Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5148228 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6390 Dátum: 2010.03.06 22:01:59 »
Én egyáltalán nem aggódnék a fél-szint mivolt miatt;

En mindenfelekeppen igen. Nem tudom mi a magic az LM-nel, de mindegy is nagyjabol. Egy dolog azonban teny, es ezt barki megkerdezheti barmely vegyeszmernoktol, a teljesen szintetikus olaj tovabb megtartja pozitiv tulajdonsagait, lassabban oregszik.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6391 Dátum: 2010.03.06 22:04:31 »
Én egyáltalán nem aggódnék a fél-szint mivolt miatt;
En mindenfelekeppen igen. Nem tudom mi a magic az LM-nel, de mindegy is nagyjabol. Egy dolog azonban teny, es ezt barki megkerdezheti barmely vegyeszmernoktol, a teljesen szintetikus olaj tovabb megtartja pozitiv tulajdonsagait, lassabban oregszik.
De az egy éves csereciklust a fél szintnek is ki kell bírnia olyan minőségromlás nélkül, amely kárt okozna a motornak nem?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6392 Dátum: 2010.03.06 22:08:06 »
De az egy éves csereciklust a fél szintnek is ki kell bírnia olyan minőségromlás nélkül, amely kárt okozna a motornak nem?

Kart nem okoz a felszintetikus sem, de jobban vedi a motort a teljesen szintetikus.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6393 Dátum: 2010.03.06 22:11:59 »
De az egy éves csereciklust a fél szintnek is ki kell bírnia olyan minőségromlás nélkül, amely kárt okozna a motornak nem?
Kart nem okoz a felszintetikus sem, de jobban vedi a motort a teljesen szintetikus.
Elhiszem. :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6394 Dátum: 2010.03.07 08:41:29 »
Az autotékával kapcsolatban kérdezném, hogy írják, hogy 13. kerületben is át lehet venni az árut, ez hol van konkrétan? Van Pesten ismerősöm, ő venné át majd.
A honlapjukon be kell regisztráljak, ha rendelni akarok?
A XIII. ker az találka alapján történik vagy kihozza házhoz kocsival a Zsuzsa férje.

Én a Páskom parkban, a lakásukon szoktam átvenni. Ez Újpalota asszem.

Tehát ha mondok neki egy címet, akkor kihozza oda? Feltéve ha nincs messze tőlük gondolom..

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6395 Dátum: 2010.03.07 08:47:04 »
Szerintem sokkal célravezetőbb, ha felhívod őket, és megbeszéled velük.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.07 09:22:49 írta kleingy »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6396 Dátum: 2010.03.07 09:12:04 »
Ezt csak azért kérdeztem, mert az van a honlapjukon, hogy házhoz szállítást nem vállalnak..
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.07 09:22:41 írta kleingy »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6397 Dátum: 2010.03.07 09:18:14 »
Én egyáltalán nem aggódnék a fél-szint mivolt miatt;
En mindenfelekeppen igen. Nem tudom mi a magic az LM-nel, de mindegy is nagyjabol. Egy dolog azonban teny, es ezt barki megkerdezheti barmely vegyeszmernoktol, a teljesen szintetikus olaj tovabb megtartja pozitiv tulajdonsagait, lassabban oregszik.
Ez valóban számít mondjuk egy 30 ezres intervallumnál, de a Toyota-féle óvatos 15 ezresnél aligha. Általánosságban véve természetesen igaz, hogy a full-szint olaj jobban ellenáll az öregedésnek. Viszont simán el tudom képzelni, hogy X márka bizonyos típusú rész-szint olaja jobb lehet, mint Y márka bizonyos típusú full-szint olaja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6398 Dátum: 2010.03.07 09:25:07 »
Én max. azért hajlanék a 0W-30 felé, hogy a fogyasztáson, mármint a télin javítson. Csak hoz annyit a konyhára, hogy megérje azt választani?
Ha nincs jelentős árkülönbség, akkor igen. Az tény, hogy a 0 W még kevésbé dermed le, mint az 5 W; de ettől még biztos, hogy az 5 W is bőven elég a mi éghajlatunkon. 0 W-nek elsősorban dízel autóban látom nálunk értelmét, ezen belül is abban az esetben, ha jellemzően sokat mennek vele városban rövid utakat, hideg motorral.

Persze vannak márkák, amelyeknél nem nagyon van választása az embernek: pl. ha Mobil-1-est szeretnél és fontos hogy 40-es legyen, akkor az mindenképpen 0 W-40-es lesz, lévén 5 W-40-es Mobil-1 nincs.

Túl sokat nem kell ám agyalni ezen, mert kicsik a különbségek. Kisebbek, mint pl. a 10 W és az 5 W között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6399 Dátum: 2010.03.07 09:28:55 »
X márka bizonyos típusú rész-szint olaja jobb lehet, mint Y márka bizonyos típusú full-szint olaja.

Kizartnak tartom, amennyiben az egyik teljesen szintetikus, a masik pedig csak fel. A magasabb homersekletet, es ugy nagyjabol minden behatast jobban elvisel a teljes mertekben szintetikus olaj.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6400 Dátum: 2010.03.07 09:31:28 »
Azt nyilván vágod, hogy a "rész-szintetikus" és a "teljesen szintetikus" meglehetősen tág tartalmú gyűjtőfogalmak, hivatalosan rögzített jelentés nélkül; elég sokféle előállítási mód befér alájuk.

Erre tekintettel én semmiképpen nem jelentenék ki olyat, hogy "kizárt", hogy egy rész-szintetikus olaj jobb lehessen, mint egy teljesen szintetikus.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6401 Dátum: 2010.03.07 09:36:03 »
Ezt csak azért kérdeztem, mert az van a honlapjukon, hogy házhoz szállítást nem vállalnak..
Én mindig hozzájuk mentem házhoz.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6402 Dátum: 2010.03.07 10:11:17 »
Ha nincs jelentős árkülönbség, akkor igen. Az tény, hogy a 0 W még kevésbé dermed le, mint az 5 W; de ettől még biztos, hogy az 5 W is bőven elég a mi éghajlatunkon. 0 W-nek elsősorban dízel autóban látom nálunk értelmét, ezen belül is abban az esetben, ha jellemzően sokat mennek vele városban rövid utakat, hideg motorral.
Persze vannak márkák, amelyeknél nem nagyon van választása az embernek: pl. ha Mobil-1-est szeretnél és fontos hogy 40-es legyen, akkor az mindenképpen 0 W-40-es lesz, lévén 5 W-40-es Mobil-1 nincs.
Túl sokat nem kell ám agyalni ezen, mert kicsik a különbségek. Kisebbek, mint pl. a 10 W és az 5 W között.
Akkor meg fog felelni az 5W-30 is, nem fogok elkeseredni, ha nem jön össze a 0W-s. Egyébként hajtom a motorelőmelegítőt a veszprémieknél, ígéretük szerint megnézik, hogy a fagydugó átmérők passzolnak-e a Yaris I és II blokkja között. Igaz, hogy ez nem közvetlenül fogja melegíteni az olajat, de az is hamarabb és gyorsabban bemelegszik, hígul.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6403 Dátum: 2010.03.07 10:44:31 »
Tehát ha mondok neki egy címet, akkor kihozza oda? Feltéve ha nincs messze tőlük gondolom..
Ha épp a közeledben van dolga, akkor lehetséges. De jobban jársz, ha vele beszéled meg, mert egyikünk sem a titkára, vagy a szóvivője, biztosat csak ő tud mondani. ;)
music     

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #6404 Dátum: 2010.03.07 10:50:14 »
Tehát ha mondok neki egy címet, akkor kihozza oda? Feltéve ha nincs messze tőlük gondolom..
Ha épp a közeledben van dolga, akkor lehetséges. De jobban jársz, ha vele beszéled meg, mert egyikünk sem a titkára, vagy a szóvivője, biztosat csak ő tud mondani. ;)

Nyilván. Csak nem akarok már pofátlan lenni, hogy házhoz szállítást kérek :) De említette valaki, hogy akár házhoz is viszi a koma.
De majd egyeztetünk.