Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4974591 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21285 Dátum: 2017.09.13 11:08:21 »
Általánosságban kérdezném a hozzáértőktől, hogy mennyire számít, hogy mikor gyártották a motorolajat? Öregszik a bontatlan  2-3 év alatt? Kiválik belőle valami ? Az egyik fórumon olvastam, hogy valaki fel volt háborodva, hogy 2 évvel ezelőtti gyártású olajat küldtek neki. Sosem gondoltam erre, de ha már így felvetődött megkérdezem. Szerintetek ?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21286 Dátum: 2017.09.13 12:10:37 »
Nem vagyok hozzáértő, de gyakori visszatérő kérdés. 5 évet mondanak rá biztosan, optimális körülmények közt többet.
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/080311b/
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/20090327/
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/2016/02/12/megallapithatatlan_koru_a_motorolaj/


« Utoljára szerkesztve: 2017.09.13 12:12:53 írta Silent »

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21287 Dátum: 2017.09.13 12:12:58 »
Ez gyors volt és hasznos, köszi !

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21288 Dátum: 2017.09.13 14:50:49 »
Általánosságban kérdezném a hozzáértőktől, hogy mennyire számít, hogy mikor gyártották a motorolajat? Öregszik a bontatlan  2-3 év alatt? Kiválik belőle valami ? Az egyik fórumon olvastam, hogy valaki fel volt háborodva, hogy 2 évvel ezelőtti gyártású olajat küldtek neki. Sosem gondoltam erre, de ha már így felvetődött megkérdezem. Szerintetek ?
mol, shell, lm irja h 60hónapon belül jó az olaj ha hüvösön tárolod!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21289 Dátum: 2017.09.14 20:21:38 »
A napokban láttam egy pár videót automata váltó olajcseréröl... Kérdezném,hogy tud valaki olyan mühelyt ahol hasonló módszerrel cserélik az olajat?(Magyarországon)

 Saját tapasztalat ebben az ügyben :20-ezer km-alatt 3x cseréltem olajat a váltóban...Az utolsónál lehúztam az olajhütöröl a gumicsövet és még nyomattam ki (járó motorral) vagy 2 litert...
Az olaj elöször sem volt tragikusan elhasznált,de most nagyon szép friss átlátszó a nívópálcán..
A kapcsolás érezhetöen puhább lett. Érdekes módon az elindulás elötti p-böl d-be kapcsoláskori rántás is eltünt.
Párszáz km. megtétele után a kapcsolás vajpuha maradt,de a elözöekben leírt rántás visszatért... Ezért gondolom ,hogy lehet jót tenne neki egy teljes csere..
Vélemények esetleg tapasztalat?

Eddig liqui-moly atf 1200-as olajat használtam..Ha van tuti jobb akkor írjátok le.
Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.14 20:23:42 írta bxbreak 85 »

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21290 Dátum: 2017.09.14 20:25:12 »
A youtube link nem akar sikerülni...ezért csak beírom...akit érdekel az majd bemásolja...

« Utoljára szerkesztve: 2017.09.14 20:27:35 írta bxbreak 85 »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21291 Dátum: 2017.09.14 20:26:53 »
csak onnan, hogy "www.xdsjvcjsab" a http-t hagyd el...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21292 Dátum: 2017.09.14 20:31:10 »
Bocs a "nagyon off" autóért...de itt most a módszer és a berendezés a lényeg.. :flowers: ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21293 Dátum: 2017.09.14 21:19:14 »
Ezért gondolom ,hogy lehet jót tenne neki egy teljes csere..
Vélemények esetleg tapasztalat?
A jelenség inkább hardware problémára utal, amit a friss olaj elfed. Egyszer egy automata váltós szaki mondta, hogy az időben megtörtént jelenségmegszüntetés szinte mindig olcsóbb mint egy lerobbant váltó felújítása. ;)
Eressz meg egy e-mailt valami cégnek aki konkrétan automata felújítással foglalkozik.

Bocs a "nagyon off" autóért...de itt most a módszer és a berendezés a lényeg.. :flowers: ;)
100-as oktánszámú benzinben fogunk érte megfőzni.  :devil:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21294 Dátum: 2017.09.15 14:47:33 »
Nem vagyok hozzáértő, de gyakori visszatérő kérdés. 5 évet mondanak rá biztosan, optimális körülmények közt többet.
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/080311b/
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/20090327/
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/2016/02/12/megallapithatatlan_koru_a_motorolaj/

Az olajdokival csak óvatosan :excl: :excl: A legújabb válasza pl.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21295 Dátum: 2017.09.15 16:15:48 »
Az olajdokival csak óvatosan :excl: :excl: A legújabb válasza pl.
A gyártók is 5 évet adnak meg. Egyes VW olajok flakonján szerepel 3 év, de a többsége 5 év náluk is. Olajcserénél én konzervatív vagyok, max évente és max 10.000km-enként csere. Legjobb tavaszra időzítve, hogy ne elsavasodott olajjal menjen le a nyár. 

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21296 Dátum: 2017.09.15 19:24:01 »
És ha nem lennél konzervatív? Mondjuk adott egy hölgy tulaj, aki nem szeret költeni az autójára, és nem is érzi szükségét ennek az olajcserélgetésnek, meg minden évben jár műszakira, mindig szólnak neki a gumival, fékkel is ha cserélni kell, szóval nincs para.
2év /20.000km simán bele kell férjen egy micránál napi pár km-es utakkal, plusz ami jön használattal ugye?
De mondjuk 5 év/50.000km-t is el lehet játszani különösebb látható/hallható károsodás nélkül?
Gondolom igen, de hányszor? Mert ha 4x az akár jó is lehet.
És ha évente kerül bele 1 liter friss olaj :) ?

A családban mostanában lett csapágyas egy (off) kocsi, amelyik ette az olajat, de az utántöltögetés néha csak a figyelmeztető  (inkább olajnyomás...) lámpára sikerült, _HA_ éppen nem siettek, volt benzinkút, pénz és egyébként is tankolni kellett.
Halálát egy autópálya lehajtón kuplungolásra történő végleges lefulladás jelezte.

A gyártók is 5 évet adnak meg. Egyes VW olajok flakonján szerepel 3 év, de a többsége 5 év náluk is. Olajcserénél én konzervatív vagyok, max évente és max 10.000km-enként csere. Legjobb tavaszra időzítve, hogy ne elsavasodott olajjal menjen le a nyár.

regertricsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21297 Dátum: 2017.09.20 12:29:17 »
Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:

Hol érdemes Toyota super long life fagyálló folyadékot venni?

Köszi:

Ricsi

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21298 Dátum: 2017.09.20 14:42:14 »
És ha nem lennél konzervatív? Mondjuk adott egy hölgy tulaj, aki nem szeret költeni az autójára, és nem is érzi szükségét ennek az olajcserélgetésnek, meg minden évben jár műszakira, mindig szólnak neki a gumival, fékkel is ha cserélni kell, szóval nincs para.
2év /20.000km simán bele kell férjen egy micránál napi pár km-es utakkal, plusz ami jön használattal ugye?
De mondjuk 5 év/50.000km-t is el lehet játszani különösebb látható/hallható károsodás nélkül?
Gondolom igen, de hányszor? Mert ha 4x az akár jó is lehet.
És ha évente kerül bele 1 liter friss olaj :) ?

A családban mostanában lett csapágyas egy (off) kocsi, amelyik ette az olajat, de az utántöltögetés néha csak a figyelmeztető  (inkább olajnyomás...) lámpára sikerült, _HA_ éppen nem siettek, volt benzinkút, pénz és egyébként is tankolni kellett.
Halálát egy autópálya lehajtón kuplungolásra történő végleges lefulladás jelezte.

Én nem tartanám tovább az autóban, mint ahogy azt a autógyár előírja. Ha két évet ír és ennek megfelelő (LL) olaj van a motorban, akkor maradhat 2 évég ha kevés kilométert megy az autó. De az autó könyvébe az is bele van írva, hogy nehezített körülmények között használva előbbre kell hozni az olajcserét. A városi pár kilométeres használat pedig ebbe a nehezített körülmény kategóriába tartozik. A pár Km-es utak nem tesznek jót az autónak így téves lehet az a következtetés, hogy "Óóó, nem kell még ebben olajat cserélni, alig van benne kilométer!" Tehát nem mindegy, hogy a benne lévő Km HOGYAN került bele az autóba. Ha 10.000 Km/év alatt megy az autóval, akkor cseréltesse csak évente vagy max akkor ha eléri a 10.000-et (ha 2év/20.000 Km az előírt csere periódus), de még minden képen 2 év előtt. Mindezt a nehezített körülmények miatt. Szóval max. 10.000 Km és kb. max. 1,3-1,4 év. Lehet nem gondolod, de az idő önmagában is befolyásoló tényező az olaj elhasználódása szempontjából (autóba töltve), kb. annyira, mint a sok kilométer. Kevés Km (pl. a megengedett negyede, fele) + sok idő (a max. megengedett, pl. 1 év) = sok Km (a max. megengedett, pl. 20.000 Km) + kevés idő (pl, fél év)!

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:

Hol érdemes Toyota super long life fagyálló folyadékot venni?

Köszi:

Ricsi

Nagyon jó a kérdés! Engem is érdekel. Régebben volt olyan hely ahol árultak, de most nem látom a kínálatban és a SZM sem árulja most épp (pedig még akciós is :-D ) a Toyotába való Eneos LL hűtőfolyadékot. Tehát most úgy néz ki, hogy gyárit kell venni valahonnan. Attól félek, hogy most csak a márkaszervizben fogsz ilyet kapni.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #21299 Dátum: 2017.09.20 20:40:34 »
...Ha 10.000 Km/év alatt megy az autóval, akkor cseréltesse csak évente vagy max akkor ha eléri a 10.000-et (ha 2év/20.000 Km az előírt csere periódus), de még minden képen 2 év előtt. Mindezt a nehezített körülmények miatt. Szóval max. 10.000 Km és kb. max. 1,3-1,4 év. Lehet nem gondolod, de az idő önmagában is befolyásoló tényező az olaj elhasználódása szempontjából (autóba töltve), kb. annyira, mint a sok kilométer. Kevés Km (pl. a megengedett negyede, fele) + sok idő (a max. megengedett, pl. 1 év) = sok Km (a max. megengedett, pl. 20.000 Km) + kevés idő (pl, fél év)!

Köszi, értem hogy hogyan kellene, arra gondoltam mikor és mivel szembesül aki nem törődik az olajcserével.

Amennyire láttam a neten 100.000 körül is elketyegnek a motorok akár ás akkor is inkább az a gond, hogy a lerakódások, olajsár miatt eldugul a kenési rendszer és így tulajdonképpen besül a motor. Illetve ha csak a gyűrűk nem kapnak kenést akkor megperzselődnek, kopnak és olajfogyasztós lesz a gépezet, ha van turbó és oda nem jut olaj akkor nyilván az megy gallyra, vezérműlánc is kaphat, de az sem szakad el egyik napról a másikra, ha a micra egyáltalán láncos, de ha szíjas, azt is túl lehet használni viszonylag kevés kockázattal.

Ami érdekes, hogy egy youtube-os merci negyed órát is ment leengedett olajjal, 5 perc után kezdett hangja lenni.
A lényeg, hogy nem kell annyira aggódnom, 5 évet még jó eséllyel elmehet ezzel az olajjal, aztán majd lesz a kocsival valami, nyilván nem lesz túl egészséges, de ez már végképp nem az én gondom.

Én cserélem az olajat évente, tavasszal, szeretem, ha rendben van az autóm.