Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5148018 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9870 Dátum: 2010.12.02 00:28:20 »
...
Lecci irj nekem egy arat eneos 0w-20-ra,
...
Én tőlük vettem a 0W20-ast számlástól, mindenestül. Elvileg ők az ENEOS magyar forgalmazói, tehát valószínűleg minden áfa-köfa-termékdíjat kifizetnek. 8.735 Ft volt a 4 literes.

Legkozelebb mondd, hogy toyotaklubos vagy es kapsz 10% kedvezmenyt. ;)

Erdekesseg, hogy az autoteka is toluk veszi az eneos olajakat. Valoszinu, hogy ok ennel is tobb kedvezmenyt harcoltak ki a magyar forgalmazotol, mert ok is jo aron adjak  :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.02 00:30:26 írta Zénóka »


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9871 Dátum: 2010.12.02 00:39:30 »
Legkozelebb mondd, hogy toyotaklubos vagy es kapsz 10% kedvezmenyt. ;)
Ahhoz először toyotaklubbosnak kellene lennem  ;)
De ha onnan van az ENEOS a tékának, akkor az nem szürke, nem...?

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9872 Dátum: 2010.12.02 01:40:38 »
én eddig aranysárgának láttam :ph34r:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9873 Dátum: 2010.12.02 02:48:29 »
A konkrét, bizonyítható tények nélküli lejárató állításokat rágalmazásnak is hívhatják. Talán nem kéne ....
Az, hogy egy webes bolt garázsból árul vagy lakásból tök mind1. A lényeg, hogy azt kapjam amit megrendeltem, és a közterheket fizessék be utána.
Amíg adnak számlát, addig az utóbbit kiegyenlítettnek tekintem.
Olajat, mint minden mást lehet venni drágán és gagyi minőséget. Az előbbit kontrollálni tudom, az utóbbi saját labor hiányában érzelmi- tapasztalati kérdés.
Olyan nyilván nincs, hogy vki vmit tartósan a beker ár alatt forgalmaz, de a saját családomból is ismerek olyat, aki kevesebb mint 10% árréssel is beéri, pedig komoly hatósági előírásoknak megfelelő, kvalifikált szakembereket foglakoztató üzletet kell fenntartania.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9874 Dátum: 2010.12.02 10:20:49 »
Esetenként olyan is megeshet, hogy tényleg nagyon jó áron lehet abszolút legálisan megszerezni valamit, pl. raktárkészlet kiárusításakor.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9875 Dátum: 2010.12.02 12:37:45 »
Akkor vegyél meg mindent 2x annyiért.  
Ha ezzel egyedül vagyok a fórumon akkor valami nagyon nincs rendben itt. Én ott vásárolok, ahol olcsóbb megvenni ugyanazt, de mivel ezzel egyedül vagyok hát egyedül vagyok.
Csak a baj az, hogy aki állít valamit még nem győződött meg róla, hogy valós tartalom van e mögötte vagy nem.

Feltünt, hogy a fent linkelt  külföldi webáruházban is fele annyiért adnak ugyanolyan olajat, mint itt ?
Apááám! Te még azt sem érted, amit leírsz...  :yawn: Ki beszél(t) itt 2X-es áron vásárlásról, Rajtad kívül?!  :hmmmm:

Én arra céloztam, hogy vegyük példaként egy 4-5L-es olaj esetét, mindegy, milyen gyártmány. Hiteles, garantált forrásból megvehető kb 2000Ft-tal drágábban (szándékosan nagyot mondok a 2000Ft különbséggel) annál, amit ki tudja honnan szereznek (vagy szürke, vagy fekete import, mindegy)... Mivel olajcsere 15.000km-ként van, ami nagyátlagban 1-et jelent évente, akkor Nekem megér ennyi felárat a garantált származása a terméknek, és nem kevésbé fontos az sem, hogy eközben a forrás is, ahonnan veszem megfelelően adózik az általa forgalmazott termék után.
Az a mondatod, hogy "Akkor vegyél meg mindent 2x annyiért" a fórumon csak felesleges keménykedés részedről és nem értelmes, észérvek alapján történő érvelés. (szemben az enyémmel)  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9876 Dátum: 2010.12.02 17:23:24 »
Én pl biztos hogy nem, mert az annyira olcsó már gyanús, sőt.. nekem 1500ér adott el a megszólalási hasonló gillette pengét a cigány, ami boltba 2500-3000 körül van. Ki járt jól? Én aki dobhattam ki mind a 4-et, mert újkorába nem vágott úgy, mint a leselejtezett pengéim, vagy a cigányasszony? A nokia headsetemről szintén nem beszélve amit a jozsó piacon vettem, és baromi jól néz ki hamisítvány. csak nehezen dugható be a helyére, meg egyik fülembe halkabban szól..  szóval egyáltalán nem törvényszerű, hgoy mindenki a legolcsóbbat keresi, sőt! nekem is fontos az ár, de a legolcsóbbat nem akárhol veszem meg, hanem ahol megbízható. Legalábbis az ilyen tapasztalataim óta mindenképpen! mert rájöttem, hogy nem a legolcsóbbal lehet spórolni.

Akkor félreértettük egymást... Én arról beszélek, hogy máshol ugyanazt kapod, csak olcsóbban. Te meg arról, hogy mást vettél olcsóbban, szart... Bocs!
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9877 Dátum: 2010.12.02 17:27:12 »
Ha szeretnék a téli évszakban, mégis normális időben (nem halálhelyzet) 70es táblánál 30al közlekedőknek egy rejtett olajostartályt egy kieresztőcsappal mint a filmekben szokás, ahhoz milyen olajat használtok? Fontos szempont, hogy az aszfalttal érintkezve hidegen is sikamlós maradjon és megtapadjon a gumikon. Ötlet? :)

pzs

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9878 Dátum: 2010.12.02 18:07:55 »
Ha szeretnék a téli évszakban, mégis normális időben (nem halálhelyzet) 70es táblánál 30al közlekedőknek egy rejtett olajostartályt egy kieresztőcsappal mint a filmekben szokás, ahhoz milyen olajat használtok? Fontos szempont, hogy az aszfalttal érintkezve hidegen is sikamlós maradjon és megtapadjon a gumikon. Ötlet? :)

Ha mogotte mesz hiaba engeded ki az olajat, ha meg elotte, akkor feleslegesen bunteted teged ugysem tart mar fel...  :flowers:  :tt2: Penzkidobas szerintem :D.
Amugy meg lehet, hogy azert teszi, mert Mazzag eleje szebb mint a hatulja, igy tovabb tud gyonyorkodni benne. Ez gondolom eszedbe sem jutott...  :hug:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9879 Dátum: 2010.12.02 18:43:08 »
R6rider:
Tudom en total sotet vagyok az ilyen komoly uzletekhez amit te is kepviselsz, de azert jo lenne ha tisztaba tenned magadban a fekete es szurke import kozotti kulonbseget.
Mint mondottam autoteka: kb 3 eve folyamatosan vasarolok toluk, ha kerek szlat kaptam, ha nem akkor nem.
Lecci irj nekem egy arat eneos 0w-20-ra, igerem ezentul mindig toled veszem ha jobb vagy. Toluk is mindig 2 kartonnal szoktam vasarolni, gondolom ekkora tetel miatt mar neked is erdemes megmozdulnod. Tudod mit legyen 10 karton de nehogy azt mondd, hogy egyesevel rohangalok hozzad minden xarert.
T. Zénóka,
Az ironikus hangvételed okát kifejthetnéd, nem hiszem, hogy okot adtam rá...  :hmmmm: Szerintem ha valakinek ezzel a kérdéskörrel kapcsolatosan bármit tisztába kell tennie, az nem én vagyok itt...  ::) Nézd, ha olvasod a topicot, nagyon jól tudod, hogy nem tartunk Eneos-t, tehát ebben nem tudok segíteni...  :no: Azonban jó pár fórumozónak segítettem már itt, akár egy 4 L kiszerelésű olaj beszerzésében is... És képzeld, nem haszonszerzés céljából, pusztán pozitív hozzáállásból, segítő szándékkal... Úgy vallom, a pozitív hozzáállás kifizetődő magatartás...  ;)

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9880 Dátum: 2010.12.02 21:25:33 »
Orulok, hogy Te ilyen segitokesz vagy, akkor esetleg vmi mas markaju 0w-20-as olajat tudnal nekem ajanlani a korabban megjelolt tetelben? Nem olvasom folyamatosan a forumot, nem tudom pontosan mit forgalmazol csak lattam, hogy nagyker stb...  Esetleg motul is erdekel, nekem a 0w-20 a lenyeg. Koszonom elore is  :)


leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9881 Dátum: 2010.12.02 21:26:45 »
Ha mogotte mesz hiaba engeded ki az olajat, ha meg elotte, akkor feleslegesen bunteted teged ugysem tart mar fel...  :flowers:  :tt2: Penzkidobas szerintem :D.
[rohog] [rohog] [rohog]
 :clap:  durvajó :D
ez aztán az éles ló-giga :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9882 Dátum: 2010.12.02 21:48:29 »
Látom, megy a fight nélkülem is... A pozitív hozzáállás égisze alatt  :yes: ... Hát, örülök hogy kiszálltam belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9883 Dátum: 2010.12.02 22:01:16 »
Orulok, hogy Te ilyen segitokesz vagy, akkor esetleg vmi mas markaju 0w-20-as olajat tudnal nekem ajanlani a korabban megjelolt tetelben? Nem olvasom folyamatosan a forumot, nem tudom pontosan mit forgalmazol csak lattam, hogy nagyker stb...  Esetleg motul is erdekel, nekem a 0w-20 a lenyeg. Koszonom elore is  :)
Sajnos az általunk kínált márkák palettáinak egyikében sem szerepel ez a viszkozitású termék (vagy nincs raktárunkban tartva). Mint te is tudod, ez egy igen ritka produktum, amely a gépjárműgyártók csak igen szűk rétegének követelményeit teljesíti, ill. csak bizonyos speciális használati körülmények mellett javasolt alkalmazása. Mivel ennek a típusú olajnak igen kicsi a vásárlóközönsége, gondolom, ez az oka, hogy kevés gyártó tartja a kínálatában.  :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #9884 Dátum: 2010.12.02 22:09:38 »
Na mondjuk a Priusnak és az Ave III-nak is ez a preferált viszkozitása, ha jól tévedek.  :hmmmm: