Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4928412 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #150 Dátum: 2004.11.23 20:22:50 »
Idézetet írta: "rjanos"
Idézetet írta: "music"
Szerintem a 40 és 50 közti különbség kihasználhatatlan; kb. olyan, mint a 95-üs benzinre hangolt kocsinak 98-ast adni: a különbséget csak a pénztárcád érzi.


Mongyon(!!) ki mit akar, de én érzem és nem csak a pénztárcámon...
Egyébként megvolt a 15e-s szervíz Superéknél. Mobil1 5w-50. Most megint egyesek röhögni fognak, de újra hallottam az autóban azt a finom morgást, amit újkorában hallottam utoljára és borzasztóan hiányzott már. Ráadásul úgy húzott az autó hazafelé az árpádhídon, hogy kicsit megijedtem. De nem hiszem, hogy az olaj az oka.Vagy mégis?


Multkor én is íg yvoltam a szervíznél, csöndesebb lett, és nagyon ment utána :)

És megint 8,8 az átlagfogyim  :cry: egyszerűen nem tudtam 160 alatt közlekedni délután  :cry:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Olajok és adalékok
« Válasz #151 Dátum: 2004.11.23 21:42:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Lévén szó majdnem új kocsiról , én a szintetikusra szavaznék . Az 50-es jobban tűri a forróságot is .

Ups, efölött el is szaladtam – mármint, hogy a 40-es félszint –, szerintem is az 50-es a kettő közül.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Olajok és adalékok
« Válasz #152 Dátum: 2004.11.23 21:46:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez az , amit nem értek : a "mi éghajlatunk" , az időnként 37-38 fokos hőmérsékleteket jelent  :roll:  ... Hogy én Magyarországra nem tennék semmilyen autóba 30-as olajat (gépkönyv ide , gépkönyv oda!) , az is biztos  :!:

Én úgy tudom, hogy ez a második szám csak egy adott – talán 80 C fok? – hőfon mondja meg a viszkozitást és arról nem szól, hogy a fölött hogy viselkedik. Míg egy félszint olaj utána jelentősen gyengébb, a fullszint még jó darabig tartja a szintet.
Javítsatok ki ha nem jól tudom!
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #153 Dátum: 2004.11.23 23:14:00 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez az , amit nem értek : a "mi éghajlatunk" , az időnként 37-38 fokos hőmérsékleteket jelent  :roll:  ... Hogy én Magyarországra nem tennék semmilyen autóba 30-as olajat (gépkönyv ide , gépkönyv oda!) , az is biztos  :!:

Én úgy tudom, hogy ez a második szám csak egy adott – talán 80 C fok? – hőfon mondja meg a viszkozitást és arról nem szól, hogy a fölött hogy viselkedik. Míg egy félszint olaj utána jelentősen gyengébb, a fullszint még jó darabig tartja a szintet.
Javítsatok ki ha nem jól tudom!


Asszem arról van szó , hogy mi az a felső hőmérséklet , amelyen az adott olaj még teljesíti az adott teljesítményszinthez meghatározott paramétereket . Az BIZTOS , hogy minél alacsonyabb ez a szám , annál alacsonyabb az a külső hőmérséklet , amelyen még "hozza a tudását" az adott olaj . De az is biztos , hogy a full-szint olaj úgy általában jobb hőtűrő , ezért igaz lehet az elgondolásod . Lehet , hogy nincs igazam , amikor ódzkodok a 30-as olajoktól , elvégre valószínűleg csakugyan nem hülyék a gyártók akkor , amikor ilyen olajat ajánlanak az autóikba . Ez kicsit olyasmi lehet nálam , mint másoknál a félelem a 0W olajoktól a "túl híg"-szöveggel  :roll:

Mindazonáltal , egyvalamit megjegyeznék . A verseny-optimalizált olajok (pl. Castrol Racing Syntec , Valvoline Racing) kivétel nélkül 50-es vagy pláne 60-as nyári viszkozitással rendelkeznek . Hogy miért ? Deklaráltan a jobb hőtűrés érdekében . Számomra ez a tény továbbra is elgondolkodtató  :idea:  !

Ezzel együtt , ez a táblázat voltaképpen el kell , hogy oszlasson minden kételyt ...

... csak azt nem értem , hogy ha az 5W30-5W40 és a 0W30-0W40 olajok nyári hőmérséklet-határa azonos , akkor mi a fenéért van rajtuk eltérő jelölés  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #154 Dátum: 2004.11.24 00:55:05 »
Idézetet írta: "rjanos"
Egyébként megvolt a 15e-s szervíz Superéknél. Mobil1 5w-50.  újra hallottam az autóban azt a finom morgást, amit újkorában hallottam utoljára. Ráadásul úgy húzott az autó hazafelé az árpádhídon, hogy kicsit megijedtem. De nem hiszem, hogy az olaj az oka.Vagy mégis?

EZt akkor lehetne lemérni, ha nem tudnád, hogy új olaj van benne. Ha ekkor is ezt éreznéd, ebben az esetben lehet benne valami. De a jobban húz egy borzasztó szubjektív fogalom, többnyire az ember vágyait mutatja meg.
music     

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Olajok és adalékok
« Válasz #155 Dátum: 2004.11.26 12:52:06 »
Idézetet írta: "rjanos"

Mongyon(!!) ki mit akar, de én érzem és nem csak a pénztárcámon...
Egyébként megvolt a 15e-s szervíz Superéknél. Mobil1 5w-50. Most megint egyesek röhögni fognak, de újra hallottam az autóban azt a finom morgást, amit újkorában hallottam utoljára és borzasztóan hiányzott már. Ráadásul úgy húzott az autó hazafelé az árpádhídon, hogy kicsit megijedtem. De nem hiszem, hogy az olaj az oka.Vagy mégis?


Helló rjanos!

Most vinném 15 ekm-es szervízre a paripát, és ezért érdekelne mibe került Neked az eljárás? Mennyi volt a Mobil1 olaj, és mennyibe került a többi járulékos dolog?
Köszi!
(PÜ-ben is jó)
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Olajok és adalékok
« Válasz #156 Dátum: 2004.11.26 12:59:55 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "rjanos"

Mongyon(!!) ki mit akar, de én érzem és nem csak a pénztárcámon...
Egyébként megvolt a 15e-s szervíz Superéknél. Mobil1 5w-50. Most megint egyesek röhögni fognak, de újra hallottam az autóban azt a finom morgást, amit újkorában hallottam utoljára és borzasztóan hiányzott már. Ráadásul úgy húzott az autó hazafelé az árpádhídon, hogy kicsit megijedtem. De nem hiszem, hogy az olaj az oka.Vagy mégis?


Helló rjanos!

Most vinném 15 ekm-es szervízre a paripát, és ezért érdekelne mibe került Neked az eljárás? Mennyi volt a Mobil1 olaj, és mennyibe került a többi járulékos dolog?
Köszi!
(PÜ-ben is jó)


Hali! Ez engem is erdekelne! Foleg mert nemreg voltam en is 15k-s szervizen. En a Sakuranal voltam, megvan a szamla, holnapra megnezem pontosan nekem mi mennyibe volt.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Olajok és adalékok
« Válasz #157 Dátum: 2004.11.26 14:30:02 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "rjanos"

Mongyon(!!) ki mit akar, de én érzem és nem csak a pénztárcámon...
Egyébként megvolt a 15e-s szervíz Superéknél. Mobil1 5w-50. Most megint egyesek röhögni fognak, de újra hallottam az autóban azt a finom morgást, amit újkorában hallottam utoljára és borzasztóan hiányzott már. Ráadásul úgy húzott az autó hazafelé az árpádhídon, hogy kicsit megijedtem. De nem hiszem, hogy az olaj az oka.Vagy mégis?


Helló rjanos!

Most vinném 15 ekm-es szervízre a paripát, és ezért érdekelne mibe került Neked az eljárás? Mennyi volt a Mobil1 olaj, és mennyibe került a többi járulékos dolog?
Köszi!
(PÜ-ben is jó)


Hali! Ez engem is erdekelne! Foleg mert nemreg voltam en is 15k-s szervizen. En a Sakuranal voltam, megvan a szamla, holnapra megnezem pontosan nekem mi mennyibe volt.

Légyszi írd ide Te is, vagy ha nem publikus, akkor PÜ-ben!
Köszi.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Olajok és adalékok
« Válasz #158 Dátum: 2004.11.29 09:45:30 »
helló!

van egy 89es 1,3as corolla XL sedan autóm
ideje már az olajcserének , mert nagyon gázos már az olaj benne.
milyen ajánlotok? megnéztem a valvoline oldalán ott Durablendet vagy Maxlife-t ajánlanak, mondjuk a motor már olyan 120ezret futott.
szerintetek mit vegyek? nagyon drága sem kell semmi ralizás csak hétköznapi használatra használom a kocsit.
köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #159 Dátum: 2004.11.29 10:06:18 »
Idézetet írta: "murray"
mondjuk a motor már olyan 120ezret futott.
szerintetek mit vegyek?

Ismert márka, 10W 40
music     

Thom641

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Olajok és adalékok
« Válasz #160 Dátum: 2005.01.27 20:44:08 »
Hi!!

Igaz az, hogy a gyári dobozos Toyota szintetikus 5W-40 olaj Mobil 1 olaj??
Tényleg olyan jó olaj mint amilyennek mondják??

Köszi. Thom

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #161 Dátum: 2005.01.27 22:51:59 »
Idézetet írta: "Thom641"
Igaz az, hogy a gyári dobozos Toyota szintetikus 5W-40 olaj Mobil 1 olaj?? Tényleg olyan jó olaj mint amilyennek mondják??

Miért, milyennek mondják?
music     

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Olajok és adalékok
« Válasz #162 Dátum: 2005.01.27 23:20:29 »
Mindíg a gyárilag előírt olajat kell betölteni! Az a tuti! Hiába jobb 1 olaj, ha az a párszáz mérnököcske 1 fajta olajjal tesztelte a mocit! Azzal,ami elő van írva a Data-ban! Ez nem csak motorolajra vonatkozik! váltóolaj,gyertya,stb. Ezen kár agyalni!
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Olajok és adalékok
« Válasz #163 Dátum: 2005.01.27 23:24:20 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Mindíg a gyárilag előírt olajat kell betölteni! Az a tuti! Hiába jobb 1 olaj, ha az a párszáz mérnököcske 1 fajta olajjal tesztelte a mocit! Azzal,ami elő van írva a Data-ban! Ez nem csak motorolajra vonatkozik! váltóolaj,gyertya,stb. Ezen kár agyalni!

Ezzel azért szerintem sokan vitatkoznának rajtam kívül is  :roll:  (csak Palaczk ide ne találjon :D )
Jobb olajat mindig szabad a kocsiba tölteni, KIVÉVE ha annyira öreg már, hogy a jobb és ezáltal hígabb olajat elkezdené enni.
Gyertya és egyéb dolognál más a helyzet, ott jobban szemügyre kell venni a dolgot, több minden számít.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #164 Dátum: 2005.01.28 01:15:17 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Mindíg a gyárilag előírt olajat kell betölteni! Az a tuti! Hiába jobb 1 olaj, ha az a párszáz mérnököcske 1 fajta olajjal tesztelte a mocit! Azzal,ami elő van írva a Data-ban! Ez nem csak motorolajra vonatkozik! váltóolaj,gyertya,stb. Ezen kár agyalni!


Gyertyára nézve stimmel ez a dolog , váltóolajra nézve már kevésbé , motorolajra nézve egyáltalán nem . Ugye , eleve a gyár sem csak egyféle olajat ajánl a motorjaihoz . Tömören : a későbbi fejlesztésű , jobb olaj nyugodtan mehet bele a motorba - az egyetlen határ (ahogy Szeke is írta) , az , ha a motor kopottsága miatt már egy bizonyos szintnél alacsonyabb viszkozitású olajat nem érdemes alkalmazni , mert különben elkezdené fogyasztani .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )