Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5132730 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3495 Dátum: 2008.10.02 21:58:59 »
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3496 Dátum: 2008.10.03 07:45:53 »
Köszi laci! A Castrolról elég különböző véleményeket hallottam, van aki esküszik rá, van akinek rossz tapasztalata volt vele és elhordja, nem tudom... Amúgy a 0w-30 az nem túl alacsony? A Motul igen biztos tuti lenne, de én nem használom csakis kimondottan versenyzési célra elsősorban sprint és időmérő futamokra, jó lenne de az autó nem bírná hosszútávon ha így gyilkolnám, nincs benne turbó sem kompresszor...

Full szintetikusat szeretnék mindenféleképpen, csak nem tudom, hogy a Shell Helix Ultra 5w-40-nél van-e jobb minőségű olaj az autóba, és ami esetleg olcsóbb mint a szervizben felszámolt összeg?

tapasztalatom szerint az említett shell olajnál a castrol 0w30 jobb: kevesebbet fogyasztott vele az autó, ergo jobb a viszkozítása/kenése, mindez mellett nem ette, és 15.000km után simán járt vele hidegen is, amíg a shell 10.000 után kezdett elfáradni.
(castrol slx longtec volt az én autómban, öcsém autójában-ami szintén 1.3- , szüleim yaris versojában, de ha jól emlékszem, akkor Xanyi is ilyet tett a kocsijába, és Ők nem "tötyögnek", mint  én :winkiss:  most szereztem castrol edge-t tesóm és apukám kocsijába.  )

0w30 nem alacsony, az 5w40 a túl magas :)

castrol edge-t vettem: 4literes kanna 10.800ft
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=388

a motul nem egészen a duplája.

egyébként én sem "versenyzés" és sprintelés miatt raktam az autóba 0w20-t :D és Zénóka sem a 400.000km-es motorba  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.03 07:55:01 írta leszilaci »

leszilaci

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3497 Dátum: 2008.10.03 07:52:18 »
Kis adalék az olajos témához... :D
sárkány ellen sárkányfű...
angol autóba angol olaj..és japó kocsiba? ::)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3498 Dátum: 2008.10.03 08:22:43 »

tapasztalatom szerint az említett shell olajnál a castrol 0w30 jobb: kevesebbet fogyasztott vele az autó, ergo jobb a viszkozítása/kenése, mindez mellett nem ette, és 15.000km után simán járt vele hidegen is, amíg a shell 10.000 után kezdett elfáradni.
(castrol slx longtec volt az én autómban, öcsém autójában-ami szintén 1.3- , szüleim yaris versojában, de ha jól emlékszem, akkor Xanyi is ilyet tett a kocsijába, és Ők nem "tötyögnek", mint  én :winkiss:  most szereztem castrol edge-t tesóm és apukám kocsijába.  )

0w30 nem alacsony, az 5w40 a túl magas :)

castrol edge-t vettem: 4literes kanna 10.800ft
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=388

a motul nem egészen a duplája.

egyébként én sem "versenyzés" és sprintelés miatt raktam az autóba 0w20-t :D és Zénóka sem a 400.000km-es motorba  ;)


Biztos jobb a 0w30-asnak a viszkozítása/kenése mint a 5w40-nek? Hogy érted, hogy kezdett elfáradni a Shell 10.000 után, ezt érezted vagy láttad? Szóval akkor a 0w-30 nem túl alacsony, inkább a 40-es túl magas lenne az autónak?
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3499 Dátum: 2008.10.03 08:48:52 »

Biztos jobb a 0w30-asnak a viszkozítása/kenése mint a 5w40-nek? Hogy érted, hogy kezdett elfáradni a Shell 10.000 után, ezt érezted vagy láttad? Szóval akkor a 0w-30 nem túl alacsony, inkább a 40-es túl magas lenne az autónak?

olvasmányok:
http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-1-4-viszkozitas-0w-5w-10w-kenes-lubrikacio-suruseg.html
http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-oil-viszkozitas-mazda-0w-5w-10w.html

úgy értem,h hidegen, gyorsításkor a shell-lel 10.000km után picit rángatott.
ezt a jelenséget a 10w40-nel 7-8.000km után produkálta.
castrol slx lontec-kel ilyet nem csinált. (ezt az olajat nem gyártják már, helyette van az edge)
0w20 olajjal, közel 4.000km-t mentem. jó :)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3500 Dátum: 2008.10.03 11:46:16 »
Újra rámjött az olajmizéria... Korábbi kérdéseim után most jutottam el oda, hogy most már tényleg meg kellene csinálnom az olajcserét (nem tudom, előző tulaj mikor cserélte, "szép" volt az olaj, én beletettem 6000 km-t). Leszilaci által belinkelt olvasmányt (újra) olvasgatva eljutottam az API osztályokhoz. Nomármost nekem egy értő(nek tűnő) ember mondta, nyugodtan vehetek MOL olajat is, mert már nagyon jókat csinálnak stb... nem is ez az érdekes, hanem "...Amint látható, az előző SJ szinthez képest nagymértékű javulás az SL szint. Ezek után valószínűleg alig várja mindenki, hogy a legújabb SM szintet teljesítő olajokat tölthesse motorjába..." írja a cikk. Az általam vásárolt MOL Dynamic Essence 5w40 teljesíti az API SM osztály követelményeit, címke szerint. Olcsónak nem volt mondható éppen...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3501 Dátum: 2008.10.03 13:40:02 »

olvasmányok:
http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-1-4-viszkozitas-0w-5w-10w-kenes-lubrikacio-suruseg.html
http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-oil-viszkozitas-mazda-0w-5w-10w.html

úgy értem,h hidegen, gyorsításkor a shell-lel 10.000km után picit rángatott.
ezt a jelenséget a 10w40-nel 7-8.000km után produkálta.
castrol slx lontec-kel ilyet nem csinált. (ezt az olajat nem gyártják már, helyette van az edge)
0w20 olajjal, közel 4.000km-t mentem. jó :)


Ok, olvasgatni fogom, köszke! Lehet, hogy Edge lesz, majd még meglátom...
Toyota Yaris T SPORT
153



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3502 Dátum: 2008.10.04 10:17:53 »
Kis adalék az olajos témához... :D
sárkány ellen sárkányfű...
angol autóba angol olaj..és japó kocsiba? ::)

Nem új dolog ez, sokkal "civilebb" márkák is szoktak ilyen-olyan olajokat ajánlani. Elfet a Renault, Agipot (vagy talán Seléniát) a Fiat, stb. Régebben mondjuk általánosabb volt a dolog, ma már ritkábban lehet találkozni vele, de azért előfordul.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3503 Dátum: 2008.10.04 10:22:43 »
Újra rámjött az olajmizéria... Korábbi kérdéseim után most jutottam el oda, hogy most már tényleg meg kellene csinálnom az olajcserét (nem tudom, előző tulaj mikor cserélte, "szép" volt az olaj, én beletettem 6000 km-t). Leszilaci által belinkelt olvasmányt (újra) olvasgatva eljutottam az API osztályokhoz. Nomármost nekem egy értő(nek tűnő) ember mondta, nyugodtan vehetek MOL olajat is, mert már nagyon jókat csinálnak stb... nem is ez az érdekes, hanem "...Amint látható, az előző SJ szinthez képest nagymértékű javulás az SL szint. Ezek után valószínűleg alig várja mindenki, hogy a legújabb SM szintet teljesítő olajokat tölthesse motorjába..." írja a cikk. Az általam vásárolt MOL Dynamic Essence 5w40 teljesíti az API SM osztály követelményeit, címke szerint. Olcsónak nem volt mondható éppen...

Biztosan nem rossz ez az olaj, de én nem látom be, mi szólna mellette valamelyik neves olajmárkának a termékével szemben, amit ráadásul a netes olajboltokban olcsóbban lehet beszerezni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3504 Dátum: 2008.10.04 13:09:48 »
Nagyon sok mindent leírtunk/belinkeltünk arról, hogy miért jobbak a 30-as, sőt a 20-as olajok, mint a vastagabbak.

Én most arra lennék kíváncsi: mi az, amiben rosszabbak? Valami nyilván kell hogy legyen. (A magasabb árat leszámítva, természetesen.)

Kérdem ezt, mivelhogy nagyon agyalok rajta, hogy az Avéba a következő olajcsere során (ami kedden lesz) az eddigi (full-szint) 5 W 40 helyett 0 W 30-ast tegyünk-e. Ez ugye egy kvázi új, 60 ezer km-t futott, négy éves motor, nulla olajfogyasztással.

Tényleg mindenben jobb a 0 W 30-as olaj? Nincs semmi olyan kondíció, szituáció, amiben esetleg negatív hatása lehet?

Kérdem mindezt úgy, hogy végigolvastam pl. az ezzel kapcsolatos mazda-oldalas cikkeket, nomeg általában magam is újabban a 0 W 30-at szoktam ajánlani fiatal/keveset futott autókba. Nade mégis, itt most a családi "kincsünk"ről van szó, amivel kapcsolatosan szeretek 110 %-osan körüljárt döntéseket hozni  ::) ...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.04 13:11:30 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3505 Dátum: 2008.10.04 14:41:42 »
Kérdem mindezt úgy, hogy végigolvastam pl. az ezzel kapcsolatos mazda-oldalas cikkeket, nomeg általában magam is újabban a 0 W 30-at szoktam ajánlani fiatal/keveset futott autókba. Nade mégis, itt most a családi "kincsünk"ről van szó, amivel kapcsolatosan szeretek 110 %-osan körüljárt döntéseket hozni  ::) ...

És még nekem mondod, hogy maximalista vagyok.... :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3506 Dátum: 2008.10.04 14:56:31 »
Kérdem mindezt úgy, hogy végigolvastam pl. az ezzel kapcsolatos mazda-oldalas cikkeket, nomeg általában magam is újabban a 0 W 30-at szoktam ajánlani fiatal/keveset futott autókba. Nade mégis, itt most a családi "kincsünk"ről van szó, amivel kapcsolatosan szeretek 110 %-osan körüljárt döntéseket hozni  ::) ...

És még nekem mondod, hogy maximalista vagyok.... :1eye:

Ha mondom is, teljes mértékben dicsérő szándékkal mondom  :yes: !

Amúgy meg, úgy vagyok vele, hogy a sajátommal még csak-csak elkísérletezgetek, abból max nekem lehet bajom; de ha más autóját kell intéznem, na, ott kitör rajtam a maximalizmus. Ez csöppet sem kellemes érzés ám, mert rettegek tőle ilyenkor, hogy vmi rosszat választok. Nem véletlenül tartott ám nekem anno 5 (öt) órát a Carina átnézése, mielőtt eldöntöttem volna (a család nevében), hogy OK, megvesszük  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3507 Dátum: 2008.10.04 17:58:21 »
Biztosan nem rossz ez az olaj, de én nem látom be, mi szólna mellette valamelyik neves olajmárkának a termékével szemben, amit ráadásul a netes olajboltokban olcsóbban lehet beszerezni.
Speciel ahol és amikor éppen voltam, nem találtam, mondjuk úgy, mást... Persze, semmi nem szól amellett, hogy ez sokkal jobb vagy akármi, épp ez jutott...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3508 Dátum: 2008.10.04 18:10:39 »
Biztosan nem rossz ez az olaj, de én nem látom be, mi szólna mellette valamelyik neves olajmárkának a termékével szemben, amit ráadásul a netes olajboltokban olcsóbban lehet beszerezni.
Speciel ahol és amikor éppen voltam, nem találtam, mondjuk úgy, mást... Persze, semmi nem szól amellett, hogy ez sokkal jobb vagy akármi, épp ez jutott...

Hát ha sürgősen kellett megvenni, az nyilván más tészta. Olyankor az ember veszi, amit először talál. Legközelebb viszont jópár ezrest megspórolhatsz, ha a neten rendelsz olajat, házhozszállítással  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3509 Dátum: 2008.10.04 20:18:16 »
Igazából még nem rendeltem neten, főleg nem olajat, működnek ezek a dolgok? Pl. gumit is találtam néhány webáruházban, ami ha beleszámolom házhozszállítást is, lehet, jobban megéri neten rendelni...
Olajat honnan érdemes rendelni? Biztos az eredet? (Boltban sem tudnám mondjuk a hamisítványt kiszűrni, esetleg...)