Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4978173 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10935 Dátum: 2011.01.30 15:23:08 »
Én úgy gondolom, hogy kettőtök közül az egyik túl elfogult az LM-el kapcsolatban, a másik a kelleténél kevésbé az. Meg kéne találjátok az arany közép utat!
Csak azt mondd meg, kérlek, hogy én itt (amióta megígértem, hogy többet nem teszem) hol mentem bele bármiféle vitába az LM-el kapcsolatosan? Vagy akár csak céloztam bármi ilyesmire?

Más kérdésekben fogalmaztam meg a véleményemet (nyugodtan végigolvashatja bárki, nem volt benne semmi személyes, semmi sértő), nagyon is hangsúlyozva, hogy az én személyes szubjektív véleményemről van szó. Vagy innentől ezt sem szabad, mert rögtön le leszek ugatva? Ez történik ugyanis, de tojok rá magasról  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10936 Dátum: 2011.01.30 18:43:25 »
....mert rögtön le leszek ugatva? Ez történik ugyanis, de tojok rá magasról  :yes:
Nem szeretném ha "leugatásnak" tűnne az ellenvéleményem, nem annak szánom, komolyan.  :flowers: Én sem annak veszem, hogy állandóan ugyan azokat az olajakkal kapcsolatos téziseidet hajtogatod...  :) Támaszd alá érvekkel a gondolataidat továbbra is, az neked nem szokott gondot okozni. Ne haragudj, de téves eszmék terjesztése esetén, muszáj, hogy megvilágítsam az érem valós oldalát is. Volt már sok minden amiben egyet is értettünk, sőt volt hogy segítettél is nekem, pl. Nem kellene ellenségesnek lennünk egymással, hiszen nincs is okunk rá, soha életünkben nem találkoztunk még. Itt a fórumon pedig csak véleményeket osztunk meg, tapasztalatokat, ha kell segítünk egymásnak, és ez így OK. Sohasem volt célom téged, vagy bárki mást megbántani... Az hogy "szakmai" kérdésekben vitába keveredtünk már párszor, ez elkerülhetetlen, és nem is baj, hiszen soxor ezek visznek előre... Tehát arra kérlek, ha írok neked valamit, ne provokációnak vedd, és ha más a véleményed csak nyugodtan fejtsd ki.  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10937 Dátum: 2011.01.30 19:25:43 »
Nem szeretném ha "leugatásnak" tűnne az ellenvéleményem, nem annak szánom, komolyan.  :flowers:
Mindegy hogy minek szánod, ne haragudj; a lényeg az, hogy hogy jön le. Elgáncsolok valakit, és utána azt mondom: jaj, nem állt szándékomban, hogy megüsd magad... sokra megy vele.

Tulajdonképpen mi is a probléma? Hogy nem értek egyet veled? Ez neked rögtön szubjektivitás, merevség, elfogultság meg még mit tudom én, mi? Hát, ne haragudj, de hadd legyen már meg a saját véleményem, és hadd mondhassam el, anélkül, hogy valaki rögtön elkezdene minősítgetni. Egy normális vitának nem így kellene zajlania. És, bevallom (nem először), nagyon bosszant, hogy egy ideje ebben a topikban tényleg ez megy, hogy ha vitába szállok veled, egy-kettőre itt kötünk ki. Ezen nem változtat semmit, hogy utólag mindig nyújtod a békejobbot. Ez szép és korrekt dolog, de még szebb lenne, ha nem hurrognál le, ha történetesen tévesnek tartod a véleményemet, abban a gúnyos, minősítgető stílusban, ahogy most is tetted.

Abban mindenesetre egyetértünk, hogy ennek a topiknak (sem) nem erről kellene szólnia. Így hiteltelen, öncélú sárdobálásnak néz ki az egész.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.30 19:27:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10938 Dátum: 2011.01.30 20:16:14 »
Én úgy gondolom, hogy kettőtök közül az egyik túl elfogult az LM-el kapcsolatban, a másik a kelleténél kevésbé az. Meg kéne találjátok az arany közép utat!
Csak azt mondd meg, kérlek, hogy én itt (amióta megígértem, hogy többet nem teszem) hol mentem bele bármiféle vitába az LM-el kapcsolatosan? Vagy akár csak céloztam bármi ilyesmire?

Más kérdésekben fogalmaztam meg a véleményemet (nyugodtan végigolvashatja bárki, nem volt benne semmi személyes, semmi sértő), nagyon is hangsúlyozva, hogy az én személyes szubjektív véleményemről van szó. Vagy innentől ezt sem szabad, mert rögtön le leszek ugatva? Ez történik ugyanis, de tojok rá magasról  :yes:
Kedves Palaczk. Nem azért válaszolok most, hogy Velem vitatkozz. Nem ez a célom. Csak a kérdésedre igyekszem érthetően és objektíven válaszolni.
Rosszul írtam, csak közvetve jött vissza az elfogultságod, mégpedig, amikor ismét megkérdőjelezted a nagy nevű gyártók olajait. Még egyszer: Nem az a baj, hogy Te nem ezeket használod. Hanem az, hogy megkérdőjelezed olyan termékek valódi megfelelőségét, amit Rajtad kívül igen sokan elfogadnak és mindezt azért, mert pontosan ugyanolyan minősítésekkel rendelkeznek mindnyájan. Nem arról van szó, hogy mindezzel Neked is egyet kellene érteni. Dehogyis. Csak fogadd el, hogy mások máshogy látják, más a véleményük. Nem kell annyira kötni az ebet a karóhoz.  :flowers: Szükségtelen. Mert sok dologban Neked is igazad van, de van olyan dolog is, amiben nincs.  :yes: (ez utóbbira szoktál kicsit későn rábólintani.)
Az idetartozó hsz-eid elején amúgy valóban odaírtad, hogy számodra/szerinted így van, meg úgy. Ez rendben is van. Viszont utána megint belefolytál abba véleménykülönbözésbe, ami volt régebben is a manufaktúra vs. nagy gyártók termékeivel kapcsolatban.
Én csak ezekre gondoltam, amikor azt írtam, hogy "túl elfogult" vagy az LM (=manufaktúra)-el. Gondolom, Te anno a nagy gyártók esetleges hamisítványaikra érthetted (gondolom én) a kétségeidet...
Az pedig butaság, hogy azért lennél leugatva, mert elmondod a szubjektív véleményedet. Épp ezért írtam, hogy speciel ÉN kíváncsi vagyok az olajkérdésekkel kapcsolatban a TE véleményedre IS.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10939 Dátum: 2011.01.30 20:18:06 »
Én spec unom, hogy kb. ugyanezt kell ugyanezen fórumozók tollából olvasni már elég régóta...
         

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10940 Dátum: 2011.01.30 20:44:13 »
Hasonló szitu'ban nem rég' egy modi' azt írta: "Vihar a biliben!"
Beírná ezt most vki zölddel? :lol:
hazard

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10941 Dátum: 2011.01.30 20:45:41 »
Vihar a biliben! tess...  :)

Ugye, nem akarod kihúzni a gyufát!
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.30 20:49:37 írta musspici »

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10942 Dátum: 2011.01.30 20:51:02 »
Mostantól minden topikidegen hsz-t figyelmeztetés nélkül törlök :excl:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10943 Dátum: 2011.01.30 21:13:47 »
Rosszul írtam, csak közvetve jött vissza az elfogultságod, mégpedig, amikor ismét megkérdőjelezted a nagy nevű gyártók olajait. Még egyszer: Nem az a baj, hogy Te nem ezeket használod. Hanem az, hogy megkérdőjelezed olyan termékek valódi megfelelőségét, amit Rajtad kívül igen sokan elfogadnak...
:eek: ... Azt írtam (meg lehet nézni), hogy ne mondjunk már olyat, hogy a nagy olajgyártó egyet jelent a panaszmentes termékkel! Ha bárki szerint mást írtam, ugyan magyarázza már meg, hogy miért?

A Toyota is jó nagy gyártó, aztán néha mégis vannak panaszok az autóira. Vagy talán nem?

Vicc az egész.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10944 Dátum: 2011.01.30 21:44:51 »
Van ez a HTHS viszkozitás 150 celziusz fokon. Most hirtelen két olajat vettem elő mert azok érdekeltek és az M1 0w-30nál 2,99mPas az M1 0w-40-nél 3,6mPas. Segítséget szeretnék kérni hogy ez mit takar és melyik az optimálisabb?
 KÖSZI! :tc: :winkiss:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10945 Dátum: 2011.01.30 22:41:37 »
Én spec unom, hogy kb. ugyanezt kell ugyanezen fórumozók tollából olvasni már elég régóta...
Részemről kiszálltam a topicból, elnézést, ha bárkit zavartam a hozzászólásaimmal, nem ez volt a szándékom.  :flowers: Bocs az OFF-ért, nem lesz több...  ::)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10946 Dátum: 2011.01.30 22:45:24 »
Nekem sem lesz több zavargásom itt, elegem lett nekem is az egészből...

Hol a poénokkal van szétoffolva, hol a vita megy, hol pedig a demagógia zavar egyes kérdésekben. Ezt spékeli meg a sok olyan kérdés, amelyet a kereső visszaadna 3 sec alatt (vagy a Google). Nekem is elég volt, köszönöm.  :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10947 Dátum: 2011.01.31 08:00:20 »
Senki ne menjen sehova, csak ugyanazok ne oltják körbe egymást már huszonnyolcadjára is ezen a héten.  ;)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10948 Dátum: 2011.01.31 09:12:34 »
Én maradok.  ;)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10949 Dátum: 2011.01.31 14:22:12 »
Nos, akkor új alapokra kell helyezni a dolgokat. Ha kell erőből is, mert egyszerűen nem megengedhető, hogy bárki is elmenjen, ráadásul több olyan fórumtárs, aki segítőkészen ezeregyedszer is képes ugyanazt leírni segítő szándékkal.  Nyilvánvaló, hogy mindíg lesz nézeteltérés, különbözően vagyunk, ez így természetes.  A fórumhoz illően mindíg rendezni tudtuk ezeket.

Tehát megerősíteném:  ha valaki direkt offol a topicban, azt a megfelelő módon kezelni fogják az moddok és az officerek, ha kell törléssel, ha kell felfüggesztéssel.
Nagyon tisztán kell látni, ennek véget kell vetni, nem idevaló, aki ezt nem látja be, azt személy szerint sajnálom.

Tehát kérem, hogy az érintettek ne menjenek sehova, nyugodjatok meg és továbbra is értékes hozzászólásaitokkal gyarapítsátok az olajtopic információra éhez közösségét.
Egyáltalán nem baj, hogy LM, MOBIL 1, vagy Q8, esetleg más olaj.  :D

A lerágott csontokat pedig nem érdemes tovább csócsálni és állandóan előhozni, a véleményeket - köztük az enyémet is - már minden topicolvasó jól ismeri.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.31 14:24:10 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.