Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5147949 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9915 Dátum: 2010.12.04 14:45:04 »
Megtaláltam mind a kettő céget az interneten, azonban mindegyik nagykernek tűnik, nem tudom, hogy kiskereskedelmet is folytatnak-e. Se erre utaló szövegezést, se árlistát nem találtam, csak a forgalmazott termékeket és azok adatlapjait.

Ha erről tudsz valamit, akkor kérlek, jelezd!

Ha nem muszáj, akkor nem vennénk 1 kishordónyi olajat, mert nem fogyna el egy év alatt annyi, csak olyan 30 liter kb. Tartogatni meg megbontva nem akarom az olajakat. Meg van, amibe 40-es kell, nem pedig 30-as, ami a legtöbb kocsiba kerül.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9916 Dátum: 2010.12.04 15:40:05 »
Megtaláltam mind a kettő céget az interneten, azonban mindegyik nagykernek tűnik, nem tudom, hogy kiskereskedelmet is folytatnak-e. Se erre utaló szövegezést, se árlistát nem találtam, csak a forgalmazott termékeket és azok adatlapjait.

Ha erről tudsz valamit, akkor kérlek, jelezd!

Ha nem muszáj, akkor nem vennénk 1 kishordónyi olajat, mert nem fogyna el egy év alatt annyi, csak olyan 30 liter kb. Tartogatni meg megbontva nem akarom az olajakat. Meg van, amibe 40-es kell, nem pedig 30-as, ami a legtöbb kocsiba kerül.
Igen ők nagykerek, de tuti adnak felvilágosítást, hogy a közeledben hol találsz viszonteladó Partnerüket!  ;)

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9917 Dátum: 2010.12.04 15:47:58 »
Barna tulajdonképpen mi lehet az oka, hogy egyik pillanatról a másikra rossz lett az ENEOS, konkrétan az 5W-30-as, amit előtte nagyon jónak tartottál? Mert furcsa ez számomra, viszont az 1700ftos liter ár elég baráti.
Ilyen árszinten már kapsz API SM szintet is teljesítő motorolajat.  ;)

5W-30-ast is? :) Ha igen, melyek ezek?
Saját forgalmazásból: ez és ez:)

Köszönöm! Bár én csak a neten turkálok, így nem találtam helyet, ahol lehetne venni, legtöbbnél még a régi minősítésű olajokat árulják, tehát viszonylag nehezen elérhető, ilyen áron meg főleg nem láttam sehol, pl. a Techno 5W-30 ami elvileg alacsonyabb kategóriát képvisel 2100 liter áron megy, ez alapján nem gondoltam volna, hogy az általad említettek beleférnek az 1700-as kategóriába.
                                                                                                                                                   

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9918 Dátum: 2010.12.04 15:53:47 »
Kedves Barna!

"Tehát azt mondom, ha bevált, tartsad meg a jó szokásod, ne 1-2 ember véleménye alapján dönts, különösen ne olyan szerint, aki csak beszél róla, de nem használ."

Szeretném tisztázni, hogy a fenti kijelentéssel egyáltalán nem Rád céloztam, hiszen tudom - mivel többször írtad is - hogy használjátok sokan az ENEOST.
A mondat megfogalmazásakor csupán az interneten, fórumokon jellemző trendek alapján gondolkodtam. Ugyanis vannak, akik írnak valamit, és mások valamiért ezeket az információkat megerősítik, továbbadják, mintha saját tapasztalat lenne, hogy ők ilyet tudnak. És ez ami kicsit bosszantó tud lenni, mert így terjednek az internetes hülyeségek is, de példálózni nem akarok (és nem is akartam!).
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9919 Dátum: 2010.12.04 17:06:32 »
Érdekes, én ezt járműüzemeltetési alapismeretből már akkor megtanultam, amikor még a net a ködös távolból sem látszott...

Nincsen új a nap alatt.... [rohog] [rohog]
Mégis volt aki az ellenkezőjét tanácsolta...  ;)  :D
Igen, én voltam az, aki az ellenkezőjét tanácsoltam. Tévedtem!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9920 Dátum: 2010.12.04 18:37:38 »
Az a lényeg, hogy a téves információ helyre lett téve. Én is írtam már utóbb helytelennek ítélt dolgot a fórumon. Ilyenkor elég egy: bocsi én így tudtam, de meggyőztél! HSz és kész.

Ami igaz, az igaz, viszont nem egy úri gesztus később az illető orra alá dörgölni a belátott tévedését......  Szerintem. :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9921 Dátum: 2010.12.04 18:56:27 »
Éppenséggel még csak most láttam be, mert most olvastam. De ha már ennyire fontos volt utólag is kiemelni, hogy nem volt igazam, akkor gondoltam: megerősítem én is, hogy valóban nem volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9922 Dátum: 2010.12.04 19:11:10 »
Na ez viszont maxi respect kedves Mester!  :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9923 Dátum: 2010.12.04 19:28:28 »
Jóestét,

beszállnék :)

E11-em 181 ezres nagyszervize során Eneos 5W-30-at kapott (beszerezve Autótéka 2000-től), zömmel itteni tanácsok alapján.
Korábban valami 10W-40 Total olajjal ment (nem, nem én voltam, hanem az előző gazda "szerelője") :)

Beletekertem azóta már több mint 4000 km-t, s ennek során jó 2 liter elfogyott az olajból.
Folyás (láthatóan) nincsen, így csak az elégetésre tudok gondolni.

Volt már mindenféle autóm, de olajzabálással eddig egyetlenegy kalandom volt: OFF F Astra, 1.6 a méltán hírhedt gyári Opel olajjal járt ugyanígy. Egyszer megkapta, próbaképp még a kezdetekkor (10W-40), 5000 km után elkezdte enni.
Na akkor opelfórumot feltúrtam, próbáltam a hitvitából valamit leszűrni. Végül a Valvoline DuraBlend 10W-40-nél kötöttem ki. Ebből egy csepp nem fogy a 10 ezres csereperiódus alatt, azóta sem, pedig ennek már több mint 5 éve (100 ezer km került ezalatt a vasba) és azóta is töretlenül ezt használom, fogyás nélkül. Nem a reklám helye, de a szlovén határ melletti székhelyű Formula 3000-től szoktam venni.

Na most akkor ON :)

Az autóm 2000 márciusi, vagyis ős-4ZZ, így könnyen lehet a típushibaként számon tartott olajfogyasztás áldozata. Mindenesetre nekem ennyi elég volt az Eneosból...a következő olaj már más márka lesz.
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9924 Dátum: 2010.12.04 19:42:40 »
Szünet vége, 2.felvonás :)

castrolmintabolt.hu
Érdeklődésemre az ottani olajdoki a következőket írta:

"Az 1999-2001 közötti 4ZZ-FE motorokhoz a Toyota elsődleges ajánlása SAE 5W-30-as, API SH, SJ teljesítményszintű motorolaj. A 2002-2007 között gyártott motorokra ez annyiban módosult, hogy API SJ-EC vagy SL-EC üzemanyag-takarékos kategóriák is megengedettek. Mindkét kocsihoz a Castrol hazai piacon új termékét, a Magnatec 5W-30 A3/B4 motorolajat javaslom, amely API SM/CF teljesítményszintű (az API rendszerben az SM műszaki követelményei az előző, vagyis SH, SJ, SL kategóriák műszaki kívánalmait túlteljesítik, így használata a korábbi követelmények helyett engedélyezett). A feltöltési mennyiség 3,7 liter, cserperiódus 15 000 km/ 1 év (amelyik hamarabb teljesül). Az olajfogyasztás problémáját a motorolajok típusának változtatásával csak kis mértékben lehet befolyásolni, de reméljük, némileg csökkenni fog. Várjuk mintaboltunkban!"

Így megvettem 2 kannát a fent említett olajból, továbbá 2 liter SMX-S váltóolajat az E12 váltójába. Az olajfogyasztó E11 motorjában már a minimumon járt (újra) az Eneos szintje, így beleöntöttem jó másfél litert az újonnan vett Castrolból. Jött egy kb 800 km-es hét, ebből 500 km kemény autópálya, tartós 140-150, nagy fordulattal. A korábbi táv, ahol 3000 km-re fogyott több mint másfél liter, nem tartalmazott pályát, csak város, illetve falvak közötti utak szerepeltek benne, legfeljebb 100-as tempóval.
Nagy olajfogyasztást vártam a pályás úttól, de meglepetésemre alig a harmada fogyott csak a teljes mennyiségnek, pedig kemény volt a szakasz.
Hogy ez mennyiben köszönhető a frissen beleöntött Castrolnak vagy más, eddig figyelembe nem vett tényezőnek, nos erre azt hiszem, csak akkor derül(het) fény, ha ez az Eneos-os keverék végre távozik a motorból a fáradtolajak közé és belekerül tisztán a Castrol. De addig még el kell telnie egy kis időnek...:)
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

TSityu

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9925 Dátum: 2010.12.04 20:30:26 »

Sok féle magyarázat létezik, nem szeretném én megválaszolni az olajfogyi okát. Mégis felsorolok párat a lehetséges okok közül:
- hamisított az olaj (szagra és kinézetre nem láttam eltérést az előzőekhez képest)
- változtattak a recepten az Eneos-nál
- a made in EU feliratos Eneos-okat a cég csak dobozolja, hol jobb, hol rosszabb olaj kerül bele
- mindenki versenyzett a kocsival, még az 50 éves anyukák is, ezért fogyott el
- minden kocsiból kiette az olajmanó az Eneost
- vak vagyok és balbax, nem tudom az olajszintet leellenőrizni


Hogy könnyebben ki tudj zárni néhányat a lehetséges okok közül:
- A téka is a szakálmetáltól veszi, és ez tuti.
- Nekem se, és Mondi-nak se fogy.
Remélem tudtam segíteni.  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9926 Dátum: 2010.12.04 20:32:42 »
Megtaláltam mind a kettő céget az interneten, azonban mindegyik nagykernek tűnik, nem tudom, hogy kiskereskedelmet is folytatnak-e. Se erre utaló szövegezést, se árlistát nem találtam, csak a forgalmazott termékeket és azok adatlapjait.

A Lavina váci cég, és úgytudom ott van boltjuk is. Ha kell szólj, bemegyek és megveszek és odaadom (ha már ilyen közel lakunk egymáshoz  ::) ). Akkor én is itt fogom venni az olajat. Januárban lesz olajcserém, szóval mielőtt megyek majd megkérdezem kell-e, és ha igen akkor hozok neked is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9927 Dátum: 2010.12.04 20:34:50 »
- Nekem se, és Mondi-nak se fogy.

 :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9928 Dátum: 2010.12.04 20:49:21 »
Látom, megy a fight nélkülem is... A pozitív hozzáállás égisze alatt  :yes: ... Hát, örülök hogy kiszálltam belőle.
Aki csipkelődik, az szerintem viselje el a viszonzást is...  ;) Egy picit túl van értékelve ez a dolog...  ::) Abban a bizonyos hsz-emben próbáltam a smile-okkal jelezni, hogy csak "kedvesen" visszaszurkálódom...  :flowers: Részemről semmi komolyabb szándék nem állt e mögött, tehát nem is kell ezt komolyan venni.  :D

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9929 Dátum: 2010.12.04 20:52:21 »
Ami igaz, az igaz, viszont nem egy úri gesztus később az illető orra alá dörgölni a belátott tévedését......  Szerintem. :flowers:
Ha ez nekem szólt, akkor rettentő szégyellem magam, és többet nem fog ilyen előfordulni...  :flowers:  ::) Az viszont jót tenne a közhangulatnak, ha ez a dorgálás, mindenkire egyformán vonatkozna..  ;)