Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5132477 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12540 Dátum: 2011.10.13 20:39:49 »
Ma a Fehérvári úti Homasitában akciósan 2500-ért vettem a literes Mobil1 ESP 5W-30-at.(!)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12541 Dátum: 2011.10.14 08:20:03 »
Tök jó ár.

Ehhez képest az Elf 5W-40 a nagykerben 6E HUF. Az 5 (öt) liter.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12542 Dátum: 2011.10.14 08:51:43 »
Tegnap bekerült HUBába a Q8 5w40 és sokkal szebben jár. Azért Q8 mert ez volt a legolcsóbb 5500Huf-é :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12543 Dátum: 2011.10.14 08:52:57 »
Cimbi, jó lesz az kúnyóc!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12544 Dátum: 2011.10.15 08:09:17 »
Én a Swiftemben 10w40-et tettem, mert az volt a gyári előírása. Egyszer ment bele többek ajánlására 5w40, de azt ette, és nem indult hidegen könnyebben, mint azt állították.
Mert nem volt elég hideg. Mondjuk mínusz 10-ben még nem fogod észrevenni a különbséget... De a motor bizony nagyon is észreveszi, jóval kisebb lesz a kopás az 5 W-vel, mivel sokkal hamarabb létrejön vele a normális kenés. Emellett az önindító és az akkumulátor igénybevétele is csökken.

Ha ette, akkor ki kellett volna próbálni egy másik 5 W olajat.

Ne érts félre, épp megfelel a 10 W is - de az 5 W mindenképp jobb választás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12545 Dátum: 2011.10.15 08:24:31 »
Nem tudom, szerintem az a legjobb választás, amit a gyár ajánl, nem érzem magam olyan felkészültnek, hogy felülbíráljam a gyári mérnököket.
Azon a télen is volt-10 meg -15 és soha nem volt vele gond.

Nem próbáltam ki másik olajat, mert becseréltem az autót a Corollára.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12546 Dátum: 2011.10.15 12:44:18 »
Alapvetően igazad van abban, hogy a gyári ajánlás legyen az elsődleges; de rég(ebb)i autóknál ezt azért a technika fejlődése felül tudja írni  :) ... A Camrymbe pl, ha követném a gyári ajánlást, olyan vacak olajat kellene töltenem, ami ma már szerencsére nem is létezik.

A hidegoldali viszkozitással történő "machinálásnak", az esetek elsöprő többségében, szerencsére csak előnyei vannak. Tehát pl. 10 W helyett 5 W bátran alkalmazható. Ez alól csak néhány nagyon speciális, jellemzően régi, nagy teljesítményű, sportautó a kivétel. A Suzuki Swift biztosan nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12547 Dátum: 2011.10.15 14:17:59 »
Ez  így van. A mazda gyári ajánlása 10w40 kőolaj... haver azt rakja bele én pedig 5w40fullszintet... neki csörög kattog zörög és szar, nekem szépen jár...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12548 Dátum: 2011.10.15 18:19:23 »
Ez a fullszint-dolog...

Az imént kezembe került egy flakon, 2009-es gyártású Mobil-1 ESP Formula. Német piacra készülhetett, lévén németül van rajta a legtöbb szöveg.

Hogyaszondja: "SHC Synthese Technology" ... Hát, megeszem a sapkámat, ha ebből a HC nem Hydro Cracket jelent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12549 Dátum: 2011.10.16 11:47:37 »
tudnál nekem szólni amint lesz ilyen olaj?

Állítólag év vége felé jön a Sustina, és 18-20.000 körül várható a 4 liter kisker ára. 

Kíváncsi leszek a végső árra, mert ez lényegében duplája a ma kapható 5w30 és 5w40 árának  :hmmmm:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12550 Dátum: 2011.10.16 11:49:20 »
Hogyaszondja: "SHC Synthese Technology" ... Hát, megeszem a sapkámat, ha ebből a HC nem Hydro Cracket jelent.

Az ilyen "szintetikus technológia" szöveg sose jelent jót, az inkább a félszintre utal. 

Egyébként a Liqui Molynak és van 5w40 félszintje pl., szóval simán el tudom képzelni ezt is.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12551 Dátum: 2011.10.16 11:51:56 »
Barna megnézte a Mobil 1 ESP gyári adatlapját és full szint. Nekem ez épp elég, és nem érdekel mi van a dobozon.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12552 Dátum: 2011.10.16 12:29:09 »
Barna megnézte a Mobil 1 ESP gyári adatlapját és full szint. Nekem ez épp elég, és nem érdekel mi van a dobozon.
Tényleg? Neked ez elég? Mert az olaj-orákulum megmondta ;) ? Pedig nem kéne elég legyen...

Nézd meg az ESP Formula angol nyelvű adatlapját: klikk

És nézd meg a németet: klikk

Utóbbiban már bizony nincs ott, hogy "vollsynthetisch", hanem helyette ez a ködös "SHC Technologie" izé. Amiről a Mobil oldalán ez áll  :otlet: ... Amiből kiemelném ezt a kulcsmondatot: "Beide Motorenöle werden aus Rohöl hergestellt, das aus dem Boden gefördert wird." Vagyis (tömören): ez az olaj is ásványi alapolajból készül.

Magyarul nem teljesen szitetikus.

A különbség csak ott van, hogy ezt a legtöbb országban mégis ráírják; a németeknél viszont nem írhatják rá, mert ott jogszabály írja elő, hogy mire alkalmazható a "teljesen szintetikus" megnevezés, és mire nem.

Jó reggelt  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12553 Dátum: 2011.10.16 14:57:20 »
Tényleg? Neked ez elég? Mert az olaj-orákulum megmondta ;) ? Pedig nem kéne elég legyen...

Nézd meg az ESP Formula angol nyelvű adatlapját: klikk

És nézd meg a németet: klikk

Utóbbiban már bizony nincs ott, hogy "vollsynthetisch", hanem helyette ez a ködös "SHC Technologie" izé. Amiről a Mobil oldalán ez áll  :otlet: ... Amiből kiemelném ezt a kulcsmondatot: "Beide Motorenöle werden aus Rohöl hergestellt, das aus dem Boden gefördert wird." Vagyis (tömören): ez az olaj is ásványi alapolajból készül.

Magyarul nem teljesen szitetikus.

A különbség csak ott van, hogy ezt a legtöbb országban mégis ráírják; a németeknél viszont nem írhatják rá, mert ott jogszabály írja elő, hogy mire alkalmazható a "teljesen szintetikus" megnevezés, és mire nem.

Jó reggelt  :)

Az enyémen is SHC felirat van (2011-es 5W30 ESP). Eddig nem érdekelt különösebben, hogy részben vagy teljesen szintetikus az olaj, amit használok, mert gyártónként különbözik a gyártástechnológia, tehát szerintem felesleges ezen rugózni, hogy részben vagy teljesen szintetikus xy olaj. Úgy gondolom, hogy nem is ez a lényeg, hanem a minősítések, és persze az, hogy lehetőleg megfelelejen a gyár által megadott szempontoknak. Ebből a szempontból is teljesen rendben van az ESP.
Kicsit körülnéztem, hogy a "gyári" Toyota 5W30 szintetikus olaj, vajon full-szintetikus-e. A válasz: valószínűleg nem http://www.lindoptoyota.co.uk/files/tgmo%205w30.pdf
A nagy gyártók közül a Castrolnak és a Q8-nak is van állítólag full-szintetikus 5W30 olaja: az Edge illetve a G Long Life. Utóbbi elég jó áron van, 400 Ft-tal olcsóbb mint az ESP, talán jövőre ilyet veszek, kipróbálom. Nagyon valószínű, hogy nem lesz érzékelhető különbség a két olaj közt. Ezekkel a jó olajokkal nem lehet nagyon mellélőni  :yes:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Olajok és adalékok
« Válasz #12554 Dátum: 2011.10.16 15:19:54 »
Az enyémen is SHC felirat van (2011-es 5W30 ESP). Eddig nem érdekelt különösebben, hogy részben vagy teljesen szintetikus az olaj, amit használok, mert gyártónként különbözik a gyártástechnológia, tehát szerintem felesleges ezen rugózni, hogy részben vagy teljesen szintetikus xy olaj. Úgy gondolom, hogy nem is ez a lényeg, hanem a minősítések, és persze az, hogy lehetőleg megfelelejen a gyár által megadott szempontoknak. Ebből a szempontból is teljesen rendben van az ESP.
Kicsit körülnéztem, hogy a "gyári" Toyota 5W30 szintetikus olaj, vajon full-szintetikus-e. A válasz: valószínűleg nem http://www.lindoptoyota.co.uk/files/tgmo%205w30.pdf
A nagy gyártók közül a Castrolnak és a Q8-nak is van állítólag full-szintetikus 5W30 olaja: az Edge illetve a G Long Life. Utóbbi elég jó áron van, 400 Ft-tal olcsóbb mint az ESP, talán jövőre ilyet veszek, kipróbálom. Nagyon valószínű, hogy nem lesz érzékelhető különbség a két olaj közt. Ezekkel a jó olajokkal nem lehet nagyon mellélőni  :yes:
Ebben persze teljesen igazad van  :yes: ! És annyira engem sem izgat a dolog, a Yarisban is bevallottan HC olajat használok. És? Tud mindenféle frankó minősítést.

Az egésszel elsősorban arra akartam célozni, hogy vigyázni kell az "ez biztosan fullszint" kijelentésekkel - mert erre sok helyütt nincs pontos definíció, a gyártók pedig látnivalóan (érthető módon) lódítanak, szépítenek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )