Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5141876 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

mokusmaster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3690 Dátum: 2008.11.09 19:37:56 »
Sziasztok!Yaris verso-ba -1.3 benzin-olajat milyet töltsek,előre is köszi :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3691 Dátum: 2008.11.10 01:06:54 »
Sziasztok!Yaris verso-ba -1.3 benzin-olajat milyet töltsek,előre is köszi :clap:

Amilyet a könyve ír ;) ...

5 W 30-as, lehetőleg API SM minősítésű, márkás olajat. Liqui Moly, Mobil, Fuchs, Castrol...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mokusmaster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3692 Dátum: 2008.11.10 06:26:20 »
Sziasztok!Yaris verso-ba -1.3 benzin-olajat milyet töltsek,előre is köszi :clap:

Amilyet a könyve ír ;) ...

5 W 30-as, lehetőleg API SM minősítésű, márkás olajat. Liqui Moly, Mobil, Fuchs, Castrol...
Köszönöm az infót.-könyve az meg nincs-

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3693 Dátum: 2008.11.10 07:20:37 »
Sziasztok!
Olvasgatva ezt és a Corolla topikban folyó Castrol olajjal kapcsolatos "vitákat", az a kérdés merűlt fel
bennem, hogy ha ennyire "bizonytalan" a felhasználhatósága, akkor vajon a márkaszervíz miért
a Castrol 5W30 olajat önt bele a motorokba. Legalább is nálam a  3. éves  kötelező szervizen
ezt az olajat kapta.Megnézve a korábbi számlákat, az előző 2 szervíznél Castrol 5W40 került bele. Gondoljátok, hogy "direkt" nem a motorhoz  való olajat öntenék bele? Felvállalná-e
bármelyik szervíz, hogy a bizonyítható hibájukból beálljon egy motor??

Üdv. Czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3694 Dátum: 2008.11.10 08:17:57 »
Sziasztok!
Olvasgatva ezt és a Corolla topikban folyó Castrol olajjal kapcsolatos "vitákat", az a kérdés merűlt fel
bennem, hogy ha ennyire "bizonytalan" a felhasználhatósága, akkor vajon a márkaszervíz miért
a Castrol 5W30 olajat önt bele a motorokba. Legalább is nálam a  3. éves  kötelező szervizen
ezt az olajat kapta.Megnézve a korábbi számlákat, az előző 2 szervíznél Castrol 5W40 került bele. Gondoljátok, hogy "direkt" nem a motorhoz  való olajat öntenék bele? Felvállalná-e
bármelyik szervíz, hogy a bizonyítható hibájukból beálljon egy motor??

Üdv. Czoki.
Aligha hiszem én sem, hogy így tennének. Ráadásul az emberek nagy többsége nem ért az olajokhoz, én is csak az utóbbi pár hétben néztem utána a dolgoknak, simán belerakattam volna én is bármit mondanak a szervízbe. Bár ahogy a többiek szavaiból kivettem, nem az a gond sokszor hogy az olaj nem jó minőségű, csak van nála jobb, és itt bejön hogy ki miben bízik:D
A VW és Opeles autóknak 30e km a szervízciklusuk, nekem pl. 15e. Ha nekik jó, szvsz nekünk sem árt. Amúgy a PD TDI motorok a mechanikus adagolójuk miatt elég érzékenyek, ha oda ajánlják a common rail motoroknak is jó lesz.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3695 Dátum: 2008.11.10 12:45:34 »
Sziasztok!
Olvasgatva ezt és a Corolla topikban folyó Castrol olajjal kapcsolatos "vitákat", az a kérdés merűlt fel
bennem, hogy ha ennyire "bizonytalan" a felhasználhatósága, akkor vajon a márkaszervíz miért
a Castrol 5W30 olajat önt bele a motorokba. Legalább is nálam a  3. éves  kötelező szervizen
ezt az olajat kapta.Megnézve a korábbi számlákat, az előző 2 szervíznél Castrol 5W40 került bele. Gondoljátok, hogy "direkt" nem a motorhoz  való olajat öntenék bele? Felvállalná-e
bármelyik szervíz, hogy a bizonyítható hibájukból beálljon egy motor??

Üdv. Czoki.

Nem fog "beállni" a motor ezektől az olajoktól sem, de nem optimálisak bele, mert nem teljesítik a Toyota gyári ajánlását. Ennyiről van szó, nem többről és nem kevesebbről. Az persze most nyilván senkit nem érdekel, hogy az adott motor majd 350, vagy csak 300 ezer km-t fog-e elmenni, mielőtt fel kell újítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3696 Dátum: 2008.11.11 06:12:46 »
Sziasztok!
Olvasgatva ezt és a Corolla topikban folyó Castrol olajjal kapcsolatos "vitákat", az a kérdés merűlt fel
bennem, hogy ha ennyire "bizonytalan" a felhasználhatósága, akkor vajon a márkaszervíz miért
a Castrol 5W30 olajat önt bele a motorokba. Legalább is nálam a  3. éves  kötelező szervizen
ezt az olajat kapta.Megnézve a korábbi számlákat, az előző 2 szervíznél Castrol 5W40 került bele. Gondoljátok, hogy "direkt" nem a motorhoz  való olajat öntenék bele? Felvállalná-e
bármelyik szervíz, hogy a bizonyítható hibájukból beálljon egy motor??

Üdv. Czoki.

Nem fog "beállni" a motor ezektől az olajoktól sem, de nem optimálisak bele, mert nem teljesítik a Toyota gyári ajánlását. Ennyiről van szó, nem többről és nem kevesebbről. Az persze most nyilván senkit nem érdekel, hogy az adott motor majd 350, vagy csak 300 ezer km-t fog-e elmenni, mielőtt fel kell újítani.

Ne haragudj de ezt most nem értem. Szerinted a márkaszervíz "lesza....ja" a gyári ajánlást? Erről szólt a
kérdésem, ha Ők simán bele merik önteni, akkor ezzel felvállalják az esetleg ebből adódó hibákat is.???

Üdv.
czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3697 Dátum: 2008.11.11 09:44:10 »
Bizonyítsd be, hogy az ő olajuk miatt kell motort újítani 300 ezer és nem 350 ezer km után... És hogy jobb lett volna az, amit pl itt mondanak. Az otthoni szerelőket nem érdekli ám annyira a téma mint minket. Ha 5W30, akkor az, de hogy melyik, nekik "mindegy", ami van raktáron.
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3698 Dátum: 2008.11.11 11:18:46 »
haragudj de ezt most nem értem. Szerinted a márkaszervíz "lesza....ja" a gyári ajánlást? Erről szólt a
kérdésem, ha Ők simán bele merik önteni, akkor ezzel felvállalják az esetleg ebből adódó hibákat is.???

Üdv.
czoki.

Igen telibexarja !!!
Nekem 5W-40 asvanyi olajat akartak beletenni... erre mar lehet gombot varni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Mozsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3699 Dátum: 2008.11.11 12:05:41 »
Sziasztok!

Épp 135000-es (Corolla sedan 1.6 2003) olajcsere előtt állok és néhány dolog felkeltette az érdeklődésemet ezzel kapcsolatban. A keresés után elszörnyedve láttam a hozzászólások számát, esélyem sincs átnézni. Össze tudná nekem foglalni valaki, aki követi a témát, mit ajánlanak és mit nem a fórumtagok?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3700 Dátum: 2008.11.11 12:28:10 »
Sziasztok!

Épp 135000-es (Corolla sedan 1.6 2003) olajcsere előtt állok és néhány dolog felkeltette az érdeklődésemet ezzel kapcsolatban. A keresés után elszörnyedve láttam a hozzászólások számát, esélyem sincs átnézni. Össze tudná nekem foglalni valaki, aki követi a témát, mit ajánlanak és mit nem a fórumtagok?
Vegyél minőségi olajat - pl. Castrol, Mobil1, LM, stb. - és az tudja a gyári előírást (nekem ez API Service SH vagy SJ Energy Conserving [SAE 5W-30] és benne van a gépkönyvbe).
Szerintem Castrol Edge 0w30 vagy 5w30  vagy Mobil 1 0W-30 Advanced Fuel Economy jó neked. (Azért csak ezeket írtam, mert ezeket tudom, de használhatsz más megbízható olajat is.)
Ha sokat pörgeted a motort, sok az autópálya - németországban :-) - akkor lehet 0/5w-40 is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3701 Dátum: 2008.11.11 15:29:25 »

Igen telibexarja !!!
Nekem 5W-40 asvanyi olajat akartak beletenni... erre mar lehet gombot varni.

Nem is tudtam, hogy ilyen hideg- melegoldali paraméterekkel létezik ásványi olaj!? :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.11 15:31:20 írta akosk »
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3702 Dátum: 2008.11.11 15:53:06 »
Nem is tudtam, hogy ilyen hideg- melegoldali paraméterekkel létezik ásványi olaj!? :eek:

Bevallom nem neztem, az adott helyen hangzott ez el szo szerint.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3703 Dátum: 2008.11.11 19:22:59 »
Ne haragudj de ezt most nem értem. Szerinted a márkaszervíz "lesza....ja" a gyári ajánlást? Erről szólt a
kérdésem, ha Ők simán bele merik önteni, akkor ezzel felvállalják az esetleg ebből adódó hibákat is.???

Ugyan ki tudja majd kimutatni, hogy mondjuk emiatt előbb kezdi el enni az olajat a motor? Vagy mondjuk 2 decivel több üzemanyagot fogyaszt? Senki a világon. A helyzet az (ezt az ide írók közül nagyon sokan tapasztalták már), hogy tényleg tojnak a gyári ajánlásra. Gondolom, pl. azért, mert nem akarnak annyiféle olajat raktáron tartani. Így aztán beszereznek néhány univerzálisat, amelyek alapvetően xarnak nem nevezhetőek, "csak" éppen nem teljesítik a gyári ajánlást. Meg aztán, hány tulaj figyeli ezt szerinted? Ötből egy? Talán, de még lehet hogy ezzel is sokat mondtam.

Egy példa: én olyanról még nem hallottam, hogy az újabb fajta D-4D dízelekbe a márkaszervíz a gyár által ajánlott ACEA B1-es (vagy az ezt kiváltó B5-ös) olajat töltötte volna. EGY ilyen esetről sem hallottam! Csak akkor tesznek ilyet bele, ha te viszed magaddal (már föltéve, hogy ez nem jelent nekik problémát, mert némelyik márkaszervízben nem nézik jó szemmel a vitt olajat).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3704 Dátum: 2008.11.11 19:28:27 »

Igen telibexarja !!!
Nekem 5W-40 asvanyi olajat akartak beletenni... erre mar lehet gombot varni.

Nem is tudtam, hogy ilyen hideg- melegoldali paraméterekkel létezik ásványi olaj!? :eek:

Mert nincs is ilyen szerintem. 99.999 %, hogy vmilyen rész-szintetikus olajról lehetett szó. Ásványi olajból hirtelen még 10 W viszkozitásút is nehezen tudnék mondani - nemhogy 5 W-set. Nyilván nagyon képben lehetett az illető, aki ásványinak nevezte azt az olajat  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )