Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5136303 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3630 Dátum: 2008.10.31 01:49:05 »
Nekem kb 10e-rig nulla volt a fogyi, de utána 5e alatt picit full alól lement félre, 10W40es félszint olaj van benne, kiváncsi vagyok a 0w30as fuchs hogy fogja bírni :wacko:

Hát ha "csak" ennyire bírja majd, azzal sem lesz semmi gond  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3631 Dátum: 2008.10.31 01:50:30 »
Jóbarátnémnek tegnap részletesen kifejtettem, miért lenne szerintem jó ötlet a legközelebbi olajcserekor (ez hamarosan esedékes lesz) a Corollájába az eddigi rész-szint 5 W 30 helyett (LM Leichtlauf Special, ACEA B1) full-szint 0 W 30-ast (LM Synthoil Longtime Plus, ACEA B5) tölteni.

Ti. mert sokat megy hétköznap 1...5 km-es utakat hideg motorral, és mert kb. tíz éves koráig meg akarja tartani az autót (addigra lesz benne cirka 160-170 ezer km).

Az árkülönbség elég tetemes (több mint 2 ezerrel drágább literenként a nullás olaj), de hosszú távon szerintem megéri.

Úgy tűnt, hajlik rá, hogy elfogadja; remélem, emellett fog dönteni.

Mit szólnál a Mobil 1 FE 0W-30-hoz, én ezt fogom most kipróbálni az ára nem több, mint az LM 5w-30.
Nem hiszem, hogy ez rosszabb lenne az LM 0W-30-nál.

Semelyik olajban nem bízom úgy, mint az LM-ben. Na jó, még talán a Fuchs jöhet szóba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3632 Dátum: 2008.10.31 01:57:58 »
A fogyasztásod szerintem nem fog túlzottan megváltozni, hiszen mindkét olaj nagyjából azonos viszkozitású üzemmelegen. Akkor lenne pár deci különbség, ha mondjuk 15W-50 helyett 0W-30-at használnál.

De, 10 W 40-ről 0 W 40-re váltva bízvást várható, hogy mérhető fogyasztás-csökkenés lesz. Főleg városban, és pont hogy nem a melegen, hanem a hidegen/félmelegen mutatott eltérő képességek miatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3633 Dátum: 2008.10.31 02:04:55 »
Szinte már látom is a válaszokat, de azért megkérdezem: nagy badarság lenne, ha hígabb olajat töltenék utána, mint ami épp a motorban van?  :yes:  Nem tervezek ilyet, csak úgy kíváncsiságból...

Gyakorlatilag bármit utántölthetsz, ebből nem lesz baj, de azt vedd figyelembe, hogy a keverék minősége a leggyengébb összetevőjének a szintjére áll be. Tehát pl. hiába töltesz ásványi 15 W 40-be fullszint 5 W 40-et utána, ugyanúgy viselkedik majd, mint az ásványi 15 W 40. Emiatt fölösleges jobb minőségű olajat utántölteni, mint ami a motorban van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3634 Dátum: 2008.10.31 08:36:19 »
Gyakorlatilag bármit utántölthetsz, ebből nem lesz baj, de azt vedd figyelembe, hogy a keverék minősége a leggyengébb összetevőjének a szintjére áll be. Tehát pl. hiába töltesz ásványi 15 W 40-be fullszint 5 W 40-et utána, ugyanúgy viselkedik majd, mint az ásványi 15 W 40. Emiatt fölösleges jobb minőségű olajat utántölteni, mint ami a motorban van.
Értem; az volt a problémám, hogy kicsit megcsappant a szint, már elő volt készítve a másik olaj a cseréhez, és egy pillanatig dilemmáztam, mi lenne, ha, de végül vettem 1 litert a benne lévőből és kész. Nem volt nagy beruházás, csak ki kellett szállni a boltnál... A másik olaj meg cserénél megy bele és kész. Köszi a válaszokat!

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3635 Dátum: 2008.10.31 10:22:11 »


Mit szólnál a Mobil 1 FE 0W-30-hoz, én ezt fogom most kipróbálni az ára nem több, mint az LM 5w-30.
Nem hiszem, hogy ez rosszabb lenne az LM 0W-30-nál.

Semelyik olajban nem bízom úgy, mint az LM-ben. Na jó, még talán a Fuchs jöhet szóba.

Nem tudom... a Mobil kb. 20 eve letezett mar, amikor a Fuchs eppen csak megjelent, a LM  meg csak sokkal kesobb. A Mobil a vilag egyik  legnagyobb olajtarsasaganak a resze. Vajon kinek van tobb penze, lehetosege fejleszteni? Ki indul a vilag majd minden motorsportjaban, es kinek van a legtobb gyari ajanlasa es szerzodese?
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3636 Dátum: 2008.10.31 20:49:03 »


Mit szólnál a Mobil 1 FE 0W-30-hoz, én ezt fogom most kipróbálni az ára nem több, mint az LM 5w-30.
Nem hiszem, hogy ez rosszabb lenne az LM 0W-30-nál.

Semelyik olajban nem bízom úgy, mint az LM-ben. Na jó, még talán a Fuchs jöhet szóba.

Nem tudom... a Mobil kb. 20 eve letezett mar, amikor a Fuchs eppen csak megjelent, a LM  meg csak sokkal kesobb. A Mobil a vilag egyik  legnagyobb olajtarsasaganak a resze. Vajon kinek van tobb penze, lehetosege fejleszteni? Ki indul a vilag majd minden motorsportjaban, es kinek van a legtobb gyari ajanlasa es szerzodese?
Én mondtam, h jó a mobil, de ha porscheba jó a fuch, az sem  lehet xar, nagyon sok német autó gyári beszállítója a fuchs (is)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3637 Dátum: 2008.10.31 21:07:55 »


Mit szólnál a Mobil 1 FE 0W-30-hoz, én ezt fogom most kipróbálni az ára nem több, mint az LM 5w-30.
Nem hiszem, hogy ez rosszabb lenne az LM 0W-30-nál.

Semelyik olajban nem bízom úgy, mint az LM-ben. Na jó, még talán a Fuchs jöhet szóba.

Nem tudom... a Mobil kb. 20 eve letezett mar, amikor a Fuchs eppen csak megjelent, a LM  meg csak sokkal kesobb. A Mobil a vilag egyik  legnagyobb olajtarsasaganak a resze. Vajon kinek van tobb penze, lehetosege fejleszteni? Ki indul a vilag majd minden motorsportjaban, es kinek van a legtobb gyari ajanlasa es szerzodese?

Ezzel az erővel, vegyünk Castrolt... Ne érts félre, semmi bajom a Mobillal, de az nekem nem perdöntő érv, hogy melyik cég a nagyobb/régibb/tehetősebb, melyik termék az ismertebb. E téren jobban bízom precíz/lelkes német mérnökök kisebb csapatában, mint egy bázi nagy világcégben. Valahol le kell tenni a voksot, én az LM mellett tettem le (megjegyzem, versenysportban Porschékon lehetett/lehet látni a nevét, ez sem utolsó referencia). Ettől még, aki akar, vegyen Mobilt - nem fogom lebeszélni róla, mert biztos, hogy nem vesz rosszat vele. Nagy tömegmárkák közül számomra is a Mobil a legszimpibb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3638 Dátum: 2008.11.01 10:40:27 »

Ezzel az erővel, vegyünk Castrolt... Ne érts félre, semmi bajom a Mobillal, de az nekem nem perdöntő érv, hogy melyik cég a nagyobb/régibb/tehetősebb, melyik termék az ismertebb. E téren jobban bízom precíz/lelkes német mérnökök kisebb csapatában, mint egy bázi nagy világcégben. Valahol le kell tenni a voksot, én az LM mellett tettem le (megjegyzem, versenysportban Porschékon lehetett/lehet látni a nevét, ez sem utolsó referencia). Ettől még, aki akar, vegyen Mobilt - nem fogom lebeszélni róla, mert biztos, hogy nem vesz rosszat vele. Nagy tömegmárkák közül számomra is a Mobil a legszimpibb.

Porschekon lehetett/lehet latni a nevet, jo, szep is. Nezd meg, hany markan, es mennyi motorsportban lehet latni a Mobil nevet. Ha mar nemet precizitas, akkor DTM futam,    Porsche Transsyberian Rally - ide kis adalek:" “The Transsyberia Rally is a true test of a vehicle’s ability to perform in extreme conditions,” said Jürgen Kern, Porsche Cayenne Transsyberia’s team manager. “As we’ve done before, we turned to Mobil 1 fully synthetic motor oil.” Mobil 1’s operating temperature range of -45C (-49F) to +200C (+392F) is ideal for high-performance, super-charged and turbo-charged vehicles like the Porsche Cayenne S. In fact, all current Porsche models come factory-filled with Mobil 1." - akkor szerintem a Porsche temat megbeszeltuk. :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.01 11:30:24 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3639 Dátum: 2008.11.01 12:24:46 »

Ezzel az erővel, vegyünk Castrolt... Ne érts félre, semmi bajom a Mobillal, de az nekem nem perdöntő érv, hogy melyik cég a nagyobb/régibb/tehetősebb, melyik termék az ismertebb. E téren jobban bízom precíz/lelkes német mérnökök kisebb csapatában, mint egy bázi nagy világcégben. Valahol le kell tenni a voksot, én az LM mellett tettem le (megjegyzem, versenysportban Porschékon lehetett/lehet látni a nevét, ez sem utolsó referencia). Ettől még, aki akar, vegyen Mobilt - nem fogom lebeszélni róla, mert biztos, hogy nem vesz rosszat vele. Nagy tömegmárkák közül számomra is a Mobil a legszimpibb.

Porschekon lehetett/lehet latni a nevet, jo, szep is. Nezd meg, hany markan, es mennyi motorsportban lehet latni a Mobil nevet. Ha mar nemet precizitas, akkor DTM futam,    Porsche Transsyberian Rally - ide kis adalek:" “The Transsyberia Rally is a true test of a vehicle’s ability to perform in extreme conditions,” said Jürgen Kern, Porsche Cayenne Transsyberia’s team manager. “As we’ve done before, we turned to Mobil 1 fully synthetic motor oil.” Mobil 1’s operating temperature range of -45C (-49F) to +200C (+392F) is ideal for high-performance, super-charged and turbo-charged vehicles like the Porsche Cayenne S. In fact, all current Porsche models come factory-filled with Mobil 1." - akkor szerintem a Porsche temat megbeszeltuk. :whistling:

Ja, mert LM olajjal nyilván tönkrement volna a motorjuk  :whistling: ... Nekem ez tökmindegy. Reklám. Ahogy már mondtam, szívesebben veszek olajat kis profi "manufaktúrától", mint mammutcégtől. Castrolra is találnál számtalan ilyen "referenciát", mint amit itt említesz. Engem ez meglehetősen hidegen hagy, többet számít nekem, hogy pl. a Motor Klassik újság ajánlja az LM olajokat. De ilyen példákat nyilván mindketten sokáig tudnánk sorolni, anélkül hogy meggyőznénk egymást, nomeg én nem is akarlak meggyőzni sem arról, hogy vegyél LM-et, sem pedig arról, hogy ne vegyél Mobilt. Felőlem vegyél, én meg veszek LM-et mert jobban bízom abban, oszt kész  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3640 Dátum: 2008.11.01 12:49:44 »
pl. a Motor Klassik újság ajánlja az LM olajokat.

Ez az igazi reklam. Oszt miert ajalnjak? Lemertek vagy mi ? Jo az LM nem arrol van szo(raadasul nemet, ami egyertelmuen plussz), csak erdekes a kerdes, hogy mitol volna jobb mondjuk pont a Mobile-nal.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3641 Dátum: 2008.11.01 17:51:13 »
pl. a Motor Klassik újság ajánlja az LM olajokat.

Ez az igazi reklam. Oszt miert ajalnjak? Lemertek vagy mi ? Jo az LM nem arrol van szo(raadasul nemet, ami egyertelmuen plussz), csak erdekes a kerdes, hogy mitol volna jobb mondjuk pont a Mobile-nal.  :flowers:

Nem tom, de nem akarok variálni  :yawn:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3642 Dátum: 2008.11.03 15:22:40 »
A régebbi VVT-i motorok szeretik enni az olajat, bár nem mindegyiknél jön ki ez a jellegű szériahiba. Ha a kocsi nem múlt el 7 éves és 180.000 km-nél kevesebb van benne, akkor a Toyota ingyen kicseréli a motorodat egy gyári felújítottra abban az esetben, ha az olajfogyi 2000km/1l-nél dúrvábbá fajulna.

Szia!

Ezt hol lehet hivatalos formában megtalálni? Mert a gépkönyv szerint 1000 km/ 1 liter alatti olaj fogyasztás még normális...  :ph34r:

« Utoljára szerkesztve: 2008.11.04 08:58:22 írta kekesiz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3643 Dátum: 2008.11.03 20:25:48 »

Idézet
A régebbi VVT-i motorok szeretik enni az olajat, bár nem mindegyiknél jön ki ez a jellegű szériahiba. Ha a kocsi nem múlt el 7 éves és 180.000 km-nél kevesebb van benne, akkor a Toyota ingyen kicseréli a motorodat egy gyári felújítottra abban az esetben, ha az olajfogyi 2000km/1l-nél dúrvábbá fajulna.

Szia!

Ezt hol lehet hivatalos formában megtalálni? Mert a gépkönyv szerint 1000 km/ 1 liter alatti olaj fogyasztás még normális...  :ph34r:

Ezt nem fogod írásban hivatalosan megtalálni sehol, de én is úgy tudom, hogy a gyakorlatban így működik. Menj be vmelyik márkaszervízbe (lehetőleg azok közül, amelyekkel kedvező klubos tapasztalat/kontakt van), és kérdezz rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3644 Dátum: 2008.11.04 09:06:35 »
Ezt nem fogod írásban hivatalosan megtalálni sehol, de én is úgy tudom, hogy a gyakorlatban így működik. Menj be vmelyik márkaszervízbe (lehetőleg azok közül, amelyekkel kedvező klubos tapasztalat/kontakt van), és kérdezz rá.

Köszi az infót, már beszéltem is egy márkakereskedéssel, pénteken megyek hozzájuk.  ::) Felvesznek egy munkalapot, aztán fel kell tölteni a maximumig az olajat, majd menni vele 1000 km-t. Kíváncsi vagyok a fejleményekre, mert idegesít, hogy szinte hetente kell nézni az olajszintet. Most Mobil 1 ESP Formula 5W-30 van benne már 1 hónapja, (előtte nálam 3 évig Castrol SLX Longtec 0w30-as volt benne), de már megint csökkent vagy fél centit a nívópálcán a szint. Ráadásul városban használ el az autó majdnem 1 lityit 1000 km-enként, mi lenne, ha most még kivinném meghajtani az autópályára...  :wacko: Nem maradna benne olaj.  :eek: