Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5132419 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12075 Dátum: 2011.08.13 21:12:38 »
Még nem érem el a 10ezer km se már előtte szoktam vinni a kocsit a shell kútra ott van ilyen olajminőség ellenőrző kütyu (nem tudom mennyire pontos) és azzal ellenőrízni szoktam az olaj minőségét.De azért 10ezer előtt nem cserélem le.

Melyik Shell kútnál van ez?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12076 Dátum: 2011.08.13 21:15:57 »
Még nem érem el a 10ezer km se már előtte szoktam vinni a kocsit a shell kútra ott van ilyen olajminőség ellenőrző kütyu (nem tudom mennyire pontos) és azzal ellenőrízni szoktam az olaj minőségét.De azért 10ezer előtt nem cserélem le.
Én mindig azt kérdezem, hogy aki szerint a 20 meg a 30 ezres periódus sok, az miért 10ezrenként cserél, miért nem mondjuk 5ezrenként?  :hmmmm:
Itt a legtöbben ugye a 90es években szocializálódtak a nyugati kocsikra, és akkor minden nyugati kocsi a 15ezres szervizzel ment, ezzel lettek/lettünk szocializálva,  így a világért sem fog senki letérni erről az útról.
Majd a gyerekeitek mondját, apa, meg nagyapa milyen maradi, hogy 15ezrenként cserél olajat.... de legalább autóstáska nincs náluk..  :lol: :D

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12077 Dátum: 2011.08.13 21:18:59 »
Kedve dublin az egyém 2003.09 havis és semmi jele olajfogyasztásnak pedig 111.000km van benne a nívópálcán sincs semmmilyen jelzés valamint 3.7 l olaj jár bele.
Állítólag az új blokkosba is azért kell 4.3 l olaj mert rövidebb a nívópálca.
Véleményem szerint ha az elejétól ( új korától) 5W30 as olajat kapott a kocsi és te is betartod azt amit kleingy írt és eddig nem ette a kocsid az olajat nem lessz baj.
Illetve mivel hogy ez az olajfogyasztás elvileg az olajlehúzó gyűrű furatainak alulméretezése miatt kelettkezet így én minden olajacserénél használok blokoblítő adalékot amivel kb.15 percig kell járatni a kocsit így kimossa a koxot a gyűrűk közül illetve a hengerfarról stb.
Nekem most pl ez is megerősít abban hogy korábbi vvt-i nél korábban cseréljek olajat :) eddig nulla(nem mérhető az olajfogyi ha meg elkezdi lecserélem a kocsit)...

Szomorú hogy néhányan mennyire nagy tévhiteben vannak itt.... :cry:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12078 Dátum: 2011.08.13 21:19:05 »
Még nem érem el a 10ezer km se már előtte szoktam vinni a kocsit a shell kútra ott van ilyen olajminőség ellenőrző kütyu (nem tudom mennyire pontos) és azzal ellenőrízni szoktam az olaj minőségét.De azért 10ezer előtt nem cserélem le.

Melyik Shell kútnál van ez?
Ez a shell kút Hajdúböszörményben található a 35 sz. főút mellet.
(Hajdúbszörmény meg Debrecen mellet van 20km re :szemez: )

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12079 Dátum: 2011.08.13 21:20:02 »
Kedve dublin az egyém 2003.09 havis és semmi jele olajfogyasztásnak pedig 111.000km van benne a nívópálcán sincs semmmilyen jelzés valamint 3.7 l olaj jár bele.
Állítólag az új blokkosba is azért kell 4.3 l olaj mert rövidebb a nívópálca.
Véleményem szerint ha az elejétól ( új korától) 5W30 as olajat kapott a kocsi és te is betartod azt amit kleingy írt és eddig nem ette a kocsid az olajat nem lessz baj.
Illetve mivel hogy ez az olajfogyasztás elvileg az olajlehúzó gyűrű furatainak alulméretezése miatt kelettkezet így én minden olajacserénél használok blokoblítő adalékot amivel kb.15 percig kell járatni a kocsit így kimossa a koxot a gyűrűk közül illetve a hengerfarról stb.
Nekem most pl ez is megerősít abban hogy korábbi vvt-i nél korábban cseréljek olajat :) eddig nulla(nem mérhető az olajfogyi ha meg elkezdi lecserélem a kocsit)...

Szomorú hogy néhányan mennyire nagy tévhiteben vannak itt.... :cry:
Miért is? taníts mester.  :D

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12080 Dátum: 2011.08.13 21:20:30 »
Még nem érem el a 10ezer km se már előtte szoktam vinni a kocsit a shell kútra ott van ilyen olajminőség ellenőrző kütyu (nem tudom mennyire pontos) és azzal ellenőrízni szoktam az olaj minőségét.De azért 10ezer előtt nem cserélem le.

Melyik Shell kútnál van ez?
Ez a shell kút Hajdúböszörményben található a 35 sz. főút mellet.
(Hajdúbszörmény meg Debrecen mellet van 20km re :szemez: )

Úhh, messze van :) köszi azért! Pest környékén is van ilyen Shell kút vajon?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12081 Dátum: 2011.08.13 21:23:05 »
Még nem érem el a 10ezer km se már előtte szoktam vinni a kocsit a shell kútra ott van ilyen olajminőség ellenőrző kütyu (nem tudom mennyire pontos) és azzal ellenőrízni szoktam az olaj minőségét.De azért 10ezer előtt nem cserélem le.

Melyik Shell kútnál van ez?
Ez a shell kút Hajdúböszörményben található a 35 sz. főút mellet.
(Hajdúbszörmény meg Debrecen mellet van 20km re :szemez: )

Úhh, messze van :) köszi azért! Pest környékén is van ilyen Shell kút vajon?
Elvileg biztos csak ugye lusták a kutasok.Elvileg minden shell kúton lennie kéne fagyállómérőnek is nekünk az is van  :wub:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12082 Dátum: 2011.08.14 02:27:46 »
dublin, hagyd rájuk, szíved joga akkor cserélni, amikor jónak látod. Amúgy én sem húzom 15000-ig, az ilyen fajta környezetvédelem, meg bocs, de hidegen hagy. Nem miattam fognak az esőerdők tovább pusztulni... Ha pénztárcád engedi cseréld sűrűbben. Pont.
De mire jó ez? A 15 ezer is tök kevés, nézzétek már meg a legtöbb más gyártó intervallumait.

Kedves Mester, nemár, hogy kevés a 15E....   Ne dőljünk már be a 30E km-es marketing olajcserepeeriódnak. Hacsak nem akarjuk a motort olyan 180-250E körül kidobni a kukába a kocsival együtt.

Én most fogok átérni a 10E-s olajcserére a dCi-be, elértük a 215E km-t.  Idáig 15E-ként dukált a csere, a könyvében meg ugye ott a 30E periód. [rohog] [rohog]  Az előző gazdija is 15E-ként cserélte.  Mert megérdemli. 

Az viszont igaz, hogy ez diesel és turbós, vagyis a motorolajkérdés sokkal-sokkal érzékenyebb téma, mint egy szívó benzinesnél.

DE: az Octávoknál is 30E km-es periód van, a flottásokat így is szervizelik, de a saját tulajdonúakat visszük be 15E km-ként. Vajon miért is?  :surrender:
Pedig mind a két fajtát ugyanúgy használják és ugyanolyan motorizáltságú autók.

Na flottás autót is csak akkor vennék, ha ismerem a kórelőzményeit.  :szemez: ;)

Egyszóval: nálam a 30E km-es olajcsere-periódus marketingfogás. Egyelőre.  Nyilván megy előre a technika és az olajipar is.
Hát nemtom. A Camryre 7500-at ír a gyár, de 17 ezer alatt még sosem cseréltem. Inkább 20 ezer körül. És nem a legszuperebb fullszint olajat használom, csak egy rész-szint 10 W-40-est. Oszt most van benne 384 ezer, és még nem volt megbontva, és megy. Egész jól. Úgyhogy nekem el nem meséli senki, hogy a 15 ezer nem bőven elég  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12083 Dátum: 2011.08.14 02:28:53 »
Szerintem is sok még a 15 ezret is megvárni 10 ezernél csere.
10 ezer, az 80-as évek eleji szint, full ásványi olajjal. Ébresztő  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12084 Dátum: 2011.08.14 02:32:32 »
Mennyi pénze van itt egyeseknek... döbbenet  :yes: ! Feltételezem, hogy közülük persze senki nem akarja minimum félmilliós futás alatt eladni az autóját - ezért dobálja le az élettartama felénél a marha drága, direkt hosszú futásra tervezett, teljesen szintetikus olaját.

Ehh, fuck, mekkora egy merev maradi szemellenzős nép vagyunk  :nonono: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12085 Dátum: 2011.08.14 07:29:52 »
Mint minden a mai világban, fejlődik!
A kenőanyagok sem kivételek ez alól, ennek eredményeként nőnek az olajcsere periódusok.
Aki ezzel nincs tisztában, saját tudatlanságáról, és tájékozatlanságáról ad tanúbizonyságot!
Kereskedői szemmel sem utolsó az ilyen kuncsaft, dupla mennyiségű olajat vásárol az átlaghoz viszonyítva!  :clap: :clap: :clap: :clap:




vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10284
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12086 Dátum: 2011.08.14 09:23:39 »
Előre bocs, hogy kérdezetlenül is közbedumálok. Elismerem, nálam sokkal-sokkal hozzáértőbbek szoktak írni ide (is). De:
Nem értem, miért kell azon filózni, hogy ki mikor cseréli le saját belátása szerint saját autójában a saját olaját, hogy kinek mennyi pénze van erre, meg hogy ezért maradi-e? Nyilván vannak objektív tényezők, a figyelmet sokan felhívták ezekre, persze néha jó megismételni/fejleszteni őket, de ha valaki hajlandó rászánni az erőforrásait az ezekhez mérten esetleg szükségtelen sűrűbb olajcserére, miért ne tegye nyugodtan anélkül, hogy ezen rágódnának? Túl kellene lépni ezen. Egyszer elmondani neki bőven elég, de akár oldalakon át? Nyilván van mindenkinek többé-kevésbé megalapozott véleménye, én igyekszem ezt tiszteletben tartani, nem minősítgetni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.14 09:25:11 írta vd1234 »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12087 Dátum: 2011.08.14 10:49:41 »
Talán azért ne tegye, mert létezik olyan, hogy környezettudatos gondolkodás. Nem lesz lényegében semmivel sem jobb a kocsinak, ha pl. fele annyi km után cseréli, mint a gyári előírt. :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12088 Dátum: 2011.08.14 10:54:32 »
vd1234

Fórum... Olajtopik... Min filózzunk  :) ? Adott egy fölösleges és káros magatartás - te szó nélkül hagyod, OK, a te dolgod  :yes: - én nem hagyom szó nélkül. Ha 1000-szer kell leírni, leírom annyiszor. Ha ezzel csak 1-2 ember véleményét sikerül megváltoztatnom, már megérte  :yes:

A minősítés meg úgy en block az egész magyar népnek szólt  ::) ... De ebbe nyilván nem érdemes bővebben belemenni, legalábbis nem itt  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #12089 Dátum: 2011.08.14 10:55:46 »
Kereskedői szemmel sem utolsó az ilyen kuncsaft, dupla mennyiségű olajat vásárol az átlaghoz viszonyítva!  :clap: :clap: :clap: :clap:
:D :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )