Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4928676 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #105 Dátum: 2004.10.19 01:57:20 »
A hülyeségnek amúgy nincs határa . Egyik haverom a két éves , 1.4-es Golfjukba töltött valami ilyen csodatrutymót  :shock: - és váltig állítja , hogy a katyvasz lecsökkentette a fogyasztást . Mikor megemlítettem , hogy talán abban keresendő ennek oka , hogy másként vezet abban a tudatban , hogy "fogyasztáscsökkentő" adalék van a motorban , heves tiltakozásba kezdett  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Griffo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Láma olajcsere
« Válasz #106 Dátum: 2004.11.04 11:04:35 »
Sziasztok,

boldog tulajdonosa lettem egy 96-os Carina 2.0 GLi-nek (ováció jobbról) és esedékessé vált egy olajcsere. Úgy döntöttem, ezért kár kifizetni a márkaszerviz óradíját, a választott szerelô (ismerôs ismerôse) a 10W-40-et javasolja, ami állítólag a Skoda, stb. gyári olaja. Tud valaki valamit javasolni ez ügyben? Ötlet, vélemény? Mi az ajánlott olaj Carinákhoz? Vagy csak hit kérdése, mit nyomunk bele?

Ha nagyon láma kérdés, elnézést, de az újszülöttnek ugye...

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Olajok és adalékok
« Válasz #107 Dátum: 2004.11.04 11:18:07 »
Gyerekek, segítsetek egy kicsit. Igazán jó olajat akarok rakni a kis ufóba. Elértük a 9500km-t és lassan olajat akarok cserélni. Az Essonál és a Mobilnál (egy cég) van egy kis ismeretségem. Érdemes tőlük venni? Mit tudtok róluk? Illetve full syntetikust vegyek vagy nem szabad?

A lényeg az az, hogy a megfizethető !!! legjobb minőséget !!! kapja a kocsi, mert ebből nem nagyon akarok engedni.
Üdv: Kishaver 74

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Láma olajcsere
« Válasz #108 Dátum: 2004.11.04 11:44:29 »
Idézetet írta: "Griffo"
Sziasztok,

boldog tulajdonosa lettem egy 96-os Carina 2.0 GLi-nek (ováció jobbról) és esedékessé vált egy olajcsere. Úgy döntöttem, ezért kár kifizetni a márkaszerviz óradíját, a választott szerelô (ismerôs ismerôse) a 10W-40-et javasolja, ami állítólag a Skoda, stb. gyári olaja. Tud valaki valamit javasolni ez ügyben? Ötlet, vélemény? Mi az ajánlott olaj Carinákhoz? Vagy csak hit kérdése, mit nyomunk bele?

Ha nagyon láma kérdés, elnézést, de az újszülöttnek ugye...


Ha nem sokat futott (~<150e) akkor én 5w40-et tennék bele, ha két olajcsere között nem fogy -vagy nem jelentősen, akkor így a tél előtt az job!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Olajok és adalékok
« Válasz #109 Dátum: 2004.11.04 14:38:43 »
Idézetet írta: "kishaver"
Az Essonál és a Mobilnál (egy cég) van egy kis ismeretségem. Érdemes tőlük venni? Mit tudtok róluk? Illetve full syntetikust vegyek vagy nem szabad?

Esso Ultron 5W-40 vagy Mobil1 5W-40 szerintem tökéletes.
/Próbálom megjegyezni hogy Neked van kapcsolatod olaj ügyben és egy fél év múlva majd szólok  :lol:  :wink: /

Ha esetleg 10W-40-esből tudnál jó áron szerezni 5 lityit, akkor szólj!  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Olajok és adalékok
« Válasz #110 Dátum: 2004.11.04 15:16:31 »
Idézetet írta: "kishaver"
Érdemes tőlük venni? Mit tudtok róluk? Illetve full syntetikust vegyek vagy nem szabad?

A lényeg az az, hogy a megfizethető !!! legjobb minőséget !!! kapja a kocsi, mert ebből nem nagyon akarok engedni.

Szerintem mindenképpen full synth, 5W vagy 0W és ne legyen noname. (És persze a gépkönyv elvárásainak is megfeleljen: emlékeim szerint: API Service SL vagy SJ Energy Conserving és SAE 5W-30)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #111 Dátum: 2004.11.15 23:09:16 »
Érdekes jelenséget tapasztaltam . A Camrym korábban nagyjából 5000 kilométeren benyelt egy liter olajat , most viszont a legutóbbi németországi utam során szinte semmit - az olajszint induláskor pont a maximumon volt , és most talán ha 2 mm-rel van alatta  :o  ... Olajat nem váltottam , ugyanazt használom , mióta megvan a kocsi (Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W-40) . Ilyet még nem pipáltam  :) ... Ja , 282 ezer km van benne  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #112 Dátum: 2004.11.16 00:01:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Érdekes jelenséget tapasztaltam. A Camrym korábban nagyjából 5000 kilométeren benyelt egy liter olajat, most viszont a legutóbbi németországi utam során szinte semmit.

