Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5132733 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3570 Dátum: 2008.10.21 22:58:46 »
Írnak egy csomó információt, ami segíthet a választásban.

Akkor miert hezitalsz meg?  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3571 Dátum: 2008.10.21 23:03:20 »
Írnak egy csomó információt, ami segíthet a választásban.

Akkor miert hezitalsz meg?  :flowers:

Írnak egy csomó információt, ami segíthet a választásban.


('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3572 Dátum: 2008.10.21 23:04:18 »
Írnak egy csomó információt, ami segíthet a választásban.

Akkor miert hezitalsz meg?  :flowers:

Írnak egy csomó információt, ami segíthet a választásban.



Felteve ha?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3573 Dátum: 2008.10.21 23:19:08 »
Ám ha ilyesmit nem szok csinálni az ember, akkor a 30-as a jobb.

Én legalábbis most így látom az ábrát.

Én nem tennék be 30-ast, pont :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3574 Dátum: 2008.10.21 23:23:04 »
Írnak egy csomó információt, ami segíthet a választásban.
Felteve ha?

Feltéve ha végigolvasod az összes bazi hosszú cikket, ehhez még végigtanulmányozod az összes műszaki adatlapot, és képes vagy mindezekből levonni a helyes következtetéseket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3575 Dátum: 2008.10.21 23:26:50 »
Ám ha ilyesmit nem szok csinálni az ember, akkor a 30-as a jobb.

Én legalábbis most így látom az ábrát.

Én nem tennék be 30-ast, pont :ph34r:

Én is hajlamos voltam (vagyok??) ezt így rávágni, csak tudod, nem akarok úgy járni, mint pl. jóbarátném faterjának az öreg szerelő szaki ismerőse Badacsonytomajban, aki még mindig azt hangoztatja, hogy minden olajtól, ami hígabb a 15 W 40-esnél, tönkremegy a motor - úgy általában A motor, érted, az összes...  ::)

Az említett oldalon, amiről tegnap este is szó volt, ott van fehéren-feketén a megállapítás: a legújabb motorokat "vékony" olajokra tervezik és gyártják. Jól mutatják ezt a gyár ajánlások, nemhogy a 30-as, de a 20-as olajat is egyre gyakrabban megtalálni ezekben. Na most, innentől fogva, ha az ember betokosodik és leragad a 40-esnél, akkor lesz egy pont, ahonnan fogva már kifejezetten ártani fog a motorjának ezzel. Ezt szeretném elkerülni  :nono:

Angol nem probléma? Akkor klikk ide: http://www.opieoils.co.uk/technicalinfo.aspx , és olvasd el a "Surely the thicker the oil the better?" című cikket :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.21 23:29:47 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3576 Dátum: 2008.10.21 23:48:22 »
Én is hajlamos voltam (vagyok??) ezt így rávágni, csak tudod, nem akarok úgy járni, mint pl. jóbarátném faterjának az öreg szerelő szaki ismerőse Badacsonytomajban, aki még mindig azt hangoztatja, hogy minden olajtól, ami hígabb a 15 W 40-esnél, tönkremegy a motor - úgy általában A motor, érted, az összes...  ::)

Az említett oldalon, amiről tegnap este is szó volt, ott van fehéren-feketén a megállapítás: a legújabb motorokat "vékony" olajokra tervezik és gyártják. Jól mutatják ezt a gyár ajánlások, nemhogy a 30-as, de a 20-as olajat is egyre gyakrabban megtalálni ezekben. Na most, innentől fogva, ha az ember betokosodik és leragad a 40-esnél, akkor lesz egy pont, ahonnan fogva már kifejezetten ártani fog a motorjának ezzel. Ezt szeretném elkerülni  :nono:

Angol nem probléma? Akkor klikk ide: http://www.opieoils.co.uk/technicalinfo.aspx , és olvasd el a "Surely the thicker the oil the better?" című cikket :excl:

Hát nemtom ::)
Ezzel az erővel újra lehetne külön olajat önteni télre meg nyárra, én szeretem pörgetni a motort :whistling: kap rendesen magas ford.számot, nyáron volt hogy belecsípett az olaj a 120fokba :whistling: nekem mondták már hogy tegyek 50es vagy 60-as :excl: olajt a motorba, na akkor erre varj gombot... (és nem a sarki fűszeres mondta)



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3577 Dátum: 2008.10.21 23:59:56 »
Én is hajlamos voltam (vagyok??) ezt így rávágni, csak tudod, nem akarok úgy járni, mint pl. jóbarátném faterjának az öreg szerelő szaki ismerőse Badacsonytomajban, aki még mindig azt hangoztatja, hogy minden olajtól, ami hígabb a 15 W 40-esnél, tönkremegy a motor - úgy általában A motor, érted, az összes...  ::)

Az említett oldalon, amiről tegnap este is szó volt, ott van fehéren-feketén a megállapítás: a legújabb motorokat "vékony" olajokra tervezik és gyártják. Jól mutatják ezt a gyár ajánlások, nemhogy a 30-as, de a 20-as olajat is egyre gyakrabban megtalálni ezekben. Na most, innentől fogva, ha az ember betokosodik és leragad a 40-esnél, akkor lesz egy pont, ahonnan fogva már kifejezetten ártani fog a motorjának ezzel. Ezt szeretném elkerülni  :nono:

Angol nem probléma? Akkor klikk ide: http://www.opieoils.co.uk/technicalinfo.aspx , és olvasd el a "Surely the thicker the oil the better?" című cikket :excl:

Hát nemtom ::)
Ezzel az erővel újra lehetne külön olajat önteni télre meg nyárra, én szeretem pörgetni a motort :whistling: kap rendesen magas ford.számot, nyáron volt hogy belecsípett az olaj a 120fokba :whistling: nekem mondták már hogy tegyek 50es vagy 60-as :excl: olajt a motorba, na akkor erre varj gombot... (és nem a sarki fűszeres mondta)

Sztem modern utcai autónál gyakorlatilag nem létezik olyan kondíció, ami 60-as olajat indokolna. Az említett oldal még az 50-es (!nem 60-as!) olaj használatát is csak alábbi esetekben javasolja:

"1. If the car is heavily modded and heat/oil temperatures are excessive.
2. If the car is used on track and heat/oil temperatures are excessive.
3. If it's required by the handbook."


Egyébként van külön cikk ott a 10 W 60-ról, azt is tanácsos elolvasni!

De amúgy te a jelenlegi autóddal a 40-es olajjal biztos, hogy abszolút helyesen jársz el. Most néztem meg az LM oldalán, ott is ezt ajánlják hozzá elsősorban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3578 Dátum: 2008.10.22 00:18:22 »
De amúgy te a jelenlegi autóddal a 40-es olajjal biztos, hogy abszolút helyesen jársz el. Most néztem meg az LM oldalán, ott is ezt ajánlják hozzá elsősorban.

A Castrol honlapján is 40-est ajánlanak, de van aki nem javasolja a 0ást, azt mondják maradjak csak az 5w-nél. Tényleg mindenki mást mond. :wacko:
Hallod, beírtam a gugliba hogy LM oil, és ezt dobta ki, itt hol találom meg az olajkeresőt :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3579 Dátum: 2008.10.22 00:21:58 »
De amúgy te a jelenlegi autóddal a 40-es olajjal biztos, hogy abszolút helyesen jársz el. Most néztem meg az LM oldalán, ott is ezt ajánlják hozzá elsősorban.

A Castrol honlapján is 40-est ajánlanak, de van aki nem javasolja a 0ást, azt mondják maradjak csak az 5w-nél. Tényleg mindenki mást mond. :wacko:
Hallod, beírtam a gugliba hogy LM oil, és ezt dobta ki, itt hol találom meg az olajkeresőt :clap:

Hát az tény, hogy a 0 W 40 ugye "vékonyabb", mint az 5 W 40 - de üzemi hőmérsékleten már nem, tehát szvsz nem csinálsz rosszul semmit, ha nullásat veszel. De alapvetően az ötös is teljesen okés.

Olajkeresőt ezen az oldalon aligha találsz  :laugh: ... viszont itt igen: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_oelwegweiser.html ... az "Ölwegweiser"-re klikkelj majd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3580 Dátum: 2008.10.22 00:25:49 »
Hát az tény, hogy a 0 W 40 ugye "vékonyabb", mint az 5 W 40 - de üzemi hőmérsékleten már nem, tehát szvsz nem csinálsz rosszul semmit, ha nullásat veszel. De alapvetően az ötös is teljesen okés.

Olajkeresőt ezen az oldalon aligha találsz  :laugh: ... viszont itt igen: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_oelwegweiser.html ... az "Ölwegweiser"-re klikkelj majd.

Na ezt majd megszülöm, kösz a címet ;)

Ui.: megnéztem a keresőt, van jelentősége hogy milyen sorrendben dobálja be az olajokat, mert a Castrolnál úgy van, hogy az első a legajánlottabb stbstbstb...
Az meg elég fura, hogy a 10w is bejött a listára :eek: tudtommal azt nemigazán szabad beönteni ???
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.22 00:30:25 írta Peti »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3581 Dátum: 2008.10.22 00:28:45 »
Olajkeresőt ezen az oldalon aligha találsz  :laugh: ... viszont itt igen: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_oelwegweiser.html ... az "Ölwegweiser"-re klikkelj majd.

Hol szoktad ezeket az olajokat megvenni? Ahogy eddig nezem, arany arban merik...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3582 Dátum: 2008.10.22 00:42:49 »
Ui.: megnéztem a keresőt, van jelentősége hogy milyen sorrendben dobálja be az olajokat, mert a Castrolnál úgy van, hogy az első a legajánlottabb stbstbstb...
Az meg elég fura, hogy a 10w is bejött a listára :eek: tudtommal azt nemigazán szabad beönteni ???

Nemtom. Csak az elsőt szoktam nézni. Mondjuk nem hiszem, hogy pl. Portugáliában gondod lenne abból, ha 10 W 40-et öntenél be. De mindegy, az első ajánlást nézd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3583 Dátum: 2008.10.22 00:46:52 »
Olajkeresőt ezen az oldalon aligha találsz  :laugh: ... viszont itt igen: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_oelwegweiser.html ... az "Ölwegweiser"-re klikkelj majd.

Hol szoktad ezeket az olajokat megvenni? Ahogy eddig nezem, arany arban merik...

Van itt Pécsett egy szakbolt, én ott szerzem be. Már régóta járok hozzájuk, így viszonteladói áron kapom  :yes: ... Ezzel együtt, tényleg nem a legolcsóbbak, de hát vmit vmiért.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.22 00:50:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3584 Dátum: 2008.10.22 08:31:16 »
Persze, hogy csak szellemi síkon folyik az eszmecsere, dehát ezért van a fórum. Nézd meg a többi szatopicot. Jelentős számúban van olyan magas síkú eszmecsere, hogy a közönséges halandó hozzá se tud szólni. Természetesen akit ilyen mélyen nem érdekel a téma  az úgysem fogja olvasni, akit meg igen, az szívesen veszi a többoldalú hozzászólást. Nyilván egy idő után újat nem tud már mondani senki sem, ilyenkor azonban magától elhal a HSz-folyam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.