Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5142156 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3240 Dátum: 2008.08.10 21:48:34 »
OMV Bixxol olajokról van valakinek tapasztalata, véleménye? Azon kívül hogy drága. De nem kúton venném, hanem autósboltba olcsóbban.
                                                                                                                                                   

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3241 Dátum: 2008.08.11 12:51:14 »
Továbbá, szerintetek lehet az, hogy különbözik ugyanaz a pl mobil esp formula 5w30 olaj amit megkapok a márkaszerviznél nagyon drágán, vagy olajos boltba 3 ezer körül? Mert van egy ilyen érzés, a szerviz beszerzési áron is drágábban veszi ezeket az olajokat mint amilyen olcsón megveheti az átlagember. Érdekes, mert ma volt hozzá tapasztalatom, és a vonalkód nem egyezik, valami szám se, fényképet majd később esetleg linkelek, mert csináltam azt is. Vélemény???
                                                                                                                                                   

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3242 Dátum: 2008.08.11 13:14:46 »
Továbbá, szerintetek lehet az, hogy különbözik ugyanaz a pl mobil esp formula 5w30 olaj amit megkapok a márkaszerviznél nagyon drágán, vagy olajos boltba 3 ezer körül? Mert van egy ilyen érzés, a szerviz beszerzési áron is drágábban veszi ezeket az olajokat mint amilyen olcsón megveheti az átlagember. Érdekes, mert ma volt hozzá tapasztalatom, és a vonalkód nem egyezik, valami szám se, fényképet majd később esetleg linkelek, mert csináltam azt is. Vélemény???

Sima Mobil olaj???? Nem Mobil1 inkább??
Véleményem szerint a szervízek olcsóbban kapják ugyanazt az olajat, egyrészt nagyfogyasztók, másrészt 200 literes hordókban érkezik és nem 5, vagy egyliteres flakonokban. Tehát a csomagoláasal, + a kiszereléssel mindenképpen olcsóbb. Habár manapság már ki tudja, gondolom, ahonnan olcsóbb onnan szerzik be. :online2long:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3243 Dátum: 2008.08.11 17:27:48 »
Na majdnem tök mindegy, mivel írtam oda esp formula, ezért gondolhatod hogy mobil1, csak kimaradt az 1. Hát nálunk hordóban olajat még sosem láttam, általában 4 és 12x1 literes flakonokba jön az olaj.

És arra akartam kilyukadni, hogy olaj-és olaj között van-e különbség, mert a szerviz drágábban szerzi be, mint amennyiért egy "olcsó" boltban meg lehet venni, ugyanis 1 liter ebből már 2600 körül is kapható.
http://kepfeltoltesek.tvn.hu/kepek/olajmobil1.jpg
A képet ma készítettem, az egyik a szervizes olaj, a másik meg az olcsó bolti amit az ügyfél hozott, elvileg ugyanaz a kettő, csak az írások kicsit mások, meg a vonalkódban van eltérés. Amúgy a teljesítményszintek klappolnak. Kitaláljátok melyik az "eredeti"? :)  Ami még érdekes, hogy a szaga sem volt egészen egyforma... Remélem felfigyelt erre valaki, amit most felhoztam, mert érdekes, és engem nagyon érdekel a téma, hogy mivan akkor???
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3244 Dátum: 2008.08.11 17:31:15 »
Na majdnem tök mindegy, mivel írtam oda esp formula, ezért gondolhatod hogy mobil1, csak kimaradt az 1. Hát nálunk hordóban olajat még sosem láttam, általában 4 és 12x1 literes flakonokba jön az olaj.

És arra akartam kilyukadni, hogy olaj-és olaj között van-e különbség, mert a szerviz drágábban szerzi be, mint amennyiért egy "olcsó" boltban meg lehet venni, ugyanis 1 liter ebből már 2600 körül is kapható.
http://kepfeltoltesek.tvn.hu/kepek/olajmobil1.jpg
A képet ma készítettem, az egyik a szervizes olaj, a másik meg az olcsó bolti amit az ügyfél hozott, elvileg ugyanaz a kettő, csak az írások kicsit mások, meg a vonalkódban van eltérés. Amúgy a teljesítményszintek klappolnak. Kitaláljátok melyik az "eredeti"? :)  Ami még érdekes, hogy a szaga sem volt egészen egyforma... Remélem felfigyelt erre valaki, amit most felhoztam, mert érdekes, és engem nagyon érdekel a téma, hogy mivan akkor???

Nagyon egyszerű a válasz. A szervíz nagyot kaszál rajta! Mert abban biztos lehetsz, hogy ők mint nagyker vásárló olcsóbban szerzik be, mint bármelyik mezei halandó bármelyik olajboltban. A csomagolásbeli eltérésekre lehet egy csomó magyarázat, pl. eltérő gyártási dátum stb. Nem gondolod, hogy a boltban hamisítványt árulnak, és csak a szervíz kapja meg a tutit - ugye?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3245 Dátum: 2008.08.11 17:42:25 »
Pedig valami akkor sem stimmel!
Nálunk pl. Castrol olaj van. A beszerzési ára magasabb, mint pl az olajshop.hu-n. Pedig 208 literes hordóba kapjuk...
Úgyhogy ezeknél az olcsó olajboltoknál kell hogy legyen valami! Valamiért olcsóbban tudják adni, de miért? Vagy nem az van a flakonban ami, vagy más a beszerzési forrás!
Xanyi

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3246 Dátum: 2008.08.11 17:53:15 »
Én is ezt mondom! És szeretném tudni hol a turpisság! Nem tudom mennyit pontosan, de 3-4ezer körül biztos hogy van nálunk a beszerzési ára ennek az esp-nek! Akkor ha ugyanaz a minőségű olaj, akkor olajboltok miért tudják olcsóbban adni? És a vonalkód, szám, meg még egy másik szám ami nem tudom micsoda, miért különbözik? és az olcsó olajon miért olvashatatlanul van rányomva a lejárati dátum, míg a drága szervizes flakonon tisztán olvashatóan, nagy számokkal, betűkkel? és a szaguk sem egyezik teljesen! hmmmmm??
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3247 Dátum: 2008.08.11 17:55:07 »
Pedig valami akkor sem stimmel!
Nálunk pl. Castrol olaj van. A beszerzési ára magasabb, mint pl az olajshop.hu-n. Pedig 208 literes hordóba kapjuk...
Úgyhogy ezeknél az olcsó olajboltoknál kell hogy legyen valami! Valamiért olcsóbban tudják adni, de miért? Vagy nem az van a flakonban ami, vagy más a beszerzési forrás!

Csak a más forrást tudom elképzelni. Ezek a webes shopok óriási mennyiségeket értékesítenek, és maguk az olajcégek is tisztában vannak ezzel - kizártnak tartom, hogy ne avatkoznának közbe, ha hamisítványokat forgalmaznának a webes shopok ekkora tételekben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3248 Dátum: 2008.08.11 18:01:11 »
De ekkora árkülönbséget? Meg szagot? Most kérem én, hogy akinek van olajshopos vagy hasonló olcsóbban vásárolt előbb említett esp olajos flakonja, fotózza le elejét-hátulját, különösen a hátulját is, hogy látszódjon rajta a lejárati dátum. Tegye fel, had nézzük meg itt. Kíváncsi vagyok nagyon.
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3249 Dátum: 2008.08.11 18:17:36 »
De ekkora árkülönbséget? Meg szagot? Most kérem én, hogy akinek van olajshopos vagy hasonló olcsóbban vásárolt előbb említett esp olajos flakonja, fotózza le elejét-hátulját, különösen a hátulját is, hogy látszódjon rajta a lejárati dátum. Tegye fel, had nézzük meg itt. Kíváncsi vagyok nagyon.

Ha más finomítóban készültek, és más piacokra gyártották őket, akkor simán lehetnek ilyen különbségek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3250 Dátum: 2008.08.11 19:27:53 »
Na majdnem tök mindegy, mivel írtam oda esp formula, ezért gondolhatod hogy mobil1, csak kimaradt az 1. Hát nálunk hordóban olajat még sosem láttam, általában 4 és 12x1 literes flakonokba jön az olaj.

És arra akartam kilyukadni, hogy olaj-és olaj között van-e különbség, mert a szerviz drágábban szerzi be, mint amennyiért egy "olcsó" boltban meg lehet venni, ugyanis 1 liter ebből már 2600 körül is kapható.
http://kepfeltoltesek.tvn.hu/kepek/olajmobil1.jpg
A képet ma készítettem, az egyik a szervizes olaj, a másik meg az olcsó bolti amit az ügyfél hozott, elvileg ugyanaz a kettő, csak az írások kicsit mások, meg a vonalkódban van eltérés. Amúgy a teljesítményszintek klappolnak. Kitaláljátok melyik az "eredeti"? :)  Ami még érdekes, hogy a szaga sem volt egészen egyforma... Remélem felfigyelt erre valaki, amit most felhoztam, mert érdekes, és engem nagyon érdekel a téma, hogy mivan akkor???
A hátulja nincs a linkelt képen, az elején a "Fully synthetic motor oil" és Molib SHC technology" különbség gyanus, a full syntetikus az teljesen szintetikus az SCH gyanusan hidrogénezett ásványolajat jelent, amit sokszor árulnak syntetikus néven: sok gyártónál van ásványi, szintetikus és full szintetikus olaj, ebből  a szintetikus az oldallánc stb módosított ásványolajat takar(hat)ja
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3251 Dátum: 2008.08.11 20:52:12 »
Schillerasz! Jófele járhatsz. Az, hogy mobil shc technology, rákerestem googleban mit jelent, és sehol a világon semmit nem találtam róla! Csak hirdetéseket. Leírás semmi. Még a Mobil (!!!) hivatalos angol nyelvű oldalán sem! Pedig ezek után aztán nagyon kiváncsi lettem mi is az az shc technology! Mellesleg megsúgom, nem véletlenül, de ez pont az olcsó olajra volt írva, szóval kitaláltad, melyik a gyanús. Ötletek, vélemények? továbbra is várom a hozzászólásokat témában, hátha előbbre jutunk!
                                                                                                                                                   

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3252 Dátum: 2008.08.12 08:51:17 »
Pedig valami akkor sem stimmel!
Nálunk pl. Castrol olaj van. A beszerzési ára magasabb, mint pl az olajshop.hu-n. Pedig 208 literes hordóba kapjuk...
Úgyhogy ezeknél az olcsó olajboltoknál kell hogy legyen valami! Valamiért olcsóbban tudják adni, de miért? Vagy nem az van a flakonban ami, vagy más a beszerzési forrás!

Valahol meg kell fizetni az olajcégek által adott hitelek kamatait.

-Ha valaki nem tudná:
Olajcégek ( Castrol, Exxon Mobil, ...) nagyfogyasztó szervizekkel, márkaszervizekkel.. előszereztettel kötnek kizárólagossági szerződést ( csak az ő olajukat szállítják) cserébe beszállnak anyagilag "kamatmentes" hitellel egyes projectekbe, beruházásokba. -ennek fejében gyakorlatilag kiskeráron kapják az olat, így törlesztődik a hitel.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3253 Dátum: 2008.08.12 10:14:13 »
De ekkora árkülönbséget? Meg szagot?

Ez fura ::) azt hittem csak én reagálom túl, pont ma írtam Trotter kartácsnak egy privit ezzel kapcsolatosan: vettem a Pugba 1liter Total 9000-es olajt, (szintén webshop) mivel ezt öntöttek a mszervizbe még januárba, beakartam lőni a szintet maxra, mert most picivel fél alatt van, én meg jobban szeretem ha full-on van az olaj, de valami kegyetlen büdös, émelyítő szaga van :wacko: bele se mertem önteni, amúgy bontatlan volt, tavalyi gyártású, tehát ilyen téren semmi kirívó nem volt............

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3254 Dátum: 2008.08.12 10:14:19 »
A hátulja nincs a linkelt képen, az elején a "Fully synthetic motor oil" és Molib SHC technology" különbség gyanus, a full syntetikus az teljesen szintetikus az SCH gyanusan hidrogénezett ásványolajat jelent, amit sokszor árulnak syntetikus néven: sok gyártónál van ásványi, szintetikus és full szintetikus olaj, ebből  a szintetikus az oldallánc stb módosított ásványolajat takar(hat)ja
Az SHC a Syn. HydroCarbons. Ez a Mobilnál egy olaj család és félszintetikus biztos van közte.
Attila 31
  - Avensis
- Prius