Nem lehet azzal összefüggésben, hogy most igen rövid idő alatt - és viszonylag egyenletes sebességgel - mentél jó 3000-et?
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Olajok és adalékok
« Válasz #113 Dátum: 2004.11.16 00:04:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Érdekes jelenséget tapasztaltam . A Camrym korábban nagyjából 5000 kilométeren benyelt egy liter olajat , most viszont a legutóbbi németországi utam során szinte semmit - az olajszint induláskor pont a maximumon volt , és most talán ha 2 mm-rel van alatta  :o  ... Olajat nem váltottam , ugyanazt használom , mióta megvan a kocsi (Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W-40) . Ilyet még nem pipáltam  :) ... Ja , 282 ezer km van benne  :D


Éppen tegnap láttam a német toyota fórumon egy fényképet, amin egy corolla m?szerfala volt pont 300.000 km-el. Alatta a felirat "endlich eingefahren" azaz végre bejáratva :D
Szerintem a Tied is most kezd rendesen összekopni :D


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #114 Dátum: 2004.11.16 00:18:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Érdekes jelenséget tapasztaltam . A Camrym korábban nagyjából 5000 kilométeren benyelt egy liter olajat , most viszont a legutóbbi németországi utam során szinte semmit

Esetleg gyomorrontása van... :lol:  :lol:  :lol:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #115 Dátum: 2004.11.16 00:33:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Érdekes jelenséget tapasztaltam . A Camrym korábban nagyjából 5000 kilométeren benyelt egy liter olajat , most viszont a legutóbbi németországi utam során szinte semmit - az olajszint induláskor pont a maximumon volt , és most talán ha 2 mm-rel van alatta  :o  ... Olajat nem váltottam , ugyanazt használom , mióta megvan a kocsi (Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W-40) . Ilyet még nem pipáltam  :) ... Ja , 282 ezer km van benne  :D



Nyáron többet kajál belőle!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #116 Dátum: 2004.11.16 00:43:48 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Érdekes jelenséget tapasztaltam. A Camrym korábban nagyjából 5000 kilométeren benyelt egy liter olajat, most viszont a legutóbbi németországi utam során szinte semmit.

Nem lehet azzal összefüggésben, hogy most igen rövid idő alatt - és viszonylag egyenletes sebességgel - mentél jó 3000-et?


Nem . Mint már említettem , ötödször tettem meg vele ezt az utat , és volt már számos más , 1000 km-es nagyságrendű utam is vele . Sosem tapasztaltam korábban hasonlót .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #117 Dátum: 2004.11.16 00:48:32 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Palaczk"
Érdekes jelenséget tapasztaltam . A Camrym korábban nagyjából 5000 kilométeren benyelt egy liter olajat , most viszont a legutóbbi németországi utam során szinte semmit - az olajszint induláskor pont a maximumon volt , és most talán ha 2 mm-rel van alatta  :o  ... Olajat nem váltottam , ugyanazt használom , mióta megvan a kocsi (Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W-40) . Ilyet még nem pipáltam  :) ... Ja , 282 ezer km van benne  :D



Nyáron többet kajál belőle!


Én eddig a fordítottját tapasztaltam  :!:  Logikus is : télen a városi használatban a sokkal nagyobb hőmérséklet-ingadozás miatt több kondenztrutyi gyűlik össze a motorolajban - ami aztán az első hosszabb , országúti/autópálya út során gyorsan eltűnik belőle , így hirtelen a szokásosnál nagyobb "olajfogyasztást" produkálva . Nyáron ez nincs , illetve jóval kevésbé .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #118 Dátum: 2004.11.16 00:53:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Palaczk"
Érdekes jelenséget tapasztaltam . A Camrym korábban nagyjából 5000 kilométeren benyelt egy liter olajat , most viszont a legutóbbi németországi utam során szinte semmit - az olajszint induláskor pont a maximumon volt , és most talán ha 2 mm-rel van alatta  :o  ... Olajat nem váltottam , ugyanazt használom , mióta megvan a kocsi (Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W-40) . Ilyet még nem pipáltam  :) ... Ja , 282 ezer km van benne  :D



Nyáron többet kajál belőle!


Én eddig a fordítottját tapasztaltam  :!:  Logikus is : télen a városi használatban a sokkal nagyobb hőmérséklet-ingadozás miatt több kondenztrutyi gyűlik össze a motorolajban - ami aztán az első hosszabb , országúti/autópálya út során gyorsan eltűnik belőle , így hirtelen a szokásosnál nagyobb "olajfogyasztást" produkálva . Nyáron ez nincs , illetve jóval kevésbé .


-Nemsokkal előtte cseréltél olajat, és nem volt trutyis?
-lassabban mentél, mint szoktál?
- :)  Valaki kicserélte éjjel a motort ?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #119 Dátum: 2004.11.16 10:46:06 »
Idézetet írta: "Tamás69"
-Nemsokkal előtte cseréltél olajat, és nem volt trutyis?
-lassabban mentél, mint szoktál?
- :)  Valaki kicserélte éjjel a motort ?


Olajcsere előtte kb 5000 km-rel volt (erre az 5 ezerre már utána is kellett töltsek egy liter olajat) . Nemhogy lassabban , de inkább gyorsabban mentem a szokottnál (130-140 helyett 140-150) . Motorcseréről nem tudok  :D  ...

Tényleg nincs semmi ésszerű magyarázat !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )