Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5136302 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3615 Dátum: 2008.10.29 09:51:21 »
Elhiszem, hogy jó illata van a Motul olajnak, de ez nem jelent semmit sem. A doboza szintén nem ér nagy említést, ezek mind marketingeszközök. Szerintem az illata is direkt olyan, én azt is el tudom képzelni. Legközelebb női parfüm-szagú lesz az olaj és akkor arra gerjedsz majd... :wub: :-*

 :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3616 Dátum: 2008.10.29 13:58:47 »

Én a helyedben nem erőltetném a Motult, mert versenyre való, nem utcára. Lehet bármilyen jó az illata vagy a színe vagy a doboza...

 :excl:Ami a nagyobbik gond, hogy nincs bevizsgálva szinte egyik sem az ACEA és API szintekre. A Toyota pedig előírja, hogy minimum milyen szintet kell teljesítenie az olajnak. :excl:

És nem szabad annak sem bedőlni, hogy "meghaladja az API és ACEA szinteket". Nincs bevizsgálva, lehet, hogy meghaladja, de lehet, hogy nem. :nono:

Szerintem egyébként az utóbbi. Ugyanis a versenyolajak tekintetében mások az elvárások, nem számít a motor tisztító hatása annyira, úgyis szétszedik alapon. Nem számít, hogy kibír-e 15.000 km.t, mert addig lecserélik és sorolhatnám...

Viszont a versenyen jobbak a verseny-olajak, mint a többi olaj, de hétköznap nem. Más a kettő, nem szabad keverni. Nem hiszem, hogy vmiféle kerámiás cucc kellene a normál motorokba.

Engem is érdekelne a különbség a versenyolajak mint pl. Motul és mások között... A Motul nem kimondottan versenyhez gyárt olajat, mintha lenne valamilyen utcai változata is, vagy nem?
Toyota Yaris T SPORT
153



lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3617 Dátum: 2008.10.29 21:13:33 »
Ráadásul egy olyan ember mutatta meg nekem, akinek adok a szavára, jobban, mint itt bárkinek a fórumon, tudok róla pár dolgot és ezzel elég sokan így vannak.

Ez ugyanaz az ember, aki a 10W-60-as olajat is ajanlotta Neked? Mert ha jol figyeltem nem is oly' reg meg errol is volt szo.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3618 Dátum: 2008.10.29 23:33:44 »
Erőlteti a franc , én nem.
Az, hogy hová esett a csavarod az a te problémád és innen senki se tehet róla, nem hiszem, hogy arról én tehetnék leírtad , olvastuk ok. Egy  szóval nem mondtam, hogy én Motul versenyolajat rakok majd a motorba.
Ha figyeltél volna, tudnád, hogy az eddig bent lévő 10W-s olajtól szabadultam meg. Ostobaság lenne 15W-set beletenni ezek után. Erről szó se volt. Csak a Motullal, mint márkával szimpatizálok, ennyi. itt is a 0W-s vagy 5W-s jöhet szóba. Ráadásul egy olyan ember mutatta meg nekem, akinek adok a szavára, jobban, mint itt bárkinek a fórumon, tudok róla pár dolgot és ezzel elég sokan így vannak.
Senki sem mondta, hogy bárki tehet arról, hogy elb.sztam a cserét és csupa olajos lettem. Csak megosztottam a keserű tapasztalatomat másokkal. Bocs, hogy téged ez nem érdekel és ezzel rabolom az drága idődet. :fuk2:
Azt szerettem volna csak mondani, hogy örülök, hogy érdekel téged is a téma, úgy mint engem. És ennek kapcsán mondtam el egy történetet.

A kommentedből úgy jött le, hogy téged a versenyolaj használata érdekel, ennek az árnyoldalait szerettem volna csak leírni. Ezek szerint félreértettelek, mea culpa.

Amúgy annak adsz a szavára, akinek akarsz, csak kissé visszatetsző, hogy a fúrumra írva éppen az itt jelenlevő embereket húzod le. Ha nem vagy kiváncsi más véleményére, meg nem adsz túl sokat arra, akkor kár ide beírnod bármit is, csak pazarlod az időd és energiád.

Engem mellesleg csak az zavar, hogy mindenki teljesen jóindulattal áll mindenkihez, én is hozzád, de te ezt nem veszed észre, más embereket osztasz, miközben neked próbálnak segíteni a tőlük telhető legjobb módon.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3619 Dátum: 2008.10.30 07:29:05 »
Szinte már látom is a válaszokat, de azért megkérdezem: nagy badarság lenne, ha hígabb olajat töltenék utána, mint ami épp a motorban van?  :yes:  Nem tervezek ilyet, csak úgy kíváncsiságból...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3620 Dátum: 2008.10.30 09:30:35 »
eléggé hígul a stilus itt.. :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3621 Dátum: 2008.10.30 11:12:16 »
Szinte már látom is a válaszokat, de azért megkérdezem: nagy badarság lenne, ha hígabb olajat töltenék utána, mint ami épp a motorban van?  :yes:  Nem tervezek ilyet, csak úgy kíváncsiságból...
Nem lenne komoly probléma, ha az eredeti és az új olaj között nincs nagy eltérés. Gondolok itt arra, hogy egy 10W-40-es olaj után beleöntesz fél liter 5W-30-at, nem fog semmi rossz történni.

A nagy viszkozitáskülönbség nem ajánlott, pl egy 5W-30-as olajba nem ajánlott 20W-50-est keverni.

Amire sokkal jobban figyelni kell, hogy különböző gyártók termékeit nem szabad keverni, csak vészszükségben, ilyenkor rövid időn belül cserélni javallott az olajat. Lehetnek pl. olyan összetevők, amik ütik egymást. Azonos márkán belül viszont fiogyelnek a gyártók a kompatibilitásra.

Megjegyzem, hogy a nagy olajfogyasztást nem gyakori olajutántöltéssel szakszerű orvosolni, hanem motorjavítással. Hosszú távon ez jobb megoldás sokkal.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3622 Dátum: 2008.10.30 13:57:11 »
eléggé hígul a stilus itt.. :ph34r:

Még nem volt ok, hogy köszbeszólj(un)k..
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3623 Dátum: 2008.10.30 15:11:37 »
A nagy viszkozitáskülönbség nem ajánlott, pl egy 5W-30-as olajba nem ajánlott 20W-50-est keverni. ...
Megjegyzem, hogy a nagy olajfogyasztást nem gyakori olajutántöltéssel szakszerű orvosolni, hanem motorjavítással. Hosszú távon ez jobb megoldás sokkal.

...valahogy ez volt a sejtésem...  :whistling: Egyébként tényleg igényli az enyém a töltögetést, ha egyszer lesz pihenőnapom, akár több is egyszerre, megnézetem, szeretném még pár évig használni a "pénznyelőt". (Köszönöm az előző tulaj(ok)nak, hogy igazi "szabadidőautóvá" tették!)

Az okozhat-e maradandó károsododást, ha kb. 6e km-n sűrűbb olajat használtam/ok, mint a javallott? (190e km, 15 év, az autó előéletét csak a kereskedő elmondásából tudom, tehát vidéki nyugdíjas megkímélte stb...  :2guns: )  (...15w40... tudom, tudom, lecserélem :) de félre informáltam magam)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3624 Dátum: 2008.10.30 16:55:04 »
A nagy viszkozitáskülönbség nem ajánlott, pl egy 5W-30-as olajba nem ajánlott 20W-50-est keverni. ...
Megjegyzem, hogy a nagy olajfogyasztást nem gyakori olajutántöltéssel szakszerű orvosolni, hanem motorjavítással. Hosszú távon ez jobb megoldás sokkal.

...valahogy ez volt a sejtésem...  :whistling: Egyébként tényleg igényli az enyém a töltögetést, ha egyszer lesz pihenőnapom, akár több is egyszerre, megnézetem, szeretném még pár évig használni a "pénznyelőt". (Köszönöm az előző tulaj(ok)nak, hogy igazi "szabadidőautóvá" tették!)

Az okozhat-e maradandó károsododást, ha kb. 6e km-n sűrűbb olajat használtam/ok, mint a javallott? (190e km, 15 év, az autó előéletét csak a kereskedő elmondásából tudom, tehát vidéki nyugdíjas megkímélte stb...  :2guns: )  (...15w40... tudom, tudom, lecserélem :) de félre informáltam magam)
Én a helyedben 5W vagy 10W-40es Fuchs, vagy LM MoS2-dal adalékolt olajat töltenék bele, valszeg azt nem enné, nekem a camrybe 10w40es Fuchs Titan CFE olaj van 230e km 23év, és 15-res csereperiódusban max 1x kell utántölteni kb 1 litert, de azt sem mindíg (több száz km ótópálya után kell néha pár deci)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3625 Dátum: 2008.10.30 17:01:41 »
Beszélgettem kicsit a fuchs-os kontaktommal, korábban a shell-nél dolgozott, ahol is volt egy vizsgálat castrol mobil shell 15w-s ásványi asszem 5 (v10)w-s félszint és talán 0 v5W-s fullszint olajokkal: ásványit a mobil vitte, jóval rosszabbul muzsikált a shell és az agyonajnározott castroll nagyon gyenge volt, nem ennyire élesen, de a többi kategóriában is hasonló eredmények születtek, ez az edge előtti korszak, a jelenlegiről nincs infója, és a fuchs-ot sem tudta hasonlítani, mert nem volt jelen vizsgálatnál, de az agyonajnározott castroll a szidott shell alatt volt(van) minőségben, vegyetek mobil LM Fuchs olajokat inkább :yes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3626 Dátum: 2008.10.30 19:45:45 »
... vegyetek mobil LM Fuchs olajokat inkább :yes:


Rendeltem is 10l 0w30 Mobil 1 -et :D Hilux  6,8 + Corolla 2,8 + marad 4 deci, meg van  a múltkorról 2 deci  - az a 0,6l pont elég a fűnyíróba :D

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3627 Dátum: 2008.10.30 19:47:32 »
... vegyetek mobil LM Fuchs olajokat inkább :yes:


Rendeltem is 10l 0w30 Mobil 1 -et :D Hilux  6,8 + Corolla 2,8 + marad 4 deci, meg van  a múltkorról 2 deci  - az a 0,6l pont elég a fűnyíróba :D



 :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3628 Dátum: 2008.10.30 20:16:23 »
Én a helyedben 5W vagy 10W-40es Fuchs, vagy LM MoS2-dal adalékolt olajat töltenék bele, valszeg azt nem enné, ...
Ezt az 5-ös dolgot kipróbálom adandó alkalommal!

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3629 Dátum: 2008.10.30 20:25:20 »
Én a helyedben 5W vagy 10W-40es Fuchs, vagy LM MoS2-dal adalékolt olajat töltenék bele, valszeg azt nem enné, ...
Ezt az 5-ös dolgot kipróbálom adandó alkalommal!
Az LM-ből nincs, fuch titan cfe 5w40 beszerzésében viszont tudok segíteni, de nem olcsó a 10w40est vettem áremelés előtt 5l-ert 10e alatt picivel, s ez nagyker ár alatt sikerült beszerezni :1eye:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)