Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5142111 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3315 Dátum: 2008.09.03 08:01:05 »
Most beszéltem a veszprémi szervizzel. Náluk olajjal, mindennel együtt a 15.000-es első kötelező összesen max. 23.000 Ft. Alig akartam hinni a fülemnek, vissza is kérdeztem, de azt mondta a munkafelkvételis, tényleg így van. Győrben meg 36.000-et mondtak...  :wacko:


G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3316 Dátum: 2008.09.03 09:29:27 »
Fáradtolaj
Szerintem nem a szervizek öntik ki az olajat, mert azoknak kötelességük, és nem is tehetnék meg nincs rá módjuk, (a hivatalos, törvényesen műköüdő szervizekről beszélek), annyira meg nem elvetemültek, hogy csak úgy a szennyezés kedvéért kiburítsák. Inkább az egyes emberek magán akciózásaiból van ilyen, egyébként meg ők is elvhietnék kutakra azthiszem, valamint pl nálunk minden évben, talán még többször is van szelektív hulladék gyűjtés és ott le lehet adni.
Nemtudom már leadásnál miért akarnak kérni pénzt, pl aksinál? biztos sokaknak nem tetszik ez, de akkor kérem, a vásárlás alkalmával kell többért adni, ha kell neki úgyis megveszi, de utólag meg nem akar fizetni a megsemmisítésért, ezért ez így jó lenne. És így leadáskor már nem kéne fizetni mert vásárláskor kifizette. Ennyi.
                                                                                                                                                   

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3317 Dátum: 2008.09.03 09:33:04 »
Nemtudom már leadásnál miért akarnak kérni pénzt, pl aksinál? biztos sokaknak nem tetszik ez, de akkor kérem, a vásárlás alkalmával kell többért adni, ha kell neki úgyis megveszi, de utólag meg nem akar fizetni a megsemmisítésért, ezért ez így jó lenne. És így leadáskor már nem kéne fizetni mert vásárláskor kifizette. Ennyi.

Ez igyvan, amitol az ember meg akar szabadulni, azert mar nem akar fizetni. Ez olyan minta fizetos WC  :clap:
Ha akkor kell fizetni a leadasert, amikor megvesszuk, akkor konnyebb beletorodni.

Egyebkent lehet, hogy mar leirtam, de ezelott 3-4 eve egy Shell kutra akartam leadni a faradt olajat. Neztek ram bamban, majd mondtak, hogy tegyem le a szemetes kontener melle. Inkabb elvittem egy masik kutra, mert feltem, hogy beleteszik a kontenerbe, miutan elmegyek  :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3318 Dátum: 2008.09.03 09:35:58 »
És az meg miféle baromság, hogy fizettetnek veled a fáradt olajért? Nehogymár ebbe belemenj  :nono: !

Erre én is felkaptam a fejem, sose hallottam még ilyet :eek: mondjuk mindig tanul az ember :flowers:

Azért drága az olaj a szervízben, mert a fáradtolaj kezelési költséget, meg a környezetvédelmi terhelési bírság, vagy mifne összege is benne van. Jól megmagyaráztam mi? :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3319 Dátum: 2008.09.03 10:18:36 »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3320 Dátum: 2008.09.03 12:15:20 »
Naja, én meg nem vagyok balek, hogy fizessek a fáradt olajért is amit leengednek a motorból. Mikor az azt olajat újként megvéve már kifizettem a környezetvédelmi adót.(tárolás, megsemmisítés stb....)

Akár a szervizben veszem az olajat akár az olajshopban az árába be van építve a környezetterhelés. Ha ez tényleg igaz, akkor meg milyen alapon sarcol meg a szerviz ha nem náluk veszek olajat drágábban ?
Nem értem mi ezen olyan bonyolult. Amikor megveszed, akkor talán a környezetterhelési adót fizeted ki, de nem a megsemmisítésért fizetsz. Ha egyszer a szervíznek kiadása van az olajjal, amit a te autódból ereszt le, akkor miért ne terhelné azt rád? Ő azért nem fog senkitől pénzt kani, hogy megsemmisíti a fáradt olajat. (És nekem van egy olyan gyanum, hogy a nagyon olcsó olajak után nem sok adót fizetnek.)

A szerviznek az a dolga, hogy elvégezze a dolgát , amiért ki lesz fizetve. És nem az, hogy a hozott olaj eredetét vizsgálja sőt számonkérje rajtam. Senki se hülye, hogy hulladékot rakat a motorjába.
Ott veszem meg az olajat, ahol akarom a saját autómba. itt a fórumon ahogy eddig olvastm szinte mindenki saját maga viszi az olajat amit pl. webáruházban vesz.
Azért vannak olyanok akik 15w50-es olajat raknának az új autójukba, csak mert az olcsó. Szerintem ha a cég garanciát vállal a munkájára, akkor igen is tudnia kell, hogy ami belekerül az megfelel-e az előírásoknak. Persze ha megfelel, akkor meg szó nélkül rakják bele. Nekem minden olajról megvan a számlám.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3321 Dátum: 2008.09.03 14:26:05 »
Naja, én meg nem vagyok balek, hogy fizessek a fáradt olajért is amit leengednek a motorból. Mikor az azt olajat újként megvéve már kifizettem a környezetvédelmi adót.(tárolás, megsemmisítés stb....)

Akár a szervizben veszem az olajat akár az olajshopban az árába be van építve a környezetterhelés. Ha ez tényleg igaz, akkor meg milyen alapon sarcol meg a szerviz ha nem náluk veszek olajat drágábban ?
Nem értem mi ezen olyan bonyolult. Amikor megveszed, akkor talán a környezetterhelési adót fizeted ki, de nem a megsemmisítésért fizetsz. Ha egyszer a szervíznek kiadása van az olajjal, amit a te autódból ereszt le, akkor miért ne terhelné azt rád? Ő azért nem fog senkitől pénzt kani, hogy megsemmisíti a fáradt olajat. (És nekem van egy olyan gyanum, hogy a nagyon olcsó olajak után nem sok adót fizetnek.)

 :clap: :clap: :yes:

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3322 Dátum: 2008.09.03 14:34:47 »
És az meg miféle baromság, hogy fizettetnek veled a fáradt olajért? Nehogymár ebbe belemenj  :nono: !

Erre én is felkaptam a fejem, sose hallottam még ilyet :eek: mondjuk mindig tanul az ember :flowers:

Azért drága az olaj a szervízben, mert a fáradtolaj kezelési költséget, meg a környezetvédelmi terhelési bírság, vagy mifne összege is benne van. Jól megmagyaráztam mi? :1eye:


Ez rendben lenne, de nem hiszem, hogy ezért 2x annyiért kellene árulni az olajat.
Ráadásul mikor elöször vittem szevízbe az autót 10w-40-es ajánlottak, mikor a gyári előírás 5w-30.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3323 Dátum: 2008.09.03 17:40:44 »

Nem értem mi ezen olyan bonyolult. Amikor megveszed, akkor talán a környezetterhelési adót fizeted ki, de nem a megsemmisítésért fizetsz. Ha egyszer a szervíznek kiadása van az olajjal, amit a te autódból ereszt le, akkor miért ne terhelné azt rád? Ő azért nem fog senkitől pénzt kani, hogy megsemmisíti a fáradt olajat. (És nekem van egy olyan gyanum, hogy a nagyon olcsó olajak után nem sok adót fizetnek.)


Hát ez, hogy nem érted pedig tök egyszerű. Olvasd el mit írtam.a vásárláskor ki lett fizetve ez a díj. A szerviz ezt még egyszer fel akarja számítani.
De mint mondtam én és többen másik most halljuk először azt, hogy a fáradt olaj otthagyásáért nekem bármit is fizetni kéne.

De fizess ha akarsz, majd szólok neked ha megyek olajcserére és fizetheted az enyémet is. :flowers:
Szerintem ahogy Trotter es afekete elmagyarázták teljesen érthetö. Más EU-országokban es teljesen normális. Ha gumit cseréltetsz akkor azért is fizetni kell hogy a régi gumidat megsemmisitik, vagy nem?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3324 Dátum: 2008.09.03 18:31:55 »

Annyira nem baromság: ha nálunk veszed az olajat, akkor azzal, hogy ők előtte kifizették benne a fáradtolaj "termékdíját" (megsemmisítését) te is kifizeted. Gyakorlatilag annyi, hogy ahol veszed, ott beépítik az árába. Ha nem náluk veszed az új olajat, akkor nem fizettél nekik a hulladék megsemmisítéséért...

Azt nem mondtam, hogy baromság, csak azt hogy nem hallottam még ilyet :flowers:
Palaczkra reagáltam... :flowers:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3325 Dátum: 2008.09.03 18:39:31 »
Naja, én meg nem vagyok balek, hogy fizessek a fáradt olajért is amit leengednek a motorból. Mikor az azt olajat újként megvéve már kifizettem a környezetvédelmi adót.(tárolás, megsemmisítés stb....)
Akkor vidd oda vissza, ahol vetted! Ennyi...
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3326 Dátum: 2008.09.03 19:01:00 »
Palaczkra reagáltam... :flowers:

Jah, jó... Csak engem idéztél :winkiss:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3327 Dátum: 2008.09.03 19:11:05 »
Naja, én meg nem vagyok balek, hogy fizessek a fáradt olajért is amit leengednek a motorból. Mikor az azt olajat újként megvéve már kifizettem a környezetvédelmi adót.(tárolás, megsemmisítés stb....)
Akkor vidd oda vissza, ahol vetted! Ennyi...
:clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3328 Dátum: 2008.09.03 19:11:38 »
Palaczkra reagáltam... :flowers:

Jah, jó... Csak engem idéztél :winkiss:
Meg őt is... :whistling:
Gabe 254.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3329 Dátum: 2008.09.04 00:09:00 »
Más EU-országokban es teljesen normális. Ha gumit cseréltetsz akkor azért is fizetni kell hogy a régi gumidat megsemmisitik, vagy nem?
A németeknél biztosan.  :yes:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV