Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5141918 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3300 Dátum: 2008.08.23 21:43:07 »
Azért kaptál új nívópálcát, mert az új blokkba több olaj kell. 4 helyett 4,2.
Úgyhogy csak 2 decivel vagy minuszba, ennyi belefér, emiatt nem is kell venned még 1 flakonnal.

Amúgy a VVT-i Corolláknál így van:
Ha van a nívópálca tetején egy zöld jel, akkor az már új motor, 4,2 liter kell bele.
Ha nincs, akkor régi: 4 liter.

Köszönöm a válaszodat! Ezek szerint nem a nívópálca a rossz...
Az enyémen már van egy zöld festés valóban.

Annyit fűznék hozzá, hogy szerintem nem 2 decivel kell most több bele, mert lejött vagy 4,5 liter olaj és a max alatt volt kb 2-3mm-rel a pálcán a szint. Míg régen 4 literrel max felett volt kb 1 mm-rel a szint vagy pont max-on. Tehát ha maxig akarom tölteni, akkor szerintem 4,5 liter olaj min kell bele, ami ugye fél literrel több, mint a régi mennyiség.

Amúgy meg nem érdekel, hogy lejjebb van a szint egy negyednyit, nem gond, ezért nem veszek 1 liter plussz olajat.

De azért kíváncsi lennék, hogy min változtattak, hogy megnőtt a motorolaj igény. Ugyanis a karter meg a szelepfedél, szelepek, vézérműtengely, stb a régi...

A fater kocsijába már nem hibás szériás motor van, neki is van asszem egy zöld pötty viszont a nivóján. Pedig abba gyári a motor. És 4 liternél van az maxig.

De megnyugodtam akkor, hogy ez normális jelenség a felújított motorú kocsiknál.

Nyilván egész egyszerűen megnövelték az olaj mennyiségét, aminek minden bizonnyal megvan a műszaki magyarázata. Pl. rájöttek, hogy a több olajjal jobb a motor hő"háztartása", vagy ilyesmi. Nyilván több területen is igyekeztek abba az irányba lépni, hogy a felújított motorokkal már ne lépjen föl újra az olajfogyasztás-probléma.

(Na nem mintha a 3.7 liter egy 1.4-es szívó benzinesben önmagában véve kevés lenne, ha pl. figyelembe veszem, hogy az 1.6-os Carinánkba csak 3 liter kellett, de mindkét megoldásnak vannak előnyei és hátrányai is.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3301 Dátum: 2008.09.02 10:11:40 »
Sziasztok!

Hamasorsan 15.000-es kötelező közeleg. Az olajat én vinném, hogy lejjebb szorítsam a költségeket. Voltam bent egy boltban, GRANVILLE SAPPHIRE (5L) 5W-30 11.230 Ft-ért (2246 Ft/l). Nagyjából ez korrekt ár érte? Angol gyártmány. http://www.granvilleoil.com/sapphire5w30msd.html

Köszi!


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3302 Dátum: 2008.09.02 10:34:22 »
Sziasztok!

Hamasorsan 15.000-es kötelező közeleg. Az olajat én vinném, hogy lejjebb szorítsam a költségeket. Voltam bent egy boltban, GRANVILLE SAPPHIRE (5L) 5W-30 11.230 Ft-ért (2246 Ft/l). Nagyjából ez korrekt ár érte? Angol gyártmány. http://www.granvilleoil.com/sapphire5w30msd.html

Köszi!

Szerintem sokan fogjak Neked itt ezt javasolni.  :shifty:
Az enyimbe is ez kerult.  :whistling:
Csak vigyazz, tul ne toltsek...  :ph34r:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3303 Dátum: 2008.09.02 12:28:18 »
Sziasztok!

Hamasorsan 15.000-es kötelező közeleg. Az olajat én vinném, hogy lejjebb szorítsam a költségeket. Voltam bent egy boltban, GRANVILLE SAPPHIRE (5L) 5W-30 11.230 Ft-ért (2246 Ft/l). Nagyjából ez korrekt ár érte? Angol gyártmány. http://www.granvilleoil.com/sapphire5w30msd.html

Köszi!

Én ezt teszem a Gázolajosba:  Mobil 1 0w-30
De az EDGE sem rossz.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3304 Dátum: 2008.09.02 12:42:17 »
Sziasztok!

Hamasorsan 15.000-es kötelező közeleg. Az olajat én vinném, hogy lejjebb szorítsam a költségeket. Voltam bent egy boltban, GRANVILLE SAPPHIRE (5L) 5W-30 11.230 Ft-ért (2246 Ft/l). Nagyjából ez korrekt ár érte? Angol gyártmány. http://www.granvilleoil.com/sapphire5w30msd.html

Köszi!

Szerintem ne tegyél a fiatal, nagy értékű autódba ilyen ismeretlen, noname olajat. Legyen inkább Mobil, Liqui Moly, Castrol, Fuchs közül valamelyik. Szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3305 Dátum: 2008.09.02 16:02:44 »
Felhívtam egy győri Toyota márkaszervizet. Kb. 36.000 Ft az első 15.000 km-es kötelező szerviz, ebben minden benne van, az olaj is.

Ha én viszem az olajat, csak 15-20.000 Ft a végösszeg. Plusz felszámítanak 500 Ft-ot literenként a fáradtolajért. Tehát plusz 4x500=2000 Ft.

Vagyis ha jól számolok, 14-19.000 Ft-ért adják ők az olajat. Akárhol néztem eddig, az 5W-30-as olajok 4-5 literes kiszerelésben 14-15.000 Ft-ba kerülnek. Nem is nyernék vele olyan sokat, ha én vinném az olajat, max. 4000 Ft-ot...  :wacko:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3306 Dátum: 2008.09.02 18:04:19 »
Felhívtam egy győri Toyota márkaszervizet. Kb. 36.000 Ft az első 15.000 km-es kötelező szerviz, ebben minden benne van, az olaj is.

Ha én viszem az olajat, csak 15-20.000 Ft a végösszeg. Plusz felszámítanak 500 Ft-ot literenként a fáradtolajért. Tehát plusz 4x500=2000 Ft.

Vagyis ha jól számolok, 14-19.000 Ft-ért adják ők az olajat. Akárhol néztem eddig, az 5W-30-as olajok 4-5 literes kiszerelésben 14-15.000 Ft-ba kerülnek. Nem is nyernék vele olyan sokat, ha én vinném az olajat, max. 4000 Ft-ot...  :wacko:

Nem tudom, hogy hozták ki ezt a "csak" 15-20 ezres összeget a szervízre, olaj nélkül. Ugyanis a 15 ezres szervíz gyakorlatilag csak egy olajcsere és egy gyors átvizsgálás, ami pl. az ugyanilyen motorral szerelt Corollánkon olajszűrővel együtt került valami 6-7 ezer forintba, 2007-ben, a pécsi márkaszervízben. Szal azért ennek szvsz nézz utána alaposabban, mert ez az összeg erős túlzásnak hangzik. Az EGÉSZ szervízt ki kéne tudd hozni kb. 20 ezerből, olajjal együtt (mármint általad vásárolt olajjal, természetesen).

És az meg miféle baromság, hogy fizettetnek veled a fáradt olajért? Nehogymár ebbe belemenj  :nono: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3307 Dátum: 2008.09.02 19:20:21 »
És az meg miféle baromság, hogy fizettetnek veled a fáradt olajért? Nehogymár ebbe belemenj  :nono: !

Erre én is felkaptam a fejem, sose hallottam még ilyet :eek: mondjuk mindig tanul az ember :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3308 Dátum: 2008.09.02 21:40:19 »
És az meg miféle baromság, hogy fizettetnek veled a fáradt olajért? Nehogymár ebbe belemenj  :nono: !

Erre én is felkaptam a fejem, sose hallottam még ilyet :eek: mondjuk mindig tanul az ember :flowers:
Annyira nem baromság: ha nálunk veszed az olajat, akkor azzal, hogy ők előtte kifizették benne a fáradtolaj "termékdíját" (megsemmisítését) te is kifizeted. Gyakorlatilag annyi, hogy ahol veszed, ott beépítik az árába. Ha nem náluk veszed az új olajat, akkor nem fizettél nekik a hulladék megsemmisítéséért...
Gabe 254.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3309 Dátum: 2008.09.02 22:34:52 »
Ezért se se fog fizetni, kiöntik ingyen máshol.

Hajra, remelem a te kertedbe ontik. Kornyezetvedelmi termekdijrol hallottal mar? Je... van aki nem a lefolyoba onti a faradt olajat. En mindig magam viszem a friss motorolajat, de mindig elfogadom amikor a szerviz korrektul kozli, hogy felszamit par szaz forintot a faradt olaj eltuntetese miatt. Neked nem volt meg ilyen? Nem mai talalmany. te akkor hova ontod a faradt olajat?!?!?!
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3310 Dátum: 2008.09.02 23:26:59 »

Annyira nem baromság: ha nálunk veszed az olajat, akkor azzal, hogy ők előtte kifizették benne a fáradtolaj "termékdíját" (megsemmisítését) te is kifizeted. Gyakorlatilag annyi, hogy ahol veszed, ott beépítik az árába. Ha nem náluk veszed az új olajat, akkor nem fizettél nekik a hulladék megsemmisítéséért...

Azt nem mondtam, hogy baromság, csak azt hogy nem hallottam még ilyet :flowers:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3311 Dátum: 2008.09.03 00:09:16 »
Ezért se se fog fizetni, kiöntik ingyen máshol.

Hajra, remelem a te kertedbe ontik. Kornyezetvedelmi termekdijrol hallottal mar? Je... van aki nem a lefolyoba onti a faradt olajat. En mindig magam viszem a friss motorolajat, de mindig elfogadom amikor a szerviz korrektul kozli, hogy felszamit par szaz forintot a faradt olaj eltuntetese miatt. Neked nem volt meg ilyen? Nem mai talalmany. te akkor hova ontod a faradt olajat?!?!?!

Pl. Peti épp most írta, hogy nem hallott.
A termékdíj nem old meg semmit csak plusz sarc.
Nem ez a baj, hanem az, hogy ha most párszáz forint az rövidesen pár ezer lesz.
És a dolgok nincsenek rendjén így sem, én hiába kímélem a környezetet ha nagyban a cégek meg szennyezik.
A környezetvéfdelmi termékdíjat azoknak a németeknek, osztrákoknak is említsd meg aki tonnaszámra hozzák ide a szemétjüket.

Mától a használt aksikat is kötelesek átvenni a szervizek. Kérdés fizetni kell e ezért vagy otthagyhatod ingyen.
OFF
Itt németéknél automatikusan felszámolnak plusz 8-10€ környezetvédelmi "adót" egy új akksi vásárlásakor. Amit természetesen azonnal vissazafizet az üzlet, amint leadod náluk a régit.  ::) A levetett abroncsok megsemmisítésért szintén fizetni kell... :whistling:
ON
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3312 Dátum: 2008.09.03 00:17:11 »

Itt németéknél automatikusan felszámolnak plusz 8-10€ környezetvédelmi "adót" egy új akksi vásárlásakor. Amit természetesen azonnal vissazafizet az üzlet, amint leadod náluk a régit.  ::) A levetett abroncsok megsemmisítésért szintén fizetni kell... :whistling:
ON

Tessék: tehát nemcsak, hogy ingyen kéne leadnom a fáradt olajat, hanem még fizetniük is kéne nekem ezért. Egy aksi árához képest a 2500 ft nem is nagy összeg.

A megsemmisítést meg ne keverjök a leadással, a két dolog nem ugyanaz.
Te valamit félre értettél.  :eek: Te fizeted ki a megsemmisítést a legtöbb esetben. Esetleg van, hogy ingyen van az ösztönzés kedvéért.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3313 Dátum: 2008.09.03 00:31:27 »
OFFF

Egy ötlet: Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget megcélozzuk pár szerviz hozott olajra vonatkozó sarcai miatt ? Nem vagyok jogász (amúgy sok jogász közt dolgozom), de valahol megállna a dolog.


A hozott olaj azt jelenti, hogy nem náluk veszed! Így ők hiába építik be az eladó olaj árába... Tehát a tárolást-elszállítást-megsemmisítést külön kiszámlázzák, mivel nekik el kell számolni a környezetvédelmi nemtudommi felé, hogy hova lett az olaj... Innentől kezdve elmondhatjuk, hogy a szervíz nem szeretetszolgálat, tehát ha nem értesz egyet ezzel az eljárással, hozd el szatyorba a fáradt olajadat..... :flowers:
kisa
born to ride

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3314 Dátum: 2008.09.03 07:27:05 »

A hozott olaj azt jelenti, hogy nem náluk veszed!

Szerintem ezt eddig mindenki tudta.


 hogy a szervíz nem szeretetszolgálat, tehát ha nem értesz egyet ezzel az eljárással, hozd el szatyorba a fáradt olajadat..... :flowers:


Akár a szervizben veszem az olajat akár az olajshopban az árába be van építve a környezetterhelés. Ha ez tényleg igaz, akkor meg milyen alapon sarcol meg a szerviz ha nem náluk veszek olajat drágábban ?

 :eek:   :helpsmilie: