Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4977733 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5715 Dátum: 2010.01.07 11:52:18 »
Decemberben lecsereltettem TAF-X  75W 90-re. Tobben javasoltatok itt a forumom ezt... Nem lett jobb erzetre, de rosszabb sem es ennek orulok :). Elfogadtam, hogy a valto ilyen. Sztem barmilyen olajat raknek bele, nem valtozna a helyzet.
Ha jonne a jotunder es azt mondana, hogy barmit lecserel az autoban de csak egy valamit, akkor a valtot valasztanam :D

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5716 Dátum: 2010.01.07 12:33:04 »
Decemberben lecsereltettem TAF-X  75W 90-re. Tobben javasoltatok itt a forumom ezt... Nem lett jobb erzetre, de rosszabb sem es ennek orulok :). Elfogadtam, hogy a valto ilyen. Sztem barmilyen olajat raknek bele, nem valtozna a helyzet.
Ha jonne a jotunder es azt mondana, hogy barmit lecserel az autoban de csak egy valamit, akkor a valtot valasztanam :D
Hogy bármilyet öntenél bele és semmi sem történne, olyan nincs.:) Mivel most cserélted, hagyd benne, felesleges lenne cirka 4000-et kiadni egy hígabb olajért. De ha meghirdeted, hogy keveset futott TAF-X eladó, lehet nem is jársz rosszul.:D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5717 Dátum: 2010.01.10 14:02:07 »
A szakoktatói tanfolyamon tegnap -többek közt- az olajokról van szó. A műszaki tárgyat oktató előadó, egy nagyon széleskörű elméleti és gyakorlati tapasztalatokkal rendelkező szakember (jelenleg az oktatás mellett szervízvezetőként dolgozik), kifejtette a véleményét a magyarországi olajkínálatról. Azt mondta, hogy vigyázzunk, mert a népszerű, kelendő márkákból NAGYON SOK hamisítvány van forgalomban, amit nagyüzemi módszerekkel (az eredeti flakon, címke, csomagolás precíz utánzásával) állítanak elő, jellemzően Törökországban; aztán onnan kerül nagy tételben Kelet-Európába.

A megkülönböztetésre az esély minimális - kivéve persze az olyan tüneteket, hogy az ilyen olaj hamarabb felhígul, öregszik, feketedik, zajosabb vele a motor, többet fogyaszt belőle stb.

Bárhol ki lehet fogni őket, de a legnagyobb rizikó a netes kereskedések esetében van, amelyeknél a legalacsonyabb az ellenőrzés és a legnagyobb a forgalom. És, értelemszerűen, minél kurrensebb a márka, annál nagyobb a kockázat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5718 Dátum: 2010.01.10 14:18:43 »
Hát ezt elég elszomorító hallani, hogy már ezeket is hamisítják. És mi lesz akkor ha valakinek tönkremegy a motorja egy pancs olaj miatt? Futhat a pénze után.....

A netes kereskedésen mit értesz? Mert biztos van különbség hogy egy olajforgalmazó cégtől veszem, vagy hirdetés után, pl. Vaterán, Aprónet, stb.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5719 Dátum: 2010.01.10 14:19:07 »
Ezt mondtam már én is régebben, hogy hamisítják az olajakat, de nem akart szinte senki sem hinni nekem.

Mi az autotékanál vettünk többször 5W-40-es Magnatec-et, nagyon sokáig jó volt. Aztán egyszer kifogtunk egy olaj szériát, amellyel az összes kocsi zajos volt, mindegyik megette és mindegyikben elfeketedett 2.000 km után... Én biztos vagyok benne, hogy az pl. hamisítvány volt. Hirtelen nem lehet ekkora különbség...

Akkor váltottunk át Mobil1-re, azzal meg voltunk teljesen elégedve.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5720 Dátum: 2010.01.10 14:21:25 »
Gondolom a csak a neten megtalálható, olajokat is árusító boltok.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5721 Dátum: 2010.01.10 14:29:50 »
Nekem a Bárdiautósok mesélték, hogy egy pár éve akkora Castrol hamisítás volt, hogy ők, akik állítólag eredetit árulnak, sem tudták eladni az olajaikat, ekkor váltottak át más márkákra is, mint pl. a Fina. Állítólag Ny-EU-ban kotyvasztották őket, még ők is kaptak egy hamis adag szállítmányt, amit visszavettek tőlük, ekkora volumenű volt a hamisítás.

Azt is mesélték, hogy ugyanúgy az NGK gyertyákkal is ráfaragtak abban az évben, mert Pesten sok helyen árulták a gyertyák darabját 2-300 Ft-ért, aztán azok sorra elcseppentek a hőtől. Ezután azt sem vitték, csak a Champion-t tudták nagyobb mennyiségben eladni.

Szóval a hamisítás volt, van és lesz. Az Eneos-ban talán ezért bízok meg jobban, mert ott a Szakálmetál a hivatalos magyar importőr, rajtuk kívül elvileg más nem is forgalmazhatná. Persze, mostmár több helyen kapni, de én náluk fogom megvenni, mert megbízok bennük és az áraik is jók. Továbbá meg vagyunk az olajaikkal eddig elégedve teljesen. Az olyan kocsik sem fogyasztanak semmit az 5W-30-asból, amelyek eddig ették az 0/5W-40-est...

