Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4972735 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
minősítések
« Válasz #330 Dátum: 2005.07.13 00:07:29 »
API CF: 1994-ben bevezetett kategória  a szívó és a feltöltött közvetlen befecskendezésű vagy egyéb égési rendszerű, széles minőségi tartományú üzemanyagokkal működő dízelmotorok motorolajait írja le. A CF szinthez tartozó motorolajok védelmet nyújtanak a dugattyún történő lerakódásokkal, a kopással és a csapágykorrózióval szemben. A CD teljesítményszint kiváltására alkalmas.
ACEA minősítések:
A skála alappontjának az (ásványi alapú olajokkal is könnyedén megugorható) ACEA A2/B2 (benzin/dízel) párosítást tekinthetjük, amíg az ACEA A1/B1 kimondottan az üzemanyagfogyasztás csökkentését célzó speciális (egyértelműen szintetikus olajakat takaró) kategória. Az A3/B3 páros egyértelműen az A2/B2 fölé helyezhető, az A4 viszont ismét egyedi, a közvetlen befecskendezésű benzinmotorok speciális igényeinek megfelelő kategória. A B4 kategóriát kb. a Common-rail dízelmotorokhoz párosíthatjuk, viszont ezt lehet használni ott is, ahol gyári követelmény csak a B2-ről vagy B3-ról szól. Az ACEA A5/B5 az A1/B1 hosszú csereperiódusokra is alkalmas továbbfejlesztésének tekinthető.

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Olajok és adalékok
« Válasz #331 Dátum: 2005.07.26 13:09:18 »
Csak egy gyors kérdés.
Ma néztem elöszőr a csere után, hogy miként áll az olajszint.
S a megtett kb. 3000 km alatt kb. 3-4 dl olajat megevett.
Ez sok v. kevés v. normálisnak mondható?
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Olajok és adalékok
« Válasz #332 Dátum: 2005.07.26 13:16:58 »
Idézetet írta: "Fighting"
Csak egy gyors kérdés.
Ma néztem elöszőr a csere után, hogy miként áll az olajszint.
S a megtett kb. 3000 km alatt kb. 3-4 dl olajat megevett.
Ez sok v. kevés v. normálisnak mondható?

Hogyan számoltad ki, hogy mennyit evett meg?
Amúgy ez a mennyiség az átlagosnál több, de még elmegy. Mindenesetre semmiképpen sem jó jel. Milyen olajat használsz?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Olajok és adalékok
« Válasz #333 Dátum: 2005.07.26 13:32:05 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Fighting"
Csak egy gyors kérdés.
Ma néztem elöszőr a csere után, hogy miként áll az olajszint.
S a megtett kb. 3000 km alatt kb. 3-4 dl olajat megevett.
Ez sok v. kevés v. normálisnak mondható?

Hogyan számoltad ki, hogy mennyit evett meg?
Amúgy ez a mennyiség az átlagosnál több, de még elmegy. Mindenesetre semmiképpen sem jó jel. Milyen olajat használsz?


Ennyit öntöttem bele, hogy elérje az olajcsere utáni szintet.
Mobil1 10W40-est.

Nekem is egy kicsit soknak tünt.:(

Ja és köszönöm a gyors választ.
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Olajok és adalékok
« Válasz #334 Dátum: 2005.07.26 14:22:26 »
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Fighting"
Csak egy gyors kérdés.
Ma néztem elöszőr a csere után, hogy miként áll az olajszint.
S a megtett kb. 3000 km alatt kb. 3-4 dl olajat megevett.
Ez sok v. kevés v. normálisnak mondható?

Hogyan számoltad ki, hogy mennyit evett meg?
Amúgy ez a mennyiség az átlagosnál több, de még elmegy. Mindenesetre semmiképpen sem jó jel. Milyen olajat használsz?


Ennyit öntöttem bele, hogy elérje az olajcsere utáni szintet.
Mobil1 10W40-est.

Nekem is egy kicsit soknak tünt.:(

Mi a Carinába 5W-40-es Castrolt raktunk, kiváncsi leszek, még csak 1ezer van benne.
Laco 73 :D

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Olajok és adalékok
« Válasz #335 Dátum: 2005.07.27 15:29:42 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Fighting"
Csak egy gyors kérdés.
Ma néztem elöszőr a csere után, hogy miként áll az olajszint.
S a megtett kb. 3000 km alatt kb. 3-4 dl olajat megevett.
Ez sok v. kevés v. normálisnak mondható?

Hogyan számoltad ki, hogy mennyit evett meg?
Amúgy ez a mennyiség az átlagosnál több, de még elmegy. Mindenesetre semmiképpen sem jó jel. Milyen olajat használsz?


Az lehet, hogy az autó ezt az olajat nem szereti?
Mert vásárlás után, mentem legalább 500-600 km.-t mire eljutottam a szervizbe, és akkor egyáltalán nem tapasztaltam semmilyen olajfogyást.
A gáz az, hogy nem tudom milyen olaj volt benne.
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Olajok és adalékok
« Válasz #336 Dátum: 2005.07.27 15:59:43 »
Idézetet írta: "Fighting"
Az lehet, hogy az autó ezt az olajat nem szereti?
Mert vásárlás után, mentem legalább 500-600 km.-t mire eljutottam a szervizbe, és akkor egyáltalán nem tapasztaltam semmilyen olajfogyást.
A gáz az, hogy nem tudom milyen olaj volt benne.

A 10W-40-esnek elég sűrűnek kell lennie, simán kéne bírnia. Szóval nem tudom. Ami ilyenkor be szokott válni, az a Castrol RS 10w-60-ra való átállás. Több ügyfélnek és kollégának is jelentősen csökkent az olajfogyasztása ennek az olajnak a használtatával. Viszont ez nem túl olcsó, és most Neked felesleges is lenne ilyet beletenni mert friss az olajcsere. Amúgy ha olajcserénként 1 litert eszik meg, az még teljesen normális és nem kell aggódni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Olajok és adalékok
« Válasz #337 Dátum: 2005.07.27 18:49:44 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Fighting"
Az lehet, hogy az autó ezt az olajat nem szereti?
Mert vásárlás után, mentem legalább 500-600 km.-t mire eljutottam a szervizbe, és akkor egyáltalán nem tapasztaltam semmilyen olajfogyást.
A gáz az, hogy nem tudom milyen olaj volt benne.

A 10W-40-esnek elég sűrűnek kell lennie, simán kéne bírnia. Szóval nem tudom. Ami ilyenkor be szokott válni, az a Castrol RS 10w-60-ra való átállás. Több ügyfélnek és kollégának is jelentősen csökkent az olajfogyasztása ennek az olajnak a használtatával. Viszont ez nem túl olcsó, és most Neked felesleges is lenne ilyet beletenni mert friss az olajcsere. Amúgy ha olajcserénként 1 litert eszik meg, az még teljesen normális és nem kell aggódni.


Köszi!
Azt ismerem.
A Golfomban is az volt anno.
Mondjuk ez sem olcsó olaj, igy aztán lehet, hogy majd kipróbálom. De akkor egyenlőre nem aggódom.
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #338 Dátum: 2005.07.27 23:21:59 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
2 literes Carina E-be milyet ajánlanál, amiben 10w40 félszinti volt elötte? Szerintem olyan 200ezer lehet a kocsiban, de motorikusan jónak tűnik :D

Igazándiból teljesen mindegy szerintem. A 10W40 tökéletes, általános célú. Az 5W30 az 'üzemanyag-megtakarítós' olaj. Ebben van egy bizonyos (idézem): "alkil-tiokarbamát-fémkomplex és kálcium-szulfonát". :)  Az 5W40 fullszint is jó, ez egy kicsit drágább. Az utóbbi kettő közül igazából teljesen mindegy, melyiket rakod bele, egyformán jó lesz. Az 5W30-as adalékáról nem tudok igazából semmit  :?   viszont én ilyet fogok most a Carinába tenni. Kipróbálom, milyen ez a fuel saver olaj  :wink:


Ez nyilván olyasféle működési elvű és célú adalék lehet , mint ami az általam használt Liqui Moly- , vagy a Schillerasz Kolléga által használt Fuchs olajban lehet . Annak fényében , hogy a Toyota gyárilag kínál ilyen olajat , különösen viccesnek tűnik a Carina-topikban az ilyen olajokkal kapcsolatosan felmerült kétely  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #339 Dátum: 2005.07.27 23:27:34 »
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Fighting"
Csak egy gyors kérdés.
Ma néztem elöszőr a csere után, hogy miként áll az olajszint.
S a megtett kb. 3000 km alatt kb. 3-4 dl olajat megevett.
Ez sok v. kevés v. normálisnak mondható?

Hogyan számoltad ki, hogy mennyit evett meg?
Amúgy ez a mennyiség az átlagosnál több, de még elmegy. Mindenesetre semmiképpen sem jó jel. Milyen olajat használsz?


Az lehet, hogy az autó ezt az olajat nem szereti?
Mert vásárlás után, mentem legalább 500-600 km.-t mire eljutottam a szervizbe, és akkor egyáltalán nem tapasztaltam semmilyen olajfogyást.
A gáz az, hogy nem tudom milyen olaj volt benne.


Három dolog .

1. Szerintem 1 deci olajfogyasztás 1000 kilométeren egyáltalán nem probléma . Én nem is foglalkoznék vele a helyedben .

2. Különböző motorok különféle olajokra különbözőképpen reagálnak . Az egyiket "szeretik" , a másikat kevésbé . Nem egyszer hallottam olyat , hogy egy autó két különböző márkájú , de egyébként azonos viszkozitású és teljesítményszintű (!) olajból az egyiket fogyasztotta , a másikat nem . Tanulság : próbálkozni kell .

3. 5-600 km alapján ne vonj le következtetéseket - ez túl kevés ahhoz , hogy ennek alapján megpróbáld bekalibrálni az olajfogyasztást .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #340 Dátum: 2005.07.28 12:28:32 »
Nekem a Palaczk által említett olajból 9e km alatt nem észlelhető fogyasztás :lol: , most sokat mentem országúton, asszem 12e nél cserélem ki, v mehetek vele 15-öt is szerintetek?
Télire az 5w-40 híg lenne bele?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #341 Dátum: 2005.07.28 19:01:27 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Nekem a Palaczk által említett olajból 9e km alatt nem észlelhető fogyasztás :lol: , most sokat mentem országúton, asszem 12e nél cserélem ki, v mehetek vele 15-öt is szerintetek?
Télire az 5w-40 híg lenne bele?


Nincs olajfogyasztásod ? Nem semmi  :o !!!

Mivel sokat mentél országúton , szvsz mehet a 15 ezer - bár talán jobb lenne ettől függetlenül , közvetlenül a tél beállta előtt (mondjuk novemberben) lecserélni . Ha valamikor , hát télen kell a jó olaj .

Amúgy , ilyen pozitív tapasztalatok mellett , én nem kísérleteznék a helyedben , megmaradnék ugyanennél az olajnál .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #342 Dátum: 2005.07.28 21:51:51 »
Tél előtt?
Szeptemberben megyünk Sartira 8) 1200x2-vel + meteorák v hogy kell írni 500, még azelőtt lesz Gergelyugornya kb 500-600, +3x melózom, és most van 10e az olajban :lol: , azon gondolgozom, h 11-12enél (görögök előtt), v 14-15e cseréljem ki (szeptember vége)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Olajok és adalékok
« Válasz #343 Dátum: 2005.07.28 21:54:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Nincs olajfogyasztásod ? Nem semmi  :o !!!

Lehet, h megevett 1 dl, mert nem mindíg pont vízszintben nézem a nívópálcát, de 1 mm szintkülömbséget egyébként sem igen veszem észre :lol:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #344 Dátum: 2005.07.28 22:02:32 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Tél előtt?
Szeptemberben megyünk Sartira 8) 1200x2-vel + meteorák v hogy kell írni 500, még azelőtt lesz Gergelyugornya kb 500-600, +3x melózom, és most van 10e az olajban :lol: , azon gondolgozom, h 11-12enél (görögök előtt), v 14-15e cseréljem ki (szeptember vége)


Szerintem a leírt utak UTÁN cseréld ki . A hosszútávú autózás nem nagyon öregíti az olajat , ezek még bőven beleférnek . Amikor majd jön a hideg , inkább akkor legyen benne a friss olaj .

(Basszus , már csak három hónap , és jön az a qrva hideg megint  :cry: )
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )