Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5135916 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12600 Dátum: 2011.10.20 09:16:24 »
Vettem itt a képen látható olajat. Szerelő belerakta a Corsába, azóta ha a motor eléri az üzemi hőt, alapjáraton kigyullad az olajnyomás kontroll lámpája.
Ugye nem kell leírnom, hogy ez mit jelent. .. :censored: :nono:
Úgyhogy most kénytelen leszek hozzáönteni valami 10W-40 olajat is...
Ez szerintem csak nagyon alacsony 650 rpm, vagy ez alatt lehetséges, esetleg az olajgomba lehet a probléma. /olajsár/
Nem szabad egyből olajhamisításra gondolni. Az is lehet, hogy ilyen jó olaj még soha nem volt benne, és kezdi kioldani, a régi lerakodásokat.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12601 Dátum: 2011.10.20 10:13:39 »
Ez szerintem csak nagyon alacsony 650 rpm, vagy ez alatt lehetséges, esetleg az olajgomba lehet a probléma. /olajsár/
Nem szabad egyből olajhamisításra gondolni. Az is lehet, hogy ilyen jó olaj még soha nem volt benne, és kezdi kioldani, a régi lerakodásokat.
Írta music, hogy előtte is ugyanez az olaj volt benne, és azzal nem volt ilyen gond...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12602 Dátum: 2011.10.20 10:57:40 »
Ez a felvetés csak a fémdobozosra érvényes, a műanyagon diffundál a levegő.


Ezt komolyan mondod? Tegyük fel, bár sosem értettem se a fizikához, se a kémiához. De ha pl. vizet teszek bele, az se fog kijönni a műanyag flakonból sem, így nem feltételezem azt sem, hogy a flakonba víz kerül, főleg az azon kívüli levegő páratartalmából.
Magyarázza el nekem ezt valaki, bár tény, hogy mindenhol ezt hallom, hogy nem jó a több éve megbontott fékfolyadék, még ha le is volt zárva.
                                                                                                                                                   

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12603 Dátum: 2011.10.20 16:22:54 »
Olajszűrőt milyet kapott?
Az alapjárati olajnyomáshoz, nem sok köze lehet szvsz a szűrőnek, ha van, az már baj (eltömődött, hibás).

Azt kellene tudni, lett-e rendszeresen olaj cserélve vagy esetleg már el van tömődve a szűrőkosár a szivattyú előtt...
A legbiztosabb meg az olajnyomás mérése mechanikus órával, hidegen-melegen!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12604 Dátum: 2011.10.20 17:15:33 »
Srácok, itt most music fórumtársunk Corsájáról van szó... természetesen rendesen szervizelt az autó...

Szerintem olajszűrő gond van a háttérben, de még nem írt a kérdésre seemit, hogy milyen szűrő van benne... :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12605 Dátum: 2011.10.20 18:22:47 »

Ezt komolyan mondod? Tegyük fel, bár sosem értettem se a fizikához, se a kémiához. De ha pl. vizet teszek bele, az se fog kijönni a műanyag flakonból sem, így nem feltételezem azt sem, hogy a flakonba víz kerül, főleg az azon kívüli levegő páratartalmából.
Magyarázza el nekem ezt valaki, bár tény, hogy mindenhol ezt hallom, hogy nem jó a több éve megbontott fékfolyadék, még ha le is volt zárva.
Így van. Nem jó. Ha nagyon minimális szinten is, de vizet tud szívni magába; ez pedig, több év alatt összeadódóan, oda vezet, hogy lecsökken a forráspontja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12606 Dátum: 2011.10.20 18:23:51 »
Vettem itt a képen látható olajat. Szerelő belerakta a Corsába, azóta ha a motor eléri az üzemi hőt, alapjáraton kigyullad az olajnyomás kontroll lámpája.
Ugye nem kell leírnom, hogy ez mit jelent. .. :censored: :nono:
Úgyhogy most kénytelen leszek hozzáönteni valami 10W-40 olajat is...

Csak két dolog valószínű:

1. xar az olaj
2. xar a szűrő
+1 a legvalószínűtlenebb: az olajpumpa xaraxik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12607 Dátum: 2011.10.20 19:41:25 »
Vettem itt a képen látható olajat. Szerelő belerakta a Corsába, azóta ha a motor eléri az üzemi hőt, alapjáraton kigyullad az olajnyomás kontroll lámpája.
Ugye nem kell leírnom, hogy ez mit jelent. .. :censored: :nono:
Úgyhogy most kénytelen leszek hozzáönteni valami 10W-40 olajat is...

Ez azt is jelentheti, hogy bizony már növekszik az illesztési hézag a főtengely/hajtókar csapágyaknál és melegen a hígabb olaj nem marad meg a kritikus pontokon.

Nem akarlak ijesztgetni, de ez egy is reális opció (elő-elő fordulnak ilyen blokkok nálunk).
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12608 Dátum: 2011.10.20 21:31:04 »
Azért az nem úgy történne, hogy egyik pillanatról a másikra, itt pedig egyértelműen egy ponthoz köthetően, az olajcsere óta van a jelenség. És tavaly a hengerfej-ügy kapcsán teljesen ki lett pucolva a motor, tehát ha valami tömítetlenségről lenne szó, annak már hamarabb kellett volna kibuknia.
Mindenesetre nem ez lenne a történelemben az első eset, ha csak annyiról lenne szó, hogy nem pont az az olaj volt a flakonban, mint ami rá van írva.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12609 Dátum: 2011.10.20 21:41:37 »
music, a szűrő is ugyanolyan típusú, mint a korábbi? Ha igen, akkor csak az olaj lehet a rossz. Ilyen egybeesés nem létezik, hogy pont most romlott volna el valami 3. dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12610 Dátum: 2011.10.20 23:22:04 »
Nem tudom. Rögtön szóltam a szerelőnek, (tavaly is ő csinálta az olajcserét, tehát nyilván ugyanolyan szűrőt tett bele), aki azt mondta, hogy mostanában több ismerősével is történt ugyanez, volt, akinek V6 Omegája van - abba biztosan másféle szűrő kell - szerinte átvágtak az olajjal, engedjek le belőle valamennyit, és tegyek helyette 10W-40-et bele. Na most nem tudok valamennyit leengedni, mert nincs rá technikai lehetőségem, azt tudom tenni, hogy amikor csinálja ezt, jobb lábbal "kompenzálok". Kicsit több lesz a fogyim tőle, de nem sokkal, aztán majd összekoszolódik annyira az olaj, hogy már nem fog kigyulladni a lámpa...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12611 Dátum: 2011.10.20 23:42:34 »
Szerintem sürgősen cseréld le ezt az olajat. Képzeld el, mégis milyen kenést produkálhat...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12612 Dátum: 2011.10.21 01:32:08 »
Nekem is ez van benne, alapjáraton 2bar stabilan. Ménem tékából rendelsz? Kipostázzák....
Azért én mégiscsak inkább az olajpumpát venném elő... itt a nyomással lesz a gond, nem a többivel. Az ecu azt nem látja, ha a mocinak szar a kenése, de azt igen ha nincs elég nyomás... akármilyen tesco-s olajat teszel bele a nyomás akkor is jó lesz... a szűrő nem szokott szar lenni, szerintem az új olaj feloldotta valahol a getvát ami esetleg nem lett kitakrítva (mert patikára nem csinálják meg neked az tuti) és nincs elég nyomás...Én mielőtt még lecserélném az olajat, rájönnék, hogy még mindig szar és szerelés után harmadjára is lecserélném... inkább elvinném a cserebere előtt megnézetni hogy mivan...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12613 Dátum: 2011.10.21 09:07:54 »
Azért nem a tékából rendeltem, mert a csapágy miatt sürgősen kellett időpont a szerelőhöz, és a másik hely egyrészt útba esett oda, másrészt ott garantáltan megkaptam az árut 2 napon belül. A tékának ennél nagyobb az átfutási ideje.
Most, hogy mentsem a menthetőt, bejelentkeztem a márkaszervizbe, ami innen 1 km-re van, és itt viszont a 4+ akció keretében 8990-ért megcsinálják az olajcserét (anyaggal együtt).
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12614 Dátum: 2011.10.21 15:20:01 »
Itt viszont a 4+ akció keretében 8990-ért megcsinálják az olajcserét (anyaggal együtt).


Jah.... a legszarabb GM olajjal, amit max lánckenőolajnak használnék a kerékpáromon... Az a legolcsóbb olajuk...
B vagy C Corsa?
Mielőtt kidobod a 8990 Ft-ot méress egy olajnyomást, kb 15 perc alatt megvan és nem kell hozzá semmi extra!