Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5141936 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3270 Dátum: 2008.08.14 12:07:37 »

, mert körberöhögöm  :

 :clap: :) :) :) :) :) :) :) :)

ez jo, ez tetszik. megjegyzem nagyon egyetertek.

  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3271 Dátum: 2008.08.14 17:23:07 »
Sziasztok!

Vásároltam egy Toyota Yaris Ts "autot"  ::)

18000km van benne,igy sürgössen megérett a 15.000 kötelező szervizre.A kérdésem az lenne,hogy én vegyem meg az olajat vagy ott a toyota szervizben tudni fogják mit kell beleönteni stb..
Ha én vegyem meg miért,hol és mit? :helpsmilie:

Reményeim szerint,ill úgy gondolom h 10.000kmként fogok benne olajat cserélni,igy mindenképp majd saját magamnak is venni kell olajat,ezért is fontos.

A segitségeteket előre is köszönöm!

Benji

Szia! Ha nagyon sportosan fogod használni az autót (pl. autópályán tartósan végsebesség közelében, és/vagy kiviszed néha valamelyik ringre is), akkor 0 W 40; ha nem annyira, akkor 0 W 30, és én a Liqui Moly-t javaslom, de a többiek által említett egyebek sem rosszak.

A 10 ezrenkénti cserét abszolút fölöslegesnek tartom, a mai motorok és olajok esetében a 15 ezer is alaposan túlbiztosított intervallum. Kivéve, ha extrém igénybevételnek fogod kitenni rendszeresen a motort.

Miért tetted idézőjelbe az "autó"-t ?

mert hogy "autó"...végülis az de én nem sorolnám a mezei autok közé  :online2long:

Rábízom az olajcserét most a szervízre.Pécsen szó nélkül kicserélték volna,nem volt ilyenről szó h garivesztés,csak már nem birtam kivárni...mondtam hazahozom megcsinálom itthon.Erre csávó felhívta a figyelmemet,h az autó még nincs 3 éves így a díjból 20%kedvezmény jár és 22ezernél ne fizesek többet mert akkor le akarnak húzni.
Yaris Ts 05'

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3272 Dátum: 2008.08.14 17:35:59 »
Szerintem teljesen felesleges az előírt csereperiódus előtt (futási teljesítmény,vagy év) kidobni az olajat, pénzszórás...
                                                                                                                                                   

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3273 Dátum: 2008.08.15 00:04:31 »

De amúgy számomra figyelemreméltó, hogy emberek mikkel képesek magukat idegesíteni. Az is figyelemre méltó, hogy valaki képes komolyan azt gondolni, hogy egy közismert, hatalmas tételekben forgalmazó olajbolt hamisított olajat árul, anélkül, hogy erre maga az olajgyártó bármilyen formában reagálna.

Na de hogy a viharba ne érdekelne, hogy mit öntesz az autódba :eek: ha felmerül a gyanú hogy gebax lehet, én se merném (mertem) beleönteni, holnap veszek hivatalos kereskedésből egy lityi olajt, (amúgy alig drágábban :whistling:) kíváncsi leszek annak milyen szaga lesz, ha ugyanolyan :shit: akkor bumm: elbuktam 1,5ezer forintot..............

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3274 Dátum: 2008.08.15 00:24:51 »

De amúgy számomra figyelemreméltó, hogy emberek mikkel képesek magukat idegesíteni. Az is figyelemre méltó, hogy valaki képes komolyan azt gondolni, hogy egy közismert, hatalmas tételekben forgalmazó olajbolt hamisított olajat árul, anélkül, hogy erre maga az olajgyártó bármilyen formában reagálna.

Na de hogy a viharba ne érdekelne, hogy mit öntesz az autódba :eek: ha felmerül a gyanú hogy gebax lehet, én se merném (mertem) beleönteni, holnap veszek hivatalos kereskedésből egy lityi olajt, (amúgy alig drágábban :whistling:) kíváncsi leszek annak milyen szaga lesz, ha ugyanolyan :shit: akkor bumm: elbuktam 1,5ezer forintot..............
Nem kötözködésképp, de milyen egy hivatalos kereskedés? :ph34r:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3275 Dátum: 2008.08.15 00:40:03 »
Nem kötözködésképp, de milyen egy hivatalos kereskedés? :ph34r:

Rajta van a kereskedők/értékesítők vagy mi a tö*öm listán ::)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3276 Dátum: 2008.08.15 10:53:37 »
Megvolt az olajcserem. Castrol Edge 0W-30 Turbo Diesel kerult bele. Erezhetoen simabb a jaras. A gyari olajbol (5W-30) semmit nem evett, remelem ebbol se fog. Bar a szerviz szerint: "Ez az olaj tul jo bele, asvanyi is eleg lenne..."

Ez melyik szervíz volt??? Mondd, hogy nem valamelyik márkaszervíz  :eek: ... Nem találok szavakat, komolyan mondom  :censored:

De bizony markaszerviz... ott, ahol vettem a kocsit...
Persze ez meg nem is minden! Mielott bementem megneztem az olajszintet. Semmit nem evett az eslo szervizig a gyaribol, ezert dontottem 0W-30nal. Ezutan 15 percet elkocsiztam a szervizhez, ahol bealltak vele a muhelybe, kihuztak a nivopalcat, es azt mondtak, hogy eszi az olajat, mert min jel folott volt fel centivel. Erre mondtam, hogy most jart a motor ember... erre Ok: "Jah, az lehet"
Szoval meg rossz reklamot is akartak csinalni, a sajat kocsijuknak, az agyam eldobtam.
De folytatom, mert van meg  :censored:
7 liter olajat vettem. 6,3 megy bele a konyv szerint. Nekem visszaadtak 3 decit. Magyarul 6,7-et tettek bele. Ezt igazolja a nivopalca is. Tul van toltve, rendesen 4 decivel, joval a max jel folott van a szint  :censored:
Kerdes is felmerul: ettol lehet baja?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3277 Dátum: 2008.08.15 11:21:38 »
7 liter olajat vettem. 6,3 megy bele a konyv szerint. Nekem visszaadtak 3 decit. Magyarul 6,7-et tettek bele. Ezt igazolja a nivopalca is. Tul van toltve, rendesen 4 decivel, joval a max jel folott van a szint  :censored:
Kerdes is felmerul: ettol lehet baja?
Igen, lehet... :nono:
Gabe 254.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3278 Dátum: 2008.08.15 11:31:45 »
7 liter olajat vettem. 6,3 megy bele a konyv szerint. Nekem visszaadtak 3 decit. Magyarul 6,7-et tettek bele. Ezt igazolja a nivopalca is. Tul van toltve, rendesen 4 decivel, joval a max jel folott van a szint  :censored:
Kerdes is felmerul: ettol lehet baja?
Igen, lehet... :nono:
azért ahoz rendesen túl kell tölteni, h baja legyen (szimeringeket kinyomja), de valszeg nem véletlenül van ott egy min. meg egy max felirat
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3279 Dátum: 2008.08.15 19:02:20 »
Kerdes is felmerul: ettol lehet baja?

Nem véletlen van ott a max jelzés, lehet semmi baja nem lesz, de én inkább leengednék belőle :whistling:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3280 Dátum: 2008.08.15 21:32:03 »

En is igy erzem... a markaszervizesnek kellene elmondani. Legkozelebb megteszem.  :2guns:
Le tudom en engedni egy csavar kulccsal, meg edenykevel a felesleget? Semmi masom nincs, felek be se ferek ala :(
MAgyarorszag meg messze van, sajnos  :hammer:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.16 12:25:49 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3281 Dátum: 2008.08.16 06:35:23 »
neki ne állj leengedni. kiengeded a csavart ömlik az olaj azonnal és nem fogsz "betalálni" újra a kiomlö olaj mellett a lukba. :whistling: 
hagyd a fenébe de igen durva ez az eset :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3282 Dátum: 2008.08.16 08:26:51 »
Sziasztok!

1.5 Yaris Ts-be hány liter olajat vegyek?nem tudjátok mennyi megy bele?
Amúgy ezek közül melyik a jobb?

- 0W30 CASTROL EDGE
- 0W30 MOBIL SHC FORMULA LD (ezt vw-audihoz ajánlották)

köszi
Yaris Ts 05'

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3283 Dátum: 2008.08.16 09:02:14 »
Le tudom en engedni egy csavar kulccsal, meg edenykevel a felesleget?

Elméletileg le, gyakorlatilag meg: nem csináltam Aurison olajcserét, úgyhogy nem tudom, sztem ki lehet picit csavarni a leeresztőt, és akkor szépen (le)folydogál a felesleg, de van olyan megoldást ahol tényleg ki kell szedni a csavart és zsupsz ömlik minden a nyakadba, én a helyedbe elszaladnék egy gyorsszervizbe, elmondod mi van, bagóért megcsinálják, és nem kell a kocsi alatt kommandóznod :ph34r: összepiszkolnod magad :flowers:

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3284 Dátum: 2008.08.16 09:41:07 »
Szerintem ha mindenáron szintbe akarod hozni az olajadat, akkor a nívópálca helyére dugj be egy csövet és onnan szivattyúzd fel, vagy szedd le az olajszűrőt, de vigyázz mert ha már laza elkezd folyni, majd burítsd ki belőle az olajat és tedd vissza indítsd meg az autót állítsd le és 5 perc múlva nézz szintet. Aztán ismételd addig, amig a szint jó nem lesz. Bár én az első tanácsomat javasom inkább, a nívónál egyszerűbb, tisztább... De a leeresztő csavarnál semmiképpen sem, összemocskolod magad, mellesleg tömítő alátétet is cserélned kéne, addig meg sok olaj elfolyna.