Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5141897 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3750 Dátum: 2008.11.23 17:16:14 »
Valakinek van tapasztalata Aral Blue Tronic olajjal?
az asszony OFF Twingojába adták - 10W40-es, hogy 30e km-t bírjon...

Volt egy Suzukink (1.3 - 8V, 68LE), abba a nálam megélt 6 olajcseréből 5x ez az olaj ment. Az autót gyakori hidegindítások mellett sokat használtuk városban. Az olajjal meg voltam elégedve, a motort csendesebbnek, simább járásúnak tűnt, mint amikor egy alkalommal Shell Helix-szel volt feltöltve. Sőt, hamarabb is érte el az üzemi hőfokot az Arallal. Szóval meg voltam vele elégedve, igaz nálam 15e volt a csereperiódusa. :online2long:
hazard

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3751 Dátum: 2008.11.23 17:34:52 »
Valakinek van tapasztalata Aral Blue Tronic olajjal?
az asszony OFF Twingojába adták - 10W40-es, hogy 30e km-t bírjon...
Volt egy Suzukink (1.3 - 8V, 68LE), abba a nálam megélt 6 olajcseréből 5x ez az olaj ment. Az autót gyakori hidegindítások mellett sokat használtuk városban. Az olajjal meg voltam elégedve, a motort csendesebbnek, simább járásúnak tűnt, mint amikor egy alkalommal Shell Helix-szel volt feltöltve. Sőt, hamarabb is érte el az üzemi hőfokot az Arallal. Szóval meg voltam vele elégedve, igaz nálam 15e volt a csereperiódusa. :online2long:
:) örvendetes, nálunk is lesz sok hideg röffentés, városi furikázás rövid távokkal.
A 30e km / 2 év franciáknál gyakori, csak azt nem tudom, hogy erre kell-e spec olaj, ezt az Aral típust sem ismertem, sz.gép mondta...
Árban meg talán nem is a legalja, mert 10 guriga volt a 4 liter.

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3752 Dátum: 2008.11.24 12:29:25 »
Valakinek van tapasztalata Aral Blue Tronic olajjal?
az asszony OFF Twingojába adták - 10W40-es, hogy 30e km-t bírjon...
Volt egy Suzukink (1.3 - 8V, 68LE), abba a nálam megélt 6 olajcseréből 5x ez az olaj ment. Az autót gyakori hidegindítások mellett sokat használtuk városban. Az olajjal meg voltam elégedve, a motort csendesebbnek, simább járásúnak tűnt, mint amikor egy alkalommal Shell Helix-szel volt feltöltve. Sőt, hamarabb is érte el az üzemi hőfokot az Arallal. Szóval meg voltam vele elégedve, igaz nálam 15e volt a csereperiódusa. :online2long:
:) örvendetes, nálunk is lesz sok hideg röffentés, városi furikázás rövid távokkal.
A 30e km / 2 év franciáknál gyakori, csak azt nem tudom, hogy erre kell-e spec olaj, ezt az Aral típust sem ismertem, sz.gép mondta...
Árban meg talán nem is a legalja, mert 10 guriga volt a 4 liter.

Erre speciális olaj kell, ami direkt a hosszú csereintervallumokra való.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3753 Dátum: 2008.11.24 12:33:59 »

Ahogy Misi is írja, valszeg Esso. Saját finomítója, és ezáltal valódi saját olaja tudtommal nincs egyetlen autógyártó cégnek sem. Különböző nagyobb cégek olajait címkézik át és árulják saját név alatt.

Köszi szépen! És szerinted az Esso jobb lenne mint pl. a Mobil, Castrol, Shell vagy Motul?
Toyota Yaris T SPORT
153



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3754 Dátum: 2008.11.24 12:47:42 »

Ahogy Misi is írja, valszeg Esso. Saját finomítója, és ezáltal valódi saját olaja tudtommal nincs egyetlen autógyártó cégnek sem. Különböző nagyobb cégek olajait címkézik át és árulják saját név alatt.

Köszi szépen! És szerinted az Esso jobb lenne mint pl. a Mobil, Castrol, Shell vagy Motul?

Szerintem nem. Sorrend szvsz (csökkenő): Motul, Mobil, Castrol, Esso, Shell. Más kérdés, hogy a Toyota támaszt-e valami extra követelményeket az Essoval szemben. Rossznak biztosan nem lehet rossz az a "gyári" Toyota olaj, tehát nyugodtan meg lehet venni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3755 Dátum: 2008.11.24 14:16:42 »

Ahogy Misi is írja, valszeg Esso. Saját finomítója, és ezáltal valódi saját olaja tudtommal nincs egyetlen autógyártó cégnek sem. Különböző nagyobb cégek olajait címkézik át és árulják saját név alatt.

Köszi szépen! És szerinted az Esso jobb lenne mint pl. a Mobil, Castrol, Shell vagy Motul?
A Mobil és az Esso is ExxonMobil termék. A belső rangsor: Mobil1, Mobil, Esso. Úgyhogy a Mobil(1)-nél biztos nem jobb az Esso. Persze ez nem jelenti azt, hogy az Esso nem megfelelő - nem tudom a te esetedben mi a gyári előírás.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3756 Dátum: 2008.11.24 15:36:08 »
Valakinek van tapasztalata Aral Blue Tronic olajjal?
az asszony OFF Twingojába adták - 10W40-es, hogy 30e km-t bírjon...

Hagyjuk már azt a 30E km-es olajcserét! 15E-ként tessék cserélni! Méghogy 10W-40..... Na, mind1.
Megérdemelné télre az 5W-40-es olajat. Feltételezem városban van használva és nem nagy távolságokra... ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3757 Dátum: 2008.11.24 16:26:01 »

Szerintem nem. Sorrend szvsz (csökkenő): Motul, Mobil, Castrol, Esso, Shell. Más kérdés, hogy a Toyota támaszt-e valami extra követelményeket az Essoval szemben. Rossznak biztosan nem lehet rossz az a "gyári" Toyota olaj, tehát nyugodtan meg lehet venni.

Köszi!  :)

A Shell olajról mi a véleményetek? Mondjuk azon belül is inkább a teljesen szintetikus Ultra 5w-40?
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3758 Dátum: 2008.11.24 16:26:52 »

A Mobil és az Esso is ExxonMobil termék. A belső rangsor: Mobil1, Mobil, Esso. Úgyhogy a Mobil(1)-nél biztos nem jobb az Esso. Persze ez nem jelenti azt, hogy az Esso nem megfelelő - nem tudom a te esetedben mi a gyári előírás.

A gyári előírás ha jól emlékszem 5w-30, de én inkább az 5w-40-et részesítem előnyben...
Toyota Yaris T SPORT
153



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3759 Dátum: 2008.11.24 16:42:40 »

Szerintem nem. Sorrend szvsz (csökkenő): Motul, Mobil, Castrol, Esso, Shell. Más kérdés, hogy a Toyota támaszt-e valami extra követelményeket az Essoval szemben. Rossznak biztosan nem lehet rossz az a "gyári" Toyota olaj, tehát nyugodtan meg lehet venni.

Köszi!  :)

A Shell olajról mi a véleményetek? Mondjuk azon belül is inkább a teljesen szintetikus Ultra 5w-40?

Én nem tartom különösebben jónak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3760 Dátum: 2008.11.24 16:44:00 »

A Mobil és az Esso is ExxonMobil termék. A belső rangsor: Mobil1, Mobil, Esso. Úgyhogy a Mobil(1)-nél biztos nem jobb az Esso. Persze ez nem jelenti azt, hogy az Esso nem megfelelő - nem tudom a te esetedben mi a gyári előírás.

A gyári előírás ha jól emlékszem 5w-30, de én inkább az 5w-40-et részesítem előnyben...

Hát ha gyakran mész autópályán nagy tempóban, akkor talán csakugyan jobb választás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3761 Dátum: 2008.11.25 10:51:54 »

Én nem tartom különösebben jónak.

Miért?
Toyota Yaris T SPORT
153



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3762 Dátum: 2008.11.25 11:05:47 »

Én nem tartom különösebben jónak.

Miért?

Azok alapján, amiket úgy általában hallottam/olvastam róla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3763 Dátum: 2008.11.25 14:06:47 »
Szerintem nem. Sorrend szvsz (csökkenő): Motul, Mobil, Castrol, Esso, Shell.

Szvsz. nem ez a sorrend. Akkor a Ferrarikat Motul-lal kene feltolteni gyarilag vagy mi? Szvsz. nem nagyon van sorrend, egyik sem gagyi olaj. Ha meg a mereteket nezem, es a szakmaban eltoltott eveket, sikereket..... hat egeszen mas lesz a sorrend.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3764 Dátum: 2008.11.25 14:36:29 »
Szerintem nem. Sorrend szvsz (csökkenő): Motul, Mobil, Castrol, Esso, Shell.

Szvsz. nem ez a sorrend. Akkor a Ferrarikat Motul-lal kene feltolteni gyarilag vagy mi? Szvsz. nem nagyon van sorrend, egyik sem gagyi olaj. Ha meg a mereteket nezem, es a szakmaban eltoltott eveket, sikereket..... hat egeszen mas lesz a sorrend.

Kell, hogy legyen sorrend. Nyilvánvalóan nem egyforma tudásúak a különböző márkájú olajok. Különbségek vannak - lehet, hogy nem nagyok, de vannak. Egyik sem gagyi olaj - ez igaz! De lennie kell köztük minőségi különbségnek.

Kár, hogy nehéz erről érdemi információt szerezni, mert erről tesztek meg ilyesmik nehezen fellelhetőek. Így aztán az ember kénytelen részben a szimatára támaszkodni, meg arra az infóhalmazra, amit innen-onnan összegyűjt. Én ennek alapján ezt a sorrendet raktam össze.

Egy biztos: a cég nagysága szerintem teljesen irreleváns ebből a szempontból. Vagy talán a Ferrari nem gyárt jó autókat, csak azért, mert keveset gyárt ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )