Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5147821 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7965 Dátum: 2010.07.29 17:01:24 »
Igen, a Gaggia-e. De nagyon OFF. Sztem a Gasztronomia topikba folytassuk, ha van folytatas.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7966 Dátum: 2010.07.29 17:48:45 »
Trotter mindjárt leírja a totál negatív véleményét mint személyes tapasztalat. :) :D
Na igen, ettől félek én is.Értelemszerű, hogy mindenki azt preferálja, amit ő használ, de ettől még nem szar a többi.Továbbra is várom, és megköszönöm a fent írt termékről a tapasztalatokat!

Majdnem csúnyát írtam. :innocent:
Én nem használok Valvót, ha csak az lenne, akkor inkább a Cimbi Vénusza. ;)
Én egyszer befaragtam, annyi. De ettől még biztosan jó olaj, de nem nekem.  :no:
És téves az a megállapítás, hogy csak egy olajat preferálnék. Jó lenne nem predesztinálni, hogy Trotter csak egy olajat preferál, mert a HSZ-ből ez jött le. :excl:

Szóval, nem egy olajat preferálok, de legalább többet. LM, Mobil1, Fuchs. :D

Amúgy nemekem a Valvo egyszerűen bevattásodott, :wacko: és egy teljes motoröblítés, éi. olajteknő le, szelepfedél le és kidzsuvázás. :censored: Feltételezem, ha Te, vagy más is így járt volna, akkor szintén hanyagolná a továbbiakban. :whistling:

Szóval nekem, hansúlyozom, NEKEM vannak személyes TAPASZTALATI okaim arra, hogy azt írjam, nálam a Valvo nem rúg labdába. Murray Komámn pedig megelégedésre használja.  :hug:  Én személy szerint nem  :hug: tántorítalak el a Valvo-tól, csak leírtam, nálam mi volt, de ettől még nyugodtan meg lehet venni  :yes: és bele is lehet tenni   :yes:a motorba, mert neves gyártó neves olaja. :szemez:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7967 Dátum: 2010.07.29 18:01:40 »
Trotter mindjárt leírja a totál negatív véleményét mint személyes tapasztalat. :) :D
Na igen, ettől félek én is.Értelemszerű, hogy mindenki azt preferálja, amit ő használ, de ettől még nem szar a többi.Továbbra is várom, és megköszönöm a fent írt termékről a tapasztalatokat!

Majdnem csúnyát írtam. :innocent:
Én nem használok Valvót, ha csak az lenne, akkor inkább a Cimbi Vénusza. ;)
Én egyszer befaragtam, annyi. De ettől még biztosan jó olaj, de nem nekem.  :no:
És téves az a megállapítás, hogy csak egy olajat preferálnék. Jó lenne nem predesztinálni, hogy Trotter csak egy olajat preferál, mert a HSZ-ből ez jött le. :excl:

Szóval, nem egy olajat preferálok, de legalább többet. LM, Mobil1, Fuchs. :D

Amúgy nemekem a Valvo egyszerűen bevattásodott, :wacko: és egy teljes motoröblítés, éi. olajteknő le, szelepfedél le és kidzsuvázás. :censored: Feltételezem, ha Te, vagy más is így járt volna, akkor szintén hanyagolná a továbbiakban. :whistling:

Szóval nekem, hansúlyozom, NEKEM vannak személyes TAPASZTALATI okaim arra, hogy azt írjam, nálam a Valvo nem rúg labdába. Murray Komámn pedig megelégedésre használja.  :hug:  Én személy szerint nem  :hug: tántorítalak el a Valvo-tól, csak leírtam, nálam mi volt, de ettől még nyugodtan meg lehet venni  :yes: és bele is lehet tenni   :yes:a motorba, mert neves gyártó neves olaja. :szemez:


Rendben, köszönöm azt is, hogy önmérsékletet gyakoroltál, és nem használtál csúnya szót ::)Ha én így jártam volna, természetesen én sem használnék többet.Az, hogy ki mit preferál, egyáltalán nem rád gondoltam, hanem általánosságban írtam.Már csak azért is, mert nem tudtam a te esetedről.
99' Avensis 1.6 4A-FE

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7968 Dátum: 2010.07.29 19:42:52 »
nekem igen uncsi már ez a zolaj dolog egy a lényeg: ha valvot választasz akkor a startautó.hu importőr matrica legyen rajta a flakonon sztem ők hozzák be. én topguardot 10w-40et használok.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7969 Dátum: 2010.07.29 20:07:59 »
Szerintem az olasz Bigletti (asszem ez a neve) edény jobb, mint a Tefal, így én a vasat cserélném le, nem a kenőanyagot. A belednek jobbat tesz az oliva, így ennek a sűrűbb olajnak a használatát javaslom a Vénusz helyett. Vigyázni kell, mert a sok kis közért tele van hamisítvánnyal, ezek extra híg olajak, amelyek nem biztosítják a kenést, így besül a tojásod a serpenyőbe.
Javaslom, hogy a Bertolli extra virgine kenőanyagot használd.

Ha a teflon bevonat feljött a serpenyődben, akkor már hiába használsz bármilyen kenőanyagot, a tojásod oda fog ragadni, így kell egy új vas. Tudtommal a teflon káros is, így nem erőltetném azt a vasat, ahol lejött a teflon.
bocs de amennyire értesz a motor olajhoz :clap: annyira nem vagy képben  a konyhába :D az oliva olaj sütésre nem való mert alacsony hömérsékleten Kb (120C˙)megég a napraforgó (150C˙)inkább javaslom mogyoró,kókusz,repceolaj használatát az oliva inkább salátákra való 

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

TSityu

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7970 Dátum: 2010.07.29 22:30:42 »
nekem igen uncsi már ez a zolaj dolog egy a lényeg: ha valvot választasz akkor a startautó.hu importőr matrica legyen rajta a flakonon sztem ők hozzák be. én topguardot 10w-40et használok.  :hug:

Én ugyanezt vettem a madaras tecsóban, (csak akció keretében  :D) 120000km-et mentem vele, és még mindig nem eszi a kocsi. Vagy a kocsi volt nagyon jó, vagy az olaj, de nekem bevált.  :D :D :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7971 Dátum: 2010.07.29 22:52:05 »
ja én is ott veszem akcióba 6e körül van 5l.  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7972 Dátum: 2010.07.30 00:35:48 »
bocs de amennyire értesz a motor olajhoz :clap: annyira nem vagy képben  a konyhába :D az oliva olaj sütésre nem való mert alacsony hömérsékleten Kb (120C˙)megég a napraforgó (150C˙)inkább javaslom mogyoró,kókusz,repceolaj használatát az oliva inkább salátákra való 
[rohog]

Lassú tűzön szoktam sütni olivával, nem szokott megégni. Nem kell tuningolni a serpenyőt, versenyezni vele és akkor nem sül be az olaj sem. Amúgy nem vagyok szerintem annyira rossz szakács, mondjuk a kocsikhoz tényleg jobban értek, mint a főzéshez. Enni viszont verhetetlen nagy étvággyal tudok.  :D

Szombaton jönnek vendégek, sült oldalas lesz krumplipürével és salátákkal. Már várom én is nem csak ők.   :lol: Nyami!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7973 Dátum: 2010.07.30 08:28:50 »
Nem is befolyásolni kellene a magyarországi képviseletnek, hogy hol gyártsák az olajat, csupán csak tudnia kellene, hogy mi honnan érkezik, mit hol csináltak. Ez nagy különbség.

Szerintem a közlemény hibás szövegezésű, mert kizártnak tartom, hogy nem tudják, hogy melyik olaj hol készült. Vannak rajta azonosító számok, vonalkód, biztosan tudják, csak nem akarják megmondani.

Nem vagyok paranoid, csak szerettem volna rávilágítani, hogy nem 100% soha semmi sem, hiába állítják ezt, mindenhol benne van a dolgokban a simli lehetősége. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy a magyar képviselet hamis olajat árulna, csak furcsák a kommentjeik, meg hogy miket nem tudnak.
Én csak arra célóztam, hogy esetleg azt mondják, hogy az olajak innnen jönnek, de legközelebb pedig onnan, akkor egyesek a második szállítmányról azt hiszik hamis, pedig semmi gond vele.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7974 Dátum: 2010.07.30 15:03:40 »
bocs de amennyire értesz a motor olajhoz :clap: annyira nem vagy képben  a konyhába :D az oliva olaj sütésre nem való mert alacsony hömérsékleten Kb (120C˙)megég a napraforgó (150C˙)inkább javaslom mogyoró,kókusz,repceolaj használatát az oliva inkább salátákra való 
[rohog]

Lassú tűzön szoktam sütni olivával, nem szokott megégni. Nem kell tuningolni a serpenyőt, versenyezni vele és akkor nem sül be az olaj sem. Amúgy nem vagyok szerintem annyira rossz szakács, mondjuk a kocsikhoz tényleg jobban értek, mint a főzéshez. Enni viszont verhetetlen nagy étvággyal tudok.  :D

Szombaton jönnek vendégek, sült oldalas lesz krumplipürével és salátákkal. Már várom én is nem csak ők.   :lol: Nyami!
:clap:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7975 Dátum: 2010.07.30 16:30:38 »
Na ma vettem bertollit. Sajnos nem írják hogy ?w?, de remélem jó lesz :) Majd írok a fejleményekről!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7976 Dátum: 2010.07.30 16:37:09 »
Melyiket vetted? Menjunk mar at a gasztro topikba  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7977 Dátum: 2010.07.30 18:33:23 »
nekem igen uncsi már ez a zolaj dolog egy a lényeg: ha valvot választasz akkor a startautó.hu importőr matrica legyen rajta a flakonon sztem ők hozzák be. én topguardot 10w-40et használok.  :hug:

Én ugyanezt vettem a madaras tecsóban, (csak akció keretében  :D) 120000km-et mentem vele, és még mindig nem eszi a kocsi. Vagy a kocsi volt nagyon jó, vagy az olaj, de nekem bevált.  :D :D :D

És még egyben van a motor?  :whistling: :devil: [rohog] :D ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7978 Dátum: 2010.07.30 18:53:00 »
Szerintem ideje lenne 120e után lecserélni. :D

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7979 Dátum: 2010.08.03 09:16:25 »
A Cataclean nevű katalizátor-tisztítót használta már valamelyikőtök?  :helpsmilie: