Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5141909 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3285 Dátum: 2008.08.16 12:26:28 »
Szerintem ha mindenáron szintbe akarod hozni az olajadat, akkor a nívópálca helyére dugj be egy csövet és onnan szivattyúzd fel

Ez lesz, koszonom.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3286 Dátum: 2008.08.21 19:11:07 »
Sziasztok!

1.5 Yaris Ts-be hány liter olajat vegyek?nem tudjátok mennyi megy bele?
Amúgy ezek közül melyik a jobb?

- 0W30 CASTROL EDGE
- 0W30 MOBIL SHC FORMULA LD (ezt vw-audihoz ajánlották)

köszi


A Castrol egy benzines motorba valo olaj kiugro minoseggel - koszonhetoen az bazis olaj minosegenek- , a masodik olaj kifejezetten VW dizel motorokhoz fejlesztett. En ugy tudom neked nem dizel a TS.... :-)
ui: nem szabad a sima SAE 0WXX alapjan itelni, az semmit nem mond, nekem van ismeroson a Castrolnal, olajmernok es cirka 8 eve adja nekem a tippeket kulonfele autoimhoz, mindig bevalt

Az Edge sorozattal nem tudsz felreloni, kiveve ha annyira szet van hajtva a motor v.  hibas, hogy elkezdi enni. En nem tudtam megegetni a Castrol olajokat, pedig minden gepsarkanyomat erosen hajtottam / hajtom. Soha egy autom sem evett beloluk semmit, meg az Edge idoszak elottiekbol sem.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3287 Dátum: 2008.08.22 00:08:30 »
Nem kötözködésképp, de milyen egy hivatalos kereskedés? :ph34r:

Rajta van a kereskedők/értékesítők vagy mi a tö*öm listán ::)

És oda éppenséggel nem juthat szintén "hamisított" olaj? Szerintem igen, ugyanezzel az erővel... De mindegy, hagyjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3288 Dátum: 2008.08.22 00:12:03 »
De bizony markaszerviz... ott, ahol vettem a kocsit...
Persze ez meg nem is minden! Mielott bementem megneztem az olajszintet. Semmit nem evett az eslo szervizig a gyaribol, ezert dontottem 0W-30nal. Ezutan 15 percet elkocsiztam a szervizhez, ahol bealltak vele a muhelybe, kihuztak a nivopalcat, es azt mondtak, hogy eszi az olajat, mert min jel folott volt fel centivel. Erre mondtam, hogy most jart a motor ember... erre Ok: "Jah, az lehet"
Szoval meg rossz reklamot is akartak csinalni, a sajat kocsijuknak, az agyam eldobtam.
De folytatom, mert van meg  :censored:
7 liter olajat vettem. 6,3 megy bele a konyv szerint. Nekem visszaadtak 3 decit. Magyarul 6,7-et tettek bele. Ezt igazolja a nivopalca is. Tul van toltve, rendesen 4 decivel, joval a max jel folott van a szint  :censored:
Kerdes is felmerul: ettol lehet baja?

Valszeg a túltöltés is ezért lehetett: közvetlenül motorleállítás után ellenőrizték az olajszintet, naná hogy kevesebb volt. No comment  :censored: ...

Amúgy szvsz ennyi plusz mennyiségnél még nem kell semmilyen károsodástól tartani. Ahhoz durva túltöltés kell. De a biztonság kedvéért, adandó alkalommal, inkább szívd le a fölösleget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3289 Dátum: 2008.08.22 00:17:08 »
Sziasztok!

1.5 Yaris Ts-be hány liter olajat vegyek?nem tudjátok mennyi megy bele?
Amúgy ezek közül melyik a jobb?

- 0W30 CASTROL EDGE
- 0W30 MOBIL SHC FORMULA LD (ezt vw-audihoz ajánlották)

Elvileg 3.7 liter olaj kell bele, és az Edge a jó választás szerintem is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3290 Dátum: 2008.08.23 10:22:02 »
Motorcsere után vagyok, mint tudjátok kaptam egy fűzött blokkot gariba a Toyotától. És ehhez egy ÚJ NIVÓPÁLCÁT is! Már akkor sem értettem, hogy minek, de állítólag az új motor más rendszerű kissé, ezért más pálca kell bele...

Lecseréltem rutinszerűen az olajat, most először a motorcsere óta, olyan 5-6.000 km futás után. Megkapta a Castrol Edge 0W-30-as folyékony csodát. De ne menjünk ennyire előre.

A furcsaságok a leeresztéskor kezdődtek. Mindig 5 literes kannába engedjük le az olajat egy tölcsér segítségével. A kanna szinte tele ment olajjal, alig maradt vagy fél liternyi hely benne. Nem is értettem, hogy hogyan folyik le ilyen sok, mikor a motor nem volt túltöltve, a max jelzés alatt volt a szint 2 mm-rel. :online2long:

Aztán feltöltöttem a kocsit 4 liter olajjal, ahogyan szoktam. (Gyárilag 3,7 l-t ír, de 4 liternél van max-on a nívó nálam is, meg a faternél is.) Ekkor csodálkoztam a legjobban, kb 3/4 szintet mutat a nivó, mikor benne van a motorba 4 liter olaj. Azért ez marha érdekes nekem! Ha hiszek a nívónak, akkor kell vagy 4,5 liter oil a kocsiba ahhoz, hogy max-on legyen.

Nem öntöttem amúgy hozzá több olajat még: mert drága még 1 liter, mert a 3/4 szint is OK, mert ha nem kell bele annyi, csak a nivo nem stimmel, akkor nem töltöm túl...

A kérdésem az lenne, hogy tapasztalt-e valaki vmi hasonlót a motorcsere óta? Illetve szerintetek lehet-e az, hogy több olaj kell a motorba?
A nivót gyárilag mellékelték az új fűzött blokkhoz, lehet, hogy az nem stimmel, de azért csak nem küldenek olyat, ami nem is jó...  :2guns:

Minden esetre 4 litert fogok bele tenni szerintem, mert ekkor nem lehet semmi gond, akár milyen is a nívó, stb., a motorba ennyi se nem sok, se nem kevés.

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3291 Dátum: 2008.08.23 11:46:29 »
A kérdésem az lenne, hogy tapasztalt-e valaki vmi hasonlót a motorcsere óta? Illetve szerintetek lehet-e az, hogy több olaj kell a motorba?
A nivót gyárilag mellékelték az új fűzött blokkhoz, lehet, hogy az nem stimmel, de azért csak nem küldenek olyat, ami nem is jó...  :2guns:

Minden esetre 4 litert fogok bele tenni szerintem, mert ekkor nem lehet semmi gond, akár milyen is a nívó, stb., a motorba ennyi se nem sok, se nem kevés.

Ismerős VW-ével volt hasonló történet, az előírtnál jó 1,5literrel több kenőanyagot kért, (a gyári előírással pont hogy elérte a nívó alját) aztán kiderült, hogy rossz nivópálca volt benne :eek:

Amúgy sztem elég bele a 4liter, ha 3/4-en áll a nívód, az teljesen OK, és ha tényleg a pálcával nem stimmel valami, annyi +-tól még baja se lehet.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3292 Dátum: 2008.08.23 13:19:20 »
Azért kaptál új nívópálcát, mert az új blokkba több olaj kell. 4 helyett 4,2.
Úgyhogy csak 2 decivel vagy minuszba, ennyi belefér, emiatt nem is kell venned még 1 flakonnal.

Amúgy a VVT-i Corolláknál így van:
Ha van a nívópálca tetején egy zöld jel, akkor az már új motor, 4,2 liter kell bele.
Ha nincs, akkor régi: 4 liter.
Xanyi

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3293 Dátum: 2008.08.23 16:36:30 »
Sziasztok!

Gondoltam benézek ide is.  Látom, semmi sem változott amióta nem voltam :)
Nem is kezdenék bele semmibe, mert megint csak vita lenne.  Mindenki azt rak a kocsijába amit akar, és annyit, amennyit akar :)

Először a Camrybe 10w-40es Toyota olajat tettünk.  De 3ezer kilométer alatt megevett közel másfél litert.  Utána lett egy olajcsere, vettem bele 15w-40es LM Nova Super HD-t meg LM MoS2 adalékot, azóta eltelt 5000km és még mindig a max alatt van 1-2 mm-el :) Remélem nem leszek kiutálva, mert nem 0w-30as vagy 5w-30ast teszek bele :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3294 Dátum: 2008.08.23 16:54:43 »
Sziasztok!

Gondoltam benézek ide is.  Látom, semmi sem változott amióta nem voltam :)
Nem is kezdenék bele semmibe, mert megint csak vita lenne.  Mindenki azt rak a kocsijába amit akar, és annyit, amennyit akar :)

Először a Camrybe 10w-40es Toyota olajat tettünk.  De 3ezer kilométer alatt megevett közel másfél litert.  Utána lett egy olajcsere, vettem bele 15w-40es LM Nova Super HD-t meg LM MoS2 adalékot, azóta eltelt 5000km és még mindig a max alatt van 1-2 mm-el :) Remélem nem leszek kiutálva, mert nem 0w-30as vagy 5w-30ast teszek bele :)
Szvsz a tiédbe már azért van annyi futás is meg még ez régi vágású motóre hogy ne véknyat tegyél bele. Bár nekem az 5w30 castrol nem fogy a szintén 80as évek beli konstrukciójú blokkomból.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3295 Dátum: 2008.08.23 17:11:50 »
Sziasztok!

Gondoltam benézek ide is.  Látom, semmi sem változott amióta nem voltam :)
Nem is kezdenék bele semmibe, mert megint csak vita lenne.  Mindenki azt rak a kocsijába amit akar, és annyit, amennyit akar :)

Először a Camrybe 10w-40es Toyota olajat tettünk.  De 3ezer kilométer alatt megevett közel másfél litert.  Utána lett egy olajcsere, vettem bele 15w-40es LM Nova Super HD-t meg LM MoS2 adalékot, azóta eltelt 5000km és még mindig a max alatt van 1-2 mm-el :) Remélem nem leszek kiutálva, mert nem 0w-30as vagy 5w-30ast teszek bele :)

Kiutálva biztosan nem leszel, de én ebbe az autóba nem tennék 15 W-s olajat. Az télen, hidegben úgyszólván semmi kenést nem fog biztosítani hidegindításkor meg azt követően. Szerintem próbáld ki az eleve MoS2-vel adalékolt LM Leichtlauf 10 W 40-est - én ilyet használok közel 200 ezer km óta, és az olajfogyasztásom stabil 1 liter/4-5 ezer km környékén stabilizálódott. És ugye az én motorom is 360 ezer km fölött jár már. Próbáld ki ezt az olajat, ne kínozd a motorodat a 15 W olajjal szerintem. Lehet hogy most nem eszi, de később annál jobban fogja.

Azt pedig ugye nem kell magyarázzam, hogy az általad említett "vékony" olajokat fiatal, keveset futott autókba szoktunk javasolni, amelyekbe a gyár is legalább 5 W 30-ast ajánl. Ugye, azzal nincs gond, hogy mi is azt javasoljuk, amit a gyár ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3296 Dátum: 2008.08.23 17:13:31 »
Sziasztok!

Gondoltam benézek ide is.  Látom, semmi sem változott amióta nem voltam :)
Nem is kezdenék bele semmibe, mert megint csak vita lenne.  Mindenki azt rak a kocsijába amit akar, és annyit, amennyit akar :)

Először a Camrybe 10w-40es Toyota olajat tettünk.  De 3ezer kilométer alatt megevett közel másfél litert.  Utána lett egy olajcsere, vettem bele 15w-40es LM Nova Super HD-t meg LM MoS2 adalékot, azóta eltelt 5000km és még mindig a max alatt van 1-2 mm-el :) Remélem nem leszek kiutálva, mert nem 0w-30as vagy 5w-30ast teszek bele :)

Isten ments! A Te Camrydba úgy, ahogy írod is, 10W, vagy 15W-s olaj való és a MoS2 adalék szinte "kötelező". Mondjuk az utólagos adalékolás nem szerencsés, de lehet kapni gyárilag kevert MoS2 olajat is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3297 Dátum: 2008.08.23 17:14:48 »
Isten ments! A Te Camrydba úgy, ahogy írod is, 10W, vagy 15W-s olaj való és a MoS2 adalék szinte "kötelező". Mondjuk az utólagos adalékolás nem szerencsés, de lehet kapni gyárilag kevert MoS2 olajat is.

10 W a gyári ajánlás ebbe a Camrybe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lujo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3298 Dátum: 2008.08.23 18:07:28 »

A kérdésem az lenne, hogy tapasztalt-e valaki vmi hasonlót a motorcsere óta? Illetve szerintetek lehet-e az, hogy több olaj kell a motorba?
A nivót gyárilag mellékelték az új fűzött blokkhoz, lehet, hogy az nem stimmel, de azért csak nem küldenek olyat, ami nem is jó...  :2guns:

Minden esetre 4 litert fogok bele tenni szerintem, mert ekkor nem lehet semmi gond, akár milyen is a nívó, stb., a motorba ennyi se nem sok, se nem kevés.

Nekem is cseréltek benne motort( 1.6 vvt-i), és hamarosan olajat kell cserélni. Meg tudjátok mondani abba mennyi olaj kell?

Köszi
Toyota Avensis 2001. 1.6 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3299 Dátum: 2008.08.23 20:01:56 »
Azért kaptál új nívópálcát, mert az új blokkba több olaj kell. 4 helyett 4,2.
Úgyhogy csak 2 decivel vagy minuszba, ennyi belefér, emiatt nem is kell venned még 1 flakonnal.

Amúgy a VVT-i Corolláknál így van:
Ha van a nívópálca tetején egy zöld jel, akkor az már új motor, 4,2 liter kell bele.
Ha nincs, akkor régi: 4 liter.

Köszönöm a válaszodat! Ezek szerint nem a nívópálca a rossz...
Az enyémen már van egy zöld festés valóban.

Annyit fűznék hozzá, hogy szerintem nem 2 decivel kell most több bele, mert lejött vagy 4,5 liter olaj és a max alatt volt kb 2-3mm-rel a pálcán a szint. Míg régen 4 literrel max felett volt kb 1 mm-rel a szint vagy pont max-on. Tehát ha maxig akarom tölteni, akkor szerintem 4,5 liter olaj min kell bele, ami ugye fél literrel több, mint a régi mennyiség.

Amúgy meg nem érdekel, hogy lejjebb van a szint egy negyednyit, nem gond, ezért nem veszek 1 liter plussz olajat.

De azért kíváncsi lennék, hogy min változtattak, hogy megnőtt a motorolaj igény. Ugyanis a karter meg a szelepfedél, szelepek, vézérműtengely, stb a régi...

A fater kocsijába már nem hibás szériás motor van, neki is van asszem egy zöld pötty viszont a nivóján. Pedig abba gyári a motor. És 4 liternél van az maxig.

De megnyugodtam akkor, hogy ez normális jelenség a felújított motorú kocsiknál.