Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5148287 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6450 Dátum: 2010.03.11 11:29:01 »
czukor: neked is olyan volt pl hármasba tenni az új olaj előtt, hogy a váltókaron váltáskor érezted a mechanikát (amikor küzdenek, ellenállnak és végül összeérnek a fémek)? Engem ez idegesít a hármas válthatatlanságán kívül nagyon, hogy a kezemen érzem, lelki szemeimmel pedig látom, hogy szenved a váltó. (faxom, kéne szinkrongyűrűt is cserélni tutkó)
Jah, nekem is a 3-assal volt csak gondom. Olyan, hogy tolod, érzed a dolgokat, meg azt, hogy a betolás közepén kb hirtelen megakad a kar. Aztán tolod tovább kitartóan, de finoman és akkor szó szerint bekattan. Ha gyorsan tolom, akkor megakad a ka, mintha 30-nál egyesbe szeretnéd tenni. Nem tudod betolni. A többi fokozattal eddig nincs bajom, egész jók azok...

Ezzel az új olajjal is kicsit akad a 3. fokozat, de összességében jobb lett, meg nem mindig akad. Most már elfogadható kezd lenni.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6451 Dátum: 2010.03.11 12:01:41 »
Érdekes, hogy a Yarisnak meg a 2-es kapcsolható nehezen.
Az én Corollámnak szintén.
Laco 73 :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6452 Dátum: 2010.03.12 06:35:33 »
Bár tudom, mi az általános vélemény az "áruházból olajat" történetről, de azért érdekességként: tegnapelőtt voltam Debrecenben, 5 év után először, és mivel eszi az autóm az olajat, hirtelen nem találtam mást, hát bementem hipermarketekbe. T**co ugyanaz, mint Pesten, VIPCAR stb..., de a C*ra... Liqui Molytól kezdve, abból is többféle, Q8 stb.; persze még mindig nem olajshop, de szerintem egy egyszerű, hétköznapi autósnak, akinek nem elérhető webáruház, vagy szakbolt, de mégsem a legolcsóbb csodákat akarja betölteni, annak kisebb kánaán.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6453 Dátum: 2010.03.12 12:46:03 »
Bár tudom, mi az általános vélemény az "áruházból olajat" történetről, de azért érdekességként: tegnapelőtt voltam Debrecenben, 5 év után először, és mivel eszi az autóm az olajat, hirtelen nem találtam mást, hát bementem hipermarketekbe. T**co ugyanaz, mint Pesten, VIPCAR stb..., de a C*ra... Liqui Molytól kezdve, abból is többféle, Q8 stb.; persze még mindig nem olajshop, de szerintem egy egyszerű, hétköznapi autósnak, akinek nem elérhető webáruház, vagy szakbolt, de mégsem a legolcsóbb csodákat akarja betölteni, annak kisebb kánaán.
Aztán persze jó kérdés, hogy mi van azokban a flakonokban ;) 1szer vettem én is Castrol 10W-40 Magnatec-et, de inkább UNIX, vagy Bárdi sztem az van elég sok helyen.
Laco 73 :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6454 Dátum: 2010.03.12 13:07:21 »
Ezért is írtam, hogy tudom, mi az általános vélemény (és ezzel úgy általában egyet is értek, egyébként)... Tulajdonképpen azt sem látom, hogy a Bárdinál vagy a Unixnál nem-e a hátsó udvarban töltik a flakonokat...   :whistling: :flowers:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6455 Dátum: 2010.03.12 13:48:09 »
Ezért is írtam, hogy tudom, mi az általános vélemény (és ezzel úgy általában egyet is értek, egyébként)... Tulajdonképpen azt sem látom, hogy a Bárdinál vagy a Unixnál nem-e a hátsó udvarban töltik a flakonokat...   :whistling: :flowers:
A Q8 termékeket nyugodtan megveheted a C**a-ban, tőlünk az importőr Cégtől kapják!  :yes:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6456 Dátum: 2010.03.12 13:53:30 »
Ezért is írtam, hogy tudom, mi az általános vélemény (és ezzel úgy általában egyet is értek, egyébként)... Tulajdonképpen azt sem látom, hogy a Bárdinál vagy a Unixnál nem-e a hátsó udvarban töltik a flakonokat...   :whistling: :flowers:
A Q8 termékeket nyugodtan megveheted a C**a-ban, tőlünk az importőr Cégtől kapják!  :yes:
Direkt nem írtam, de egyébként azt vettem  :D

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6457 Dátum: 2010.03.12 14:43:50 »
Úgy látszik megint nem lapoztam....

Miért nem szabad megvenni -teszem azt- egy teszkóban a motorolajt :hmmmm: azt leszámítva, hogy többnyire a multikban arcpirító szorzó van rajtuk...

Hátul öntik át a teszkó gazdaságos étolajat vagy mivan/hogyvan?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6458 Dátum: 2010.03.12 15:14:39 »
Úgy látszik megint nem lapoztam....

Miért nem szabad megvenni -teszem azt- egy teszkóban a motorolajt :hmmmm: azt leszámítva, hogy többnyire a multikban arcpirító szorzó van rajtuk...

Hátul öntik át a teszkó gazdaságos étolajat vagy mivan/hogyvan?
Nem tudom, nekem szól-e a kérdés, azért válaszolok rá: nem tudom...  :D De komolyan... Én max azt tudnám ellene felhozni (és lehet, hogy ez butaság), hogy mire elér egy multiba, talán több "kézen" megy át, és így talán nagyobb az esélye egy hamisítványnak, mint egy pl. Castrol mintaboltban, vagy egy Liqui Moly hivatalos forgalmazónál... illetve ugyanezen oknál fogva talán drágább is lehet (bár én ennek ellenkezőjével is találkoztam már...)
Bár tudom, mi az általános vélemény az "áruházból olajat" történetről, de azért érdekességként: tegnapelőtt voltam Debrecenben, 5 év után először, és mivel eszi az autóm az olajat, hirtelen nem találtam mást, hát bementem hipermarketekbe. T**co ugyanaz, mint Pesten, VIPCAR stb..., de a C*ra... Liqui Molytól kezdve, abból is többféle, Q8 stb.; persze még mindig nem olajshop, de szerintem egy egyszerű, hétköznapi autósnak, akinek nem elérhető webáruház, vagy szakbolt, de mégsem a legolcsóbb csodákat akarja betölteni, annak kisebb kánaán.
Ezzel nem akarok/akartam "vitát" indítani, mert szerintem hosszan lehetne ragozni a "honnan származik egy olaj, hol szabad megvenni" stb. történetet, csak nincs értelme, szerintem, meg én speciel nem is értek hozzá... itt konkrétan a helytől szokatlanul széles skálára csodálkoztam rá. Ennyi :)  :flowers:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6459 Dátum: 2010.03.12 15:31:10 »
A helyzet az, hogy a Tesco-ban nagyon sok féle olajat lehet kapni, van amelyiket meg szabad venni...
- Castrol: megvehető, de csak 10W-40-es Magnatec van általában, ezt nem vennék másutt sem, mert félszintis és 10W-s, valamint arányaiban nagyon drága.
- Vipcar: no comment, különösen tiltott!
- Valvoline: külön van ez a a TopGuard szériája, csak a Tesco számára, ezt máshol nem is lehet megvenni. Külön neki gyártják és szállítják ezen a néven. Eléggé kétes a minősége, sok jót nem hallottam felőle. Az ára tűrhető, persze egy webshop-ba ugyan ezért 2x jobb szintetikus olajat kapni.

A legnagyobb gond az, hogy a Castrol-t leszámítva silány olajakat árulnak, Castrol-ból is csak a félszintetikusokat. A Tesco-ba nincs Q8 vagy Agip, mint az Auchan-ban vagy a Corában.

Az Agip olaj eléggé ratyi, nekem volt régebbről tapasztalatom, nem ajánlott. A Q8 jó olaj, ez az egyetlen "vehető", ha a Cora-ról beszélünk. De ott is többnyire csak a 10W-40-es Excel van, ami félszint, jobb esetben van az 5W-40-es Excel-ből is... Nyilván való, hogy akkor az 5W-40-eset érdemes venni. Az ára tűrhető, bár a webshoppal nem tud versenyezni... (Tudna, csak nem akar.) Ezek még a benzinesekbe OK, de mondjuk a D-4D-be már nem igazán. Ott marad a kutaknál kapható méregdrága olaj...

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6460 Dátum: 2010.03.12 16:10:53 »
Én max azt tudnám ellene felhozni (és lehet, hogy ez butaság), hogy mire elér egy multiba, talán több "kézen" megy át, és így talán nagyobb az esélye egy hamisítványnak, mint egy pl. Castrol mintaboltban, vagy egy Liqui Moly hivatalos forgalmazónál...

Nem tudom elképzelni, pedig vizuális típus vagyok, hogy öntögetik át kartonszámra, ez persze korántsem azt jelenti, hogy nem létezik ez a jelenség.

Én azt hittem hamisítvány olajra gondoltok, ez esetben viszont ha megfordítjuk: ugyanúgy bele lehet futni bárhol egy ilyenbe, ha a multi betudott belőle vásárolni.

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6461 Dátum: 2010.03.12 16:19:34 »
A helyzet az, hogy a Tesco-ban nagyon sok féle olajat lehet kapni, van amelyiket meg szabad venni...

Tökéletesen egyetértek azzal amit leírtál, én is 1x kényszerből befutottam hajnali 1kor egy teszkóba olajért, de olyan béna olajválaszték volt, hogy  :no:

De itt most nem arról volt szó, hogy ezt érdemes megvenni azt meg már nem, hanem hogy nem az van benne...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6462 Dátum: 2010.03.12 16:46:25 »
De ott is többnyire csak a 10W-40-es Excel van, ami félszint, jobb esetben van az 5W-40-es Excel-ből is...
Csak a rend kedvéért: a 10W-40 Formula Advanced elnevezésű, az 5W-40 - ahogy írtad is -Formula Excel.  :) A többivel mind egyetértek amit írtál.  :yes:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6463 Dátum: 2010.03.12 17:02:25 »
Én max azt tudnám ellene felhozni (és lehet, hogy ez butaság), hogy mire elér egy multiba, talán több "kézen" megy át, és így talán nagyobb az esélye egy hamisítványnak, mint egy pl. Castrol mintaboltban, vagy egy Liqui Moly hivatalos forgalmazónál...

Nem tudom elképzelni, pedig vizuális típus vagyok, hogy öntögetik át kartonszámra, ez persze korántsem azt jelenti, hogy nem létezik ez a jelenség.

Én azt hittem hamisítvány olajra gondoltok, ez esetben viszont ha megfordítjuk: ugyanúgy bele lehet futni bárhol egy ilyenbe, ha a multi betudott belőle vásárolni.
Én is igencsak vizuális típus vagyok egyébként; itt vannak megrögzött ellenzői a multis vásárlásnak... 2. gondolatoddal pedig szintén egyetértek.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6464 Dátum: 2010.03.12 17:51:03 »
minden valvo topguard olajat a startauto importál a tescokban is ilyenek vannak.  madarasban is mindig ilyet veszek startautost
nem is hallottam még külön teszkos valvoról.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002