Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5144945 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6690 Dátum: 2010.03.27 09:31:51 »
Én is tékától rendeltem olajat szerdán, csütörtökön hívtam a csajt, nem is tudott róla, hogy bárki is rendelt volna Eneos-t, de lediktáltam neki a címem és, hogy 5L kell, azt mondta postára adja. Szerintem hétfőn, vagy kedden megkapom.

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6691 Dátum: 2010.03.27 09:37:41 »
Én kerülöm...amúgy se éri meg, érte menni vagy futárt várni stb...

Nyilván nem mindegy honnan mész érte, én pl. nem vagyok messze tőlük, így simán megéri... Rendelni mondjuk én se szeretek, (de ez nem csak olajra igaz) egyszer én is kaptam egy 4éves olajat, szóltam és rögtön kicserélte, ez nyilván komplikáltabb ha futárral jön a motyó.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6692 Dátum: 2010.03.27 09:38:17 »
Én is tékától rendeltem olajat szerdán, csütörtökön hívtam a csajt, nem is tudott róla, hogy bárki is rendelt volna Eneos-t, de lediktáltam neki a címem és, hogy 5L kell, azt mondta postára adja. Szerintem hétfőn, vagy kedden megkapom.

Amatőrök. Ezek szerint az én rendelésem sem kapták meg..

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6693 Dátum: 2010.03.27 10:27:03 »
Noha viszkozitási adatok rendelkezésre állnak, csináltam egy hevenyészett házi tesztet a váltóolajokra.
Egy kis tölcsért töltöttem színültig és stopperrel mértem hogy mennyi idő alatt csorog le.
Nem is az időeredmények a fontos, végül is így össze lehetett relatíve hasonlítani őket.
Eredmények:
TAF_X 75W-90  15 mp (12 fokos)
Total BV 75W-80 10mp (20 fokos)
Toyota LV 75W 9mp (12 fokos)
Noha a Total kicsit melegebb volt (majd megmérem ugyanezen a hőfokon is), egyértelműen kijött hogy a gyári olaj a leghígabb.
Persze ez nem vigasztal abban, hogy a váltóm nem jó, de ez nem az olaj hibája.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6694 Dátum: 2010.03.27 13:03:12 »
Biztos nagy buli volt, meg jól eljátszottál vele, jó móka az ilyesmi... :D

A baj az, hogy nem azonos hőmérsékleten mérted le az olajakat. Így sajnos ez nem igazán mutat pontos eredményt. Még az ilyen kis hőmérséklet különbségen (12-20 fok) is elég nagy különbségek tudnak kialakulni viszkozitásban.

Persze teszt nélkül is egyértelmű a sorrend, hiszen az adatlapokon is látszik, hogy milyen nagy a különbség közöttük. A Toyota olaja egyértelműen a leghígabb, mert az csak a SAE 75W kategóriát teljesíti, míg a többi több fokozatba is beleesik... Ha nem ez jött volna ki, akkor nagy baj lenne.

Amit érdemes lenne megnézni, hogy hűtőhidegen mondjuk mekkora közöttük a különbség, továbbá fagyasztóból kiszedve. Tudom, nem veszel ezért 5 féle olajat még, de érdekes lehet a különböző gyártmányú, de azonos fokozatú olajak összehasonlítása is. :D

A váltón olajjal lehet segíteni, de azért tökéltessé nem teszi a jó/hígabb olaj a rossz váltót... Mondjuk nálam a 75W-85-össel egészen jó a váltó, nincs most panaszra okom.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6695 Dátum: 2010.03.27 13:09:45 »
Én is tékától rendeltem olajat szerdán, csütörtökön hívtam a csajt, nem is tudott róla, hogy bárki is rendelt volna Eneos-t, de lediktáltam neki a címem és, hogy 5L kell, azt mondta postára adja. Szerintem hétfőn, vagy kedden megkapom.

Amatőrök. Ezek szerint az én rendelésem sem kapták meg..
Meg szokták kapni a rendelést, csak viszonylag későn reagálnak rá. Otthon nézi a Zsuzsa az üzeneteket, aztán sokszor van, hogy pár napig nincs net-közelben -- mondta ezt ő a kérdésemre, hogy miért nem írt egy hétig múltkor...

Én mindig belekalkulálok az olajvásárlásra 2 hetet, ha postára kell adni. Így mindig a cserekor már ott az olaj. Nyilván csere előtt 1-2 nappal nem lehet rendelni, mert nem lesz addigra olaj. Előre kell időben gondolkodni, mert a végén akkor nem kell kapkodni, idegeskedni. Pláne ha mszervízbe megy a kocsi. Mert én itthon ha 1 héttel később cserélem le az olajat, akkor sincs semmi...

Én is jobban szeretem egyébként a személyes átvételt, mert ekkor lehetőségem van az olaj gyártását is megnézni, továbbá kicsit tudok beszélgetni is az olajakról velük... :D
Meg ugye, ha elmegyek érte, akkor azzal nagyon sok időt megspórolok, mert nincsen postára adás, utazás, utánvétel, stb... Ha Pesten vagyok, akkor ugyan annyi energy átvenni az olajat, mint elmenni a postára érte otthon. És ugye olcsóbb is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6696 Dátum: 2010.03.27 15:12:34 »
Halló, jó reggelt, az LM már nem atomdrága  :)
Ha 4 liter full synt LM olaj 12 alatt beszerezhető, akkor nem atomdrága. Ha 8-10 között van, akkor csak kicsit drága. Ha 8 alatt van, akkor normál -- szerintem.

SYNTHOIL LONGTIME PLUS SAE 0W-30 5 l:  25.780 Ft
TOP TEC 4200 5W-30 HC félszintetikus olaj: 12.550 Ft
Szerinted nem drága egy 5 literes félszint olaj 12-ért, mikor 12 alatt kapsz egy 5 literes kanna Mobil1 ESP-t, ami full szintetikus?!

Azért erős, hogy egy szintetikus olajból 5 liter 25e Ft! Több, mint 2x annyi, mint a Mobil1 ESP... És azért a Mobil1 sem egy ócska noname olaj...

Szóval maradjunk az atomdrága jelzőnél!
Szépen kiemelted a kínálatból az LM legdrágább olaját  ;) ... A Longtime 0 W-30-asból pl. 3600 egy liter, a Synthoil 5 W-40-ből 3140 - ezek full-szint olajok. Ami az említett rész-szinteket illeti, én továbbra is úgy gondolom, hogy ha a megfelelő minősítéseket tudja és az LM a legmodernebb motorokba is kimondottan ezt ajánlja, akkor az nekem bőven elég - kicsit sem érdekel, hogy "csak" rész-szintetikus. Persze erről már beszéltünk korábban, tudom, hogy nem fogjuk meggyőzni egymást. Mint ahogy abban sem, hogy okot ad-e az aggodalomra a feltűnően alacsony ár, vagy sem. Szerintem - igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6697 Dátum: 2010.03.27 15:20:42 »
Synthoil 5 W-40-ből 3140: azért ebből is egy kanna mennyire jönne már ki? Több, mint 12e és nekem meg ugye nem is elég a 4l, mert 4,3 l megy a motorba. Ha vennék 5 litert, az majdnem 16 lenne + szűrő. 5 liter M1 ESP meg nincs 12.000. Szóval ha nem a legdrágább olajat nézem, ami szintetikus, akkor is szerintem drágább, mint a konkurensek.

Jó olaj az LM, csak szerintem a piacon kapható legdrágább. Persze, ha megnyugtat, hogy drága, akkor nincs baj ezzel. ;)

Én szívesen kipróbálnám hosszabb távon is, de ennyi pénzt nem tudok kiadni érte... 16e Ft az nagyon sok. Az Eneos is bevált eddig, abból 5.800 4 liter. Abból még 5 liter szűrővel is 10 alatt megáll. Azt ha jó, akkor nem is veszek drágábbat. Jó volt az ESP is, de ehhez képest az is nagyon drága, nem hogy az LM. Amúgy a Castrol is nagyon megdrágult, 10 fölött van egy kanna Edge, azt sem szívesen venném már meg...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6698 Dátum: 2010.03.27 16:15:34 »
Biztos nagy buli volt, meg jól eljátszottál vele, jó móka az ilyesmi... :D
A baj az, hogy nem azonos hőmérsékleten mérted le az olajakat. Így sajnos ez nem igazán mutat pontos eredményt. Még az ilyen kis hőmérséklet különbségen (12-20 fok) is elég nagy különbségek tudnak kialakulni viszkozitásban.
Persze teszt nélkül is egyértelmű a sorrend, hiszen az adatlapokon is látszik, hogy milyen nagy a különbség közöttük. A Toyota olaja egyértelműen a leghígabb, mert az csak a SAE 75W kategóriát teljesíti, míg a többi több fokozatba is beleesik... Ha nem ez jött volna ki, akkor nagy baj lenne.
Amit érdemes lenne megnézni, hogy hűtőhidegen mondjuk mekkora közöttük a különbség, továbbá fagyasztóból kiszedve. Tudom, nem veszel ezért 5 féle olajat még, de érdekes lehet a különböző gyártmányú, de azonos fokozatú olajak összehasonlítása is. :D
A váltón olajjal lehet segíteni, de azért tökéltessé nem teszi a jó/hígabb olaj a rossz váltót... Mondjuk nálam a 75W-85-össel egészen jó a váltó, nincs most panaszra okom.
Nagy móka volt, az egész előkészületekkel együtt volt vagy 10 perc. :D
Egy kontrollt majd még csinálok, hogy előtte mindhárom huzamosabb ideig egy helyen lesz tárolva.
Igen, a hűtőhideg nem rossz próba, mivel az a kritikusabb, ugye mikor akadhat a váltó.
Egyébként stopper nélkül is egyértelműbb volt, hogy Toyota olaj mennyivel hígabb volt mint a TAF-X, nem is kellett volna ehhez stopper sem. A BV olaj valahol a kettő között lesz, talán kicsit közelebb a 75W-hez.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6699 Dátum: 2010.03.27 16:39:09 »
Mint ahogy abban sem, hogy okot ad-e az aggodalomra a feltűnően alacsony ár, vagy sem. Szerintem - igen.

Akkor is eltulzott az ara idehaza, kint Nemetorszagban azert olcsobbak. Nem azt mondom, hogy dobbenetes kulonbseg van, de olcsobb. Itt egy oldal: http://www.fuerst-autoteile.de/index.php/offer/list/1696/Liqui-Moly.html Pedig ez nem egy extra olcso  honlap, inkabb egy Unix szintu online bolt. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6700 Dátum: 2010.03.27 18:20:59 »
Synthoil 5 W-40-ből 3140: azért ebből is egy kanna mennyire jönne már ki? Több, mint 12e és nekem meg ugye nem is elég a 4l, mert 4,3 l megy a motorba. Ha vennék 5 litert...
Akkor fölöslegesen sokat vennél. Én a helyedben 4 litert vennék, olyan motorba, amibe 4.3 a maximális feltöltés, bőségesen elég. Félreértés ne essék, nem a más f... ával a csalánt esete forog fenn  ;) : a Carinába is mindig lefelé kerekítettünk (3.0 a 3.2 helyett), Starletbe dettó (3.0 vs 3.2), Avensis szintén zenész (4.0 vs 4.2). Milyen vicces kis véletlen ez, hogy pár decivel mindig egész fölé lövik be az autógyártók a maximális mennyiséget  :hmmmm: ... Na, én nem játszom ezt a játékot. Semmilyen motornak semmi baja nem lesz tőle, ha a max alatt pár milliméterrel van a nívó a pálcán.

A szintet meg, ugye, amúgy is rendszeresen nézni kell. Fél alá nem célszerű leengedni, és ennyi. De amúgy a MIN sem viccből van a nívópálcán - azért van ott, hogy az ember eközött és a MAX között tartsa a nívót. Folyamatosan maxon tartani teljesen értelmetlen és fölösleges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6701 Dátum: 2010.03.27 18:28:14 »
Megvettem a Starletbe a váltóolajat: végül is azt a 75 W - 80-as Totalt, amit tegnap említettem. 2150 volt kiterje - olcsóbb, mint pl. az olajshopon  :yes:
Nem rossz választás ez sem. Azonban az SMX-S-hez képest ez az olaj nem sokkal olcsóbb, nincs ezer Ft különbség közöttük. Az SMX-S viszont szintetikus...
(...)
Nagy terhelésnek a Starlet váltója nincs kitéve, nem szaggatja több száz lóerő. Így gyakorlatilag bármelyik említett olaj maximálisan megfelel a feladatnak.
Második bekezdésedben a lényeg arra nézve, hogy mennyit számítana ez esetben az, hogy az SMX-S szintetikus  ;) ... De amúgy én is írtam már ezt. Meg azt is, hogy az autó várható további futásteljesítménye nálunk csak néhány tízezer km - akkor is, ha a húgom megveszi, ami kérdéses.

Az SMS-S pontosan egy ezressel lett volna drágább literenként. 6450 vagy 9450, nem mindegy. És EZ nem az az eset, amikor megijesztene az alacsonyabb ár, hisz egyértelmű, hogy mi a magyarázata (Total vs. Castrol, ásványi vs. fullszint).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6702 Dátum: 2010.03.27 18:34:43 »
Synthoil 5 W-40-ből 3140: azért ebből is egy kanna mennyire jönne már ki? Több, mint 12e és nekem meg ugye nem is elég a 4l, mert 4,3 l megy a motorba. Ha vennék 5 litert...
Akkor fölöslegesen sokat vennél. Én a helyedben 4 litert vennék, olyan motorba, amibe 4.3 a maximális feltöltés, bőségesen elég. Félreértés ne essék, nem a más f... ával a csalánt esete forog fenn  ;) : a Carinába is mindig lefelé kerekítettünk (3.0 a 3.2 helyett), Starletbe dettó (3.0 vs 3.2), Avensis szintén zenész (4.0 vs 4.2). Milyen vicces kis véletlen ez, hogy pár decivel mindig egész fölé lövik be az autógyártók a maximális mennyiséget  :hmmmm: ... Na, én nem játszom ezt a játékot. Semmilyen motornak semmi baja nem lesz tőle, ha a max alatt pár milliméterrel van a nívó a pálcán.

A szintet meg, ugye, amúgy is rendszeresen nézni kell. Fél alá nem célszerű leengedni, és ennyi. De amúgy a MIN sem viccből van a nívópálcán - azért van ott, hogy az ember eközött és a MAX között tartsa a nívót. Folyamatosan maxon tartani teljesen értelmetlen és fölösleges.
Az olyan 1.6-os motorba, ahová csak 3,2 l olaj kell, ott én nem spórolnék... Pláne hogy sok 1.6-os Carina eszi is az olajat. Ki tudja a kis olajmennyiség mennyire játszik ebben szerepet.

Nálam a eredeti mennyiség 3,7 l volt, erre tettek rá fél litert a motorcserével. Mondjuk nem 4,2, hanem 4,3 l olaj kell a maxig, bár ugye ez az olajszűrőtől is függ...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6703 Dátum: 2010.03.27 18:36:42 »
... az autó várható további futásteljesítménye nálunk csak néhány tízezer km - akkor is, ha a húgom megveszi, ami kérdéses.
Hogyhogy csak néhány 10e km-t mennétek vele? Annyira öreg már?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6704 Dátum: 2010.03.27 19:23:18 »
Na, megjött az LM 5W-40 MoS2 SuperLeichtlauf olaj a Dai-ba. Rendeléstől számított 1 napon belül a kezemben volt. Csak hüledeztem. :eek:
A Tékánál olcsóbb volt, még szállítással együtt is. Az Elf-ért a Tékához megyek 7főn, az meg ott olcsóbb. :D
Megnéztem a tubust és 2009. 12. havi a sütés (!!!) a flakonon.  :yes: Elég friss.... :otlet:
Hol volt olcsóbb a Tékánál? Rendelni is lehet onnan?

Tetszene nekem az LM, csak atom drága, ezért nem erőltetem...
Jelenleg "tárgyalásban" vagyok a tulajjal, de megkérdezem, hogy mennyibe fájna a Te olajad.
 Ezeket jó, ha megkérdezem?
SYNTHOIL LONGTIME PLUS SAE 0W-30 5 l
TOP TEC 4200 5W-30 HC félszintetikus olaj
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.