Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5144854 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5175 Dátum: 2009.10.24 19:34:28 »
a habot meg fújta.. :D
Vatta, koma vatta...  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5176 Dátum: 2009.10.24 19:57:50 »
Ti mennyiért vettétek literjét a 10w40-nek aki használ ilyet?? Nekem 5500Ft volt az 5l... szóval 1100/liter.....
Ugyanennyiért vettem én is Mobil 10 W-40-est, tavasszal, a Coronába.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5177 Dátum: 2009.10.24 20:07:20 »
Megnéztem este a szinteket. Az én kocsim 2 mm-rel van most feljebb kb. Meg a Civic is, nem 1 ceintivel. Úgyhogy vmit elcseszett a haverom, mikor nézhette. Erről ennyit.

Ha ezt a szintet mindegyik tarja, akkor nincs semmi probléma sem, mert amúgy minden más rendben van.
Szerintem ez tényleg csak mérési tolerancia. Eleve nem is értettem, mi a fenétől lehet ez a nagy szintnövekedés - a korábbi leírásod alapján jó ijesztő volt  ;) ... De 2 mm, ugye szemrevételezéssel... Á, ez semmi.

Más téma: motortisztító adalékokról van-e vmilyen tapasztalat? Haverom vett egy Wynns márkájú löttyöt, azt az olajba kell önteni csere előtt 10 perccel és járatni kell vagy lassan menni vele. A >150.000 futott CR-V-be próbáljuk ki, szterintem ráfér egy pucolás, mert eléggé koszos a motorja. Csere után 10 km-rel már fekete benne az olaj... Ebbe a sok szerelő sok sz.rt beletett, ezért is olyan, amilyen...

Szerintetek hülyeség egy ilyen cucc olajcsere előtt?
Kockázatos kicsit. Ha ragaszkodtok hozzá, akkor úgy kéne csinálni, ahogy Trotter írja: a cucc használata után beönteni vmi olcsóbb (persze nem full xar, hanem mondjuk vmi ilyen literenként bő ezer forintos 10 W-40-es) olajat, azzal menni valamennyit (mondjuk, 500-1000 km-t), és utána tenni bele a "végleges" olajat. Ja és persze mindkét alkalommal szűrőt is cserélni!

De amúgy szvsz fölösleges. Én csak annyit tennék, hogy előrébb hoznám a következő olajcserét vagy mondjuk a következő 2 olajcserét - így is lezajlik a tisztítás. Az nem igazán gond, hogy elszíneződik az olaj. Az Avensisünkben az első tulaj háromszor is kicseréltette az első 40 ezer km alatt - mégis nagyon hamar sötétre színeződik csere után, pedig ez ugye benzines autó.

Ilyen tisztító adalékos műveletet én csak olyan autón csinálnék, amelynek a motorjában nagyon hosszú időn át nem cseréltek olajat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5178 Dátum: 2009.10.24 20:15:15 »
Egy kérdés: most Mobil1 full synt 5w40 van a kocsiba kicsit utána kellene tölteni, tehetek bele Mobil1 full synt 0w40-et? sehol nem találok 1l-es kiszerelésben és 5l pedig nem vennék.
kisEmber
Lehet, nyugodtan. Rosszabbat nem jó ötlet bele tenni - jobb mehet bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5179 Dátum: 2009.10.24 20:43:18 »
Szerintem ez tényleg csak mérési tolerancia. Eleve nem is értettem, mi a fenétől lehet ez a nagy szintnövekedés - a korábbi leírásod alapján jó ijesztő volt  ;) ... De 2 mm, ugye szemrevételezéssel... Á, ez semmi.

Hát ezt én sem értettem, tolómérővel méricskéli vagy mi? :) Én még ilyet nem hallottam, hogy 1-2 mm-en parázzon valaki, az simán mérési hibahatár.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.24 20:44:56 írta kleingy »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5180 Dátum: 2009.10.24 20:53:56 »
Kicseréltük a CR-V-ben az olajat pár napja már, alkalmazva a tisztítós cuccot. Csere előtt 20 perccel kellett beletölteni, majd menni vele 15 km-t kb. Ez meg is történt. Leeresztés után beleöntöttünk még fél liter olajat fölülről, miközben alulról nyitva volt a karter, hogy kiürüljön a tisztító cucc. Aztán kapott egy kanna Eneos 5W-30-at. Majd kiderül, hogy mennyire lesz sötét...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5181 Dátum: 2009.10.24 21:05:18 »
Hát ezt az átöntést azért nem nevezném átöblítésnek  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5182 Dátum: 2009.10.24 22:41:34 »
Kicseréltük a CR-V-ben az olajat pár napja már, alkalmazva a tisztítós cuccot. Csere előtt 20 perccel kellett beletölteni, majd menni vele 15 km-t kb. Ez meg is történt. Leeresztés után beleöntöttünk még fél liter olajat fölülről, miközben alulról nyitva volt a karter, hogy kiürüljön a tisztító cucc. Aztán kapott egy kanna Eneos 5W-30-at. Majd kiderül, hogy mennyire lesz sötét...
Én is igy csináltam, csak üzemmeleg motorba öntöttem a lötyit és negyedórát helyben járattam a motort, leengedtem a cuccot és beleöntöttem a friss olajat. :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5183 Dátum: 2009.10.24 22:51:26 »
Én nem bízok ezekben a dolgokban, semmi mást nem rakok az autóba csak befecskendező pucolót, azt is csak 1 évbe 2X hoszabb autópályázás előtt 100-as benzinnel. Még esetleg a prolongot kipróbálnám, de szerintem az sem nagyon kell. Sok ilyen lötyit árulnak és akit ez megbabonáz az vesz is belőle aztán kész a baj. Félreértés ne essék, ez csak az én véleményem, attól még lehet jó ez a motortisztító főzet. Az biztos hogy olyan anyagok vannak benne amik oldják az olajat és az olajlerakódásokat. Na akkor?? :clap: mivan ha marad akár egy kicsi is a motorban? Ráöntöd a friss olajat aztán ki tudja vagy tönkre teszed a motort vagy nem.
 Én azt vallom hogy olajat cserélni 10-15 ezrenként, ha nem mész annyit akkor évente minimum. Az olajat melegen leengedni és kész jó olajat kell venni. 5W40 Castrol Magnatech :D
Amúgy ha minden ilyen katalizátor pucoló + oktánszámnövelő butaságot beletöltenél a kocsidba.........uh hát nemtom. Én nem ajánlom senkinek mint autóelektro szaki :D

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5184 Dátum: 2009.10.25 09:06:15 »
Hát akkor többek támogatása mellett nyugott szívvel töltök 5w40-re 0w40-et. Köszi a tanácsokat.
kisEmber

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5185 Dátum: 2009.10.25 09:54:13 »
Az öblítéssel kapcsolatban jutott eszembe egy sztori. Egy haverom mesélte még régebben, hogy egy műhelyben(ahol az apja dolgozott) véletlen motorolaj helyett szervoolaj került a motorba-hordóból(nem személyautóról van szó egyébként). ÉS ment is vele a motor. Most nem tudom, hogy derült ki, de tán amikor szétszedték a motort(nem tudom, emiatt-e), akkor full tiszták voltak benne a dolgok. Azaz a szervoolaj letisztíthatta az alkatrészeket(?).

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5186 Dátum: 2009.10.25 16:07:54 »
Motoröblítőzés után, mikor leengedtük az olajat, nem jöttek darabkák, folyékony volt az egész cucc, szerintem nem sok dolgot szedett le a cucc. Annyira nem tűnik veszélyesnek, szerintem nem volt ez egy túl erős töltet. Van több olyan, amivel menni is tilos, illetve csak alapjáraton szabad járatni a motort, erre meg az volt írva, hogy 15 km-t kell menni vele...

A ráöntött olaj nem ugyan az, mintha utána 20 km-t mennék egy friss olajjal, majd leengedném, azonban az a ráöntött fél liter alaposan kinyomta azt, ami benne maradhatott... Rámpára állva csináljuk a cserét, ekkor szinte csak cseppek maradnak benne, ki tud folyni az üsszes cucc majdnem...

A hétvégén mennek vele vagy 1.500 km-t, ezután majd meglátjuk, hogy mennyire lesz sötét az olaj, illetve, hogy mennyit nőtt a szintje... :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5187 Dátum: 2009.10.25 21:01:40 »
Motoröblítőzés után, mikor leengedtük az olajat, nem jöttek darabkák, folyékony volt az egész cucc, szerintem nem sok dolgot szedett le a cucc. Annyira nem tűnik veszélyesnek, szerintem nem volt ez egy túl erős töltet. Van több olyan, amivel menni is tilos, illetve csak alapjáraton szabad járatni a motort, erre meg az volt írva, hogy 15 km-t kell menni vele...
Azért az már régen rossz lenne, ha darabkákat öblítene ki a cucc egy ennyi idős motorból  :hmmmm: ... Inkább csak ősöreg motorokra szokták mondani (amelyeket végig nem túl jó ásványi olajjal üzemeltettek), hogy vigyázni kell az ilyen öblítőolajjal (meg a túl jó minőségű, pláne fullszint "vékony" olajokkal is), mert ezekben gyakran már maguk a lerakódások tömítenek, aztán lehet, hogy az addigi 3 deci/1000 km-es olajfogyasztás a triplájára nő hirtelen  :whistling: ... De egy ilyen fiatal motornál nem kell ilyesmitől tartani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5188 Dátum: 2009.10.25 21:08:49 »
Én nem bízok ezekben a dolgokban, semmi mást nem rakok az autóba csak befecskendező pucolót, azt is csak 1 évbe 2X hoszabb autópályázás előtt 100-as benzinnel. Még esetleg a prolongot kipróbálnám, de szerintem az sem nagyon kell. Sok ilyen lötyit árulnak és akit ez megbabonáz az vesz is belőle aztán kész a baj. Félreértés ne essék, ez csak az én véleményem, attól még lehet jó ez a motortisztító főzet. Az biztos hogy olyan anyagok vannak benne amik oldják az olajat és az olajlerakódásokat. Na akkor?? :clap: mivan ha marad akár egy kicsi is a motorban? Ráöntöd a friss olajat aztán ki tudja vagy tönkre teszed a motort vagy nem.
Én mentem egy kört a kocsival olajcsere előtt, aztán beletöltöttem a tisztítóadalékot. Erre is az volt irva, hogy menjek vele pár km-t aztán engedjem le, de én alapjáraton járattam 15 percig és forrón engedtem le az olajat. Vártam 20 percet amire az olajszűrőt le tudtam venni (olyan forró volt minden) addigra kicsöpögött az összes olaj.
Beszéltem erről több szerelővel is, mindenki azt javasolta , nyugodtan használhatom, de csak minden 4.-5. olajcserénél használjam a tisztító öblítést, sűrűbben ne.
A motor halkabban jár mint előtte, de 15e km-rel ezelőtt vette az előző tulaj és ő bevallása szerint nem cserélt benne olajat, előtte meg megint nem tudom mikor szóval 20ekm óta lehet ugyanaz az olaj volt benne, ezért használtam ezt a lötyit. Ja és pesti dugó, megyeszékhely és autópályázás 140nel = 8liter/100km az átlag. Nekem megfelelő.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #5189 Dátum: 2009.10.25 21:11:30 »
Ja és pesti dugó, megyeszékhely és autópályázás 140nel = 8liter/100km az átlag. Nekem megfelelő.
Siófok-BP a 70-esen oda-vissza, BP-esti 70km-nyi dugó, 6,4l/100km. Nekem megfelelő. :D