Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5141956 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3600 Dátum: 2008.10.26 15:04:34 »
Megvettem az olajat csak még nincs aki kicserélje, majd Ricsi, ha végre felveszi a telefont. :online2long:
Castrol Edge 0W-40-t vettem és Nipparts szűrőt.
90915-YZZC7-es a cikkszáma, ez állitólag jó a 4ZZ-FE motorokhoz, de a neten keresgélve jó elég sok TOYOTA típushoz.
Az olaj dobozán az van , hogy 2007 novemberében készült, remélem ez nem gond, ha 1 évet állt valahol.

Nekem nem gond. 2 éven belül még elmegy. Főleg, ha a dobozban az van, amit ráírtak. Hol vetted?

Olajcsere? Miért nem Te cseréled le? Nincsen hol? Vagy az eszközök?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3601 Dátum: 2008.10.27 18:02:44 »
Összegezve:

Jobb választás szerintem a Mobil1 ESP, mert jók a viszkozitási adatai, teljesíti a legkomolyabb szabványszinteket is, valamint olcsóbb.


Mellesleg most Edge 0W-30-as van most kocsiban, eddig teljesen meg vagyok vele elégedve, jó olaj ez is nagyon. De az említett Mobil1 jobbnak és olcsóbbnak tűnik és gondoltam kipróbálom.

A leírtak alapján szerintem is a Mobil a jobb választás!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3602 Dátum: 2008.10.27 18:06:47 »
Jóbarátnémnek tegnap részletesen kifejtettem, miért lenne szerintem jó ötlet a legközelebbi olajcserekor (ez hamarosan esedékes lesz) a Corollájába az eddigi rész-szint 5 W 30 helyett (LM Leichtlauf Special, ACEA B1) full-szint 0 W 30-ast (LM Synthoil Longtime Plus, ACEA B5) tölteni.

Ti. mert sokat megy hétköznap 1...5 km-es utakat hideg motorral, és mert kb. tíz éves koráig meg akarja tartani az autót (addigra lesz benne cirka 160-170 ezer km).

Az árkülönbség elég tetemes (több mint 2 ezerrel drágább literenként a nullás olaj), de hosszú távon szerintem megéri.

Úgy tűnt, hajlik rá, hogy elfogadja; remélem, emellett fog dönteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3603 Dátum: 2008.10.27 19:13:50 »
hi

mióta megvettem a verdát raktam bele 9ezer km-ert.... Shell 10W40 olaj került bele így hirtelen .... sajnos azzal szembesültem hogy "csipegeti".... lassan már utána töltöttem 1 litert...igaz hogy inkabb a 3 hosszabb autópályázás után látszott a fogyás igazán...
elkezdtem olvasni a topicot de már kifolyik a szemem igy gondoltam hatha...
nagyrészt főleg rövid utakat megyek... heti 5* melóba ami 10 km-re van (ami ugye oda vissza heti 10-et jelent) ...ez állandó
hétvégente megyek vele inkább hosszabb távra...
Az első gondolatom az volt hogy veszek bele Castrol EDGE 5W40-et.... vagy 5W30-at
ezzel kapcsolatba lenne a kérdésem....ebből vajon többet fog "csipegetni"???
Ha igen akkor pls mondjatok valami mást hogy miből lenne kevesebb a fogyás és melyik tipusu olaj stimmelne ehhez a sokszor rövid használathoz?

Pityu

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3604 Dátum: 2008.10.27 19:37:03 »
Hali,

Motul olajokkal van valakinek tapasztalata? Ugy tunik a Motul 300v Power (5w-40)-es fog kelleni nekem, de reszletes technikai speckokat nem talaltam, csak hogy minden szabvanyt tulteljesit (API, SAE, stb.).
http://olajshop.hu/termekek/motul/szemelyautoolajok/300v_power_5w_40/2l/details

thx
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3605 Dátum: 2008.10.27 20:03:32 »
hi

mióta megvettem a verdát raktam bele 9ezer km-ert.... Shell 10W40 olaj került bele így hirtelen .... sajnos azzal szembesültem hogy "csipegeti".... lassan már utána töltöttem 1 litert...igaz hogy inkabb a 3 hosszabb autópályázás után látszott a fogyás igazán...
elkezdtem olvasni a topicot de már kifolyik a szemem igy gondoltam hatha...
nagyrészt főleg rövid utakat megyek... heti 5* melóba ami 10 km-re van (ami ugye oda vissza heti 10-et jelent) ...ez állandó
hétvégente megyek vele inkább hosszabb távra...
Az első gondolatom az volt hogy veszek bele Castrol EDGE 5W40-et.... vagy 5W30-at
ezzel kapcsolatba lenne a kérdésem....ebből vajon többet fog "csipegetni"???
Ha igen akkor pls mondjatok valami mást hogy miből lenne kevesebb a fogyás és melyik tipusu olaj stimmelne ehhez a sokszor rövid használathoz?

Pityu

9 ezer km-en nem egészen 1 literes olafogyasztás nem szomorkodásra ok egy ennyi idős autónál, hanem ünneplésre (pláne, hogy ez a típus szokott fogyasztani némi olajat) :flowers: ! Eszerint a motorod kiváló egészségnek örvend. Ha ezt szeretnéd megőrizni, akkor mindenképpen válts 5 W-re, mégpedig szerintem (a kismértékű, de létező olajfogyasztás miatt) 40-esre. Nem valószínű, hogy ezzel csökkenni fog az olajfogyasztásod, de nem is ez a cél (lévén így is elég kicsi) - hanem hogy később se növekedjen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3606 Dátum: 2008.10.27 21:15:59 »
hi

mióta megvettem a verdát raktam bele 9ezer km-ert.... Shell 10W40 olaj került bele így hirtelen .... sajnos azzal szembesültem hogy "csipegeti".... lassan már utána töltöttem 1 litert...igaz hogy inkabb a 3 hosszabb autópályázás után látszott a fogyás igazán...
elkezdtem olvasni a topicot de már kifolyik a szemem igy gondoltam hatha...
nagyrészt főleg rövid utakat megyek... heti 5* melóba ami 10 km-re van (ami ugye oda vissza heti 10-et jelent) ...ez állandó
hétvégente megyek vele inkább hosszabb távra...
Az első gondolatom az volt hogy veszek bele Castrol EDGE 5W40-et.... vagy 5W30-at
ezzel kapcsolatba lenne a kérdésem....ebből vajon többet fog "csipegetni"???
Ha igen akkor pls mondjatok valami mást hogy miből lenne kevesebb a fogyás és melyik tipusu olaj stimmelne ehhez a sokszor rövid használathoz?

Pityu

9 ezer km-en nem egészen 1 literes olafogyasztás nem szomorkodásra ok egy ennyi idős autónál, hanem ünneplésre (pláne, hogy ez a típus szokott fogyasztani némi olajat) :flowers: ! Eszerint a motorod kiváló egészségnek örvend. Ha ezt szeretnéd megőrizni, akkor mindenképpen válts 5 W-re, mégpedig szerintem (a kismértékű, de létező olajfogyasztás miatt) 40-esre. Nem valószínű, hogy ezzel csökkenni fog az olajfogyasztásod, de nem is ez a cél (lévén így is elég kicsi) - hanem hogy később se növekedjen  :yes:
Nekem kb 10e-rig nulla volt a fogyi, de utána 5e alatt picit full alól lement félre, 10W40es félszint olaj van benne, kiváncsi vagyok a 0w30as fuchs hogy fogja bírni :wacko:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3607 Dátum: 2008.10.27 22:14:23 »

Nekem kb 10e-rig nulla volt a fogyi, de utána 5e alatt picit full alól lement félre, 10W40es félszint olaj van benne, kiváncsi vagyok a 0w30as fuchs hogy fogja bírni :wacko:

Elfáradt az olaj, nekem az 1,6 Corolla csinálta ezt a Castrol 0w-40 olajal! -10e ig semmi, utána 5 e alatt a két jelzés között majdnem félig megette. Utána a 0w-30 al sosem evett semmit!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3608 Dátum: 2008.10.28 08:43:34 »
Jóbarátnémnek tegnap részletesen kifejtettem, miért lenne szerintem jó ötlet a legközelebbi olajcserekor (ez hamarosan esedékes lesz) a Corollájába az eddigi rész-szint 5 W 30 helyett (LM Leichtlauf Special, ACEA B1) full-szint 0 W 30-ast (LM Synthoil Longtime Plus, ACEA B5) tölteni.

Ti. mert sokat megy hétköznap 1...5 km-es utakat hideg motorral, és mert kb. tíz éves koráig meg akarja tartani az autót (addigra lesz benne cirka 160-170 ezer km).

Az árkülönbség elég tetemes (több mint 2 ezerrel drágább literenként a nullás olaj), de hosszú távon szerintem megéri.

Úgy tűnt, hajlik rá, hogy elfogadja; remélem, emellett fog dönteni.

Mit szólnál a Mobil 1 FE 0W-30-hoz, én ezt fogom most kipróbálni az ára nem több, mint az LM 5w-30.
Nem hiszem, hogy ez rosszabb lenne az LM 0W-30-nál.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3609 Dátum: 2008.10.28 19:30:33 »
mióta megvettem a verdát raktam bele 9ezer km-ert.... Shell 10W40 olaj került bele így hirtelen .... sajnos azzal szembesültem hogy "csipegeti".... lassan már utána töltöttem 1 litert...igaz
Az első gondolatom az volt hogy veszek bele Castrol EDGE 5W40-et.... vagy 5W30-at
ezzel kapcsolatba lenne a kérdésem....ebből vajon többet fog "csipegetni"???
A régebbi VVT-i motorok szeretik enni az olajat, bár nem mindegyiknél jön ki ez a jellegű szériahiba. Ha a kocsi nem múlt el 7 éves és 180.000 km-nél kevesebb van benne, akkor a Toyota ingyen kicseréli a motorodat egy gyári felújítottra abban az esetben, ha az olajfogyi 2000km/1l-nél dúrvábbá fajulna.

Az én kocsim használtan lett véve, én vagyok a 2. tulajdonosa. Nem ismertem a pontos előzményét, de biztos, hogy az előző tulajnál is ette az olajat, mert rohadt sűrű olaj volt a motorban mikor átvettem a kocsit -- szerintem ezzel akarta megoldani a problemet. Ezt onnan tudom, hogy az első dolgom egy olajcsere volt, 5W-40-es Castrol Softec TXT-t kapott, amivel 800x könnyebben indult el és könnyebben járt a motor.

Először 5.000 km alatt evett meg egy liter, majd a végére 2.000 km alatt. Ekkor fordultam a Toyotahoz, ahol elkezdődött az új motor project. Pár telefonálás és 2 héten belül már az új moci benne is volt a kocsimban. Azóta császár a motorja.

Az első 5.000 km alatt evett egy pici olajat, kb 2 mm-nyit, 6.000 km-nél cseréltem le az első töltetet. Ezután már semmit sem evett, de az első cserénél ennyi normális teljesen, ebben a Toyota is megerősített.

Ahhoz hogy ne egyen több olajat minden féle képpen át kell térni az 5W-s olajra. A fogyi kissé ettől megnőhet, de hosszútávon ez a jobb megoldás, mert így nem gyorsul annyira fel a fogyi.


Ha már nagy a sz.r és nincs gari sem, akkor jól jön a motorgyűrűzés. Ez olyan 100-120.000 Ft. De ez még messze van. Amíg ennyi olajat eszik, addig nincs semmi gond.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3610 Dátum: 2008.10.28 21:23:05 »
Nofene, eddig a Catrol Edge 0W-40-et éltetted, most mi történt mi ez a pálfordulás ?

Azt mondjak az okosok nekem ez fog kelleni, mert...szoval tudod. Egyelore semmi gondom a Castrol 0w-40-el, de gondoltam utananezek, hogy ez miert is olyan jo olaj a Motul 300v. Viszont nagyon furcsa, hogy sehol semmilyen reszletes technikai adatot nem talalok (viszkozitasok, suruseg, lobbanaspont, stb.) csak hogy minden mas szabvanyt meghalad a tudasa. Ezert kerdezem, hatha tud itt valaki tobbet.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3611 Dátum: 2008.10.29 00:09:01 »
Kb 2 órája megtörtént az olajcserém. :clap:

Köszönet Ricsinek a szakszerű munkáért.
Mikor látta , hogy 10W-40-es olaj van benne azt ő is túlzásnak tartotta ebbe a motorba, a szerviznek 5W-40-es illett volna beleönteni de biztos csak ez volt épp raktáron.
Mielőtt kicserélte a kocsiban olajat megmutatott egy flakon 15W-40 Motul versenyolajat és megszagolva annak valami egészen finom illata volt talán mint egy kávé. Állítólag azért mert kerámialapú. A 0W-40-es Castrol meg szinte szagtalan a Motulhoz képest, szebb is ránézésre de így elsőre a Motul minőségibb vonalat képvisel a Castrolnál , de ez a dobozán is látszott.

Lehet, hogy a következő olajam Motul lesz. Olajcsere előtt Ricsi teleöntötte az olajszűrőt, mielőtt a helyére felcsavarozta volna mondván így rögtön lesz olajnyomásom.
1 éve a márkaszerviz nem csinált ilyet. Az is igaz, hogy ezt nem minden autótípusnál lehet megtenni csak ott ahol lefelé áll az olajszűrő. Régi Celicáknál pl. felfelé áll.

Az autó hangja egy minimálisat csökkent, eddig se volt nagy hangja alapjáraton most ettől is kisebb lett. És talán a motor járásán érzem, azt, hogy finomabban jár menet közben, de lehet ez amolyan psziché.

Majd figyelem a fogyasztást, hogy mennyivel lesz kisebb.
Örülök, hogy ennyire élvezted az olajcserét, én is mindig élvezem majdnem. Kivéve a legutóbbit, mikor a bnőm nővérének a Matizába cseréltem olajat: leengedéskor a tartályba tett nagytölcsérbe beleesett a leeresztőcsavar, az megtelet hirtelen olajjal és vagy 1 liter olaj elfolyt a földre, ebből olyan fél liter a fejemen keresztül...

Elhiszem, hogy jó illata van a Motul olajnak, de ez nem jelent semmit sem. A doboza szintén nem ér nagy említést, ezek mind marketingeszközök. Szerintem az illata is direkt olyan, én azt is el tudom képzelni. Legközelebb női parfüm-szagú lesz az olaj és akkor arra gerjedsz majd... :wub: :-*

Ami jó versenyre, az általában nem jó utcára. Erősen nem ajánlott semilyen 15W-xx-es olaj, marha sűrű hidegen. Lehet, hogy jó a pályára, de a mindennapokban nem az igazi.

A motor szebben jár hidegen a 0W-s friss olajjal, de ez érthető: az olaj hidegen hígabb most és friss. Ha legközelebb cseréltek, akkor is símábban jár majd kissé, mert friss az olaj. Ez gyertyacsere után a legszembetűnőbb amúgy.

Az olajszűrőt én nem szoktam feltölteni olajjal, csak a szélét kenem meg olajjal. Kb 1-2 sec ilyenkor és felépül a normál nyomás, nem hiszem, hogy ez olyan sokat számítana. Párszor kibírja, sokkal több káros hatás éri: hidegindítások, nagy meleg, szennyezett benzin, nagy RPM, stb...

A fogyasztásod szerintem nem fog túlzottan megváltozni, hiszen mindkét olaj nagyjából azonos viszkozitású üzemmelegen. Akkor lenne pár deci különbség, ha mondjuk 15W-50 helyett 0W-30-at használnál.


Én a helyedben nem erőltetném a Motult, mert versenyre való, nem utcára. Lehet bármilyen jó az illata vagy a színe vagy a doboza...

 :excl:Ami a nagyobbik gond, hogy nincs bevizsgálva szinte egyik sem az ACEA és API szintekre. A Toyota pedig előírja, hogy minimum milyen szintet kell teljesítenie az olajnak. :excl:

És nem szabad annak sem bedőlni, hogy "meghaladja az API és ACEA szinteket". Nincs bevizsgálva, lehet, hogy meghaladja, de lehet, hogy nem. :nono:

Szerintem egyébként az utóbbi. Ugyanis a versenyolajak tekintetében mások az elvárások, nem számít a motor tisztító hatása annyira, úgyis szétszedik alapon. Nem számít, hogy kibír-e 15.000 km.t, mert addig lecserélik és sorolhatnám...

Viszont a versenyen jobbak a verseny-olajak, mint a többi olaj, de hétköznap nem. Más a kettő, nem szabad keverni. Nem hiszem, hogy vmiféle kerámiás cucc kellene a normál motorokba.

Túl jót akarsz a motorodnak, csak nehogy nagyobbat árts neki, mintha 10W-40-es olajat raknál mindig bele... :excl:

Na mentem aludni, mert holnap fel kell tudni kelni... :yawn:
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.29 00:15:49 írta barna.czukor »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3612 Dátum: 2008.10.29 09:18:02 »
HELP!!!

Aki tudja fejből, vagy közelében van a kézikönyv , 4E-FE ('98-as 1,4 -es) motor mennyi motorolajat kér  -nekem 3l rémlik, de nem vagyok 100% bene.

-sürgős lenne - még ma kellene rendelnem az olajat a cseréhez.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3613 Dátum: 2008.10.29 09:26:39 »
3.2 -re emlékszem, gyakorlatilag éppen hogy belement a 3 liter.

HELP!!!

Aki tudja fejből, vagy közelében van a kézikönyv , 4E-FE ('98-as 1,4 -es) motor mennyi motorolajat kér  -nekem 3l rémlik, de nem vagyok 100% bene.

-sürgős lenne - még ma kellene rendelnem az olajat a cseréhez.

   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3614 Dátum: 2008.10.29 09:27:30 »
3.2 -re emlékszem, gyakorlatilag éppen hogy belement a 3 liter.

HELP!!!

Aki tudja fejből, vagy közelében van a kézikönyv , 4E-FE ('98-as 1,4 -es) motor mennyi motorolajat kér  -nekem 3l rémlik, de nem vagyok 100% bene.

-sürgős lenne - még ma kellene rendelnem az olajat a cseréhez.


Köszi!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!