Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4962720 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Olajok és adalékok
« Válasz #285 Dátum: 2005.05.25 09:33:50 »
Idézetet írta: "robi"
A Toyota olaj, valójában milyen gyártmány/márka? Nem hinném hogy a Toyota olajat is gyárt... biztosan valaki szállítja nekik.

Szerintem Mobil 1. De ez csak szerintem.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #286 Dátum: 2005.05.25 13:53:06 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
A Toyota olaj, valójában milyen gyártmány/márka? Nem hinném hogy a Toyota olajat is gyárt... biztosan valaki szállítja nekik.

Szerintem Mobil 1. De ez csak szerintem.


A Mobil 1 , az a Mobil márka egyik típusa  :!:  Figyelem már egy ideje , hogy egyre többen masszívan keverik ezt . Pedig olyan a dolog , mintha azt mondanánk , hogy a Castrol GTX az egy olajmárka  :wink: ... Szóval : nem a Mobil 1 szállítja az olajat a Toyotának (föltéve hogy ő szállítja , ezt én sem tudom) , hanem a Mobil  :idea:  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Olajok és adalékok
« Válasz #287 Dátum: 2005.05.25 13:58:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A Mobil 1 , az a Mobil márka egyik típusa  :!:  Figyelem már egy ideje , hogy egyre többen masszívan keverik ezt . Pedig olyan a dolog , mintha azt mondanánk , hogy a Castrol GTX az egy olajmárka  :wink: ... Szóval : nem a Mobil 1 szállítja az olajat a Toyotának (föltéve hogy ő szállítja , ezt én sem tudom) , hanem a Mobil  :idea:  :)

Sőt, úgy van, hogy az Exxon Mobil Corporation tulajdonképpen az Esso és a Mobil közös anyavállalata  :idea:
...node ez nem ad választ a kérdésemre  :pal1:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Olajok és adalékok
« Válasz #288 Dátum: 2005.05.25 23:13:53 »
Idézetet írta: "robi"
...node ez nem ad választ a kérdésemre  :pal1:

Arra hivatalos választ úgyse fogsz kapni. Biztos üzleti titok. :evil:
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Olajok és adalékok
« Válasz #289 Dátum: 2005.05.26 07:16:21 »
Idézetet írta: "music"
Arra hivatalos választ úgyse fogsz kapni. Biztos üzleti titok. :evil:

Itt a fórumon hivatalos választ hiába keres az ember, ebben egyet értünk. Csak gondoltam, hátha valaki tudja. Egyébként a márkakereskedésben nézegettük az olaj cimkéjét, de nem ír semmi ilyesmit...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Olajok és adalékok
« Válasz #290 Dátum: 2005.05.26 07:24:19 »
Fejembe vettem, hogy márpedig én Mobil1 olajat akarok az autómba. Felhívtam tehát egy pár Esso kutat, és közölték hogy ~3900 körül literének ára. Felhívtam az Exxon Mobil Magyarországot, és onnan adták egy nagyker elérhetőségét, ahol szintén forgalmazzák ezt az olajat.
El is mentem odáig, és láss csodát: több mint 1300 Ft-al olcsóbb literje, mint a kutaknál. És kiszolgáltak házi mennyiséggel, azaz vettem 4 litert. Természetesen Áfás számlával. Ezért érdemes volt elmenni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Olajok és adalékok
« Válasz #291 Dátum: 2005.05.26 11:09:30 »
Idézetet írta: "robi"
Fejembe vettem, hogy márpedig én Mobil1 olajat akarok az autómba. Felhívtam tehát egy pár Esso kutat, és közölték hogy ~3900 körül literének ára. Felhívtam az Exxon Mobil Magyarországot, és onnan adták egy nagyker elérhetőségét, ahol szintén forgalmazzák ezt az olajat.
El is mentem odáig, és láss csodát: több mint 1300 Ft-al olcsóbb literje, mint a kutaknál. És kiszolgáltak házi mennyiséggel, azaz vettem 4 litert. Természetesen Áfás számlával. Ezért érdemes volt elmenni.

Hát igen, ez az 50%-os haszonkulcs jellemző a benzinkutakra. És ki tudja, hogy a flakonban valóban az van, mint amit a felirat takar... :idea:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #292 Dátum: 2005.05.26 22:12:16 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "music"
Arra hivatalos választ úgyse fogsz kapni. Biztos üzleti titok. :evil:

Itt a fórumon hivatalos választ hiába keres az ember, ebben egyet értünk. Csak gondoltam, hátha valaki tudja. Egyébként a márkakereskedésben nézegettük az olaj cimkéjét, de nem ír semmi ilyesmit...


Nem itt a Fórumon keresel hiába választ erre a kérdésre , hanem inkább a márkaképviseleteknél ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Olajok és adalékok
« Válasz #293 Dátum: 2005.05.27 00:52:41 »
Idézetet írta: "robi"
Egyébként a márkakereskedésben nézegettük az olaj cimkéjét, de nem ír semmi ilyesmit...

Az nem is fog, erre gondosan ügyelnek :lol:  :twisted:
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Olajok és adalékok
« Válasz #294 Dátum: 2005.05.27 20:25:58 »
Szal megtörténik az ominózus olajcsere. Nem éppen ahogyan ajánlottátok, de élményekben gazdagon:
1. Leeresztve: Volt tulaj régi olaja, Valvoline ásványi - korom fekete
2. Szürőcsere: Japanparts idéjglenes
3. Feltöltve: Tesco Gazdaságos ásványi, egy 30 Km-s öblítésnyire
4. Motormosó adalék 350ml hozzá, alapjárat 10 perc
5. Leeresztve: A tecsó barátunk szintén erősen fekete és koszos állapotban távozott
6. 14 órán át alapos lecsepegtetés történik, tömitőgyürü csere
7. Utána kerül fel a jó kis Mobil1 full szintetikus MANN szürővel.
Látva az öblítő állapotát, szívesen mosnám még egyszer. De azért gondolom ennyi mégis elég lesz.
Megjegyzés: Eddig olajfogyasztás nem volt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Olajok és adalékok
« Válasz #295 Dátum: 2005.05.28 11:35:24 »
A 14 órás csepegés eredményes volt: 2-3 dl fáradt olaj jött még ki. Bezzeg ha szervízbe vittem volna, ez benne maradt volna.  [smilie=sm36.gif]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #296 Dátum: 2005.05.28 18:00:13 »
Idézetet írta: "robi"
Szal megtörténik az ominózus olajcsere. Nem éppen ahogyan ajánlottátok, de élményekben gazdagon:
1. Leeresztve: Volt tulaj régi olaja, Valvoline ásványi - korom fekete
2. Szürőcsere: Japanparts idéjglenes
3. Feltöltve: Tesco Gazdaságos ásványi, egy 30 Km-s öblítésnyire
4. Motormosó adalék 350ml hozzá, alapjárat 10 perc
5. Leeresztve: A tecsó barátunk szintén erősen fekete és koszos állapotban távozott
6. 14 órán át alapos lecsepegtetés történik, tömitőgyürü csere
7. Utána kerül fel a jó kis Mobil1 full szintetikus MANN szürővel.
Látva az öblítő állapotát, szívesen mosnám még egyszer. De azért gondolom ennyi mégis elég lesz.
Megjegyzés: Eddig olajfogyasztás nem volt.


Ilyenről még életemben nem hallottam , mint ez az öblítéses művelet a vacak olajjal  :shock: ... Kinek az ötlete volt ez ? Egyébként ha mást nem is , annyit biztosan sikerült vele elérni , hogy most a tecsós olajból is ott kering valamennyi a motorban - tekintettel arra , hogy mindig bennmarad néhány deci a régi olajból , bármilyen hosszú időn át is csepegtetik le . Vagy ha már muszáj volt ezt végrehajtani , akkor miért nem rögtön adtátok hozzá a mosó adalékot ? 10 perc alatt alapjáraton nem sok mindent csinálhatott .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Olajok és adalékok
« Válasz #297 Dátum: 2005.05.28 18:41:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyenről még életemben nem hallottam , mint ez az öblítéses művelet a vacak olajjal  :shock: ... Kinek az ötlete volt ez ? Egyébként ha mást nem is , annyit biztosan sikerült vele elérni , hogy most a tecsós olajból is ott kering valamennyi a motorban - tekintettel arra , hogy mindig bennmarad néhány deci a régi olajból , bármilyen hosszú időn át is csepegtetik le . Vagy ha már muszáj volt ezt végrehajtani , akkor miért nem rögtön adtátok hozzá a mosó adalékot ? 10 perc alatt alapjáraton nem sok mindent csinálhatott .

Tapasztalt ismerős ajánlotta a módszert, és szerintem bevállt. Inkább az új tecsóbol keringjen pár deci, mint a régi kokszos beégett részecskés léből, ami a régi olajat képezte. Neki egy 19 éves Citroenje van, 270e Km-el, és még most is nulla az olajfogyasztása az 5W50-ből. Amikor áttért ásványiról szintetikusra, ugyanezt a műveletet csinálta. Még beszélgettem egy-két emberkével, és nagyából egyet értettek az öblítéses módszerrel.
Egyébként léteznek kifejezetten öblítésre kitalált olajak is, de marha drágák-így költségérzékenységem miatt ezt használtam, mint ajánlották.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #298 Dátum: 2005.05.28 20:19:34 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyenről még életemben nem hallottam , mint ez az öblítéses művelet a vacak olajjal  :shock: ... Kinek az ötlete volt ez ? Egyébként ha mást nem is , annyit biztosan sikerült vele elérni , hogy most a tecsós olajból is ott kering valamennyi a motorban - tekintettel arra , hogy mindig bennmarad néhány deci a régi olajból , bármilyen hosszú időn át is csepegtetik le . Vagy ha már muszáj volt ezt végrehajtani , akkor miért nem rögtön adtátok hozzá a mosó adalékot ? 10 perc alatt alapjáraton nem sok mindent csinálhatott .

Tapasztalt ismerős ajánlotta a módszert, és szerintem bevállt. Inkább az új tecsóbol keringjen pár deci, mint a régi kokszos beégett részecskés léből, ami a régi olajat képezte. Neki egy 19 éves Citroenje van, 270e Km-el, és még most is nulla az olajfogyasztása az 5W50-ből. Amikor áttért ásványiról szintetikusra, ugyanezt a műveletet csinálta. Még beszélgettem egy-két emberkével, és nagyából egyet értettek az öblítéses módszerrel.
Egyébként léteznek kifejezetten öblítésre kitalált olajak is, de marha drágák-így költségérzékenységem miatt ezt használtam, mint ajánlották.


Nézd , én úgy vagyok vele , hogy tecsó gazdaságos olajat (gondolom , az az 1500-2000 forintos fajta volt) egyetlen kilométerre sem tennék az autómba . Ha már öblítés , akkor arra , ahogy írod , az öblítőolajok valók . De mindegy , most már úgyis megvolt . Remélem , nem vetted kötekedésnek , mert nem annak szántam :) !

A régi olajat egyébként teljesen képtelenség eltávolítani a motorból , ezért normális jelenség az , ha igen rövid használat után elszíneződik az új olaj is . Sokan azt hiszik , hogy ez valami rosszat jelent az olaj minőségére nézve - de nem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Olajok és adalékok
« Válasz #299 Dátum: 2005.05.28 20:23:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nézd , én úgy vagyok vele , hogy tecsó gazdaságos olajat (gondolom , az az 1500-2000 forintos fajta volt) egyetlen kilométerre sem tennék az autómba . Ha már öblítés , akkor arra , ahogy írod , az öblítőolajok valók . De mindegy , most már úgyis megvolt . Remélem , nem vetted kötekedésnek , mert nem annak szántam :) !

Pesze, nem vettem kötekedésnek.
Sajnos mosó olajra nem jutott, úgyhogy muszáj volt ezt alkalmaznom. Öblítés pedig muszáj volt, mert az előbbi gazda erősen hanyag volt. Szerencse, hogy ez egy Toyota motor  :D