Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4928529 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Olajok és adalékok
« Dátum: 2004.06.25 12:44:36 »
Július végén lejár a müszakim meg a zöldkártyám, meg hát megejteném  a szokásos olajcsere-ékszíjcsere-szűrőcsere kombinációt. Elméletileg 160000 km van az ótóba, vezérműszíjra szerintem 200000ig ráérek... Ellenben nem tudom milyen olajat szeressek. Mit és milyet ajánlotok, ami ok is,de mégsincs az ára a csillagokban? Különböző motortisztító és restore adalékokról van kialakult véleményetek?
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Olajok és adalékok
« Válasz #1 Dátum: 2004.06.25 12:48:14 »
A különböző olajakról nincs kialakult véleményem, de többen a Mobil1-et és a Castrol-okat dicsérgatik.
Az adalékokkal szemben erőteljesen elfogult vagyok. Véleményem szerint már az is nagy valami, ha nem árt az autónak.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Olajok és adalékok
« Válasz #2 Dátum: 2004.06.25 13:06:07 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Véleményem szerint már az is nagy valami, ha nem árt az autónak.

Valahol volt szó róla, hogy ezeket az amerikai hadseregnek fejlesztették ki. Csak azt elfelejtik hozzátenni, hogy a II. vh. idején arra, hogy a lepukkant motor még kibírjon valamennyit és ne kelljen plusz új harckocsit hozni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #3 Dátum: 2004.06.25 13:08:55 »
Én tudok egy forrást, ahol a normál ár feléért lehet Opel márkázott olajat kapni, ha számla nem kell, még az áfa is felejthető. -mellesleg Castrolt töltenek bele. Én 5w40-est vettem, 5l volt 5700 pénz
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #4 Dátum: 2004.06.25 16:34:01 »
Ha ismert markat veszel, sztem tok mindegy, melyiket valasztod, akar az ar is lehet szempont. Palaczk kollega tobbszor celzott ra, hogy tolunk nyugatabbra nehol komoly mertekben lehet olcsobban venni ilyemit.
A legfontosabb, hogy a megfelelo fokozatu legyen (vagy jobb), es attol fuggoen, hogy hogyan hasznalod, erdemesebb inkabb finomabb olajat (5W40, vagy 0W40) valasztani. Az a parezer plusz forint megeri a raforditast.
Adalekot en sem tennek bele. Az egyetlen adalek, aminek van ertelme, az a hutorendszer esetleges repedeseit eltomito folyadek. A tobbitol, kulonosen a motorolajba toltendoktol en ovakodnek.
music     

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Olajok és adalékok
« Válasz #5 Dátum: 2004.06.25 17:00:16 »
És az olajcsere előtti motortisztító adalékoknak van értelme? Amik feloldják az olajsarat és hasonlókat....
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
olajcsere
« Válasz #6 Dátum: 2004.06.25 17:46:13 »
Hali, nekem is kellett olajcsere ma az E10-esembe, én a Bárdinál vettem 10 W 40-es olajat, mert lusta voltam ezután is szaladgálni, valami német márka (Alco), félszintetikus,  5800-ért 5 liter, biztos megteszi neki, így is jobb, mint amit a gépkönyv javasolt. Nekem a motor kitisztítására azt javasolta a fickó, hogy 5000 km múlva ejtsek meg még egy cserét, ha nagyon koszos lesz még mindíg a motor, azután már jöhet a Castrol.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #7 Dátum: 2004.06.25 18:22:01 »
Kioldani kioldja, csak eppen egy oregebb kocsinal ez lehet, hogy rossz. Mert adott esetben az olajsar el is tomit egy rest, ahol szivaroghat az olaj. Ha ezt kimosod, akkor szivarog is.
Persze a Te esetedben ez nem valoszinu, hogy fenallna.
Mindenesetre az adalekok inkabb a gyartojuk zsebet gyarapitja, mint a mi autonknak hasznalna.
Jo pelda erre a "prolong"-os teszt. Vettek egy oreg Golf II-est. Kiengedtek belole az olajat csontszarazra, feltoltottek Prolonggal, es - lass csodat, - kb. 30 km-et tudtak menni vele.
Ellenorzeskeppen elvegeztek ugyanezt a tesztet Prolong nelkul - tehat kenoanyag nelkul mentek a kocsival, es - lass meg nagyobb csodat - kb. ugyanennyit sikerult megtenni. Na ennyit ernek ezek.
music     

Gabriel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Olajok és adalékok
« Válasz #8 Dátum: 2004.06.25 23:00:04 »
Sziasztok!
Ha megengedtek egy röpke hozzászólást új fórumozóként.
Hat éve forgalmazok ARAL motorolajokat.A viszkozitás és a teljesitményszint a lényeg,valamint az hogy ismert -neves- gyártótól származzon.Az biztos mindenki által ismert hogy a viszkozitás első száma a hidegoldali (pl. 5W), a másik pedig a melegoldali viszkozitást jelenti (pl.-40).Ez az olaj viszkózusságát fejezi ki a környezeti hőmérséklethez viszonyitott irányszámmal.A teljesitményszintet a benzinüzemnél az "S" betű utáni, a dizelnél pedig a "C" utáni betü jelöli, az ABC emelkedő betüi szerint.
Az adalékolásról pedig az a vélemény az "olajos" szakmán belül, hogy az adalék felboritja a az olajban lévő komponensek harmonikus, gondosan tervezett arányát.Az adalék kitűnően emelheti egy olajnak egy kiemelt tulajdonságát (pl.kopásvédelem v. súrlódás), de jelentősen leronthatja bármely más tulajdonságát.Elgondolkodtató-talán csak egy üzlet, megfoghatatlan igéretekkel?
dv! Gábor
'04.Corolla Wagon 1,4VVTI

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #9 Dátum: 2004.06.26 04:42:01 »
Pedig nem beszeltunk ossze...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olaj és adalékok
« Válasz #10 Dátum: 2004.06.26 15:26:46 »
Idézetet írta: "Apu"
Július végén lejár a müszakim meg a zöldkártyám, meg hát megejteném  a szokásos olajcsere-ékszíjcsere-szűrőcsere kombinációt. Elméletileg 160000 km van az ótóba, vezérműszíjra szerintem 200000ig ráérek... Ellenben nem tudom milyen olajat szeressek. Mit és milyet ajánlotok, ami ok is,de mégsincs az ára a csillagokban? Különböző motortisztító és restore adalékokról van kialakult véleményetek?


Olaj : először is legalább 10 W 40-es legyen . 15 W 40-est ne vegyél , mifelénk már lehet olyan hideg , amikor ez az olaj már nagyon ledermed . Tehát minimum 10 W 40 , vagy inkább - ha a motorod nem fogyaszt semmi olajat - 5 W 40 . 0 W 40-re átállást nem javaslom , tekintettel a motorod futásteljesítményére és a tényre , hogy nem ismert , hogy előzőleg milyen olaj volt benne - ugyanis ha egy ennyit futott , végig ásványi olajjal használt motorba bekerül a 0 W 40 , akkor előfordulhat , hogy a motor elkezdi enni az olajat .

Ami a márkát illeti : Castrol , Valvoline , LiquiMoly , Mobil stb ... Voltaképp mindegyik , márkás olaj elég jó színvonalat nyújt . Ha nekem kéne választanom , a Castrolra vagy a LiquiMolyra voksolnék ;) ... De más is jó . Lényeg , hogy márkás legyen .

Tehát egy márkás 10 W 40-es rész-szintetikus olaj már teljesen megteszi , de ha akarod kicsit kényeztetni a kocsidat , akkor vegyél egy márkás 5 W 40-es rész-szintetikus , vagy teljesen szintetikus olajat . Főleg télen , városi üzemben tesz ez jót a motornak - jobb lesz a kenés a kritikus , hidegjárati fázisban  :idea:

Adalékok : felejtsd el . Ennyit róluk  :!:

Motortisztító olaj : ez jó is lehet , de galibát is okozhat , a Music által leírt okból . Én inkább nem próbálkoznék vele - egy ennyit futott Toyota motornak nem hiszem , hogy igazán szüksége lenne erre  :)  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Olajok és adalékok
« Válasz #11 Dátum: 2004.06.28 08:21:33 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Én tudok egy forrást, ahol a normál ár feléért lehet Opel márkázott olajat kapni, ha számla nem kell, még az áfa is felejthető. -mellesleg Castrolt töltenek bele. Én 5w40-est vettem, 5l volt 5700 pénz


10w40-es és én 5600 pénzért szereztem. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Olajok és adalékok
« Válasz #12 Dátum: 2004.06.28 08:49:33 »
Idézetet írta: "music"
Kioldani kioldja, csak eppen egy oregebb kocsinal ez lehet, hogy rossz. Mert adott esetben az olajsar el is tomit egy rest, ahol szivaroghat az olaj. Ha ezt kimosod, akkor szivarog is.

Erre viszont nem a rosszabb olaj, hanem a motorgenerál a megoldás. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olajok és adalékok
« Válasz #13 Dátum: 2004.06.28 17:45:41 »
Idézetet írta: "afekete"
Erre viszont nem a rosszabb olaj, hanem a motorgenerál a megoldás. :-)

A rosszabb olaj, aligha megoldas barmire is...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Olajok és adalékok
« Válasz #14 Dátum: 2004.06.29 12:26:19 »
No most én késtem le kedves Palaczk.:-)

Nem is tennék ehhez hozzá többet, legfeljebb a saját káromat: Annó egy nagyon öreg turbó-benzines Galantba, mivel a turbónál eresztette az olajat, meg sok is volt már bene, így belevarázsoltam az akkoriban Tribolin motorelexirként röcögő készítményt.
Nos az első 10.000.- km.-nél csak az előnyeit tapasztaltam, valamivel csendesebb lett a motor, majd az azt követő km.-ken már nem volt olajnyomás. Mikor meg lett bontva a motor, az olajcsatornákban valami fehéres színű olajgél volt, eltömve a járatokat, olajszivattyút, mifenét. A motorolaj és az elixír kölcsönösen kicsapta egymás alkotórészeit és mintegy 10E km után megadta magát a rendszer. Kiadós takarítást követően ismét zenélni kezdett a moci, és még sok-sok km. keresztül vitte a fenekemet. Szóval ennyit az adalékokról, meg a csodaszerekről. Megfogadtam, csak márkás olaj előírásszerinti csereperiódussal és semmi több.
Mottó: A jó pap is holtáig tanul.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.