Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5147903 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7905 Dátum: 2010.07.28 15:47:55 »
Köszi. Ez önmagában idegesítő, de ha a drága jó minőségű szintetikus (!!!) olajat 15 ezer helyett fele periódusnál ledobják, az azért durva, és nekem fáj tőle a szívem...  A mazda-auto olajos cikkek hozzászólásaiba volt ez a javaslat, hogy előbb olajcsere, de elég elvakult dolognak tartom, én nem terjesztenék ilyet.
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7906 Dátum: 2010.07.28 16:23:12 »
Így van. Én a Camryben kezdettől fogva, full tudatosan minimum megdupláztam (!) a gyári csereintervallumot (ami 7500 km!!!) - lévén olyan olajat használok (LM MoS2-Leichtlauf 10 W-40), ami egyrészt jócskán túlteljesíti az autógyártó előírásait, másrészt amit az olajgyártó kifejezetten akár 20 ezer km-es intervallumokra ajánl. Művelem ezt már közel 230 ezer km óta, és érdekes módon a motor még nem esett szét, sőt semmilyen paraméterében nem is működik rosszabbul, mint 230 ezer km-rel fiatalabb korában.

Most, hogy egyrészt a motorban már közel 380 ezer van, másrészt már csak évi 7-8 ezer km-t megyek vele, nagyvonalúan áttértem a 18-20 ezer helyett (korábban 9-10 hónap alatt ment bele ennyi) 12-13 ezer km-enkénti cserére  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7907 Dátum: 2010.07.28 16:43:23 »
Mindenki azt csinál, amit akar, meg azt gondol, amit akar. Én szakszerűen adom le a fáradt olajat, amiből más termékeket (zsírt) készítenek. Azért ne legyek már környezetszennyezőnek beállítva. Aki a tömítéseinél elcsöpögteti, az a környzetszennyező.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7908 Dátum: 2010.07.28 16:44:15 »
Aki a tömítéseinél elcsöpögteti, az a környzetszennyező.
Má' megint kezdi.  :sorcerer: (Vazz, létezik hogy 5 rongy egy szelepfedéltömítés???)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7909 Dátum: 2010.07.28 16:47:15 »
Létezik, hogy egy Dior 5 ml-es szájfény 30e Ft?! :devil: Egyéb kérdés?  :D

(Szerintem nem drága a tömítés, hiszen 10 évete vagy 300e km-enként belefér 5-10-ért szerintem egy tömítéscsere. Az autó pénzbe kerül, ha tetszik, ha nem...)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7910 Dátum: 2010.07.28 16:50:21 »
Oké, csak nekem anno 800 forintot rebesgettek úgy saccperköböre, ahhoz képest meg az 5 rongyot soknak találom. Összességében nem az, de akkor oké, ennek ennyi az ára.  :szemez: Ja és olyan szájfényt se vennék.  :ph34r: :D
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7911 Dátum: 2010.07.28 16:57:44 »
Má' megint kezdi.  :sorcerer: (Vazz, létezik hogy 5 rongy egy szelepfedéltömítés???)
Azt kezdik már megint, hogy mekkora környzetszennyező (tróger) az, aki idő előtt olajat cserél, ahogyan itt a fórumon is az emberek 70%-a csinálja... Szerintem sokan versenyeznek is, van tapasztalat, nem véletlen cserél szinte az összes TS-es is idő előtt olajat...

Én elfogadom a másik véleményét, nem kezdem el fikázni, hogy Palaczk miért nem tartja be a gyári előírást és milyen jogon bírálja azt felül? Azt sem erőltetem, hogy a jobb olajjal nem megy el dupla annyi km-t a kocsi, mert minden motor másképpen teszi tönkre azt. Minden szakcikk azt írja, hogy nem szabad megnövelni a periódust akkor sem, ha jobb olajat használunk, mint a gyári előírás. De engem nem érdekel, csak az nem tetszik, hogy mindenki hülye, aki korán cserél olajat, más álláspont nem elfogadott egyesek részéről. Én nem szeretnék vitatkozni ezen, mindenki azt csinál, amit akar, de nem kellene a másikat piszkálni (az olajat túlhasználóknak pláne), hogy én miért nem használom tovább az olajat vagy hogy miért nem várom meg mindig a periódus végét. Részemről ennyi.

Lehet vitatkozni azon is, hogy az Eneos jó-e vagy olcsó-e, egyéni hitvallás kérdése minden. Én sok forrásból hallottam jót felőle, ez volt az egyetlen olaj, amivel az olajfogyasztós Hondák nem ették az olajat tovább. Nekem bejött, örülök neki, hogy normális áron van és nem túlárazott. A szakmai véleményemet nagyon sokan ismerik, sokaknak segítettem, innentől befejezem, többet nem kívánok hozzátenni a közöshöz. Magyarul mindenki azt tölt a kocsijába, amit akar -- ahogyan eddig is így volt. (Info nélkül meg az marad csak /ha senki sem válaszolja meg a kérdéseket/, aki nem tudja a keresőt használni.)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7912 Dátum: 2010.07.28 17:00:29 »
Afene már poénkodni sem lehet veled?  :wacko: Ne húzd már fel magad.  :szemez:
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7913 Dátum: 2010.07.28 17:06:40 »
Afene már poénkodni sem lehet veled?  :wacko: Ne húzd már fel magad.  :szemez:
Most nem rólad van szó, hanem másokról...

És nem a poénod a rossz, még ha így is jött le, hanem a fórum egyes tagjainak a hozzáállása.

Vannak tudod emberek, akik mindig piszkálják a többit, általuk sosem lehet megerősítést kapni, ha te A-t mondasz, akkor B a jó.

Mások ugyan azt a kérdést teszik fel 20x, ahelyett, hogy használnák a keresőt, állandóan értetlenkedniük kell. Ez a tipus igényli a véleményed, a munkád, hogy válaszolj, de a tartalmát állandóan megkérdőjelezi. Ha valaki megkérdez és nem ad a szavamra, akkor inkább ne kérdezzen meg. És ne 20x ugyan arról.

Aztán vannak cinikus idióták (idéztem), akik ennek megfelelően viselkednek és szétoffolják az egyes topic-okat (Hölgyeket ábrázoló...) és ott rombolnak és kötözködnek moderátor létükre, ahol lehet. Erről ennyit.

Átváltok read-only módra.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7914 Dátum: 2010.07.28 17:09:04 »
Én sem cserélném az enyémbe 8ezrenként, de én ezt betudom BS olajtéma iránti elkötelezettségének, érdeklődésének, témában való elmélyülésének, fanatizmusának.  :flowers:
Egyébként meg kimondottan pozitív irányzatnak tartom a vw longlife 30ezres illetve az opel 30ezre stb gyári csereperiódusait.
ENEOS
Mintha BS írta volna korábban, hogy fogyasztás növekedést okozhat....már nem emlékszem mire hivatkozva, de nem minden szabványnak felel meg az 1,4vvti-be.
Egyébként meg simán lehet attól még jó (vagy jobb), hogy nem drága. Azért nem drága mert nem ismert, be kell vezetni a piacra. Nem tud drága lenni, mint a többi.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7915 Dátum: 2010.07.28 17:11:13 »
Bakki gyerekek... ha tudnátok, hogy 5000km ként elásom a kert végében a maradék olajat...  :D tuti leugatnátok... De szerintem a magyar környezetszennyezés elleni harc nem itt kezdődik...:)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7916 Dátum: 2010.07.28 17:21:53 »
Bakki gyerekek... ha tudnátok, hogy 5000km ként elásom a kert végében a maradék olajat...  :D tuti leugatnátok... De szerintem a magyar környezetszennyezés elleni harc nem itt kezdődik...:)
Sztem nagyon is itt...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7917 Dátum: 2010.07.28 17:23:20 »
Hát a gaz elég szépen nő tőle... ha nem leszenk füstokádó gyárak és buszok akkor majd figyelek :) Le nem nyelhetem :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7918 Dátum: 2010.07.28 17:34:52 »
No comment.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7919 Dátum: 2010.07.28 17:42:28 »