Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5135822 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7440 Dátum: 2010.05.19 19:40:55 »
A Castrol már jó ideje a világ egyik legnagyobb olaj-csoportjának a tagja (BP), nem gondolom, hogy bármi gond lehetne vele. Német autók gyári feltöltésű kenőanyagait szolgáltatja... :)

Igen-igen, ebben igazad van.  Csak pont ezért drágább, mint a többi, holott annyival azért nem jobb. Aztán a keleti térségben vot egy kis umbulda a flakonok tartalmával is.

Mondjuk ezért nem fogok Pirellit sem venni, meg Kumho-t sem, de a  Valvoline sem teheti be a portára a lábát. Előítéletes lettem ezektől na. Szívem joga.  :flowers:
Ettől még lehet jó a brand, csak nem nekem. Van azért még jó minőségű más alternatív termék jócskán. :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7441 Dátum: 2010.05.19 19:41:12 »

Aki ismer, pontosan tudja menyire vagyok tisztában a műszaki dolgokkal, főleg az autómmal.
Azért, mert kérdezek nem azt jelenti, hogy nem tudom. (úgy jó a fórum, ha pereg  :tt2:)
Sőt a 400oldalas használati utasítás nagy részét is ismerem.
Látom sikerült rávilágítani részemről egy kényes kérdésre.
 
Ok, ez így nagyon helyes (mi még nem találkoztunk).  :flowers: A használatija az autódnak nagyon komoly (mint maga az autó), de az ajánlást csak a benzineshez találtam meg benne...  :censored: Légyszi, mond már meg mi a gyári előírás a dízeledhez!  :szemez: Ha csatolnád az előírást annak örülnék a legjobban...  :clap: A haver CV-jének előírását megszerzem, és be-scannelem.  :)

Igazán köszönöm lelkiismeretes fáradozásod, talán most sikerül akkor mindent megérteni.
Gyári könyv érdekesen fogalmaz.

[a csatolmányt egy admin törölte]

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7442 Dátum: 2010.05.19 19:42:04 »
Aki 15W-40-et tesz a motorjába, az nem csodálkozzon semmin sem. Megérdemli a szarrágósága miatti 120e Ft-os motorgenerált!  :devil:
Köcsög vagyok? Igen. :devil:
Hahó, kicsit túlpörögted... ::) Mégis csak egy Toyotás fórumtárs... :eek: Egyáltalán nem biztos hogy "szarrágó", lehet, hogy csak úgy gondolta - nem olajmágusként - hogy a sűrűbb olajat kevésbé eszi az autója... nyilván nem véletlenül kért tanácsot itt...  :flowers:

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7443 Dátum: 2010.05.19 19:45:31 »
Köszönjük az építő jellegű kommentárt :ban:
Most, hogy kidühöngtem magam a 15W-40 miatt, eszembe jutott azért 1-2 dolog...

Meg kellene próbálni egy jó minőségű szintetikus olajat is, hátha azzal kevesebb olajat fogyaszt a motor. Mondjuk Eneos 5W-40.

Közben alá is kellene nézni, hogy nem folyatja-e valahol az olajat, mert az is lehet simán, hogy a szimeringeknél vagy a kartertömítéseknél elszivárog.


Ha nem folyatja az olajat sehol sem és az 5W-40-es szintetikus olaj sem segített, akkor szerintem érdemes lenne 50-es olajat tenni bele, ha 2 litert fogyaszt így is 10e km alatt.


Apropó. Mennyit is eszik pontosan most és hány km alatt? 1-2 között van egy liter különség és a 10e és a 15e km-es periódus között is van 1,5x-es szorzó.

Nem tetszett ez az alpári hangnem...szarul eset...
Pontos adatot nem tudok mondani nem jegyeztem annyira. Holnap felbontom az aknát és alánézek.
Amugy ha az emlékeim nem csalnak 3.2 liter kell bele  :hmmmm:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7444 Dátum: 2010.05.19 19:48:36 »
És hány km alatt fogyott el a 2 liter? Amúgy gondolj bele 3.2 literből 2 hiányzott!  :surrender: Próbálkozz másik és hidegoldalban vékonyabb (!) olajjal, más márkával, aztán ha továbbra is fogy, nem úszod meg a gyűrűzést. Gyakorlatilag mire észrevetted, 1.2 liter olaj volt csak a motorban!!! Jó, hogy be nem sült.  :wacko:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7445 Dátum: 2010.05.19 19:50:42 »
Amúgy a Lexus IS220d-be a Toyota techdoc oldala szerint ilyen olaj tehető:
G-DLD1 vagy API CF4, CF
Xanyi

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7446 Dátum: 2010.05.19 19:52:07 »

Igazán köszönöm lelkiismeretes fáradozásod, talán most sikerül akkor mindent megérteni.
Gyári könyv érdekesen fogalmaz.
Nincs mit, a témában kért állásfoglalásra még kicsit várni kell, de továbbítva lett a Toyota központba.  :) Köszi a képet!!  :clap: Ugyanez van a barátom CV-jének a könyvében is: B1 5W30 (Techno 5w30 B1/B5 olajjal jár gond nélkül 200 ekm körül).  :clap: A titok nyitja az lehet, hogy a D-CAT rendszer fejlettebb mivolta miatt (a DPF-hez képest), nincs szükség az ACEA C2 Toyota előírás figyelembevételére... :hmmmm:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7447 Dátum: 2010.05.19 19:55:06 »
Nem tetszett ez az alpári hangnem...szarul eset...
Elnézést, de a 15W-40-re nagyon allergiás vagyok...  :flowers:
A 20W-50-es MOL Botond maga a halál. :death:

Pontos adatot nem tudok mondani nem jegyeztem annyira. Holnap felbontom az aknát és alánézek.
Amugy ha az emlékeim nem csalnak 3.2 liter kell bele  :hmmmm:
Az OK, kb ennyi kell bele. A kérdés inkább az, hogy mennyi olajat kell utántölteni. Azt tudod, hogy hány km-enként szoktátok benne az olajat cserélni?

Ha lemész az aknába, akkor a kartert nézzed meg, hogy ott nem folyik-e az olaj, illetve a motor oldalát is. Ha nincsen sehol sem olaj, akkor valszeg megeszi, nem elégeti.

A helyzet az, hogy nagyon sok a km a kocsiban, ennyi km-rel egy jó olajjal és gyakori cserével is elkopik már a motor. Akkor rossz olajjal pláne. Ezért is mondom azt, hogy lehet itt matekozni az olajjal, de úgy is gyűrűzés lesz belőle, csak tologatni lehet még egy kicsit...

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7448 Dátum: 2010.05.19 19:56:44 »
És hány km alatt fogyott el a 2 liter? Amúgy gondolj bele 3.2 literből 2 hiányzott!  :surrender: Próbálkozz másik és hidegoldalban vékonyabb (!) olajjal, más márkával, aztán ha továbbra is fogy, nem úszod meg a gyűrűzést. Gyakorlatilag mire észrevetted, 1.2 liter olaj volt csak a motorban!!! Jó, hogy be nem sült.  :wacko:

Mindig töltögettem utánna. Most így gyorsan összeadtam hogy kb mennyit kellett utánnatölteni.
Haynes 15w40-et 10w30-at és 20w50-et ajánl.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7449 Dátum: 2010.05.19 20:00:02 »
A 40-ből már ne engedj lejjebb, mert azt végképp enni fogja. Az első szám csökkentésével legalább a hidegindításnál segítesz a motorodnak. Egy 50-es olajat beletehetsz, de csak akkor ha záros időn belül gyűrűzteted, mert ez csak átmeneti. Én nem tenném bele a gigasűrű 50-es olajat, annyira nem eszi még a 40-est, inkább szépen utánatöltögetnék állandóan, amíg meglesz rá a lóvé.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7450 Dátum: 2010.05.19 20:00:11 »
Haynes 15w40-et 10w30-at és 20w50-et ajánl.
1997-es kiadás az a könyv. Ebből a szempontból tökre elavult. Amúgy tényleg ezt írja.  :cry:

5W-30-as vagy 5W-40-es olajat kell használni, mert az a legjobb a motornak. És mivel egy 10W-40-hez képest nem sokkal drágább, de sokkal jobb, így ezt éri meg venni is -- szerintem.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7451 Dátum: 2010.05.19 20:01:04 »
Egy  kenőanyag társaság elismert (tribologus) szakembere szerint, nem olaj kalauz!!
220d-be ez mind meg állja a helyét.

ACEA C3/A3/B4

ACEA C2/A5/B5

ACEA C1/A5/B5

totoyától ezt a választ kaptam:5W30 ACEA C2

« Utoljára szerkesztve: 2010.05.19 20:03:56 írta Egükém »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7452 Dátum: 2010.05.19 20:03:35 »
A 40-ből már ne engedj lejjebb, mert azt végképp enni fogja. Az első szám csökkentésével legalább a hidegindításnál segítesz a motorodnak. Egy 50-es olajat beletehetsz, de csak akkor ha záros időn belül gyűrűzteted, mert ez csak átmeneti. Én nem tenném bele a gigasűrű 50-es olajat, annyira nem eszi még a 40-est, inkább szépen utánatöltögetnék állandóan, amíg meglesz rá a lóvé.
Ebben igaza van. Ebbe a kopott motorba 5W-40-es kell, mert a 30-asat még jobban enné.

Ha 10e km alatt megeszik ebből 1,5 litert vagy többet, akkor használj 50-es olajat. De nem MOL Botondot! Márkás szintetikusat: Eneos 0W-50, Mobil1 5W-50.

Ami fontos. Rendszeresen cserélj olajat! 10e km-enként. Ez a motor amúgy is szereti jobban enni az olajat, kevés is kell bele, hamarabb el is fárad emiatt, így 10e km-enként javaslom a cserét.

A legfontosabb: a szintet állandóan nézni kell!!! Ha lemegy félre a szint (min-max között), akkor töltsd fel max-ig!

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7453 Dátum: 2010.05.19 20:07:59 »
2hetente szoktam nézni nem gazdasági okokból vettunk bele 15w40-et.
Mondjuk a motorban fogalmam sincs mennyi km van mert af-es most jutott eszembe :innocent:

up: fimolról mi a véleményetek?
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.19 20:11:07 írta kasu0707 »

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #7454 Dátum: 2010.05.19 20:14:00 »
2hetente szoktam nézni nem gazdasági okokból vettunk bele 15w40-et.
Mondjuk a motorban fogalmam sincs mennyi km van mert af-es most jutott eszembe :innocent:

up: fimolról mi a véleményetek?

Fimol, finomított grafit származék.
Érintkező felületek közé kerülve grafit tükröt képez a felületen,
ezáltal csökkentve a surlódást.
Én hiszek benne, mert próbáltam az MZ-m be.
De a mai korszerű többfunkciós adalékok mellett elavultnak számít.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.19 20:15:56 írta Egükém »