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5722 Dátum: 2010.01.10 15:40:46 »
Sziasztok!
Nekem is volt ilyen gyanúm.M1 5-30-as olaj volt az autómban és feketére színeződött nagyon hamar, a motor is zajosabb volt, nem nyugodtam bele.
Lecseréltem, most is M1-re és most semmi gond 4000 után is tökéletes az olaj(sárga).
Lehet , hogy csak bebeszélem magamnak, vagy a szerviben vágtak át.  a castrolról én is hallottam.
zegény vagyok

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5723 Dátum: 2010.01.10 17:15:51 »
Hát ezek után még inkább paranioás, és képzelt beteg lesz az összes autó a fórumon ;)
Szóval sztem ez csak részben igaz infó. Nyilván lehet hamisítani, de nem nagy tételben. Amúgy meg a vevő olajáruháznak a felelőssége megnézni, hogy mit árul ;) Sztem ők nem akarnak szart árulni, mert megüthetik a bokájukat. Ergó oda fognak figyelni. Persze pénz beszél, és mindig nem teljes a figyelem :(
Laco 73 :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5724 Dátum: 2010.01.10 17:23:51 »
...Sztem ők nem akarnak szart árulni, mert megüthetik a bokájukat....
Az a baj, hogy nem tudom, miként lehetne rábizonyítani egy üzletre, hogy hamisított olajat adott el nekem  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5725 Dátum: 2010.01.10 17:43:44 »
Hát ezek után még inkább paranioás, és képzelt beteg lesz az összes autó a fórumon ;)
Szóval sztem ez csak részben igaz infó. Nyilván lehet hamisítani, de nem nagy tételben. Amúgy meg a vevő olajáruháznak a felelőssége megnézni, hogy mit árul ;) Sztem ők nem akarnak szart árulni, mert megüthetik a bokájukat. Ergó oda fognak figyelni. Persze pénz beszél, és mindig nem teljes a figyelem :(
Szerinted ők tudják, hogy hamisat árulnak? Attól a viszonteladótól szerzik be, aki a legolcsóbban adja. És ugyan miért ne lehetne nagy tételben hamisítani? Pont hogy így éri meg.

Na mindegy. Nálam most telt be a pohár, túl sok helyről hallottam már ezt az olajhamisítás-dolgot ahhoz, hogy ne higyjem el. A továbbiakban állok szépen vissza a Liqui Moly-ra. Szakboltból, drágán. Lexarom, még mindig olcsóbb, mint egy motorfelújítás. Szerencsére azokkal a Mobilokkal, amik most vannak az autóinkban, nem úgy tűnik, hogy probléma lenne - de a továbbiakban nem vállalom ennek a kockázatát.

Mondjuk, szvsz Eneost venni is biztonságos. Minél kevésbé felkapott az adott olajmárka, annál kevésbé éri meg ráállni a hamisítására.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5726 Dátum: 2010.01.10 18:20:46 »
Na, most elbizonytalanodtam. nekem ugye ELF van az SC-be, a spec SXR. Idáig a formula3000-től szereztem be, most akartam a tékára váltani. Olcsóbbak, és az LM olajat is náluk szereztem be a Dai-ba. Az LM jónak tűnik, ugye az MoS2 adalékolt. Most hogyan tovább????  :wacko:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5727 Dátum: 2010.01.10 18:28:37 »
Nem akarom mocskolni a tékát, mert egyszer fordult elő olyan, hogy a kapott olaj hamisnak tűnt, szerintem ők sem tudták róla... Vettünk vagy 4 kanna Magnatec-et és mindegyikkel gond volt. Majd beszéltem a szerelőmmel és magától mondta, hogy egy csomó autót visszahoztak, mert zajos a motorja a Magnatec-kel. Azt mondta, hogy ő is a tékától rendelte az olajakat, eredetileg tőle tudom a téka oldalát, tőle hallottam róluk először...

Azóta rendeltünk Mobil1-et többször és más olajakat is, nem volt egyikkel sem gond. Szerintem az egy egyszeri alkalom volt, bár elég ahhoz, hogy az ember bizalma megrendüljön.
Én úgy vagyok vele, hogy hűtőfolyadékot és ilyesmit veszek tűlük, de az olajakat inkább a Szakálmetáltól veszem ezentúl. A fékfolyadékot, meg az ilyesmit meg a Bárdinál.

Véleménem szerint a legérintettebb a Castrol olaj, eddig én csak erről hallottam olyat, hogy hamisítják, a Mobil-ról még nem. Bár nyilván a másik nagy márka, amit érdemes lenne hamisítani. Szerintem az ELF vagy az Eneos vagy a Motul nem veszélyes, azok nem annyira népszerűek, hogy megérje velük foglalkozni. A legtöbb mszervíz is a Castrollal és a Mobillal kooperál, egyedül a franciáknál van ELF, az meg nem egy akkora negy tétel, mert ott sem mindenki azt használja, szinte csak a rönó.

Egyébként ha igaz, hogy ennyire hamisítják az olajakat, akkor magyarázható márkátúl függetlenül a sok idő előtt tönkrement kocsi, rövid élettartam és az olajzabálás kialakulása, stb...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5728 Dátum: 2010.01.10 19:19:04 »
Elolvastam a hozzaszolasokat, velemenyt nem mondok. Mindenesetre megneztem az olajshop.hu-n az ezidaig reszemre teljesitett megrendeleseket. Az elso megrendelest 2007. oktobereben adtam le, a legutolso pedig most volt 2010. januarban. Osszesen 13 alkalommal rendeltem toluk, 240ezer Ft ertekben. Ezen ket ev alatt 4 kulonbozo auto volt szervizelve kizarolag ezekkel az olajokkal. Soha nem volt meg semmi gond.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5729 Dátum: 2010.01.10 19:35:34 »
Én évek óta a tékától rendelek, nem volt semmi probléma velük, egyszer volt egy Total olaj, amit nem mertem beönteni, mert több ponton fura volt :hmmmm: így megvettem hivatalos kereskedésből, 2x annyiért :wacko: és tökugyanaz volt. :sorcerer:

De megfordíthatjuk, ha az hamis volt, akkor a 2x annyiba kerülő is. :whistling: