Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5147898 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7920 Dátum: 2010.07.28 17:43:18 »
Azt kezdik már megint, hogy mekkora környzetszennyező (tróger) az, aki idő előtt olajat cserél...
Ki írt ilyet? Áruld el nekem :)

Én elfogadom a másik véleményét, nem kezdem el fikázni...
Dehogy fogadod el a másik véleményét  :) ... Dehát nem is kötelező, nem ezért vagyunk itt. Az más kérdés, hogy (amint most is) jellemzően nagyon korán felkapod a vizet és elég bántó módon tudsz reagálni. Na persze ehhez jogod van, mindenki azt csinál amit akar. 
...hogy Palaczk miért nem tartja be a gyári előírást és milyen jogon bírálja azt felül?
Egyrészt azt az előírást is emberek hozták, méghozzá úgy általában a hasukra csapva megadtak egy általános értéket, ugye; másrészt az én autómmal azt csinálok, amit akarok, és az ezzel kapcsolatos tapasztalatomat is leírhatom, ha akarom  :yes:

Azt sem erőltetem, hogy a jobb olajjal nem megy el dupla annyi km-t a kocsi...
Dehogynem megy el :) ... Vagy szerinted valami mágia tartja még egyben a motort ;) ?

...csak az nem tetszik, hogy mindenki hülye, aki korán cserél olajat, más álláspont nem elfogadott egyesek részéről. Én nem szeretnék vitatkozni ezen, mindenki azt csinál, amit akar, de nem kellene a másikat piszkálni (az olajat túlhasználóknak pláne), hogy én miért nem használom tovább az olajat vagy hogy miért nem várom meg mindig a periódus végét.
Kit piszkáltam? Leírtam a véleményemet a túl korai olajcseréről, konkrétan senkinek sem címezve, és véleményem szerint civilizált stílusban, indulatok nélkül. Ha te ezt piszkálásnak, személyes támadásnak veszed  ::) ... Én nem fogadom el a te álláspontodat? Miért, te elfogadod az enyémet  :) ? Tudtommal egyikünk sem tribológus szakember.

Átváltok read-only módra.
Ezt már én is megfogadtam párszor, fenyegetőztem is vele  :) ... Néha az ember agyára megy a fórum, de ez az állapot -hatalmas valószínűséggel- úgyis elmúlik  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7921 Dátum: 2010.07.28 18:04:01 »
Bakki gyerekek... ha tudnátok, hogy 5000km ként elásom a kert végében a maradék olajat... 
Ez full gáz. Tényleg nem bírnál annyit megtenni, hogy leadod egy MOL-kúton? Ingyen-bérmentve? Ez azért nagyon para.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7922 Dátum: 2010.07.28 18:23:49 »
Palaczk:
az ilyenek miatt is tele van a tököm az egésszel... az ember megpróbál komolyan tanácsod adni, a másik meg elbaxa az egészet. És még viccesnek is hisz magát. Ez egy szint...

De az értetlenség is egyre jobban fáj, vissza is lehetne olvasni, illetve más is hozzátehetne a fórumhoz pár emberen kívül. Mostanában csak segítek, én nem kérek cserébe semmit sem, egyesek meg még csesztetnek is, meg értetlenkednek, hitetlenkednek.

Az sem tetszik, hogy neked is mindig kötnöd kell a kákán a csomót is, bármiről is legyen szó. Amúgy nem vagyok szerintem sértő másokkal szemben, csupán csak a hülyeséget tolerálom nehezen.
Mondom hogy ismerem a feelinget  :) ... És az indokaim is eléggé hasonlók. Elég jól megfogalmaztad.

Önmagában azon viszont nem szabad/nem is érdemes/nem is jogos kiakadni (ez nem csak neked szól, magamnak is sokszor magyarázom), hogy ellentmondanak. Kivéve persze, ha a másik sportból mond ellent, de az ilyesmi elég könnyen kiszűrhető.

Én keresem a kákán a csomót, ja  :yes: ... egyrészt mert nekem is megvan a magam természete, másrészt mert -de ezt már kifejtettem, és abszolút nem sértésnek szánom- az itt uralkodó álláspontot (amelyet elég jelentős részben te képviselsz) kicsit szélsőségesnek tartom. OK, pozitív irányban szélsőséges ez az álláspont  :) , de fontosnak tartottam és fontosnak is tartom a képet, ha kell, folyamatosan árnyalni  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7923 Dátum: 2010.07.28 18:26:25 »
Opsza, látom, fantomra reagáltam  ;) ... Na sebaj, szerintem nem árt, hogy ez "leíródott"  :) ... Azt, ami miatt (gondolom) törölted a hsz-od, úgyis kiszedtem belőle még mikor beidéztem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7924 Dátum: 2010.07.28 18:29:20 »
Nem baj ez a rész, tanulságos.

A sportolókat nehezen bírom... Van egy-két ilyen ember.

A kép árnyalása nem baj természetesen.

A pozitív szélsőségesség: korrekt megfogalmazás. (Inkább a jót vigyük túlzásba szerintem...)


Én is kicsit túlreagáltam, néha azonban betelik a pohár. A törölt kommentem tartalma nem a valóság teljes ismeretében íródott... Mellesleg azt a bizonyos "tettet" eléggé elitélem.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.28 18:36:37 írta B.S. »

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7925 Dátum: 2010.07.28 20:46:20 »
Nem az a baj, hogy Barna elvakult módon olaj mániás vagy hiszen ez jó és dicséretes hogy sokaknak és nem egyszer nekem is segítesz. És amit csinálsz nem környezetszennyezés (írtam ilyet? szerintem nem). Inkább úgy mondanám hogy felesleges környezet-terhelés. A mai korszerű motorolajokba periódus után is bőven marad tartalék, és ez az oka, amiért a jobb autókban már számítógép jelzi a csere időpontját, így jobban kiaknázhatók az olajban rejlő tartalékok.
Hanem az a baj, hogy erre a sűrű cserére buzdítod az embereket. Elég lenne arra buzdítani, hogy normális olajat vegyenek, minőségbe megfelelőt, és azzal már a tőlük telhető legjobbat megtették. Szar olajjal még csak-csak megértem ha valaki hamarabb cserél, bár annál ugye olcsóbb 1x normálisat venni +autónak is ez a jobb.
                                                                                                                                                   

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7926 Dátum: 2010.07.28 21:31:30 »
  multkor kaptam elég érdekes :innocent:                                                                                                                                                                                                                       Castrol Garancia

Egyre több hírt kapunk a fórumokból és internetes portálokról arról, hogy  'Castrol motorolaj' néven nem a cég által képviselt minőséget árulják. Emellett heti rendszerességgel érkeznek a témával kapcsolatos kérdések telefonon is:

"Egy ismerősöm Németországban járt és úgy jött ki,hogy revízióra vitte az 2.0 TDI VW-ét, ahol kapott tartalékba 1-L 5W-30 Castrol longlife III mot.ol.-at.Legnagyobb meglepetésemre az általam boltban vásárolttal ellentétben a német olaj piros színü és karamell illatú volt /saját barna olaj szagú/.Ismerősömnek is feltűnt, így kint megkérdezte, amin jót nevettek, majd közölték a miénk Lengyelországban készül >HARCKOCSIOLAJBÓL>egy kis Castrol adalékkal..." (S.A.)
(Forrás: http://totalcar.hu/)

"Internetes lapokon rendre feltűnnek motor és váltóolajat áruló hirdetések csábítóan alacsony árakon (akár 30%-kal olcsóbban, mint az autósboltban). Én elsősorban Castrol termékeket kerestem. Megalapozott az óvatosságom, amikor megfordul a fejemben, hogy hamisított termékről van szó? Mennyire jellemző ez? Honnan lehet felismerni egy termékről, hogy az rossz minőségű hamisítvány? Pl. a Castrol 4 literes motorolaj kannáin található "zárjegy" mennyire garancia a termék eredetiségére?" (András)
(Forrás: http://totalcar.hu/)

"Meg lehet valahogy ismerni a "hamis" Castrolt?" (zacsek72)
(Forrás: http://www.krosszmotor.hu/)

"A hamis castrolt az már nem első helyről hallom, ráadásul nagyon sokan tudnak irreálisan olcsón hozni Magnatekket "okosban", úgyhogy lehet benne valami. :)" (Petya75)
(Forrás: http://alfaamore.hu)

"Frint Cartárs tapasztalata alapján akkr most milyen olajat tegyek a gépbe?
Ok, mindenki mondja hogy márkás olajat, viszont azokat is hamisitják.... fejelfalnak Főleg a Castrol-t!
1.: Honnan tudom hogy a boltban vett olaj hamis vagy sem???
2.: Mit vegyek? hahaha (Most Castrol Magnatec 10W40 van benne)
Kocsi 10 éves, 140e km., 16V-s
Thx!" (Futee)
(Forrás: http://forum.chevyklub.hu)

"Ezeddig ok. Na de a dobozon megjelolt minimum minosegi szint az eleg kellene hogy legyen nem? Azaz a "hamis" valojaban nem hamis. Viszont ha nem teljesiti a dobozban levo olaj azt ami ra van irva akkor valakit *** kellene rugni. Ha a Castrol kozremukodik ebben akkor oket. "(balagee)
(Forrás: http://sportmotor.hu/)

"Szóval Lajosbá nyugodtan vedd meg, simán lehet jobb lesz mint a kotyvasztott Castrol (hallani innen onnnan hogy sok a hamis a nagyon olcsó féláras Castrol dobozokban), de rosszab tuti nem. Majd írd meg milyen lett..." (ferko78)
(Forrás: http://www.motorozz.hu)
 

Castrol Garancia

A Castrol Mintabolt nem tudja megmondani, hogy a kérdéses termékek honnan származnak.

Arra azonban garanciát vállalunk, hogy az általunk forgalmazott motorolajok egyenesen a Castrol gyárából érkeznek.

A Castrol Mintaboltban megvásárolható termékekre egységesen "garancia" matricát rakunk, ezzel jelezzük, hogy a termék eredetiségére garanciát vállalunk.



AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7927 Dátum: 2010.07.28 21:37:24 »
A Castrol Mintabolt nem tudja megmondani, hogy a kérdéses termékek honnan származnak.
:lol:  :double fuck:

Arra azonban garanciát vállalunk, hogy az általunk forgalmazott motorolajok egyenesen a Castrol gyárából érkeznek.
:?:

Melyik gyárból?  :?:  :censored:

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7928 Dátum: 2010.07.28 21:42:30 »
hát ezért is érdekes :eek:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7929 Dátum: 2010.07.28 22:35:26 »
A Castrol Mintabolt nem tudja megmondani, hogy a kérdéses termékek honnan származnak.
:lol:  :double fuck:

Arra azonban garanciát vállalunk, hogy az általunk forgalmazott motorolajok egyenesen a Castrol gyárából érkeznek.
:?:

Melyik gyárból?  :?:  :censored:

Teljesen korrekt közlemény.
http://castrolmintabolt.hu/garancia
 Hogy a fenébe garantálja, hogy az országban semmilyen úton módon ne jöjjön kamu cucc? Mi ezen a fuck meg a lol ? Lényeg, amiket ők forgalmaznak, az igazi.
Van olyan magyar disztribútor, aki biztosít arról, hogy az országba az általa forgalmazott világmárka hamisítványaihoz nem lehet hozzáférni? Még az autógyártók termékeit is szürke importban hozzák be....
Nem mindegy melyik gyárból? Toyota-nál is mindegy hogy japán vagy török, akkor a motorolajnál miért számít ez? Egyébként írj nekik levelet, megmondják melyik gyárból.....de biztos úgy van, hogy van egy lepukkant traktorolaj gyár kelet Európában, és egyféle bosszúként innen látják el keletEU-t.

Egy kis csámcsognivaló:
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?null&m5_doc=3233&pg=72&m120_propord_1590=0&m120_curr=6&p4j1i=5
"..1995. márciusában bérfeldolgozási szerződést kötött a MOL Rt. Komáromi Finomítójával CASTROL motorolajok előállítására..." :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.28 22:58:32 írta Ákos2004 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7930 Dátum: 2010.07.28 22:40:15 »
Arra azonban garanciát vállalunk, hogy az általunk forgalmazott motorolajok egyenesen a Castrol gyárából érkeznek.
:?:

Melyik gyárból?  :?:  :censored:
Ez nem tökmindegy? Dehogynem! UGYE, túlléptünk már ezen, hogy az, hogy hol van a gyár, szerepet játszik a minőségben?! Ugye  ::) ::) ::) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7931 Dátum: 2010.07.28 22:42:47 »
Hanem az a baj, hogy erre a sűrű cserére buzdítod az embereket.
Így van. Ezt tartom kifogásolhatónak én is.

(Remélem, nem lesz megint sértett reakció belőle! Nem hiszem, hogy ne tudnánk ezt tárgyilagosan megbeszélni.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7932 Dátum: 2010.07.28 23:21:33 »
Arra azonban garanciát vállalunk, hogy az általunk forgalmazott motorolajok egyenesen a Castrol gyárából érkeznek.
:?:

Melyik gyárból?  :?:  :censored:
Ez nem tökmindegy? Dehogynem! UGYE, túlléptünk már ezen, hogy az, hogy hol van a gyár, szerepet játszik a minőségben?! Ugye  ::) ::) ::) ?
Nem érted a lényegét a bajomnak!

Nem azon van a hangsúly, hogy hol csinálják, hanem azon, hogy hogyan tudják garantálni a hamisítatlan mivoltot, ha azt sem tudják, hogy hol és ki gyártotta. Kb. annyit látnak, hogy az x hivatalos elosztóközpontból jött-e az olaj, azt, hogy hogyan került oda, azt nem látja szerintem. Legalábbis azt mondják, hogy nem tudják a gyártás helyét.

És hogy egy kis összeesküvés is legyen benne:
Simán hamisíthatják:
- a gyár és az elosztó központ között is
- az elosztó központ dolgozói is
- a magyar fuvarozók is
- a Castrol Mintabolt emberei is

Természetesen ez más olajnál is megeshet könnyedén, ezzel csak annyit mondanék, hogy nincsen 100%-os garancia, ahogyan állítja a "mintabolt". Az a garancia, ha a gyárban én csapolom meg a még meleg késztermékes hordót...

Egyébiránt a Bárdiautónál dolgozó ismerősöm mondta, hogy ők is kaptak hamis Castrol szállítmányt pár éve, pedig ők nem a kis webshopokból szerzik be. Kicserélték a készletüket a balhé után rendesre, azonban a forgalmuk azóta sem állt vissza az elmondása alapján a balhé előtti értékre. Azóta inkább Fina és más termékeket értékesítenek, azoknak nincsen annyira rossz híre.

Amúgy meg szerintem úgy lenne minden márkánál korrekt, ha tudnád, hogy melyik országban gyártották, de ez más termékre is vonatkozhatna. Ez a "Made in EU" eléggé tág fogalom szerintem.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7933 Dátum: 2010.07.28 23:28:33 »
Hanem az a baj, hogy erre a sűrű cserére buzdítod az embereket.
Így van. Ezt tartom kifogásolhatónak én is.

(Remélem, nem lesz megint sértett reakció belőle! Nem hiszem, hogy ne tudnánk ezt tárgyilagosan megbeszélni.)
Nem tudom, hogy mennyire buzdítom erre az embereket, örülni kell annak is, ha legalább időben kicserélik az olajat.

A 8-10e km-nél elfáradó 0W-s olajakra szoktam mondani, hogy csereérett, szerintem nem normális az, hogy addig nem eszik a kocsik, utána meg mindegyik kocsiban szinte elkezdenek fogyni. Biztosan megváltozik valamelyik tulajdonságuk, különben nem kezdene el a legtöbb 0W-s olaj 10e km után fogyni és erősen feketedni. Nekem gyanús, hogy már nem is ken annyira, mint kellene, ezért mondom azt, hogy ezeket jobb lecserélni 10e km-ig bezárólag. Természetesen lehet azon vitatkozni, hogy a fogyás mennyire utal az olaj kenőképességének csökkenésére, azonban ez már kicsit hitvallás kérdése is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7934 Dátum: 2010.07.29 00:06:37 »
Na most én ezzel úgy vagyok, hogy legközelebb nem veszek olyan olajat, amely vacak 8-10 ezer után elfárad. Sem időm, sem kedvem, sem pénzem ilyen sűrűn olajat cserélgetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )