Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5147823 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7935 Dátum: 2010.07.29 00:40:18 »
Teljesen meg tudlak érteni emiatt egyébként. Szerintem a mi klímánkra egy szintetikus 5W-s olaj teljesen megfelelő, kár erőltetni a 0W-set, ha nincsen az embernek humora korábban cserélgetni.

Mondjuk márka függő is, mert ha Mobil-ból jó 40-est szeretnél, akkor a Mobil1 0W-40-es, amit használhatsz, a többi 40-es nem Mobil1, csak Mobil, ami arra utal, hogy alacsonyabb minőségű, besorolású az Exxon szerint.

Eneosból meg az a bajom, hogy nincsen híg 30-as csak sűrű, ha hígabbat szeretnék, akkor csak a 0W-20-as van. Persze az USA-ban A1-es az 5W-30-as Eneos, itt meg nem...

Amit nem értek még teljesen, hogy Castrol Edge-ből miért van külön 5W-40-es is, meg 0W-40-es is. Alig van különbség a kettő között, szinte ugyan az a két olaj. Elvileg mindegyik jó oda, ahová a másik, gyakorlatilag teljesen csereszabatosak. Lehet, hogy a 0W-s élettartama rövidebb és ezért van külön 5W-s is? (Még a BMW, VW és MB minősítéseik is megegyeznek.)



Mondjuk én szeretek szerelni, meg olajat is cserélni, mindig várom már, hogy cserélhessem. Egyedül fizetni nem szeretek az olajért és a szűrőért, a többi részét élvezem.

Gondolkodtam egyébként azon is, hogy a gépkönyvem miért az 5W-30-as olajat írja ajánlottnak és miért nem a 0W-30-at, mikor a diesel motorhoz mellékelt táblázatban (egy oldallal előtte) meg szerepel a diesel motorhoz a 0W-30-as olaj is, mint ajánlás nagy hidegben. Szóval nem arról van szó, hogy akkoriban nem létezett vagy terveztek a 0W-s olajakkal, hanem arról, hogy szándékosan nem a 0W-30-as olajakat ajánlották valamiért. És szerintem ez a valamilyen ok az, hogy hamarabb elfárad és nem bírja ki csökkenés nélkül a kívánatos 15e km-es periódust, amíg az 5W-30-cal ilyen gond általában nincsen. Persze lehet, hogy ez hülyeség, csak hangosan gondolkodom.

Amúgy sokat szidjuk a Castrol-t, meg sok rosszat is hallani felőle, azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Magnatec-et szidják mindenhol, nekem is azzal volt bajom csak, a 0W-30-as Edge bevált, jól is fogyasztott vele a kocsim. Ettől függetlenül nem erőltetném, ha nem muszáj, bár most is Castrol váltóolajam van (SMX-S 75W-85), igaz, azért, mert más márka nem nagyon kínál ilyen viszkozitású olajat. Ez meg hiába hígabb, teljesíti az előírt API GL-4-es szintet, tehát nem okozhat erős kopást vagy nagy bajt a hígabb mivolta miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.29 00:48:04 írta B.S. »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7936 Dátum: 2010.07.29 07:42:03 »
Mobil esetében engem is zavar, hogy nincs prémium 5 W-40-ese. Ezt nem is értem, hisz az egyik legkedveltebb viszkozitás. Persze lehet, hogy csak mifelénk, hisz amúgy a legtöbb gyártó már jó ideje inkább 5 W-30-at ajánl.

Viszont a fáradással kapcs annyit azért meg kell jegyeznem, hogy a Corolla & Mobil-1 0 W-30 kombó esetében nem tapasztaltam ilyesmit. Picit fogyogat, de egyenletesen. Benyel olyan 5-6 decit 15 ezren, de ez lineárisan oszlik meg az egész távon. Épp ezért elképzelhető, hogy ebbe az autóba legközelebb is ilyen olaj kerül - hisz nincs rá panasz. Előtte az A1/B1-es LM 5 W-30-ból (Leichtlauf Spezial) is ugyanennyit evett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7937 Dátum: 2010.07.29 09:40:26 »
Nem azon van a hangsúly, hogy hol csinálják, hanem azon, hogy hogyan tudják garantálni a hamisítatlan mivoltot, ha azt sem tudják, hogy hol és ki gyártotta. Kb. annyit látnak, hogy az x hivatalos elosztóközpontból jött-e az olaj, azt, hogy hogyan került oda, azt nem látja szerintem. Legalábbis azt mondják, hogy nem tudják a gyártás helyét.
És hogy egy kis összeesküvés is legyen benne:
Simán hamisíthatják:
- a gyár és az elosztó központ között is
- az elosztó központ dolgozói is
- a magyar fuvarozók is
- a Castrol Mintabolt emberei is
Ne haragudj, de ez már paranoia. Van egy magyar disztribútor cég, a Catrol Hungária éves 15milliárdos forgalommal. Ők szórják itthon az olajat. Ha Castrolt akarnék, vennék mondjuk a castrolmintabolt.hu-ról, és kész. Bár mondjuk még a GLS futár is kicserélheti az olajat  :lol:
A pénzt is hamisítják, még sem hordasz magadnál UV lámpát, arról nem is beszélve, hogy az élelmiszerboltokban megforduló árukkal mik történhetnek...pedig az beléd megy, nem a motorba.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7938 Dátum: 2010.07.29 10:14:20 »
Nem azon van a hangsúly, hogy hol csinálják, hanem azon, hogy hogyan tudják garantálni a hamisítatlan mivoltot, ha azt sem tudják, hogy hol és ki gyártotta. Kb. annyit látnak, hogy az x hivatalos elosztóközpontból jött-e az olaj, azt, hogy hogyan került oda, azt nem látja szerintem. Legalábbis azt mondják, hogy nem tudják a gyártás helyét.

...

Amúgy meg szerintem úgy lenne minden márkánál korrekt, ha tudnád, hogy melyik országban gyártották, de ez más termékre is vonatkozhatna. Ez a "Made in EU" eléggé tág fogalom szerintem.
A Mobil csak Európában vagy 10 helyen gyárt olajat. Hogy melyik szállítmány honnan érkezik azt egy magyarországi képviselet nem nagyon tudja befolyásolni. Viszont azt garantálhatja, hogy a Mobil finomítójából jön.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7939 Dátum: 2010.07.29 13:08:24 »
Látom megy a háború olaj ügyben szokás szerint.Szeretném megkérdezni a tisztelt publikumot, hogy használ-e valaki Valvoline motorolajat?Konkrétan a Synpower 5W-30-ra vagyok kíváncsi.Ha igen, mik a tapasztalatok?Nagyon kérem, az ilyen barátom barátjának az ismerősének a véleményét ne írja le, mert bele lehet hülyülni:)Köszönöm előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.29 13:21:29 írta pinyo24 »
99' Avensis 1.6 4A-FE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7940 Dátum: 2010.07.29 13:10:00 »
Trotter mindjárt leírja a totál negatív véleményét mint személyes tapasztalat. :) :D
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7941 Dátum: 2010.07.29 13:13:13 »
Nem is befolyásolni kellene a magyarországi képviseletnek, hogy hol gyártsák az olajat, csupán csak tudnia kellene, hogy mi honnan érkezik, mit hol csináltak. Ez nagy különbség.

Szerintem a közlemény hibás szövegezésű, mert kizártnak tartom, hogy nem tudják, hogy melyik olaj hol készült. Vannak rajta azonosító számok, vonalkód, biztosan tudják, csak nem akarják megmondani.

Nem vagyok paranoid, csak szerettem volna rávilágítani, hogy nem 100% soha semmi sem, hiába állítják ezt, mindenhol benne van a dolgokban a simli lehetősége. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy a magyar képviselet hamis olajat árulna, csak furcsák a kommentjeik, meg hogy miket nem tudnak.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7942 Dátum: 2010.07.29 13:23:33 »
Trotter mindjárt leírja a totál negatív véleményét mint személyes tapasztalat. :) :D
Na igen, ettől félek én is.Értelemszerű, hogy mindenki azt preferálja, amit ő használ, de ettől még nem szar a többi.Továbbra is várom, és megköszönöm a fent írt termékről a tapasztalatokat!
99' Avensis 1.6 4A-FE

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7943 Dátum: 2010.07.29 13:32:42 »
én használok valvot 70e km óta, annyira jó hogy már unalmas.. :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7944 Dátum: 2010.07.29 13:52:26 »
én használok valvot 70e km óta, annyira jó hogy már unalmas.. :yes:
Melyiket használod, mibe, és mennyi km van a gépben?
99' Avensis 1.6 4A-FE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7945 Dátum: 2010.07.29 14:08:36 »
Régebben több autóban is használtunk Valvoline-t. Trotternek van egy egyszeri negatív tapasztalata a márkával, de amúgy én máshonnan még nem hallottam róla rosszat. Nem hiszem, hogy kockázatot jelentene a használata, elég nagy és régi olajmárka, viszont nincs olyan arányban jelen a piacon, hogy pl. felmerülne a hamisítványok veszélye.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7946 Dátum: 2010.07.29 14:13:42 »
Régebben több autóban is használtunk Valvoline-t. Trotternek van egy egyszeri negatív tapasztalata a márkával, de amúgy én máshonnan még nem hallottam róla rosszat. Nem hiszem, hogy kockázatot jelentene a használata, elég nagy és régi olajmárka, viszont nincs olyan arányban jelen a piacon, hogy pl. felmerülne a hamisítványok veszélye.
Ez egy korrekt, tárgyilagos, érvekkel alátámasztott hozzáállás. ::)Én is így gondolkodtam, keveset használom az autót,(évi kb. 10.000 Km) és inkább rövid utakra, ezért gondoltam, hogy kapjon egy jó olajat, de ne a márkát, hanem a minőséget fizettessék meg velem.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7947 Dátum: 2010.07.29 14:22:42 »
Mondjuk én jobb minőségűnek tartom a Liqui Molyt, de ezzel most biztosan nem mondtam újat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7948 Dátum: 2010.07.29 14:29:14 »
Szeretném megkérdezni a véleményeteket. Eddig vénuszt használtam viszont most áttérnék egy másik márkára. Úgyérzem a vénusz melegoldali tulajdonságai nem összeegyeztethetőek a tefal serpenyőm hővezető adottságaival. A tojás kenése nem volt megfelelő immáron harmadszorra, tehát a váltás elkerülhetetlennek látszik. Mivel a tojás (tükör) csak erőszakos beavatkozás és roncsolódás hatására volt hajlandó elhagyni a teflonnal bevont felületet, így a serpenyőn kopásnyomokat eredményezett a művelet. Sajnos síkoltatni nem lehet ezért kényleten vagyok beruházni egy másik serpenyőbe. A helyzetet bonyolítandó, hogy következő alkalommal beruházok egy adag bacon adalékra is. Tudom, hogy a kenést előseíti, de ha elfogy a bacon, ismét csak a tojás marad a serpenyő ellen és így tényleg oda kell figyelnem majd, hogy milyen kenőanyagot használok fel.  Kérdésem: Milyen olajat ajánlotok a tojásaim alá? Milyen legyen a hideg illetve a melegoldali érték? Milyen serpenyőt vegyek?

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7949 Dátum: 2010.07.29 14:30:08 »
Mondjuk én jobb minőségűnek tartom a Liqui Molyt, de ezzel most biztosan nem mondtam újat.
Hát nem! ::)
99' Avensis 1.6 4A-FE