokon volt DPF-el is kérhető. Lényeg a lényeg, a D-CAT az DPF-es! Jah és persze a Lexus is.

Így elsőre furcsa a stílusod... ::) A bizonytalanságomat ez a grimasz jelezte:  :hmmmm: Az elgondolkodás, tanakodás jelképeként.  :eek: Ha viszont, igazad van, és az említett Lexus DPF-el szerelt, akkor a beszélgetés kiindulási alapját jelentő állításom igaz, miszerint a gyári előírással nem szinkron C1 minősítésű olaj, nem való bele. Az érdekes nem zavar, hogy a tulajdonos maga sincs tisztában azzal a kérdéssel, amit itt tisztázni próbálunk - ismét hangsúlyozom - segítő szándékkal.  :flowers: Ha én abban a kitüntető helyzetben volnék, hogy egy ilyen gyönyörű, minőségi, 10 milliós autóremek tulaja lennék, ezt a kérdést alaposan körül járnám. Így is megteszem, mivel érdekel, kapcsolódik a munkámhoz, illetve segíteni próbálok.  :)
Ha amit szent meggyőződéssel leírsz, ellenvetést nem tűrve igaz, akkor nézd már meg ezt az olajkalauzt pl. (az összesben így találod), vajon miért van külön 2.2 D4D D-CAT, és 2.2 D4D D-CAT + DPF típus is???  :eek:

A stílusom nem ilyen, csak gondoltam ez alapján alkalmazkodom hozzád a stílusommal:
Idézet
Már bocsáss meg de az én ismereteim szorulnak bővítésre???  eek TE nem vagy tisztába a saját autód gyári előírásával, és hogy DPF-el szerelt-e. Megnézted már, hogy a gépkönyved pontosan mit ír elő az autódnak motorolajként?? (Engem érdekelne). Úgy látszik én máris többet foglalkoztam az autódba szükséges olaj kérdésével, mint te eddig összesen...

Abban a táblázatban amit belinkeltél pedig van 2.2 D4D D-CAT és 2.2 D4D D-CAT+DPF típus. Ezenkívül van még 2.0 D4D. És akkor hol van a 2.2 D4D??? Ennyit a pontosságáról...

Az pedig hogy milyen olaj kell ezekbe az autókba, az már egy másik történet, én abba nem is szóltam bele eddig sem...
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.19 19:40:18 írta Xanyi »
Xanyi