Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5147906 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9885 Dátum: 2010.12.02 22:25:47 »
Na mondjuk a Priusnak és az Ave III-nak is ez a preferált viszkozitása, ha jól tévedek.  :hmmmm:
Ezek mellett corolla, auris 1,6 -os modell, illetve a honda jelenlegi palettajanak kozel 50%-a.
Termeszetesen ezekben a modellekben altalanos felhasznalasra  :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.02 22:29:04 írta Zénóka »


R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9886 Dátum: 2010.12.02 22:50:13 »
Na mondjuk a Priusnak és az Ave III-nak is ez a preferált viszkozitása, ha jól tévedek.  :hmmmm:
Ezek mellett corolla, auris 1,6 -os modell, illetve a honda jelenlegi palettajanak kozel 50%-a.
Termeszetesen ezekben a modellekben altalanos felhasznalasra  :)
Első sorban hibrid modellekhez javasolják az olaj leírásokban, illetve skandináv országokba...  :hmmmm: De tény, hogy egyre több gépkönyvben szerepel már, mint gyári ajánlott viszkozitási érték.

celicáss

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9887 Dátum: 2010.12.03 00:18:57 »
Orulok, hogy Te ilyen segitokesz vagy, akkor esetleg vmi mas markaju 0w-20-as olajat tudnal nekem ajanlani a korabban megjelolt tetelben? Nem olvasom folyamatosan a forumot, nem tudom pontosan mit forgalmazol csak lattam, hogy nagyker stb...  Esetleg motul is erdekel, nekem a 0w-20 a lenyeg. Koszonom elore is  :)
Sajnos az általunk kínált márkák palettáinak egyikében sem szerepel ez a viszkozitású termék (vagy nincs raktárunkban tartva).

Tényleg, sajnos. Viszont szerencsére nem csak tőletek lehet olajat venni, hanem pl. az Autotékától is.
És egyedi igényeket is kiszolgálnak mindenféle mennyiségben. Külön megbeszélhető az átvétel módja is. Szerintem ezért nyerők.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9888 Dátum: 2010.12.03 08:30:40 »
Úgy vallom, a pozitív hozzáállás kifizetődő magatartás...  ;)
Na, itt az igazság! Épp ezért ne aggódj, vagy bizonytalanodj el ebben a kérdésben. Hosszútávon csak ez a magatartás működik jól. A férgese meg, majd elhullik előbb, vagy utóbb.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9889 Dátum: 2010.12.03 08:31:43 »
Na mondjuk a Priusnak és az Ave III-nak is ez a preferált viszkozitása, ha jól tévedek.  :hmmmm:
Ezek mellett corolla, auris 1,6 -os modell, illetve a honda jelenlegi palettajanak kozel 50%-a.
Termeszetesen ezekben a modellekben altalanos felhasznalasra  :)
Lehet hogy mégis lesz megoldás... A Mobil1 Advanced Fuel Economy 0W20 is érdekes, vagy csak az Eneos, és a Motul játszik? A Fuchs-nak is van, de az horror áron...  :hmmmm:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9890 Dátum: 2010.12.03 08:33:57 »
Úgy vallom, a pozitív hozzáállás kifizetődő magatartás...  ;)
Na, itt az igazság! Épp ezért ne aggódj, vagy bizonytalanodj el ebben a kérdésben. Hosszútávon csak ez a magatartás működik jól. A férgese meg, majd elhullik előbb, vagy utóbb.  ;)

Köszi a biztató szavakat, bár kezdem azt érezni, ezt lassan szégyellni kell...  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9891 Dátum: 2010.12.03 08:39:34 »
Köszi a biztató szavakat, bár kezdem azt érezni, ezt lassan szégyellni kell...  ::)
Neeem, csak van aki Már tud rendszerszmléletben gondolkodni, és van, aki Még nem...  :) no para...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9892 Dátum: 2010.12.03 08:43:34 »
Köszi a biztató szavakat, bár kezdem azt érezni, ezt lassan szégyellni kell...  ::)
Neeem, csak van aki Már tud rendszerszmléletben gondolkodni, és van, aki Még nem...  :) no para...
:)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9893 Dátum: 2010.12.03 09:32:01 »
Most elbizonytalanodtam ... én is mondjuk úgy gondoltam mint Palaczk kollega... lefolyik úgyis, ami rajtvan, több úgysem lenne amúgy sem. De itt közben meg írtátok ezt-azt.. nemtom..lehet frissel fel kéne tölteni és beindítani majd leállítani. annyira nem mindegy mert 2 fűnyíróról meg 1 fűkaszáról lenne szó, egyikbe sincs már olaj.
A fűnyíró ill. kerti kisgépek téliesítéséhez találtam egy szakértői véleményt, talán így már tisztább a kép:
"Kommentek

mazda-auto.hu hozzászólása 2010.11.30 09:35 Gabor (2010.11.27) részére válasz erre

Az igazi az lenne, ha egy hőingadozásoktól mentes - mindegy, hogy hideg vagy meleg - száraz helyen lehetne tárolni. Az olaj esetében pedig célszerű tavaszig a régi olajat a motorban hagyni, és havonta egyszer-kétszer a gyertyapipa levétele mellett (ne induljon el)három-négy berántást eszközölni, hogy az olaj bevonja a felületeket. Tavasszal pedig mehet a friss olaj a motorba!

Gabor hozzászólása 2010.11.27 14:16 válasz erre

Kedves Szakértő! A cikkeket, hozzászólásokat többször elolvastam már, gratulálok hozzá, nagyon tanulságos. Viszont most felmerült egy kérdésem. Nem egészen autóval kapcsolatos, de arra is vonatkozhatna: A fűnyíróból leengedtem tél előtt a fáradtolajat. Ha így üresen van a télen hidegben, párás időben (kerti tárolóba, csak annyi hogy fedett, de meleg nincs), akkor árthat neki? Korrózióra gondolok vagy ilyesmi. A friss olajjal azért nem akartam feltölteni mert nagy hidegben hamarabb tönkremegy az olaj, itt is olvashattuk. Azért töltsem fel mégis a friss olajjal?"

 :yes:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9894 Dátum: 2010.12.03 10:37:18 »
Érdekes, én ezt járműüzemeltetési alapismeretből már akkor megtanultam, amikor még a net a ködös távolból sem látszott...

Nincsen új a nap alatt.... [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9895 Dátum: 2010.12.03 10:38:08 »
Úgy vallom, a pozitív hozzáállás kifizetődő magatartás...  ;)
Na, itt az igazság! Épp ezért ne aggódj, vagy bizonytalanodj el ebben a kérdésben. Hosszútávon csak ez a magatartás működik jól. A férgese meg, majd elhullik előbb, vagy utóbb.  ;)

Köszi a biztató szavakat, bár kezdem azt érezni, ezt lassan szégyellni kell...  ::)

Ne tedd!  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9896 Dátum: 2010.12.03 10:50:56 »
Most elbizonytalanodtam ... én is mondjuk úgy gondoltam mint Palaczk kollega... lefolyik úgyis, ami rajtvan, több úgysem lenne amúgy sem. De itt közben meg írtátok ezt-azt.. nemtom..lehet frissel fel kéne tölteni és beindítani majd leállítani. annyira nem mindegy mert 2 fűnyíróról meg 1 fűkaszáról lenne szó, egyikbe sincs már olaj.
A fűnyíró ill. kerti kisgépek téliesítéséhez találtam egy szakértői véleményt, talán így már tisztább a kép:
"Kommentek

mazda-auto.hu hozzászólása 2010.11.30 09:35 Gabor (2010.11.27) részére válasz erre

Az igazi az lenne, ha egy hőingadozásoktól mentes - mindegy, hogy hideg vagy meleg - száraz helyen lehetne tárolni. Az olaj esetében pedig célszerű tavaszig a régi olajat a motorban hagyni, és havonta egyszer-kétszer a gyertyapipa levétele mellett (ne induljon el)három-négy berántást eszközölni, hogy az olaj bevonja a felületeket. Tavasszal pedig mehet a friss olaj a motorba!

Gabor hozzászólása 2010.11.27 14:16 válasz erre

Kedves Szakértő! A cikkeket, hozzászólásokat többször elolvastam már, gratulálok hozzá, nagyon tanulságos. Viszont most felmerült egy kérdésem. Nem egészen autóval kapcsolatos, de arra is vonatkozhatna: A fűnyíróból leengedtem tél előtt a fáradtolajat. Ha így üresen van a télen hidegben, párás időben (kerti tárolóba, csak annyi hogy fedett, de meleg nincs), akkor árthat neki? Korrózióra gondolok vagy ilyesmi. A friss olajjal azért nem akartam feltölteni mert nagy hidegben hamarabb tönkremegy az olaj, itt is olvashattuk. Azért töltsem fel mégis a friss olajjal?"

 :yes:



Köszi, épp ma reggel töltöttem fel a gépeket, a kérdést egyébként én tettem fel a mazdán is. Ez az Eneos 5W-30 ránézésre, meg szagra igen minőségi anyagnak tűnik, csodállom hogy Barna befürdött vele. Remélem én nem fogok, bár csak a jobb állapotú kerti kisgépekbe rakom ahol nyáron egyfokozatú 30-as az ajánlás. Úgyhogy az Eneost most bontottam meg, de ránézésre - ami persze egyáltalán nem lehet mérvadó - jónak tűnik. A hitványabb gépekbe meg ami maradék volt Elf és Q8 10W-40-et raktam. Le is takartam őket rongyokkal a legfontosabb helyeken, előtte meghuzogattam, aztán ennyi. Havonta biztos nem fogom előszedni :D Majd tavasszal. Most tuti jó. Legközelebb meg nem engedem le télre az olajat, ez nem volt túl jó ötlet, mivel tavasszal úgyis cserélni szoktam.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.03 10:53:33 írta g86 »
                                                                                                                                                   

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9897 Dátum: 2010.12.03 11:12:51 »
Érdekes, én ezt járműüzemeltetési alapismeretből már akkor megtanultam, amikor még a net a ködös távolból sem látszott...

Nincsen új a nap alatt.... [rohog] [rohog]
Mégis volt aki az ellenkezőjét tanácsolta...  ;)  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9898 Dátum: 2010.12.03 11:16:25 »
A robeszon is jártamban-keltemben csak úgy le-lenyomogatom a berúgókart, vesszen a reve alapon.  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9899 Dátum: 2010.12.03 12:02:23 »
Miről kérsz számlát? Azt én is tudok neked szerezni. Attól még nem fizettek utána valószinüleg se adót, se járulékot, se semmit...
Ez nekem pedig baj.

De ott ütötte be előttem a gépbe, azt amit vettem. Gondolom az is egy kamugép volt, a rendesbe meg nem ütnek semmit.  [rohog] Csak jelezném, hogy ezt ott is megcsinálhatják ahol drágábban adják. Nézd, nem kötelező oda járni, de ne állítsunk már olyat amiről nem vagyunk megbizonyosodva.  ;)
OK, a számla az egy dolog. A te esetdben akkor valószinüleg ez rendben volt, ami jó dolog.
De az én ksi fejembe még mindig nem fér bele, hogy tud a gyártó hivatalos nagyker ára alá menni egy web shop? Mert én ilyet láttam.
Attila 31
  - Avensis
- Prius