Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4978080 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20955 Dátum: 2016.12.27 10:02:38 »


Magyar olaj ...
Befejezhetnénk végre ezt a vonalat?
 Egyébként ha jól tudom nem piros, nem fehér, se nem zöld az autó színe, tehát csak a szád jár.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20956 Dátum: 2016.12.27 17:20:44 »
...a fényszóró izzóim is magyarok: Tungsram.
...
A Castrol, Mobil és hasonló agyon reklámozott, magasztalt olajok meg már a végletekig unalmasak, pont azért hamisítják, hogy a sok palimadár közül könnyen akad, aki belefut.
Kb. 20 éve dolgoztam a Tungsramban, emlékszem a céges Astrák mind Castrolt kaptak a flottaszervízben és nagyon elégedettek voltunk vele. Pedig jó sokat futottak. Olajat csipegette némelyik, úgyhogy literes Catrol mindig került a csomagtartóba.
//OFF: Tök izgalmas volt egy 3km2 alapterületű izzógyár giga igényeit kiszolgálni. A Tungsram (akkori valódi nevén GELE, vagyis General Electric Lighting Europe, azóta GE HUNGARY Zrt), már akkor is szuper munkahely volt. A GE részvényesek nevében is köszi a márkahűséget. :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20957 Dátum: 2016.12.28 02:12:00 »
Nem beszólás, logikus gondolkodás.
Konkrétan melyik mondat bántó vagy nem észérveken alapszik?  :hmmmm:

Szerintem az ésszerű motorolaj választás nélkülöz mindennemű érzelmi, csakazértis más úton járok gondolkodást. Vannak szabványok, vannak minősítések van kémia és fizika és indentitás tudat, ja nem, az nincsen benne!

Ha egy fórumon valaki magasról tesz arra, hogy másoknak mi a véleménye, az ne csodálkozzon, ha más is így áll hozzá.

De ám legyen: tényleg nem volt szándékomban beszólni senkinek (és akik ismernek, tudják, nem szokásom parasztnak lenni)  :flowers: :flowers: :hug:  :hug:  :surrender: :surrender:
A te hozzászólásodra válaszoltam, mert az is témába vágó volt, de a korábbi "idióta se g g fejezést" éreztem kissé bántónak. Mégha nem is nekem szólt, a hangnem nem ide való, eddig itt nem megszokott.
Gabe 254.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20958 Dátum: 2016.12.28 09:00:37 »
A te hozzászólásodra válaszoltam, mert az is témába vágó volt, de a korábbi "idióta se g g fejezést" éreztem kissé bántónak. Mégha nem is nekem szólt, a hangnem nem ide való, eddig itt nem megszokott.
De az nem Nagycitrom volt. :no:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20959 Dátum: 2016.12.28 09:25:33 »
A te hozzászólásodra válaszoltam, mert az is témába vágó volt, de a korábbi "idióta se g g fejezést" éreztem kissé bántónak. Mégha nem is nekem szólt, a hangnem nem ide való, eddig itt nem megszokott.
nekem szól! vállalom.
elöre elnézést kértem, mert ez a véleményem.
viszont az sem divat ezen a fórumon szerencsére,h egy *************** lebirkáz testületileg mindenkit...okoskodva ki ha én nem stilusban, mindezt önfényezö jelleggel...
másoknak a tapasztalatait itt szokás meghallgatni és kenöanyagválsztáskor ezekkel is számolni...
nem pedig ugy kezdeni,hogy gyözzetek meg(de ugysem tudtok),hogy ezt meg azt az olajat tegyem a kocsimba.
vicc a figura, kár miatta összeakadni bárkinek is...
viszont az a mol olaj lehet akár még jo is, magyar is...[emoji111] [emoji111] [emoji111] [emoji12]  világbéke!!!

Moderálva a tartalma miatt. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.29 12:03:36 írta Trotter66 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20960 Dátum: 2016.12.29 12:02:34 »
Most volt elég. A további ehhez kapcsolódó hozzászólást tekintet nélkül törlöm.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20961 Dátum: 2016.12.29 12:08:43 »
Most volt elég. A további ehhez kapcsolódó hozzászólást tekintet nélkül törlöm.
Én azt nem igazán értem ebben a moderálós rendszerben, hogy miért csak a további hozzászólásokat törlitek. Számos más fórumon az van, hogy ilyen esetekben visszamenőleg szépen mindent kitörölnek az adott témában, az idióta hangnem kezdetéig + 1 hozzászólást.
Kezd elszaladni a ló az utóbbi időben - lehet érdemes lenne picit szorítani a gyeplőn. Kezd fészbúk szintre süllyedni a fórum!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20962 Dátum: 2016.12.29 12:31:53 »
Én azt nem igazán értem ebben a moderálós rendszerben, hogy miért csak a további hozzászólásokat törlitek. Számos más fórumon az van, hogy ilyen esetekben visszamenőleg szépen mindent kitörölnek az adott témában, az idióta hangnem kezdetéig + 1 hozzászólást.
Kezd elszaladni a ló az utóbbi időben - lehet érdemes lenne picit szorítani a gyeplőn. Kezd fészbúk szintre süllyedni a fórum!

Igazad lehet. Túl nagy a tolerancia.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20963 Dátum: 2016.12.29 12:34:35 »
 :hug:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20964 Dátum: 2016.12.30 09:06:21 »
 :clap: :hug:
Gabe 254.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20965 Dátum: 2017.01.03 19:37:02 »
Akibor cartárs hívta fel a figyelmem egy újabb Totalcaros gyönygyszemre.
Nevetséges, hogy az általuk is emlegetett műszaki paramétereket (szűrési küszöb, kapacitás, áramlási ellenállás, bizt. szelepnyitás) még csak véletlenül sem mérik meg. Ennél még az interneten található, lelkes magánszemélyek által hobbiból készített Toyota kompatibilis olajszűrő összehasonlítások is alaposabbak.
Persze kommentálni nem engedik. Bravo!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20966 Dátum: 2017.01.03 20:26:13 »
Elolvastam, közben találtam az oldalukon lejjebb egy másik cikket, kicsit OFF itt, de...:
http://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2017/01/02/benzines_automatat_a_csladnak/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20967 Dátum: 2017.01.03 22:28:15 »
Akibor cartárs hívta fel a figyelmem egy újabb Totalcaros gyönygyszemre.
Nevetséges, hogy az általuk is emlegetett műszaki paramétereket (szűrési küszöb, kapacitás, áramlási ellenállás, bizt. szelepnyitás) még csak véletlenül sem mérik meg. Ennél még az interneten található, lelkes magánszemélyek által hobbiból készített Toyota kompatibilis olajszűrő összehasonlítások is alaposabbak.
Persze kommentálni nem engedik. Bravo!
Gyakorlatilag csak szemrevételezéssel "tesztelték" őket... Ennyire a feleségem is képes lett volna...

...és a legelső facebookos komment:

"Jézus atya úr isten.... Olvasom itt a hozzászólásokat, a sok "hasznos cikk, még több ilyent, igényes vagyok az autómra, mi bajotok az írással" -jelleggel. Halló?! Egy olajszűrő elsődleges feladata a SZŰRÉS. Azt meg nem a fémház mérete, de még csak nem is a rajta lévő lyukak, meg a hátán lévő hatszög határozza meg, hanem a beleépített szűrőanyag finomsága. Ami újkorában lehet 5mikronos, 20 mikronos, 50 mikronos. Ezt ***eg nem lehet ránézéssel megállapítani, pedig ez a legfontosabb paramétere! A második meg az, hogy ez a betét mennyire stabil. Összeroskad-e, átszakad-e 20ekm alatt, vagy öregen is ugyanúgy szűr, mint új korában? Ezt is megnézte a szerző? Ja nem, de fólia volt rajta, akkor az igényes szűrő. És a szűrést vajon mekkora ellenállás mellett tudja? Mint a gyári? Vagy az olaj térfogatárama (megint egy furcsa szó...) fele rajta, mint a gyárin? Megannyi kínzó kérdés, de mint tudjuk, egy tolómérővel tizedmilliméterre megmért papír+gumi alkatrész tuti jó, mert ugyanott van rajta a cikkszám, mint a gyárin. És ennek tapsol a sok igényes, aki megveszi az ezer forinttal olcsóbb szűrőt. ***ki, az több, mint két liter benzin ára! Vagy egy doboz cigi! Ti aztán tényleg adtok magatokra, meg az autótokra..."
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.03 22:37:29 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20968 Dátum: 2017.01.08 13:34:04 »
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #20969 Dátum: 2017.01.08 14:19:51 »
Hát nem tudom, ez mit kent...de ha ez igaz egyáltalán, akkor a legjobb létező motort csinálták meg!! Kenés nélküli üzem...nem tudom, ezt nehéz elhinnem, bocsánat...

TtkRN2